Praktická volba pro opravy - malování stěn v bytě: design, fotografické příklady a typy nátěrů

Důležitou fází opravy je malování stěn v bytě (návrh, fotografie a užitečná doporučení naleznete v našem přehledu). Pokud nechcete lepit tapetu na zeď, pak jako nátěr lze použít dekorativní omítky nebo malování. Práce s omítkou vyžaduje určité zkušenosti a pro malování zdí nevyžaduje profesionální přístup. Kromě toho existuje speciální barva, která napodobuje omítku. Než začnete postup malování, stojí za to se dostat do procesu a vzít v úvahu všechny nuance a jemnosti cíle.

Malování stěn může být velmi moderní a stylové

Nejmodernější a stylové barvy vinteriér

Nyní pojďme na to, jak malovat zdi krásně. Při použití několika odstínů mohou vzniknout zvláštní potíže. Zajímavé možnosti se můžete podívat na fotografii stěn pro malování v interiéru. Je nutné zvolit barvy, které se budou opakovat v samostatných prvcích sady nábytku nebo v interiéru. Chladné odstíny dodají design a vizuálně rozšíří místnost. V pastelových odstínech a přirozených barvách bude místnost teplejší.

Kombinace žlutého a černého odstínu vypadá útulně a moderně

.

Jsou-li použity dvě barvy, je důležité myslet na povrchovou úpravu spojů. K tomu vhodné kameny, mozaiky, okraje nebo rámečky.

Zvažte nejmodernější barvy a nápady pro malování:

 • zbarvení ve dvou barvách může být originální i přísnější;
 • trendové stěny přízvuku. V tomto případě je nutné oddělit jednu stěnu a zbývající tři povrchy mohou být pokryty pastelními a klidnými barvami;
 • klasická verze použití dvou barev. Oddělení může být provedeno ve středu nebo alternativně v tmavém dně. Horizontální verze oddělovače je opatřena okrajem, lištou nebo úzkým panelem;
 • je také populární variantou s barevnými vložkami. Stěny jsou zároveň natřeny v jedné barvě a pak jsou rozděleny na jednotlivé postavy pomocí lepicí pásky;
 • Konstrukce gradientu zahrnuje použití různých odstínů jednohobarvy pro každou ze stěn;
 • 76) zvláštní dovednosti vyžadují jízdní pruhy, které mohou být vertikální nebo horizontální;
 • neobvyklou výzdobu lze dosáhnout barvením diamantů;
 • velký hrášek by byl vynikajícím řešením, které je vhodné pro zdobení dětských pokojů ;
 • výklenky a zářezy lze odlišit jinou barvou, než je ta hlavní;
 • Cikcak je tradiční vzor, ​​který se provádí ve světle šedých, stříbrných a pistáciových odstínech;
 • Na jednu ze stěn nebo v určité oblasti se aplikuje vlna. Obrázek může obsahovat několik odstínů.

Organická kombinace hořčičných a šedých odstínů

Pro školky, ložnice nebo pro rekreační oblast, jsou pastelové barvy vhodné pro stěny v bytě. V designu jedné místnosti je módní použít tři barvy. Kontrast tak hraje zvláštní roli. Čím více barev je nasycených, tím kompaktnější bude místnost. Proto je nutné pečlivě používat švestky, terakotové a fialové odstíny.

Malba může být velkým zázemím pro další prvky interiéru

Při výběru odstínu je důležité zvážit styl místnosti. Pro výzdobu high-tech místnosti se používá kombinace černé a bílé. Pro zemi nebo Provence hodí hnědé, zlaté nebo zelené odstíny. Řečtina neboItalský design doplňují písky, šedé, bílé nebo modré tóny. Design ve stylu mládeže zahrnuje použití modrých, světle zelených a růžových odstínů.

V trendovém používání přírodních barev. Pozoruhodně kombinuje zelenou a červenou. Můžete také použít zlatou nebo tyrkysovou paletu barev.

Původní barevné řešení kuchyně ve stylu Provence

Informace!Je důležité připravit dostatečné množství barevného nátěru. Pokud materiál náhle skončí, bude obtížné najít přesné tónování. To bude trvat práci a maskovací pásku, která pomůže vymezit prostor.

Jakou barvu mají malovat stěny: hlavní barevné kombinace

Při výběru barev je třeba vzít v úvahu takové faktory, jako jsou individuální vlastnosti jedince, osvětlení místnosti, účel místnosti a požadovaný výsledek. Nejprve je třeba zvolit barevnou kombinaci. Mohou být nasycené nebo klidné. Můžete se zaměřit na tyto kombinace možností:

 • různé odstíny stejné barvy;
 • odpovídající barvy - neutrální nebo pastel;
 • kontrastní přístup k výběru barev;
 • Bílá je kombinována s libovolnými odstíny.

Kombinace dvou barev v interiéru

Můžete se podívat na stěny natřené v interiéru. Zde jsou zvláště úspěšné kombinace:

 • bílá s hnědou;
 • tmavě hnědá s pískem;
 • žlutohnědá s béžovou;
 • tmavě modrá a tmavě hnědá;
 • světle béžová se smetanou.

Kombinace dvou barev pro klasickou místnost

Aby se situace stala formálnęjśím, bude to mít šedé a modré odstíny. Územní uspořádání lze provádět pomocí dvou odstínů. Jedná se o přechod od světlejších k tmavším odstínům.

Nerovnoměrný reliéf se liší texturovanou barvou pro stěny v interiéru, na místě lze vidět fotografie krásných vzorů. Práce s takovou barvicí kompozicí se provádí pomocí kusu látky nebo polyethylenu a speciálního válce.

Umělecká malba je také účinnou technikou. Vytvořit vzory šablony.

Neobvyklá textura stěn

Informace!Chcete-li ozdobit hranice barev, musíte použít mozaiky, lišty a lišty. Pomocí maskovací pásky lze rozdělit na kombinované odstíny.

Jak si vybrat nástěnnou malbu v bytě: variace

Při výběru barvy pro místnost je třeba vzít v úvahu především její neškodnost. Také dekorativní malba stěn by měla být prováděna s ohledem na požadavky na životnost slunečních paprsků. Pro některé pokoje je důležitá schopnost praní.

Rozhodování o tom, jak namalovat stěny v bytě místo tapety , je lepšízvolte možnosti rychlého schnutí, které nemají prakticky žádný zápach.

Použití dekorativních barvicích kompozic v interiéru

Emulze akrylové vody

Barvy na vodní bázi by měly být uvedeny na nejžádanějších materiálech. Jsou vyrobeny na bázi polyvinylacetátu. Malířské stěny s vodou ředitelnou barvou mají mnoho výhod. Toto složení se snadno aplikuje a má dobrou krycí schopnost. Barva je pozoruhodně tónovaná. Nicméně, každá barva může mít desítky odstínů. Výhodou nátěru je nízká cena nástěnných maleb.

Akrylové odrůdy nátěrových hmot jsou výborně tónované, nevyblednou a snadno se nanášejí. Takový povlak není snadno poškozen. Kromě toho je akrylová barvicí kompozice odolná proti vlhkosti.

Speciální nátěr na stěny

Jak natřít povrch vodou ředitelnou barvou si můžete prohlédnout ve videu:

Silikon

Silikonové barvy začaly být používány pro konečnou úpravu ne tak dávno, ale rychle se staly populárními, protože v mnoha směrech překonaly alternativy. Tento materiál se úspěšně používá v místnostech s teplotními změnami a vysokou vlhkostí. S touto barvou můžete získat hladký povrch, a to i bez předchozího vyrovnání. Typ silikonového nátěru označuje formulace disperze vody. Vyrábí se na bázi silikonové pryskyřice. Umožňujezajistit šetrnost k životnímu prostředí a nepříjemný zápach

Barva má tyto vlastnosti:

 • odolná proti vodě, která umožňuje použití kompozice v místnostech s vysokou vlhkostí. Na takových plochách nebude žádná forma;
 • propustnost par zajišťuje přirozenou výměnu vlhkosti v místnosti;
 • odolnost vůči vlivům prostředí, jako jsou teplotní extrémy, mráz a sluneční záření.

Povlaky takových nátěrových hmot nepřitahují prach, neztrácejí časem jas a mohou být použity pro stěny z různých materiálů.

Barva silikonové kvality

Latex

Latexová barva může namísto tapet namalovat stěny v místnosti. Fotografie některých úspěšných řešení jsou prezentovány na konci přehledu. Tento typ barvy se týká barviv na bázi vody s přídavkem polymeru syntetického kaučuku.

Latexová barva má následující výhody:

 • odolnost proti vlhkosti.Tento materiál lze použít v místnostech s vysokou vlhkostí;
 • .Během sušení se vytvoří tenký film, který umožňuje použití i detergentů pro praní;
 • univerzálnost.Latexové barvivo vytváří vynikající adhezi s jakýmkoliv povrchem;
 • tepelná izolace.Latexová základna dodává povrchu dodatečnou tepelnou izolaci.kvality;
 • šetrnost k životnímu prostředí.Materiál neobsahuje toxické složky, což umožňuje jeho použití k dekoraci stěn obytných prostor.

Latexová barva odolná proti vlhkosti

Dekorativní

Použití texturovaných nátěrových hmot umožňuje získat přesně natřený povrch. Základem těchto barviv je akrylová barva s pigmenty a různými přísadami. Pro vytvoření reliéfu se používají minerální vlákna nebo písek různých frakcí. Barva může být distribuována štětcem, válečkem nebo stěrkou.

Dekorační nátěr lze nanášet na beton, sádrokartonové desky, Dřevovláknité desky nebo omítnuté povrchy. V tomto případě potřebujete základní nátěr. Existují varianty s imitací semiše, tkaninou nebo s různými perleťovými rozvody. V některých případech se barva nanáší ve třech vrstvách.

Barva s imitací hedvábí

Příprava stěn pro malování: nuance postupu

Před nátěrem stěn je nutné připravit povrch, protože musí být hladký. Všechny předchozí nátěry jsou pečlivě odstraněny a povrch musí být zkontrolován z hlediska nepravidelností a trhlin.

Chcete-li si vybrat nejlepší variantu přípravy, musíte se nejprve rozhodnout pro návrh malování stěn v domě. Fotografie originálních možností vám pomohou najít nejlepší řešení.

Vysoce kvalitní příprava stěn je klíčemdlouhodobý provoz nátěru

Informace!Aby byl povlak odolný a pohodlný, můžete vyzkoušet akrylový základní nátěr. Vyznačuje se antibakteriálním složením, které chrání stěny před plísněmi a plísněmi.

Základní nátěr

Jakákoli příprava stěn zahrnuje povinné základní nátěry. Před zákrokem musí být stěny očištěny od stavebního prachu. To lze provést hadříkem, vysavačem nebo měkkým kartáčkem.

Akrylový základní nátěr se často používá jako základní nátěr, který je ideální pro všechny povrchy. Základní nátěr se vyrábí širokým štětcem, stříkací pistolí nebo válečkem. Poté by měl roztok schnout 5-6 hodin.

Základní nátěr se vyrábí válečkem

Plnění

Součástí přípravné fáze je i puttování. Současně se pro první vrstvu používá výchozí omítka. Lze jej zakoupit ve formě hotového roztoku nebo suché směsi. Tmel je distribuován spolu se síťovinou ze skleněných vláken. Na mřížku se nanese vrstva tmelu. Po vysušení se povrch rozemele pomocí speciálního nástroje. Platí a dokončovací tmel, který pomáhá vytvářet hladké povrchy. Po vysušení musí tento povlak také otřít. Díky své zrnité konzistenci materiál dobře vyplňuje trhliny a dutiny.

Odstíření stěny po naplnění

Související článek:

Budeme hovořit o různých kompozicích a předpisech řešení, metodách jejich přípravy, nezbytných nástrojích a materiálech, jakož i technologii ukládání. Dokonalý tmel pro malování vlastníma rukama se po přečtení článku bude jevit jako základní úkol.

Jak malovat stěny v bytě vlastníma rukama

Je nutné nejen vybrat správný typ nátěru, ale také zjistit, jak s ním pracovat. Zvažte hlavní etapy nanášení nátěrových hmot:

 • odstranění starého povlaku.Pokud je stará vrstva kompatibilní s novou vrstvou, lze odstranit pouze špatně přilepené části. Pokud jsou nátěry neslučitelné, pak musíte všechno úplně odstranit;
 • tmel se nanese špachtlí.Současně rozmazané nepravidelnosti a praskliny;
 • .K tomu se používá speciální síťovina nebo smirkový papír. Kruhové pohyby odstraní všechny zbytečné a zarovnají stěny;
 • s použitím vysavačeje povrch odprášen;
 • základní nátěr.Pro každou variantu barvy je vybrán specifický základní nátěr. Je lepší koupit s barvou;
 • Malba se provádí v několika vrstvách.V tomto případě jsou vrstvy rozděleny v různých směrech. Každá vrstva se aplikuje po vysušení předchozí vrstvy.

Barvení dekorativní barvou

Jak malovat zeď lze zobrazit na videu:

Pokud se rozhodnete převést opravu do profesionálních rukou, pak byste měli vědět, že standardní cena za malování stěn na metr čtvereční se pohybuje od 100 do 150 rublů.

Malování stěn v bytě: design a fotogalerie

Zveme vás k seznámení se s různými fotografickými příklady malby v bytě.

Stěny v ložnici

Malířské stěny mohou být dobrým řešením pro ložnici. Koneckonců je to neškodný a odolný povlak. Zvláště důležité jsou myšlenky malování stěn v kombinaci s interiérem:

 • Bledě růžové, levandulové, fialové nebo modré tóny budou vyhovovat interiéru romantické Provence;
 • Barokní interiér se vyznačuje kombinací tří barev. Může to být zlaté, ořechové a světle zelené odstíny;
 • pro high-tech povrchy jsou vhodné krémové, bílé a teplé šedé odstíny;
 • klasická ložnice je vyrobena z béžové, smetanové, hnědé a mléčné barvy;
 • Empírový styl naznačuje klidné odstíny - olivové, béžové a vínové.

Jasné akcenty by měly být použity v čele postele:Kresby v dětském pokoji s barvou

Pro dekoraci Dětské vyhovují jasným a jasným odstínům. Můžete použít modrou, růžovou, žlutou nebo oranžovou paletu barev. Malované stěny jsou pro tuto místnost nejpraktičtějším řešením.

Pro dekoraci jsou vhodnější bílé, pastelové a teplé odstíny. Nepoužívejte pro interiér tmavě hnědého, hořčičného nebo fialového odstínu.

Červenábarva by neměla být použita k zdobení místnosti příliš aktivním dítětem.

Oranžovýstín je veselý a je skvělý pro pomalé dítě.Žlutásymbolizuje sluneční světlo a vitalitu.

Přirozená barva jezelená . Má uklidňující účinek a je vhodný pro děti s jakýmkoliv temperamentem.Modrý barevný rozsahmůže aktivitu zpomalit.Jakou barvu malovat stěny v kuchyni

Barva kuchyně by měla být vybrána podle času stráveného v této místnosti. Pro dlouhé čajové párty je vhodný dekor v uklidňujících barvách a pro strany můžete použít bohaté a světlé barvy.

Neutrální béžové, krémové a bílé odstíny jsou vhodné do každé kuchyně.Zelená paletapomáhá uvolňovat napětí a nedráždí oči.

Odstíny červené živost a zvýšení chuti k jídlu.Modré odstínyjsou vhodnější pro osoby trpící vysokým tlakem, protože pomáhají uvolňovat napětí.

Vzory jako gossamer nebo chevron jsou také vhodné do kuchyně. Poslední možností je dekor cik-cak. Jednoduchý vzor je považován za pavučinu.

Ombre předpokládá hladký přechod z jedné barvy na jinou:


.

Obývací pokoj

Při registraci salonu bude každý stín vypadat skvěle. Je důležité doplnit jej vhodným nábytkem a dekorem.

Fotografie ukazuje různá barevná řešení pro interiéry :Natřete stěny v koupelně a na toaletě

Můžete se podívat na fotografické návrhy nástěnných maleb v koupelně. Důležitým kritériem je zároveň při volbě složení barviva odolnost proti vodě. V tomto případě zvolte chladnější paletu barev. Je důležité, aby zvolený odstín byl přirozený a co nejpřirozenější. Jako základní barvu si můžete vybrat bílou barvu a pomocí barevného schématu dosáhnout požadovaného odstínu. V některých případech stojí za to koupit hotovou kompozicivhodný odstín, protože u barevného schématu není vždy možné dosáhnout požadované varianty.

Správná barevná paleta a vysoce kvalitní nátěr mohou při tvorbě originálního designu místnosti působit divy. Doufáme, že náš článek bude pro Vás užitečný a budete si moci vybrat vynikající design s malbou pro váš interiér. Pokud znáte nějaké další zajímavé nápady, podělte se o ně v komentářích.

Video: jak malovat stěny