Projekty domů z baru pro trvalý pobyt: typy a rysy

V posledních letech jsou velmi oblíbené projekty domů z baru pro trvalý pobyt. To je způsobeno tím, že tyto budovy mají mnoho výhod a téměř žádné nedostatky. Domy z baru mají velkou univerzálnost - mohou být jednopatrové, dvoupatrové, mají různou podobu a mohou být kombinovány se sadou materiálů. Výběr budoucího domácího projektu by měl věnovat pozornost každému detailu.

Dřevěný venkovský dům bez příplatku

Projekty srubu: výhody a nevýhody

Takové stavby, jako jsou domy z baru, se aktivně využívají, nikoli však kvůli módě, ale kvůli nenahraditelným pozitivním vlastnostem. Samotné dřevo je trvanlivý materiál, který při správném použití přenese své vlastnosti do budovy, která je postavena.

Venkovská chalupa z vysoce kvalitního dřeva

Hlavní rozměry dřevěného dřeva

Hlavní pozitivní vlastnosti domů z baru zahrnují:

  • vysoká rychlost výstavby bez ohledu na velikost domu;
  • zvýšená úroveň tepelné izolace, která umožňuje úsporu tepla;
  • barevný design uvnitř i vně domu;
  • ohleduplnost k životnímu prostředí u materiálu, který způsobuje škodu vlastníkům domu;
  • odolnost proti vlhkosti, která zvyšuje celkovou životnost budovy.
Užitečné informace!Všechny kladné vlastnosti dřevěných domů platí stejně pro všechny typy staveb. Při výběru projektu se tedy nemusíte obávat žádných nuancí.

Jednopodlažní dům neobvyklého tvaru

Mezi jinými výhodami stojí za povšimnutí pružnost tyčí jako stavebního materiálu. Díky této nemovitosti můžete snadno postavit dům neobvyklého tvaru. Pro takovou práci je samozřejmě žádoucí používat hotové projekty vypracované odborníky, aby se minimalizovaly možné chyby a zároveň zbytečné náklady.

Dvoupodlažní byt se zvláštním vzorem

Související článek:

Projekty rodinných domů, fotografie a ceny. Co je tak populární o technologii rámu? Kolik stojí takový dům? Přečtěte si více vsamostatná publikace našeho portálu.

Náklady na budovy z baru

\ t

Venkovské domy pro dlouhodobé pobyty mají jednu hlavní nevýhodu, a to přímo v nákladech na projekty. Kromě toho, když self-stavět takový dům bude muset koupit nejen stavební materiály, ale také specializované nástroje.

Nástroje potřebné pro stavbu

Seznam nezbytných složek zpravidla zahrnuje více než deset různých nástrojů. Po konzultaci s prodejcem-konzultantem si je můžete koupit v každém obchodě s hardwarem. V průměru bude nákup potřebných nástrojů muset vynaložit více než 20 tisíc rublů.

Budoucí domov přichází ve formě projektanta: všechny prvky jsou označeny

Cena materiálu na výstavbu domu závisí zcela na velikosti budovy, která je postavena. Odhadované náklady jsou obvykle součástí projektu s ohledem na typ použitých tyčí.

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Při stavbě domu, aniž byste získali hotový projekt, se pro výpočet nákladů doporučuje použít specializované programy a online kalkulačky. Prostřednictvím tohoto přístupu můžete přesně vypočítat náklady na stavbu vlastního domu nebocelé chaty. “

Nosníková konstrukce s jednoduchým uspořádáním

Obrázek Velikost, m Průměrná cena, rub.
4x5 283 000
4x6 305 000
5x6 346 000
7,5x7,5 493 000
9x9 609 000
8x8,5
875 000

Projekty domů z baru: fotografie a dispozice

Bez ohledu na typ konstrukce, ať už je dvoupatrový nebo jednopodlažní dům vrstveného dýhového řeziva, všechny jeho vlastnosti určuje projektant. Je také důležité poznamenat, že všechny projekty a programy mají ceny, které plně odpovídají složitosti struktury.

Dřevěná konstrukce s designem ve tvaru terasy

Projekty domů z baru s garáží: vlastnosti a výhody

Projekty domů z baru s garáží jsou velmi oblíbené mezi majiteli, kteří se chtějí usadit mimo město. Důvodem je skutečnost, že obvyklé parkování u domu neposkytuje ochranu před povětrnostními vlivy a nevytváří potřebný komfort pro opravy automobilů v případě potřeby.

Jednoduchý dřevěný dům s garáží

Projekty domů pro trvalý pobyt v kombinaci s garáží mají z tohoto hlediska stejné technické vlastnosti jako obyčejné domymateriálu. Rozdíl mezi budovami je odlišitelný kromě hodnoty.

Promyšlené plánování s přístupem do garáže zevnitř domu

Finské domy

Domy ve finském stylu jsou pozoruhodné tím, že jsou doslova ztělesněním atraktivní skandinávské kultury v oblasti architektury.

Jak vypadá finský dům

Pro tyto domy neexistují žádné zvláštní výhody. Jejich cena zpravidla nepřekračuje standardní cenové rozpětí. Veškeré technické parametry jsou zcela závislé na použitých stavebních materiálech.

Standardní finský dům na dvou patrech

Pokud chcete postavit neobvyklou budovu, bude volba tohoto typu konstrukce ideálním řešením. Projekty finských dřevostaveb obvykle poskytují všechny nuance, aby se minimalizovaly chyby při výstavbě takové složité konstrukce.

Projekt dvouposchoďového finského domu

Projekty dvoupatrových budov

\ t

Podle statistik je většina venkovských domů postavena ve dvou patrech. To je způsobeno nejen rozšířením prostoru domu, ale i úsporou. Mimo jiné dvoupatrové domy lépe udržují teplo díky zvýšené cirkulaci proudu vzduchu.

Dispozice budovy ve dvou patrech s terasou

Projekty domů z baru k trvalému pobytu: materiály

Druh materiálu zpravidla určuje, zda je dům určen k provozu vobdobí. To přímo souvisí s tloušťkou stěn venkovského domu na dlouhou zábavu.

Typ léta

Pro stavbu letní chaty se obvykle používají materiály malých rozměrů. Průřez doporučených polen může být omezen na 100x100 mm.

Budova pro trávení času v létě

V některých případech se používají tyče s průřezem 100 x 150 mm. V tomto případě je důležité poznamenat, že velké množství působí jako výška.

Související článek:

Projekty venkovských domů na 6 akrů. Foto-příklady krásných a kompaktních venkovských domů s doporučeními pro výběr dispozice v samostatné publikaci našeho portálu.

Celoroční typ

V domech určených k celoročnímu bydlení se používají materiály s velkým průřezem 150 mm. Nejčastěji je průřez dřeva v těchto domech 150x200, 200x200 mm a více.

Dům z lepeného dřeva DOBRÉ DŘEVO na projektu SP-180

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku
„S nedostatečně vysokou tloušťkou stěny se zvyšuje množství ztrát tepla. Tak, v domech od baru pro celoroční život, to je nejlepší dělat tlusté zdi, které nejen izolují vnitřní prostor obydlí.z různých dráždivých látek, ale také pomáhají šetřit při topení během chladného období. “

Chalupa z lepených nosníků

Druhy domů

\ t

Hlavní rozdíl mezi typy domů zpravidla spočívá v typu použitých stavebních materiálů. Celkově existují tři typy tyčí, které určují typ konstrukce:

  • lepené;
  • profilované.

Bez ohledu na odrůdu získává každá budova vlastnosti základního stavebního materiálu.

Druhy dřevěného materiálu

Související článek:

Dřevěný trám je nejlepším řešením pro váš domov. Výhody a nevýhody materiálu, typů a cen v samostatné publikaci našeho portálu.

Příklady projektů domů z vrstveného řeziva k trvalému pobytu

Lepené laminované dřevo se aktivně používá při stavbě různých budov, od malých domů až po velké chaty. Jeho hlavním rysem je, že materiál neumožňuje proudění vzduchu vůbec.

V těchto domech se zpravidla úroveň vlhkosti v důsledku výrobních vlastností neustále zvyšuje. Lepidlo, které je přítomno v barech v nadbytku, blokuje možnost přirozené výměny vlhkosti a vzduchu. Materiál také výrazně snížil vliv na životní prostředí.

Dům z lepenédřevo DŘEVO DŘEVO projekt SP-110

Hlavní a nejvýznamnější výhodou tohoto domu je maximální tepelná izolace. Díky zvýšené schopnosti zachovat teplo bude dům z lepeného lamelového dřeva výborným pouzdrem a bez zbytečných úprav ušetří na topném systému.

Užitečné informace!Projekty domů z lepeného řeziva k trvalému pobytu by zpravidla měly zohledňovat potřebu instalovat umělý větrací systém. Tato nuance by měla být v první řadě promyšlena, protože bez řádné ventilace se nejen zhoršují životní podmínky, ale snižuje se i celková provozní životnost budovy.

Domy z profilovaného dřeva

\ t

Tvarované dřevo je nejlepším stavebním materiálem pro stavbu venkovského domu. Konstrukce tohoto materiálu jsou pozoruhodné tím, že mají nejvyšší úroveň šetrnosti k životnímu prostředí.

Vzhled profilovaného dřeva

Projekty domů z profilované tyče vykazují dobré vlastnosti propustnosti pro vzduch. Kromě toho takové domy pro trvalý pobyt poskytují majitelům vysokou úroveň tepelné ochrany, což, jak bylo uvedeno výše, ušetří značné množství finančních prostředků z rodinného rozpočtu na vytápění.

Jak by měla vypadat kvalitní budova

Závěrečné závěry

Závěrem pro všechnyMůže být přidán k výše uvedenému, že každý dům, bez ohledu na typ hlavního stavebního materiálu a velikosti, může být vybaven systémem dodávky energie Samozřejmě, že v moderním světě je těžké si představit život bez elektřiny a samozřejmě, že žít mimo město není výjimkou.

Projekty rodinných domů z různých druhů dřeva se vytvářejí za účelem dosažení maximální tepelné ochrany bez vysokých finančních nákladů.

Schéma projektu velké chaty pro velkou rodinu

Životnost venkovského domu pro trvalý pobyt, postavený podle projektu odborníků, závisí na kvalitě výkonu. Pokud všechny stavební práce budou prováděny v přísném souladu s požadavky - stavba bude trvat mnoho let.

Stylový dřevěný interiér vás potěší mnoho let

Projekty by měly být vybírány na základě odhadovaného typu provozu. Není tedy nutné utrácet peníze na výstavbu obrovské chaty, pokud se rodina skládá ze dvou nebo tří lidí.