Projekty rámových domů: fotografie a ceny, typy technologií

Projekty rámových domů jsou velmi oblíbené, jejichž fotografie a ceny jsou odlišné. Hlavní výhodou těchto konstrukcí je jejich nízká cena, jednoduchost konstrukce a nejkratší doba instalace. Rámové konstrukce mají vynikající izolační vlastnosti díky použití nejmodernějších materiálů a moderních technologií. Stavební projekty mohou být jednopodlažní, s garáží, s podstavcem, několika patry nebo podkrovím. Dostupnost těchto bytů tlačí mnoho lidí, kteří chtějí získat svůj vlastní domov.

Volba rámu

\ t

Projekty domů a jejich zařízení

\ t

Rámové domy postavené jako sendvič jsou postaveny převážně ze dřeva. Jsou rychlétepla, což snižuje náklady na vytápění. S ohledem na projekty rámových domů, stejně jako jejich fotografie a ceny, si můžete vybrat pohodlné bydlení pro vaše potřeby. Klasické možnosti zahrnují jednopatrové budovy s dvojitou střechou nebo dvoupatrovou střechou. Zajímavým řešením je projekt s mansardou, balkónem, verandou a variantou se zlomenou střechou.

Budova s ​​oboustrannou střechou

Rámová konstrukce je konstrukce založená na rámu z dřevěných trámů a podlah. V prostoru mezi deskami je vložena minerální lázeň nebo polystyrenová pěna. Obkladové rámové budovy z jakéhokoliv materiálu.

Tváří v tvář domu

Stavba takové budovy je považována za složitější než zděná budova. Proto, montáž struktury vyžaduje dovednosti a znalosti o nuance technologie. Při plánování stavby jsou provedeny výpočty zatížení a zohledněny technické vlastnosti materiálů.

Při výběru rámových domů, projektů, fotografií a cen je vhodné zvážit, že jejich konstrukce se skládá z následujících etap:

 • Vhodné místo pro výstavbu je vybráno s ohledem na umístění podzemních vod, klimatické prvky a komunikační systémy.
 • Označení a položení základu.

Nadace pro domácnost

 • Při montáži rámu ze dřeva se do základu ukládají korunky z ošetřeného dřeva;rám.
 • Montáž rámu a obložení venku.

Stěnová konstrukce

 • Při provádění pokovování se montují dveře a okna.

Instalovaná okna

 • Konstrukce je vytápěna.

Tepelné vrstvy

Montáž vnitřních příček

Na konci je střecha namontována a dokončují se dokončovací práce.

Související článek: \ t Související článek:

Projekty venkovských domů na 6 akrů. Foto-příklady krásných a kompaktních venkovských domů s doporučeními pro výběr dispozice v samostatné publikaci našeho portálu.

Technologie montáže

Existují dva způsoby, jak dělat stavební práce: dělat to sami nebo najmout specialisty. Krabice je vyrobena z hotových desek, které jsou vyráběny v továrně podle typu sendvičových panelů. Současně se mezi oběma vrstvami položí izolační materiály a parotěsná zábrana. Montáž konstrukce vyžaduje zvedací zařízení a připravený základ.

Existuje několik populárních erekčních technologií.

Technologie rámu

Užitečné informace!Při konstrukci rámu je zakázáno používat materiály s vadou: mechanickým poškozením nebo plísní. Houba způsobuje rozpad dřeva.

Druhy technologií

Nejběžnější jsou následující možnosti:

 • Kanadská technologie je implementována pomocí systému Platform nebo Sip.
 • Německá technologie zahrnuje instalaci panelových konstrukcí montovaných ve výrobě.
 • Konstrukce rámu a rámu.

Systém platformy zahrnuje instalaci štítů na plošinách před zpožděním. Stínící plechy se montují pomocí horního obložení. Při instalaci mezi stěnami těsnění je položena. Podle technologie SIP se montují vysoce kvalitní rámové štítové domy: projekty, fotografie a ceny, pro které se liší. Současně upevněte štíty s malými rozměry, které jsou vyrobeny v továrně. Tyto štíty jsou vyrobeny z pěnové fólie.

Kanadský dům

Charakteristickým rysem německé technologie je, že konstrukce je vyrobena ze stěnových panelů, které jsou sestaveny v továrně. Tepelně izolační materiál a komunikace zapadají do panelu panelu.

Německá technologie

Rámové rámové konstrukce jsou spolehlivější. Rám je vyroben z lepené tyče velké sekce. Výsledný rám je pak opláštěn deskami nebo deskami z materiálů odolných proti vlhkosti. Konstrukce je naplněna izolací.

Konstrukce rámu a štítu

Průměrné ceny pro různé bytové projekty

\ t

Průměrné ceny na různé projekty rámových domů

Související článek:

Rámový dům s jehorukama. Podrobný návod na stavbu rámu domu s užitečnými doporučeními ve speciální publikaci našeho portálu.

Jak vybrat materiál pro rámové konstrukce

Bez ohledu na to, zda se jedná o rámový dům: fotky a ceny, které byste si nevybrali, většina nákladů je určena na materiál. Pro instalaci stěn a rámů se používají následující materiály:

 • Plánované neprofilované dřevo různých tvarů. Pro spoustu použitých desek.

Dům z neprofilovaného dřeva

 • Nejlepší možností je profilovaná lišta. Na jedné straně má drážky a na druhé hroty. Ostatní plochy jsou hoblovány. Použití tohoto materiálu vám umožní ušetřit na nosných konstrukcích, protože je to také materiál pro stěny.

Dřevo profilové

 • Lepené laminované dřevo se montuje poměrně snadno. Je tvořen kousky tyčí, které jsou lepeny společně se speciálními látkami.

Lepený materiál

Obložení překližky

 • Vynikající možností pro vnitřní a vnější obklady je orientovaná OSB deska. Je vyroben z tenkých třísek, které jsou lepeny ve svislém směru na povrchové vrstvy.

Použití OSB desek

 • Panely SIP ​​se vyrábějí v továrních podmínkách.

SIP panely

Článek na toto téma:

Projekty domů z baru pro trvalý pobyt. Zajímavé dispozice a výhody lepeného a profilovaného dřeva v samostatné publikaci našeho portálu.

Rám může být také vyroben z kovu nebo železobetonu. Současně se návrh slučuje se základnou. Tento rám se skládá ze dvou pásů, které jsou spojeny tyčemi z oceli a trubek.

Užitečné informace!Lehké tenkostěnné ocelové konstrukce umožňují vytvářet rámové venkovské domy: jejichž projekty, fotografie a ceny se mohou značně lišit do tří podlaží. Rám je vyroben z termoprofilů, které jsou opatřeny perforačními drážkami.

Výhody a nevýhody domů: to, co říkají obyvatelé

Při výběru projektu se bere v úvahu mnoho faktorů. Majitelé chtějí, aby budova byla levná a sloužila po mnoho let.

Druh stavby během výstavby

Podle četných recenzí má rámová konstrukce tyto výhody:

 • rámová technologie je považována za nejrozpočtovou možnost;
 • nízká hmotnost budovy nevyžaduje instalaci drahých základů;
 • rychlá instalace;
 • rámové budovy mají vynikající vlastnostiúspory energie, což šetří náklady na vytápění;
 • domy mají dobrou tepelnou ochranu, odolnost proti poškození a vyznačují se zvýšenou tuhostí;
 • Povrch obkladových materiálů může být použit bez dalšího zpracování.

Technologie Frame mají také nevýhody, které byste měli znát:

 • pro instalaci konstrukce vyžaduje průvodce, který bude v souladu s technologií a bude používat speciální nástroje;
 • podobná stavba se používá pro budovy nejvýše tří pater;
 • Pro dřevěný rám se doporučuje speciální impregnace a antiseptické ošetření.

Populární mýty o rámových budovách

O kvalitě rámových konstrukcí probíhá spousta sporů. Praxe ukazuje, že tato technologie plně vyhovuje všem normám nezbytným pro život iv extrémním chladu. Projekty rámových domů, stejně jako jejich fotografie a ceny, jsou zarostlé mnoha mýty.

Schéma rámové budovy

Mýtus 1: Nebezpečí požáru rámových konstrukcí

Tento mýtus vznikl proto, že rámové konstrukce jsou často stavěny ze dřeva, které je považováno za hořlavý materiál. Ale navzdory tomu, mnoho domů je postaveno ze dřeva po mnoho let. Moderní materiály jsou ošetřeny ochrannými roztoky a různými impregnacemi, které zabraňují vznícení.

Mýtus 2: Křehkost tohoto typu budovy

Různé typy podobnýchnávrhy slouží 30-100 let. Tento indikátor závisí na materiálu rámu, jeho kvalitě a izolaci. Stojí za to věnovat pozornost kvalitativnímu ohřívači. Budova s ​​ polystyrenovou izolací může trvat nejméně 30 let. Použití trvanlivé minerální vlny prodlouží životnost na 60 let. Může snížit životnost konstrukce použití surového dřeva.

Mýtus 3: Rámový dům neodolá mrazu

Ve skutečnosti je jednou z výhod rámové konstrukce energeticky úsporné vlastnosti stěn. Poskytují kvalitní vrstvu izolace, která se nachází mezi regály. Také provedla dodatečnou izolaci venku.

Poznámka! Stavitel a podnikatel Bill Levit byli tvůrci myšlenky rámové konstrukce. Díky tomuto muži, po 40. letech, tisíce amerických rodin, které si mohly dovolit levnější bydlení, šly na předměstí. Mnohé z těchto domů stále stojí.

Mýtus 4: Rámový dům není šetrný k životnímu prostředí

Mnohé z těchto budov splňují požadavky na šetrnost k životnímu prostředí. Mnoho budov má certifikáty evropské úrovně. Mezi nejšetrnější materiály patří dřevo a kov. Pokud je dům příliš levný, hrozí nebezpečí použití nekvalitních materiálů.

Přírodní materiál

Důležité!Ve složení vysoce kvalitního rámu by se neměly používat zdraví škodlivé stavební materiály.

Užitečné tipy a triky

Rámové domy nabízejí různí výrobci, ale ne všichni z nich odpovídají za svou práci. Je důležité vědět, jak vybrat správný rám. Spolupráce se společností, která má vlastní výrobu, je prospěšná a bezpečná. Ještě lepší je objednat si individuální projekt. Například jednopodlažní rámové domy: projekty, fotografie a ceny, které jsou k dispozici mnoha a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů.

Budova domu

Je třeba věnovat pozornost kvalitě materiálů pro výrobu doma. Existují výrobci, kteří nabízejí levné izolace místo bezpečné tepelné izolace. Může obsahovat nebezpečné fenolformaldehydové pryskyřice.

Projekt Praktického domu

Prodejci mohou také ušetřit na rámu a nabídnout tenký a nespolehlivý materiál. Je vhodné zkontrolovat následující parametry:

 • Tloušťka materiálu pro rám není menší než 40 mm.
 • Bar musí být ošetřen ochrannými látkami.
 • Rozměry popruhu musí být nejméně 100-150 mm, zpoždění pro instalaci podlahy nejméně 50-150 mm.
 • Šířka desky pro podklad musí být nejméně 20 mm.

Aby vybraná kompletní sada rámových konstrukcí sloužila dlouhou dobu a uspokojovala všechny potřeby, měla by být práce svěřena odborníkům.

Nejen vysoce kvalitní, ale i stylové

Závěrem je důležité zdůraznit důležité body této stavby:

 1. Konstrukce rámu je optimální konstrukcísoubor geologických a klimatických podmínek.
 2. Dům vytvořený pomocí této technologie nepřetíží základ. A přestože není třeba stavět nákladné pozemky.
 3. Technologie rámu poskytuje pohodlí a teplo v místnosti, snižuje náklady na elektřinu a vytváří příznivou atmosféru komfortu a ekologického prostředí.

Video: hrubé chyby ve výstavbě rámového domu