Přinášíme dřevěný dům k dokonalosti: dokončování uvnitř, fotografie a doporučení

Nákup a stavba dřevěného srubu je polovina bitvy. Poté, co je stavba osídlena, začne práce opět vařit: začíná se výzdoba dřevěného domu (fotografie a tipy jsou zde nesmírně důležité). To je to, co vám redaktoři HomeMyHome pomohli.

O něco více, a dům bude mít zcela rezidenční vzhled

Nezdržujte proces a nespěchejte: když můžete začít dokončit dřevěný dům

Nástěnná dekorace v dřevěném domě nezačíná další den po dokončení stavby. Dřevo netoleruje takový spěch. Tam je časová lhůta pro všechno, takže je třeba využít daného času a připravit se na další opravy.

Nově postavené dřevěné bydlení by mělo „odpočívat“ a vysychat

Proces sušení struktury trvá přibližně šest měsíců. Během této doby přebytečná vlhkost opouští materiál. Odpočítávání musí začínat stavbou srubu na střeše.

Smrštění je významné, je minimálně 4-10 cm, dokonce i při normálním obsahu vlhkosti materiálu. Ale půl roku je jen podmíněný trest. Za účelem utěsnění mezhventsovye mezer je třeba počkat téměř rok.

Pokud hovoříme o obyčejném čerstvě postaveném dřevěném domě, není kam spěchat.

Během prvních šesti měsíců vyschlá deska vyschne asi o 2 cm

.

Závěry jsou jasné: smrštění eliminuje možnost vysoce kvalitního zpracování uvnitř budovy, jinak mohou být všechny opravy zahájeny od samého počátku. Kromě toho, nekvalitní deska může vyschnout nerovnoměrně, takže struktura bude "vést", budete muset nahradit materiál.

Smrštění je také způsobeno hmotností budovy. Aby bylo bydlení krásné, nejen venku, ale také zevnitř, musíte počkat

V době, kdy běží čas, můžete naplánovat budoucí interiér, vyzvednout materiály pro konečnou úpravu, provést komunikace a vytápění, označit dveře, vytvořit slepá místa. Plné práce, stačí na 6-12 měsíců, během kterých byste se neměli zabývat interiérem.

Konec sušení vyvolá populární metodu. Chcete-li to provést, najeďte hřebík do horního a dolního dřeva a mezi nimi vytáhněte řetěz. O týden později, sledoval, lano nebo ne. Pokud není ochabnutí, je čas začít s výzdobou interiéru.

S rámový dům se chová jinak: musíte přilepit kus papíru s přídavkem na sousední desky. Pokud se po určité době list nerozlomí, pak je sušení dokončeno.

Související článek:

Dokončování dřevěného domu vnitřníma rukama : jak dokončit dům dřevem, klady a zápory každého druhu materiálu a jak se to provádí vlastníma rukama - čtěte publikace.

Jaké přípravné práce jsou potřebné pro vnitřní výzdobu dřevěného domu

Za prvé, důkladná kontrola budovy se provádí ze všech stran. Poté, co jste přesvědčeni o spolehlivosti budovy a vzniku smrštění, můžete začít dál.

Dřevo musí být ošetřeno ochrannými látkami proti plísním, plísním a protipožární látce

.

Pokud se nejedná o nový, ale ostaré konstrukce, pak je třeba dodatečné leštění stěny. Broušení se také provádí pro kácení, každé 4-5 let před novou povrchovou úpravou.

Ti, kteří si přejí opustit srub „jak je“, potřebují použít odstín skvrny nebo laku

Přípravné práce na dokončení jsou tedy následující:

Jak vidíte, je zde dost práce!

Doporučené materiály pro povrchovou úpravu dřevěného domu

Musíte znát, že je lepší, když si pochováte zdi v dřevěném domě. Pokud je vaše budova je sezónní, pak není třeba izolace v létě, ale trvalé bydliště vyžaduje více závažné materiály pro vnitřní výzdobu dřevěného domu.

Materiál by měl být hygroskopický, trvanlivý, schopný expanze a smrštění se změnami vlhkosti a teploty.

Jehličnany nejsou umístěny tak, aby se přehřály a snadno absorbovaly vlhkost, pryskyřice může být uvolněna s časem

Jako dokončovací materiál se používají sádrokartonové desky, obložení stěn, panelové domy, omítky, nátěry, stěnové panely. Pro podlahu nejčastěji kupují laminát a strop může být buď dřevěný, nebo zdobený trámy, nebo pokrytý šindelem.

Důležité!Když si koupíte jakýkoliv dokončovací materiál, musíte jej koupit o 10-15% více, než jste očekávali.

Zaměření namožnosti dekorace zdi v dřevěném domě

Volba možností pro vnitřní výzdobu dřevěného domu je značná. Spoléháme na to, kolik peněz jste ochotni utratit za opravy, jak využijete svůj domov a v jakém stylu chcete situaci vidět.

Jak vybavit čistý rám zevnitř nátěrem laku

Pokud vám region dovolí opustit srub v jeho čisté podobě, je to v pořádku. Dřevitá vůně bude vždy jemnou vůní přítomnou ve vašem životě a vzhled bydlení bude krásný a reprezentativní.

Krása srubu mimo soutěž

Člověk by neměl ztratit ze zřetele skutečnost, že takový dům vyžaduje zvláštní pozornost: je třeba jej renovovat, odstranit znečištění, antiparazitické ošetření a lakování povrchu každých 4-5 let.

Srubová stavba je dokonale přístupná malbě

Řada nátěrů vhodných pro dřevěné stěny je alkydová, dokonale chrání před vlhkostí a akrylové barvy, které jsou netoxické a bezpečné, a také ponechávají strom „dýchání“. Kromě toho, olej na lněném oleji nebo lněném oleji se používá, ale to není nejlepší a nejmodernější možnost.

Dřevo je také pokryto zesvětlovacími sloučeninami, které poskytují průsvitný ochranný povlak.

Pokud se vám líbí obložení stěn pro dřevěné stěny

Podšívka má několik výhod: je to samotný materiál, který se snadno instaluje a vnější strana místnosti se okamžitě stává krásnou a hodnou.

Podšívka je vhodná pro ty, kteří chtějívidět hladký estetický povrch kolem nich

Materiál je šetrný k životnímu prostředí, výrobci nabízejí velký výběr barev a druhů dřeva.

Takovou dřevěnou podlahu stojí slušně a pro její instalaci je třeba latování. Po instalaci je obložení stěn lakováno, opláštěno a znovu lakováno.

Blokový dům, jako druh obložení, se skládá ze stromu vyšší kvality. To je hodná volba kvůli své síle, snadné montáži a kráse. Pro interiérové ​​dekorace je třeba lamel o tloušťce 25 mm.

Blokový dům není rozlišitelný od přírodního dřeva z přírodního dřeva

Tento materiál je však hořlavý a nemá dobrou propustnost pro páry.

Povrchová úprava dřevěného domu uvnitř sádrokartonu

Sádrokarton je také aktivně používán ve výzdobě starého dřevěného domu uvnitř. To je materiál, pod kterým můžete snadno skrýt některé nedostatky v konstrukci a plánování, které slouží k vyrovnání stěn. Sádrokartonové desky jsou obvykle zdobené stropy a používají se pro instalaci příček.

Pro koupelnu a kuchyni je vybrána sádrokartonová deska s povlakem odolným proti vlhkosti

Stěnové panely pro vnitřní výzdobu

\ t

Vzhledem k tomu, že výběr stěnových panelů není malý, získává tato možnost stále větší popularitu. Můžete si vybrat panely pro přírodní dýhu, vybrat výrobky z laminovaného MDF, který se nebojí vlhkosti a má různé textury.

Příležitosti k výzdobě domova se stěnovými panely se zvyšují, protože je těžké najítmateriál s imitací koi, bambusu, dřeva.

Instalace stěnových panelů je jednoduchá a místnost okamžitě zaujímá pevný a ušlechtilý vzhled

Připevněte panely k latě systémem trnového žlábku.

K otázce dokončování stropů dřevěného domu

Strop není nejjednodušším prvkem k opravě. To je místo, které dělá místnost prostornou, útulnou a pevnou.

V dřevěných domech mnozí upřednostňují kazetový povrch, protože mají neobvyklý vzhled

.

Stěnové obložení se také aktivně používá pro stropní nátěry: je to jednodušší způsob, jak vytvořit krásný a elegantní strop.

Nástěnné obložení dramaticky mění vzhled místnosti

U některých stylů s požadavky přirozenosti můžete strop dokončit pouze pomocí ochranných nátěrů na dřevo.

Stropy jsou vhodné pro místnosti, kde je zvýšená vlhkost.

Jaká je cílová podlaha v dřevěném domě

Je-li stropem místnost vypadající pevná, pak podlaha nastaví obecný tón vnímání a vyvažuje všechny prvky obytného prostoru. V našem případě by nejlepší volbou byla přirozená deska: budou odolné a spolehlivé podlahy.

Tato podlaha by se měla dodatečně ohřívat a chránit před vlhkostí

Laminát jako povlak již dlouho získal své místo v designu interiéru a dokonale zapadá do dřevěných domů.

Laminátová podlaha je rychlá a snadná

Pro pokládku izolační vrstvy je objemovámateriály, tepelné izolátory na bázi fólie, minerální vlny. Mezi izolací a povrchem by mělo být více než 2 cm volného prostoru.

Čím lépe obejmout dřevěný dům uvnitř: možnosti od profesionálů

Je-li komunikace a vytápění hotové, je také dokončena hrubá úprava, je čas na konečnou fázi návrhu bydlení.

Pokud se vyskytnou nesrovnalosti, potřebujeme latě. Obvyklý krok mezi lamelami je 40-70 cm a prostor mezi nimi je vyplněn izolačním materiálem.

Omítání je poněkud zastaralé, ale má také své výhody a nevýhody

.

Sádra stojí hodně, s ohledem na specifika stromu s periodickým smrštěním, omítky budou vyžadovány každých 5 let. Ale pro mnoho interiérových stylů je dobrá.

Blokový dům používají lidé, kteří oceňují estetiku

Rám můžete nechat ve své čisté podobě, poté, co dále pracuje na stylu místnosti

Populární Styly designu dřevostaveb

Je snadné být pyšný na dřevěný dům. To je kombinace krásy, milosti, přirozeného startu a zvoleného stylu interiérového designu.

Než dokončí dovnitř dřevěný dům, který už byl pochopen. Zvažte přístupy a nuance k různým typům těchto domů.

Vnitřní výzdoba dřevěného domu z baru v rustikálním stylu s fotografií v interiéru

Na mnoha fotografiích můžete vidět vnitřní výzdobu dřevěného domu. A pokud chcete vytvořit určitý styl ?No a to není problém. Zvažte design country stylu. Jedná se o tradiční ruský styl a americkou a jednoduchou zemi: země je populární v různých zemích.

Ruský styl netoleruje excesy ve výzdobě domu z baru. Zde je vhodné strom jednoduše chránit speciálními povlaky

.

Poznámka elegance v rustikálním stylu, není cizí domu

Konstrukce dřevěného domu ze srubu ve stylu chaty s fotografií uvnitř budovy

Styl chaty, který nám není tak známý, je výbornou volbou pro zdobení domu dřevem, jak je vidět na fotografii níže:Výzdoba interiéru dřevěného domu v moderním stylu

\ t

Přívrženci moderních stylů: high-tech, loft nebo minimalismus, budou muset zkusit zahrnout svá přání do nastavení dřevěného srubu. Ale kdo chce, může vždy.

Je nutné věnovat pozornost struktuře povrchů

Stylový a moderní

Dokončení podkroví dřevěného domu s ukázkami fotografií

Konstrukce s podkrovím je velmi výhodná. Chcete-li najít možnost dokončení druhého patra dřevěného domu, podívejte se na dobrou fotografii:Zvažte rysy vnitřní výzdoby domu v obci při opravě staré budovy s fotografickými příklady

Staré domy mohou být také opraveny tak, aby mnozí z nich záviděli zajímavé řešení. Úsilí bude také hodně utrácet, ale výsledek stojí za to.Kolik je povrch dřevěného domu

Před zahájením všech prací, které potřebujete znát cenu interiérové ​​výzdoby dřevěného domu Cena zahrnuje objem, druh práce a materiál. Než se rozhodnete, měli byste kontaktovat různé společnosti a zvolit nejvhodnější možnost.

Udržujte svůj domov, vylepšujte ho a věrně vám slouží mnoho let.

Videa: Tipy od profesionálů