Projekty venkovských domů pro 6 akrů: fotografie, možnosti funkcí a instalační práce

M Mnoho obyvatel megalopolise sní o získání pozemku a pohodlného domu mimo město, byť malý. V některých případech je jednodušší a levnější postavit dům sami, než koupit hotový dům. Správná volba pomůže projektům venkovských domů na 6 akrů, jejichž fotografie jsou v našem přehledu prezentovány ve velkém počtu. Předpokládá se, že stavba domu je velmi obtížná. Některé projekty venkovských domů se však vyznačují mimořádnou jednoduchostí.

Pohodlný venkovský dům malé velikosti

Projekty venkovských domů na 6 akrů: fotografie, možnosti a požadavky na výstavbu

Chcete-li vytvořit dobrou a trvanlivou budovu, musíte si vybrat kvalitní projekt venkovského domu na 6 akrů. Fotografie z nejlepších možností lze vidět v interiéru. Před výběrem je nutné určit materiál a vhodné místo pro budoucí design.

Před zahájením výstavby je vhodné splnit územní plán a zvolit vhodné místo

.

Především je třeba se rozhodnout, zda bude budova určena pouze pro letní bydlení, nebo bude to velká letní chata s vlastními rukama. V tomto materiálu lze nalézt projekty, fotografie a doporučení pro výběr vhodné struktury.

Funkční a útulný domov musí splňovat určité požadavky:

 • Stavba se uskutečňuje v krátkém časovém období, pokud není dům postaven, není místo, kde by se mohl schovávat před deštěm.
 • Konstrukce musí být postavena s přihlédnutím ke všem pravidlům technologického procesu.​​
 • Pro takovou budovu není nutné vynakládat velké prostředky a nakupovat drahé materiály.
 • Stavba se provádí tak, aby bylo možné připojit další prostory.
 • Pokud je dům určen k dočasnému pobytu, je možné v budoucnu vanu nebo stavbu přeměnit v letní kuchyni.
 • Budova musí být trvanlivá. I při kratší životnosti než kapitálové bydlení musí dům stát nejméně 25-35 let.

V některých případech je výhodnější stavět dům na vlastní pěst

.

Pro dachu stojí za to zvážit následující zajímavé projekty:

 • Bungalov je jednopodlažní budova se štíhlou střechou a prostornou verandou. Stavba je jinálehký základ a plochá střecha. Současně pro dokončovací práce použité přírodní materiály.

Moderní typ bungalovu

 • Neobvyklým řešením je dům ve tvaru chaty. Krokve tohoto designu se podobají písmenu "A" ve tvaru. Prvky jsou nataženy od hřebene k čepici.

Stylové budovy v podobě chaty

 • Mezi oblíbené možnosti patří jednopatrový dům se čtyřstupňovou nebo dvoupatrovou střechou, jakož i podkroví .

Jednoduchá verze jednopatrové konstrukce

Hledisko odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku
„Je důležité zvolit správné místo pro venkovský dům. Doporučuje se vydržet určité vzdálenosti. Z průchodu do domu by měly být nejméně tři metry, stejné z oblasti sousedů. Je lepší zvolit vyšší místo. “

Jak vybudovat cenově dostupný dům vlastníma rukama: fotografie a instalační nuance

Mnozí plánují malý rozpočet, vyberou nejlepší projekty venkovských domů na 6 akrů. Fotografie umožňují zvážit možnosti navržené pro jakýkoli rozpočet. Nejčastěji používané konstrukce bez vytápění a elektřiny. Používají se také standardní budovy s malou plochou a dvoupodlažními stavbami.

Funkčnídvoupodlažní projekt

Nejjednodušší konstrukce je vyrobena z obyčejné překližky a desek a také nevyžaduje vážný základ.

Použití překližky pro rámové obložení

Standardní projekty zahrnují budovy o velikosti 5 × 6 metrů. Dům má zároveň koupelnu, sprchu a jídelnu. Pro takovou stavbu je zapotřebí základna, stejně jako použití vysoce kvalitní tepelné izolace v zimě.

Dům kompaktního plánování

Prostornější domy by měly zahrnovat strukturu s druhým patrem a podkrovím. Dům může být dokončen s terasou nebo verandou.

Typický projekt s mansardou

Jaké stavební materiály se používají ve stavebnictví?

Pro stavbu letních domů lze použít širokou škálu různých materiálů. Nejčastěji používané možnosti jsou:

 • Nejoblíbenější je rámová konstrukce. Tyto budovy jsou stavěny pro sezónu a vyznačují se jednoduchou technologií. Rámový systém je sestaven ze dřeva, které je opláštěno speciální překližkou nebo šindelem. Odkazuje na nejlepší možnosti z hlediska kvality a ceny. Tento materiál se také vyznačuje dlouhou životností.

Ekonomický rámec

 • Některé budovy jsou vyrobeny z profilovaného dřeva. Na stavběstrávit několik měsíců. Také asi půl roku se dává na smrštění. Takové konstrukce nevyžadují vnější dekorace.

Přírodní krásy z baru

 • Kamenné konstrukce jsou vyrobeny z provzdušněných, cihel a tvárnic. Pro takové konstrukce jsou vyžadovány dlouhé stavební doby, protože se používá silný základ a stěny jsou konstruovány podél řad. Před stavebními pracemi je nutné připravit detailní projekt. Domy z kamene a cihly se vyznačují zvýšenou trvanlivostí a spolehlivostí.

Robustní cihlová konstrukce

Užitečné informace!Výběr stavebního materiálu je ovlivněn jeho hodnotou v daném regionu, osobními preferencemi a typem nadace. Rámové budovy a konstrukce z tyče jsou namontovány na základnách šroubů nebo sloupů.

Video: malé domy na pozemku 6 akrů

Jak postavit dům na klíč levně: ceny

\ t

Pro ty, kteří nechtějí trávit spoustu času na stavebních pracích, může být venkovský dům na klíč nejlepší volbou levně. Ceny za stavby lze vidět ve speciálním adresáři vybrané stavební organizace. Můžete si vybrat správnou možnost pro každý rozpočet. Náklady na konstrukci ovlivňuje typ konstrukce, materiál a rozměry konstrukce.

Levná varianta

Dům o velikosti 5 * 5 m od obložení a barubude mít náklady kolem 100 tisíc rublů. Struktura s verandou a kůlnou nebo verandou bude vyžadovat investice většího množství, více než 200 tisíc rublů.

Související článek:

Vlastnosti upevnění domu vlastníma rukama

Vlastnosti instalačních prací závisí na volbě konkrétního materiálu. Struktura dřeva má mnoho pozitivních vlastností. Takový materiál je ošetřen skvrnami a různými ochrannými sloučeninami. Pro konstrukci lze použít lehkou verzi základu. V tomto případě může být střecha štítová.

Moderní venkovský dům s přiloženou verandou

Jak vytvořit základ?

Díky optimální hmotnosti dřevěných konstrukcí lze základny použít jednoduše a lehce.

Instalační schéma

Za zvážení stojí následující možnosti:

 • Sloupec je tvořen z cihelných podpěr, které jsou poháněny do 30–50 cm.

Konstrukce sloupové konstrukce

 • Pásový základ je vyztužený železobetonovou páskou uloženou do určité hloubky.

Možnost páskového základu

 • Pilenamontováno na šroubové piloty. Takovou konstrukci lze postavit na nestabilních půdách. Hromada pilířů a sloupů potřebuje spoustu grilu. Využívá určité dřevo.

Stavba pilot

Mezi dřevo a základ je položena hydroizolace. Můžete použít vrstvu střešní krytiny. Poté se namontují podlahové nosníky nebo polena.

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Jsou-li rozměry budovy větší než 6 x 6 metrů, bude pro stropní nosníky zapotřebí dodatečná podpora. V tomto případě je základ podveden nejen pod vnějšími stěnami, ale také pod sloupy a přepážkami, které nesou velké zatížení. “

Související článek:

Základ tyče s vlastními rukama.Podrobný návod pro stavbu pilotového sloupu s fotografiemi a videy v samostatné publikaci našeho portálu.

Způsoby montáže zdí a střechy

Nosník je naskládán určitým způsobem. V rohové části by měly být konce rozloženy. Při montáži je použita juta, která zajišťuje hustou prileganiye spojů. Používá se montáž dřeva na hmoždinky. Jedná se o svislé tyče, které spojují 2-3 korun. Hřebíky jsou poháněny do předvrtaných otvorů. Tyto položky jsou vyrobeny z ocelipruty nebo dřevo.

Stěna ze dřeva

Stropní nosníky jsou namontovány na horních ráfcích. Po instalaci stropních trámů mohou být instalovány speciální dřevěné štíty. Pro dřevostavby se často používají následující typy střech:

 • Rovný štít.
 • Polyline.

Schéma střešní konstrukce

Při stavbě latě pod střechou se používá deska bez řezu. Jako hlavní materiál se používá kachlový materiál nebo ondulin. Pod střešní hydroizolační vrstvou.

Užitečné informace!Nejlepší materiál, který chrání proti průvanu, je profilované dřevo. Drážky a hřebeny poskytují spolehlivé utěsnění.

Venkovský dům: projekty, fotografie a užitečné tipy

Venkovský dům je rozdělen do dvou částí. Více než 70% jde do obývacího prostoru a zbytek je koupelna a komora.

Nestandardní projekty

Pro izolaci budovy se používá minerální vlna a parozábrana. Linoleum lze použít jako podlahovou krytinu a obklady nebo sádrokartonové desky pro interiérové ​​dekorace. Při použití sádrokartonových desek pro opláštění je třeba provést pevnější základ. Při pobytu v domě během roku je třeba se starat o vytápění. Populární systém ohřevu vody a design s chladivem nemrznoucí kapalina.

Stylový dům a původní krajina

V letním domě není nutné vytvářet příliš silné zdi. Koneckonců potřebují dražší a složitější základ. Také byste neměli dělat velmi velký sklep a sklep. Výběr správného projektu vytvoří krásný a pohodlný domov za přijatelnou cenu.

Krásný a levný

Video: plánování místa v 6 akrech