Připojení pračky k vodovodu a kanalizaci: hlavní cesty

Automatické pračky mnoho žen považuje za nejlepší výkon špičkových technologií. Umožňují vám zpříjemnit život a ušetřit spoustu času. S takovou jednotkou není nutné sbírat špinavé věci po dlouhou dobu. Praní může probíhat alespoň každý den. Pokud nevíte, jak pračku připojit k vodovodu a kanalizaci, pak je náš článek pro vás. Pomocí našich doporučení můžete nainstalovat takový přístroj s minimálními finančními náklady a nezávisle.

Pro kvalitní práci užitečné jednotky je třeba přijmout odpovědný přístup k jejímu propojení

.

Připojení pračky k vodovodu a kanalizaci: kam umístit jednotku

Chcete-li pračku uvést do provozu a normálně nainstalovat, musíte pro ni zvolit optimální místo. Jedná se o stacionární zařízení, ke kterému jsou přenášeny určité komunikace a nelze je přesouvat.

Nejčastěji spojení V koupelně se vyrábí pračka pro vodovod a kanalizaci. To je výhodné, protože potrubí potrubí se nachází v této místnosti. Je také možné zorganizovat odvodnění. Ale pokud oblast v koupelně nestačí, pak stroj může být umístěn v kuchyni.

Nestandardní možnosti instalace zahrnují umístění zařízení v koridoru. Můžete použít vestavěná řešení.

Umístění zařízení s jinými kusy nábytku

Jak připojit pračku sami: připravte se na instalaci

Pokud se rozhodnete spojit pračku s vlastními rukama, je třeba ji připravit. Za prvé, zařízení musí být vybaleno a uvolněno ze spojovacích prostředků. Zadní držáky jsou umístěny, které jsou nezbytné pro upevnění hadice a napájecího kabelu. Tyto prvky zpevňují celou konstrukci.

Šrouby jsou upevněny na přední stěně, která drží buben. Všechny položky by měly být odstraněny a uloženy. Mohou být zapotřebí při návštěvě služby.

Předběžná příprava zahrnuje uvolnění zařízení z nepotřebných upevňovacích prostředků

Užitečné informace!Chcete-li odstranit všechny přepravní díly, nespouštějte zařízení. Poškodí buben.

Zásobování vodou

Připojení pračky k vodovodní síti a kanalizaci je možné uspořádat několika způsoby.Mějte na paměti, že tlak na dálnicích by měl mít pro všechny způsoby optimální tlak a voda musí být čištěna.Pro zvětšení hlavy by mělo být před zařízením instalováno speciální čerpadlo. Pro purifikaci je užitečná filtrační síťka.

Vybavené potrubí a kanalizace

Analyzujme následující možnosti připojení zařízení:

  • použití krimpovací spojky. Připojte speciální hadici k přístroji ak ventilu, který se zasune do konstrukce. Tato část obsahuje dvě poloviny, které jsou nasazeny na trubku a utaženy šrouby. Je vyvrtán otvor pro průtok vody;

Systém vložení pomocí lisovací spojky

  • Pro trubky z plastu a plastu se používá specializované odpaliště nebo fitinky. Ve zvolené oblasti je řezán prvek a je spojena armatura, ke které je opět namontován kulový ventil pro připojení pračky k vodovodní síti;

Montáž s armaturou

  • Nejjednodušší způsob je připojení jednotky pomocí hadice k směšovací jednotce nebo vedení k nádržce na toaletu.Délku použité hadice je vhodnější zvolit s okrajem a pro ni je vybráno speciální odpaliště. Před praním musí být vždy míchací hadice odšroubována. To je dobrý způsob, jak se připojit, pokud zařízení a WCve stejné místnosti;

Pružné spojení s vybavením

  • Pokud není v bytě žádná tekoucí voda, je možné zařízení připojit. K tomu se nádrž s vodou zvedne do malé výšky a od jejího dna se hadička přivádí do vedení ve stroji. Tím se vytvoří nezbytný tlak v systému.

Související článek:

Která pevná pračka je lepší. Jak se dostat k výběru, musíte se rozhodnout, který model technologie je lepší a lepší. Pokusíme se tuto otázku podrobně vyřešit s touto otázkou.

Jak připojit pračku ke kanalizaci

Sledujte video na vlastní instalaci pračky. Nestačí čerpat vodu, stojí za to přemýšlet nad odstraněním znečištěné vody, která zůstává po mytí.

Diagram zobrazuje hlavní chyby, ke kterým dochází při připojování systému k kanalizaci

Spojení se také provádí různými způsoby:

  • se používá pro splachování WC nebo koupelny. Horní část hadice by měla být instalována o 60 cm výše než pračka. Jsou vyžadovány speciální upevňovací prvky;
  • Sifon se používá k vypouštění znečištěné odpadní vody, ve které je umístěn vývod. Měla by být umístěna pod koleno sifonu;
  • je odváděn skrze trup, který je tlustý 4-5 cm, vývod je instalován přímo na něm. Takéaplikuje se těsnicí hmota a hadice se navine přes trubku tak, aby neovlivnila odpadní vodu. Horní okraj by měl být umístěn ne méně než jeden a půl metru od podlahy.

Napojení na kanalizaci

Užitečné informace!Pokud váš stroj nemá zpětný ventil, měl by být namontován se zvláštním omezením vody.

Práce s elektroinstalací

Po uspořádání odtoku je nutné připojit pračku k elektrické síti. Tato otázka je důležitá pro větší pozornost. Kombinace vody s elektřinou může končit tragédií.

Diagram ukazuje příklad příslušného připojení

Zaprvé uzemněte rozvaděč. Tloušťka pneumatiky určená pro tento účel by neměla být menší než 3 mm. Zásuvka musí mít také uzemňovací svorku . Pokud je zařízení namontováno v kuchyni, může být připojeno k zásuvce pro elektrický sporák.

Nejlepším způsobem, jak připojit pračku, je použití samostatného drátu, který vychází z čítače. V tomto případě je stroj automaticky nainstalován. Pokud není k dispozici samostatné vedení, můžete použít speciální RCD.

Možnost použití RCD v systému

Užitečné informace!Je zakázáno připojovat uzemnění k radiátorům ak různým trubkám.

Jakdát nohy

Pračka je instalována v přísně vodorovné poloze. V tomto případě je buben umístěn bez zkreslení. Možná odchylka je pouze 2° . Pro dosažení rovnoměrné polohy se používá nastavení nohou. Rovina se kontroluje pomocí úrovně. Pro vyrovnání jednotky nelze použít tyče, rohože nebo kusy linolea.

Nezapomeňte dodržovat techniku ​​vyrovnání

Článek na toto téma:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky pro zvýšení životnosti zařízení.

Ověření řádného fungování

\ t

Po montáži je důležité zkontrolovat všechna připojení a připojení. Pak znovu zkontrolujte obvod a proveďte test. Je důležité provádět všechny operace v pořádku.

Po dokončení všech prací je nutně provedeno testování

.

Naplňte nádrž vodou. Všimněte si doby jeho vytáčení. Mělo by se shodovat s tím, co je uvedeno v pasu. Současně zkontrolujte těsnost spojů. Pokud je to přítomno, voda musí být vypuštěna a fixována. Potom se stroj zapne. Po 5-7 minutách se voda ohřeje na vhodnou teplotu. Při startu zařízení není přijatelný výskyt vnějšího hluku. Všechny moderní jednotky by měly pracovat tiše. Pokud slyšíte klepání a chrastítko, pak to říkámožná porucha zařízení. Je nutné určit příčiny hluku. Dále je nutné zkontrolovat, jak funguje mačkávací zařízení a jak funguje konstrukce odtoku. Pokud vše funguje tak, jak je popsáno v návodu, můžete tuto techniku ​​použít.

Pokud je vše zapnuto, jak by mělo být v souladu s pokyny, můžete pokračovat v mytí

Doufáme, že vám naše doporučení pomohou bez zbytečného úsilí a finančních nákladů provést proces připojení.

Video: instalace a připojení pračky