Projekty jednopodlažních domů do 100 m2 M. m: algoritmus pro úspěšnou realizaci plánů s přiměřenými náklady

Malá struktura s řádným plánováním je plně schopna uspokojit nejen základní, ale i rozšířené potřeby. Zároveň je možné ušetřit čas, peníze. Tyto a další výhody získáte po přečtení níže uvedených materiálů. V dnešním přehledu se podrobně podíváme na přípravu kvalitního projektu jednopatrového domu do 100 m2. m.

Vysoký komfort může být zajištěn bez nadměrných rozměrů hlavní budovy

Výhody a nevýhody jednopodlažních projektů soukromého domu do 100 m2. m

Tato rozhodnutí jsou zaprvé věnována pozornost přiměřeným nákladům. Pečlivé studium projektů jednopodlažních domů však umožní najít další výhody. Malá nemovitost je vhodná pro dočasný pobyt v letní sezóně. Zabírá minimum místa na zemi. "Saved" oblast může být použita k vytvoření velkolepé krajiny design, zvýšení zahrady /zeleninové zahrady, výstavba různých přístavků.

Správně navržený projekt domu do 100 m² pomůže organizovat pohodlné celoroční bydlení pro rodinu 3-4 osob. V tomto případě budete muset zlepšit izolační vlastnosti, nainstalovat topný systém. Vzhledem k relativně malé výšce jednopodlažní budovy je ale snadnější provádět veškeré stavební práce, dokončovací a instalační práce.

Absence schodišť nejen zjednodušuje návrh projektů jednopodlažních domů. To značně snižuje skutečné zatížení budoucích uživatelů, zvyšuje úroveň bezpečnosti. Stabilitu jednopatrové budovy lze dosáhnout s použitím levného základu i na slabých půdách s vysokou úrovní podzemních vod. Pozitivní je krátké období realizace stavebních plánů. Tato výhoda budevyužít pečlivé přípravy.

Pro izolaci a zdobení fasády vícepodlažní budovy musí být instalováno speciální lešení

.

Jedinou nevýhodou malé struktury je omezená využitelná plocha. Velká rodina musí zvýšit počet pater, aby uspokojila odpovídající potřeby s omezeným množstvím půdy.

Informace!V některých případech je nutné snížit „místo“ budovy s ohledem na přípustnou vzdálenost od čistíren odpadních vod, hlavních potrubí a dalších účinných stavebních norem.

Vlastnosti plánování a územního členění jednopatrového domu do 100 m²

Nejdříve je třeba vázat dům na konkrétní pozemek

.

Tento postup se provádí s použitím norem platných právních předpisů. Následně budou informace zapsány do katastrální databáze, takže by měly být odstraněny chyby. Je lepší svěřit tvorbu projektů jednopodlažních domů specializovaným odborníkům na základě smlouvy s uvedením nákladů a oficiálních záruk.

Umístění živého plotu, stromů, cest, septiku a dalších objektů je rozsáhlým tématem pro další článek. Zde budeme podrobněji studovat, jak efektivně využít dostupné oblasti.

Projekt jednopatrového domu o celkové rozloze asi 100 metrů čtverečních. m

K tomuto plánu vzali na vědomí nuance, které si zaslouží pozornost:

 • V tuzemskuklimatické podmínky, uzavřená izolovaná garážje povinnou součástí rezidenční nemovitosti v této kategorii. Je lepší dělat ve formě rozšíření, a ne v suterénu, nebo v suterénu. To zjednodušuje ochranu před pronikáním nepříjemných pachů a nebezpečných chemických látek do obytného prostoru.
 • Tambour
  je také instalován v obtížném prostředí. Zabraňuje ztrátě hodnotného horkého vzduchu. Zde instalují skříňku pro uložení oděvů a obuvi, místo pro sušení věcí.
 • Společný prostor kuchyně /obývacího pokoje /jídelnyje typickou architektonickou recepcí pro projekty jednopatrových domů. Umožňuje kombinovat několik funkčních zón v jednom svazku. Kromě úspory místa pro oddíly dostat spoustu místa.
 • V tomto projektu se vedle kuchyně nachází spíž

  .

 • Velká otevřená veranda se samostatným výjezdem
  je užitečná pro relaxaci, grilování při vaření, dětské hry.
 • Toto schodiště
  vede k podkroví. V rámci projektu je možné umístit ložnice, pracovnu. Relevantní pokoje budou muset být přesunuty do prvního patra, pokud uděláte „studené“ podkroví.
 • Pro kotel na tuhá paliva je zapotřebí oddělená místnost. Kompaktní plynové a elektrické analogy mohou být instalovány ve skříňce skříňového kuchyňského nábytku.
 • Velikost koupelny lze zvýšit na úkor spížů.

S pomocí tohoto příkladu je jasné, jak důležitá je fázedesign. Pro zjednodušení úkolu je nutné předem sestavit seznam povinných kritérií. Určete počet ložnic, dětské pokoje, další samostatné obytné a obchodní prostory. Šířka průchodů usnadňuje pohyb.

Je vhodné pracovat s hromadným elektronickým rozvržením

V této podobě nejen projekt domu 100 m2. m mansard, ale také plán umístění nábytku. S použitím těchto softwarových nástrojů můžete přesouvat jednotlivé vybavení, měnit dekorační prvky, experimentovat s různými barvami.

Realistický vzhled jednopatrových projektů s využitím moderní počítačové grafiky

Takový objekt lze otáčet na obrazovce počítače, přibližovat a oddalovat z různých stran a shora. Jedno kliknutí počítačovou myší změní okna a dveře, odstín fasádní úpravy a typ střešní krytiny.

Uvedené materiály jsou výhodnější ve srovnání s výkresy projektů jednopodlažních domů, které jsou vytvořeny v souladu se standardními normami

V důsledku toho je nezbytné připravit dokumentaci, která je srozumitelná pro výkonné umělce. Kromě obecných stavebních a dokončovacích částí budou zapotřebí i elektrické, plynové a další inženýrské sítě. Plány uvádějí umístění připojení technických zařízení. V doprovodných materiálech přidejte seznamy materiálů, tovární položkynávrhy, okenní a dveřní bloky, jiné výrobky. Jsou potřebné k vyhledání potřebných nákupů v komerčních sítích.

Související článek:

Plán jednopatrového domu. Projekty domů různých velikostí se suterénem, ​​garáží a podkrovím, jak odborně vypracovat projekt inženýrských sítí v domě, užitečné informace od odborníků lze nalézt v publikaci.

Jaké materiály lze použít k vytvoření jednopatrového soukromého domu

V další skupině titulků jsou zaznamenány známé rysy. Pečlivě zkontrolujte všechny informace pro správný výběr projektů pro jednopodlažní domy Upozorňujeme, že komponenty některých návrhů jsou vytvořeny z různých materiálů.

Projekty domů z baru: pohodlí a ekologická čistota

Tyto materiály vytvářejí složité struktury

Na rozdíl od protokolů se prvky z pruhu na rozhraní setkávají na větší ploše. To zlepšuje izolační vlastnosti bez zvýšení tloušťky stěny. Takové díly jsou vytvořeny v továrních podmínkách, takže montáž není doprovázena nadměrnými obtížemi. Kvalitní produkty jsou sušeny optimálním způsobem, chráněny impregnací před hnilobou a dalšími nepříznivými účinky. Pro zjednodušení montáže nabízejí výrobci detailní výkresy. Někteří prodejci nabízejí domy kompletní s profesionální instalační práce.

Materiál Tepelná vodivost v suchém stavu, W /m ° C Doporučená tloušťka stěny propovětrnostní podmínky moskevské oblasti, viz
Dřevo (borovice) 0,09-0,11 27-28
Pěnové bloky (pórobeton o hustotě 500 kg na metr krychlový) 0,12-0,14 36-38
Pěnové bloky (pórobeton o hustotě 400 kg na metr krychlový) 0,1-0,11 33–34
Cihla (keramika o hustotě 1300 kg na metr krychlový) 0,4-0,43 120–125
Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku
„Při provozu budov v oblastech s vysokou vlhkostí se zvyšuje tloušťka. Odpovídající opravy jsou prováděny s ohledem na účel jednotlivých prostor. “

Exteriér dřevěného domu dobře zapadá do přírodního prostředí

Venku můžete použít zbarvení. V případě potřeby namontujte na zeď další izolační vrstvu s ventilační mezerou. V projektech jednopatrových domů aplikujte lehké střešní krytiny. Zpravidla je lehká konstrukce namontována na levném základu pásu. Pro urychlení procesu lze použít standardní železobetonové bloky.

Za obtížných podmínek zajistí piloty

​​stabilitu

Přírodní fytoncidy obsažené v pryskyřici ze dřeva nasycují atmosféru příjemnými vůněmi a užitečnými látkami. Speciální struktura materiálu vytváří prostorovou mikroventilaci.To kompenzuje nadměrnou těsnost moderních okenních a dveřních jednotek.

V interiérových dekorech vypadají plochy dřeva příznivě, potažené čistým lakem

Informace!Při umísťování jednotlivých konstrukčních prvků je třeba dbát na nízkou odolnost materiálu vůči vysokým teplotám. Pro průchod kouřových trubek podlahovými podlahami je nutné dodržovat standardní normy izolace. Pro bezpečnou instalaci elektroinstalace se používají speciální ochranné prostředky.

Plán jednopatrového domu o velikosti 100 m2. m, vyrobené ze dřeva

Související článek:

Projekty domů z baru pro trvalý pobyt. V naší publikaci najdete výhody a nevýhody domů z baru, příklady projektů, fotografie a možnosti uspořádání, doporučení odborníků.

Projekty pěnobetonových domů: lepší izolační výkon

Výrobky z pěnových bloků se vyrábějí v továrních podmínkách. Jednotnost velikostí, stejnoměrnost struktury, pevnost a další spotřebitelské parametry odpovědné výrobce podporují v každé komoditní dávce.

Můžete vytvořit suterén (suterén) z pěnových bloků. Tyto části jsou chráněny hydroizolační vrstvou

Z velkých "kostek" rychle a přesně vztyčují struktury složitého tvaru. Umožňuje provádět pracovní operace sám, což je užitečné pro stavbu domuna vlastní pěst. Mírné zvýšení hmotnosti ve srovnání se stromem jej činí silnějším základem.

Důležité!Pevnost standardních pěnových bloků postačuje pro dvoupatrové budovy. S rostoucí výškou je konstrukce vyztužena železobetonovým (ocelovým) rámem.

Jedná se o nehořlavý materiál, proto zde nejsou uvedena žádná bezpečnostní omezení. Zlepšení izolačních vlastností při správném výpočtu projektů jednopodlažních domů neumožňuje instalovat další vrstvy izolace.

Podle tohoto projektu je kompaktní dům z pěnových bloků do 100 m2. m lze postavit v jedné letní sezóně

Projekty cihlových domů: spolehlivost a všestrannost

Jak bylo uvedeno výše, tepelná vodivost standardních cihel je horší než jiné možnosti. Musíme zvýšit tloušťku stěn, instalovat dodatečnou izolaci z vnějšku, zvolit poměrně silný typ základu. Pevnost se zvyšuje, ale tento parametr pro jednopodlažní budovy není významnou výhodou.

Těžká střešní krytina může být namontována bez obav na cihlový dům

Malé rozměry výrobků usnadňují pokládku. Rovněž znamenají možnost vytvoření zaoblených okenních otvorů, zakřivených stěn a dalších složitých prvků.

Původní části interiéru

Z těchto materiálů vytvořte trvanlivý nábytek

Obkladová cihla bez dodatečné povrchové úpravy má bezchybné estetické vlastnosti

Důležité!Investice do takové struktury budou významné. Je však možné očekávat dlouhou životnost bez opravy.

Projekty domů na kovovém a dřevěném rámu: rychlá instalace

Z vnějšku není vidět, že tato konstrukce byla vytvořena pomocí rámové technologie

Vícevrstvá konstrukce s malou tloušťkou poskytuje dobré izolační vlastnosti

Další výhodou takového projektu jednopatrového domu je jeho nízká hmotnost, která snižuje zatížení základu. Pro přesnou instalaci použijte sadu přířezů, montážních výkresů.

Výkonový rám může být vyroben z kovových prvků pro zvýšení pevnosti

Takový projekt jednopatrového domu o rozloze 100 m2. m je třeba zkontrolovat se zvláštní pozorností. Následná restrukturalizace v průběhu výstavby bude příliš obtížná nebo zcela nemožná.

Související článek:

Projekty rámových domů. V tomto článku se budeme podrobně zabývat tím, co je výhodou těchto struktur, typů technologií, průměrných cen stavebnictví, původních projektů, užitečných tipů a mnohem více.

Příklady jednopatrových domů do 100 metrů čtverečních. m: rozložení fotografií, funkce projektu

K tomuto aNásledující užitné architektonické a konstrukční techniky lze prozkoumat na následujících obrázcích (fotografiích)

Zde je pec instalována v jednotce vstupní skupiny pro snadnou údržbu. Součástí stavebních konstrukcí jsou vestavěné skříně ( vestavných skříní ). Několik koupelen zabraňuje obtížím při návštěvách hosta. Jejich počet je zvolen s ohledem na skutečné potřeby trvalého pobytu.

Toto umístění garáže pomáhá izolovat obytný prostor od hluku a jiných nepříznivých účinků

Plocha je o něco větší než norma uvedená v článku. Architekt však dokázal vyrobit 3 ložnice

S pomocí trojrozměrného obrazu můžete specifikovat detaily interiérového designu domu o 100 čtvercích

Další ilustrativní příklad možností a výhod 3D modelování

Kombinovaná prezentace projektu domu o rozloze 100 m2. m

Kromě těchto materiálů poskytují vývojáři elektronickou úpravu. Příslušný soubor lze zpracovat pomocí speciálního softwaru nebo pomocí typického grafického editoru.

Výhody a nevýhody projektů domů do 100 m² s mansardou

Volné místo pod střechou lze využít k vytvoření obytných a užitkových místností.

Modernizace je spojena s určitými náklady, ale umožňuje téměř dvojnásobné zvýšeníefektivní plocha

Šipka označuje výšku, která určuje volný prostor pod svahem. Pokud jsou příliš malé, namontujte další dekorační přepážky.

Výklenky mohou být vytvořeny uvnitř těchto dutin, skříňky pro ukládání věcí

Pro přirozenější osvětlení se používají dražší konstrukce ve srovnání s konvenčními okenními jednotkami

Je nezbytné posílit překrytí mezi účastníky, nadací. Pro vyjasnění výše finančních prostředků je také třeba zvážit následující práce a výdaje:

Projekt jednopatrového domu do 80 m2. m s podkrovím

Související článek:

Dům s podkrovím: projekty, foto. Budovy s podkrovím jsou praktickým a velmi atraktivním nápadem pro jednotlivý pozemek. Projekty, fotografie úspěšných interiérů a doporučení zkušených stavitelů - v našem materiálu.

V jakém stylu můžete vytvořit fasádu jednopodlažní chaty: foto s komentáři

Dekorativní omítkalze použít pro dokončování dřevěných, cihelných a rámových domů

S tímto materiálem odstraňte malé vady, nepravidelnosti. Kombinace s dlažbou poskytuje dodatečnou ochranu budovy v obtížných místech ( základna, veranda a vstupní skupina, spárování potrubí se střechou).

Sloupce podtrhují pevnost klasického stylu

Dekorační prvky „země“ jsou viditelné nejen na fasádě, ale také v dalších částech projektu

Obklady ze dřeva

Dobře vybavený moderní bazén vytvořený ve formě přírodního otevřeného rybníka

Cihla a kámen - spolehlivost, trvanlivost, exkluzivní vzhled

Doporučení pro práci s projektem: což je lepší, objednávka nebo řešení na klíč

Studie trhu zajistí rozmanitost tematických návrhů. Na základě dřeva, cihel a dalších materiálů jsou vytvořeny standardní projekty jednopatrových domů do 100 m². Existují možnosti s garáží, podkroví, bez těchto doplňků. Zpravidla je možné provádět významné změny barev, technologií interiéru a vnějšího obložení. S ohledem na osobní požadavky stanovte umístění elektrických zásuvek a světel, nastavte počet topných radiátorů a šířku otvorů dveří. Velmi zřídka potřebujete individuální objednávku.

Základní výhody hotového kompletudokumentace:

 • nízká cena;
 • vysoká kvalita, prokázaná během provozu;
 • dodržování stávajících norem, což zjednodušuje registrační činnosti;
 • nedostatek drobných závad odstraněných při praktické aplikaci technických řešení.
Odborný pohled
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
"Nezávislé vytvoření projektu jednopatrového domu bez chyb je možné pouze s odpovídající kvalifikací."

Náklady na projektování jednopatrového soukromého domu: přehled specializovaných služeb a dalších užitečných tipů

Specializované stránky nabízejí pohodlný výběr možností pro zadaná kritéria:

 • oblast;
 • počet pater;
 • účel domu (bydlení, chata, host);
 • přítomnost garáže, podkroví, sklepa;
 • typ střechy (2 nebo 4 šikmé, ploché, tvrdé);
 • počet ložnic;
 • materiály stěn, fasád;
 • další pokoje (bazén, lázeň, posilovna);
 • speciální architektonické a funkční prvky (druhé světlo, balkon, krb atd.);
 • celkový designový styl.

Náklady na hotový projekt jednopatrového domu do 100 m2. m se pohybuje od 18 500 do 32 000 rublů. Vlastnosti aNěkteré změny jsou účtovány zvlášť:

Služba Cenové rozpětí, rub.
Architektonický pas 3400-4800
Úprava suterénu s přihlédnutím k geologickým parametrům pozemku 9400-14000
Příprava kusovníku 5400-8800
Výpočet nákladů na výstavbu jednopatrového domu na 100 metrů čtverečních. m 6500-12800
Kopie projektové dokumentace 2000-4500
Individuální provedení (na 1 m2) 250-500
Konstrukce ochrany před bleskem 3200-5600

Srovnávat s odborníky architektonické kanceláře na stejném základě, používat v komplexních materiálech článku a doplňující informace na místě. Zveřejněte svůj názor na architektonická řešení. Zeptejte se v komentářích na další otázky.

Video s projekty jednopatrových domů