Proč se plastová okna v domě pot?

P Okna Eraser jsou nepostradatelným atributem pohodlného života v soukromých venkovských domech a v městských bytech. Jsou instalovány všude, protože taková okna mají řadu pozitivních vlastností. Takže izolují hluk a nepropouští teplo. Kromě toho, plastová okna jsou velmi trvanlivá, nebojí se negativních dopadů na životní prostředí, jako jsou mechanické poškození nebo ultrafialové paprsky. Ale mají jednu hlavní nevýhodu: hromadění vlhkosti na skle. Ani jeden majitel domu se nezeptal: „Proč se plastová okna v domě potu?“ Podívejme se na příčiny problému a jak to opravit.

PVC okna zpocená

Video: co dělat, když se plastová okna potí?

Co ohrožuje zvýšenou vlhkost v místnosti?

V chladném období jsou plastová okna často pokryta kapičkami vody, a to nejen zvenku, ale také zevnitř. Tento jev vede ke zvýšené vlhkosti v místnosti. Málokdo si myslí, že tento problém vážně ovlivňuje věci v místnosti a zdraví jejích obyvatel:

 • Plíseň a houba se vytvářejí na stěnách a stropech, což zase znamenápostupně vede k oslabení pevnosti nosných nosníků;

Houba na zdi

 • Dřevěné výrobky jsou deformovány nebo zcela zničeny;
 • Kovové výrobky jsou přístupné korozi;

Koroze kovů

 • Osoba má problémy s dýcháním;
 • Časem se mohou vyvinout arytmie a vysoký krevní tlak.

Pokud se okna ve vašem domě potí a vy neuděláte nic, abyste tento jev odstranili, pak tuto hrozbu prostě podceňujete. Chcete-li pochopit, proč plastová okna v domě jsou pocení v zimě, musíte okamžitě pochopit příčiny problému.

Zamlžení plastových oken v domě: příčiny fenoménu

Odborníci identifikují několik společných příčin pocení oknem:

 • Nedostatek vzduchu v místnosti. Proud vzduchu není dostatečně silný, aby odstranil nadbytečnou vlhkost z místnosti. To je často pozorováno v zimě, kdy jsou všechny trhliny pevně uzavřeny: nejmenší ponor se nedostane do domu. Přebytečná vlhkost nemá kam jít, takže se hromadí na oknech;
 • Nízká propustnost par stěn. Moderní dokončovací materiály pro fasády domů zpravidla poskytují dobrou zvukovou izolaci a tepelnou izolaci, ale neumožňují zdi „dýchat“. Základní nátěry stěn, netkané, vinylové tapety - všechny tyto prvky zabraňujířádné větrání v soukromém domě nebo v bytě. Vlhkost nic nezůstane, jak kondenzovat ve formě kapiček a proudů na skle;

Netkaná tapeta - nepřítel propustnosti par

 • Nespolehlivá konstrukce plastového okna. Klasické zasklení má dvě, někdy dokonce tři kamery. Taková struktura poskytuje pevnost a funkčnost, jakož i dostatečnou propustnost pro páry. Bezohlední prodejci oken však vyrábějí jednokomorové výrobky, které zaručují, že okna se po několik letních měsíců zamlží po celý rok;

Druhy plastových oken

 • Nesprávně izolované svahy. Před nástupem chladného počasí musí být trhliny v okenním otvoru utěsněny cementovou maltou a venku musí být ohřívány vysoce kvalitním minerálním materiálem: čedičovými dlaždicemi, pěnovým plastem, skelnou vatou.

Čedičová deska je vynikající materiál pro izolaci plastových oken

Nyní, když víme, proč plastová okna v soukromém domě pot, bude mnohem snazší odstranit tyto potíže.

Související článek:

Jak si sami nastavit plastová okna? V samostatné publikaci si můžete přečíst podrobné pokyny pro úpravu oken v různých situacích.

Co dělat, když se okna z PVC potí?

Předtím, než přistoupíme k řešení problému, je třeba znát úroveň vlhkosti a teplotu vzduchu ve vzduchumístnosti. Přebytek nebo nedostatek vlhkosti je tedy používán speciálním zařízením - vlhkoměrem. V průměru by se vlhkost vzduchu v obydlených bytových bytech měla pohybovat od 40 do 60%.

Teplota vzduchu má také vliv na pocení plastových oken: čím vyšší je, tím silnější se sklo během studeného období potí. Tento ukazatel se měří jednoduchým teploměrem pro byt. Podle odborníků je optimální teplota vzduchu v průměru 18-21 stupňů. Odchylka v menší nebo větší straně ohrožuje nadměrnou tvorbu kapiček na oknech plastových oken.

Je tedy nutné sledovat ukazatele vlhkosti a teploty vzduchu a neuvolňovat odchylky od normy. Pokud víte, proč se plastové okno v domě potí, měli byste podniknout kroky k odstranění příčiny:

 • Vyměňte okna za kvalitní výrobky s nejméně dvěma fotoaparáty. Na sklo musíte nalepit energeticky úsporný film;

Konstrukce dvoukomorového plastového okna

 • Svahové svahy zevnitř i zvenku. Takže všechny praskliny jsou potřeny cementovým roztokem, na vnější straně okna jsou opatřeny pěnou a uvnitř - skleněnou vlnou;
 • Pokojové rostliny by měly být odstraněny z okenních parapetů, kde se brýle potí. Zvyšují pouze nadměrnou vlhkost v místnosti;
 • Místnost často větrejte. Nejméně 2-3 krát denně po dobu půl hodiny. Pokud je zima, nechte to v té době.místnost tak, aby nezachytila ​​chlad z podchlazení.

Vysoušení místnosti

Tato opatření zpravidla postačují k tomu, aby se plastová okna v soukromém domě nebo bytě zastavila pocení.

Závěry

 • Příčinou pocení plastových oken je často nesprávná konstrukce výrobku. V tomto případě je problém vyřešen výměnou oken;
 • Pocení oken způsobuje zvýšení vlhkosti v místnosti, což zase vede ke zdravotním problémům obyvatel domu;
 • K odstranění problému zajistěte včasné větrání místnosti a opravte všechny praskliny a praskliny ve dveřích.

Toto video poskytne více informací o tom, proč se plastová okna v domě potí: