Příčky pro územní prostor v místnosti: odrůdy, vlastnosti a design

Při pořádání bytů s ateliérem a tradičních dispozic jsou populární příčky pro územní prostory v místnosti. Takové stavby jsou považovány za ideální řešení pro ergonomické rozdělení obytného prostoru, pro zvýšení funkčnosti a personalizace všech domácností. Při správném použití dekorativních příček bude byt vypadat prostorněji.

Ergonomické a stylové přepážky přispívají ke zlepšení životních podmínek

Zařízení posuvných příček pro zónování prostoru v místnosti

Pro efektivní zónování prostoru v místnosti je nutné instalovat dekorativní příčky. Mohou se lišit v různých provedeních. Jedná se o výrobky z plastů, skla, posuvných a síťových prvků, jakož i stínítka s koly a různé policové konstrukce.

K oddělení koupelny lze použít lehké konstrukce

Příčky mohou mít následujícíkonstrukční prvky:

 • Na podlaze jsou namontovány kolejnicové mechanismya na nich jsou namontovány kluzné prvky;
 • neprahové zařízení fungují prostřednictvím horního zavěšení.

Při vytváření síta se používá materiál, jako je plast, dřevo, kov a laminovaná dřevotříska. Výrobky mohou být rámové, modulární nebo bezrámové.​​

S pomocí polic můžete nenápadně oddělit prostor

Užitečné informace!Vybrané přepážky by měly být ideálně kombinovány s okolním interiérem.

Typy oddílů

V oblasti interiérového designu je oblíbené použití příček pro zónový prostor v místnosti z překližky a sádrokartonových dílů. Pro zřízení mnoha variant příček je nutná dokončovací a instalační práce. Lze použít tyto konstrukční modely:

 • Sádrokartonové příčky jsou pozoruhodné svou nízkou hmotností, vynikajícími zvukově izolačními vlastnostmi. Tento materiál se vyrábí rychlou a suchou instalací. Sádrokarton je dokonale zpracovatelný;
[titulek id = "attachment_13663" align = "aligncenter" width = "700"] Podobné konstrukce mohou mít různé tvary[/titulek]
 • cihlové konstrukce mají pevnost a vysoký práh akustické izolace. Podobná část cesty, jak vydržet visící masivní zařízení. Lze to udělat vrůzné konfigurace;
[titulek id = "attachment_13662" align = "aligncenter" width = "700"] Kamenné výrobky jsou také považovány za silné /titulek]
 • prvky plynového bloku mohou být postaveny samy o sobě, po instalaci se vyžaduje omítání povrchu stěny;
 • dřevěné konstrukce dokonale zapadají do interiéru. Mohou mít mřížkovou nebo pevnou strukturu. Často se používá rám ze dřeva, který je vyplněn bambusem, MDF nebo dřevotřískovou deskou. Hotové povrchy jsou lakované nebo natřené;
[titulek id = "attachment_13661" align = "aligncenter" width = "700"] Strom lze použít při zdobení místností v různých stylech[/caption]
 • kovové zástěny mohou být uspořádány podle stylu místnosti. Výrobky s kováním vyhovují stylu country, art deco, baroku nebo moderní;
[titulek id = "attachment_13660" align = "aligncenter" width = "700"] Kovové výrobky jsou potaženy jakoukoli barvou[/
 • Skleněné přepážky se vyznačují různorodostí. Jsou to transparentní, matné nebo zdobené vzory.
[titulek id = "attachment_13659" align = "aligncenter" width = "700"] Na plochu ze skla jsou aplikovány různé výkresy[/titulek]

Související článek:

Oblouk ze sádrokartonu vlastními rukama. V samostatném materiálu jsou prezentovány fotografické příklady oblouků pro různé místnosti, jakož i pokyny pro jejich nezávislou produkci.

Je možné zvolit vhodnou variantu příček pro jakýkoliv interiérprostor v místnosti. Fotografie ukazují originální a stylová řešení. Kromě toho vám příčky umožňují zamaskovat vodiče v konstrukcích, stejně jako stavět akvária nebo krby. Vysoce kvalitní textilie napomůže zónování prostoru. Bude vypadat elegantně v každé místnosti. Snímače a kartáče se používají jako další dekor.

Organicky zapadají do vnitřku textilních výrobků

Užitečné informace!Prostor můžete rozdělit pomocí sloupců. Jsou skvělé pro klasické interiéry a mohou být také doplňkem moderního designu.

Jak používat v různých místnostech

U místností různých účelů se používají určité možnosti obrazovek a příček.

Obývací pokoj

Dekorační příčky budou vynikajícím řešením pro zónování obývacího pokoje. Pro tyto prostory se používají mobilní konstrukce, které jsou v případě potřeby složeny a složeny. Z materiálů vhodné plexisklo, plast a sklo.

Příčka může provádět pouze dekorativní funkci

Pro zónování se používají malé ostrovní zdi. V dělícím boxu můžete umístit všechny druhy věcí, knih a suvenýrů.

Na prostorné police lze umístit velké množství různých věcí

Původní řešení je považováno za mobilní verzi představující obrazovku s oddíly,potažené tkaninou. Je možné vytvořit prvky rámů, které jsou připevněny závěsy. Výhodou těchto diskových oddílů je mobilita.

Bambusové zástěny se používají v ekologických a etnických interiérech

Ergonomie se vyznačuje dělícími stěnami, které lze použít jako dveře nebo skříně. Transformátory a posuvné zástěny jsou považovány za nejlepší řešení.

Stravování

Pro jídelnu si můžete koupit dřevěné modely příček pro zónování prostoru v místnosti. Dřevěné výrobky se krásně mísí s barvou nábytku a tapetou. Jako volitelný doplněk se používají různé regály, které představují odstupňovaný oddíl.

Stěna mezi kuchyní a jídelnou je vyzdobena fotografickou tapetou

Na policích jsou uspořádány vázy, suvenýry a knihy. Uvnitř těchto staveb si můžete dát akvárium, TV nebo dokonce krb. V tomto případě může být na jedné straně rekreační oblast a na druhé jídelna.

Jídelna a kuchyň jsou odděleny odlehčenými obrazovkami v japonském stylu

Dětská

V dětském pokoji je spousta malých věcí, které je třeba někde umístit. Že to bylo vhodné pro dítě dostat hračky, že stojí za to použít přepážku ve formě krabice.

Grafický design a vysoká pódia pomohou rozdělit prostor v dětském pokoji

Pomohou další policeumístit všechny potřebné věci a hračky. V budoucnu může být přepážka použita jako separátor pro rekreaci a studium.

Prostorné skříně lze v dětském pokoji použít místo příček

.

Pohyblivé příčky jsou funkční, které představují stojany nebo konstrukce na kolech. Mobilní skříně vypadají velmi neobvykle.

Ložnice

Pomocí skleněných příček pro zónování funkčního prostoru v místnosti můžete přidělit samostatné pracoviště nebo studii. Současně je možné rozdělit lůžko a místo na plochu.

Ložisko a pracovní prostor lze rozdělit pomocí figurálních struktur

Je také možné rozdělit rekreační oblast a ložnici. V takových případech se na válcích používají skládací síta.

Průhledná stěna odděluje lůžko a rekreační oblast, harmonicky se slučuje s barevnou paletou interiéru

Kuchyně

Přepážka do kuchyně by měla být nejen atraktivní, ale také vhodná pro podmínky kuchyně.

V bytě může být kuchyňská linka oddělena od postele lehkou konstrukcí, která nepřetíží interiér

Návrh kuchyně by měl mít následující vlastnosti:

 • snadnost péče. Je lepší zvolit materiál, který je vhodný k mytí. Je to plast, sklo nebo hliník;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • bezpečnost pro ostatní;
 • harmonie a přitažlivosti.

Posuvné přepážky vytvoří funkční prostor. Obrazovky ze skla přidají hloubku místnosti a vzdušnost. Nejsilnější konstrukce jsou stěny z betonu nebo cihly. Na nich můžete instalovat těžké obrazy, police, ale i domácí spotřebiče.

Složení z barevného skla vypadá skvěle

Je populární jako barová oblast. Instalace sádrokartonových desek nepřetěžuje prostor a činí ho vzdušnějším. V každém případě by odlučovač neměl vizuálně zmenšovat prostor. Existuje velké množství lehkých možností, které nejen zdobí místnost, ale zdůrazňují důstojnost místnosti.

Kombinované možnosti vytvoří stylový a pohodlný interiér

Instalace přepážek vytvoří stylovější a funkčnější interiér. V tomto případě je prostor rozdělen do několika zón.

Video: posuvné příčky jako prvek interiéru