Provence styl v interiéru: fotografie venkovských domů a bytů

Mezi obrovské množství stylistických trendů, jeden vyniká, nesoucí v sobě jedinečné kouzlo a pohodlí. Vzdušný a jemný Provence jako majitelé venkovských domů a městských bytů. V této publikaci se dozvíte více o stylu Provence. Fotografie v interiéru vám pomohou prozkoumat některé z jemností interiérového designu profesionálních návrhářů a doporučení našeho redakčního týmu vám pomohou vytvořit jedinečný duch provinční Francie ve vaší domácnosti.

Roztomilé květiny, starožitný nábytek a světlé barvy jsou hlavními rysy stylu jižní Francie

.

Co je to - Provence styl a jaký je jeho původ

Jak je snadné odhadnout, název stylu stylu pochází z názvu francouzské provincie. Tato oblast je světoznámá svou malebnou přírodou s poli levandule, nekonečnou modlitbou nebe a křišťálově čistými vodami.

Zde se snaží umělci a básníci, protože tato místa jsou inspirací sama

.

Obyvatelé Provence jsou proslulí svou pohostinností a zvláštním kouzlem bytů, které jsou vždy velmi pohodlné. Dotek starověku, vůně sladkých stánků a francouzského vína - když jste tu byli jednou, beznadějně se zamilujete do Provence a rozhodně chcete tuto atmosféru ve vaší domácnosti reprodukovat. To je možné, pokud budete dodržovat všechny kánony stylu.

Vytvoření těchto interiérů vyžaduje od autora rafinovanou chuť a snahu o krásu

.

Hlavní znaky provensálského stylu v interiéru:

  • světlé barvy v designu stěn, stropu a podlahy;
  • stopy vznešené antiky na vnitřních předmětech;
  • dekorace stěn pomocí keramických a cihelných obkladaček nebo kamenů;
  • použití přírodního dřeva, proutí, kamene;
  • hojnost kvalitních textilií skrajky a výšivky;
  • použití kovaných prvků jako dekorace;
  • pokojová výzdoba s mnoha doplňky.

Provence - velmi útulný styl. Je těžké si představit v bytě bakaláře, ale pro páry žijící v venkovském domě se dokonale hodí

.

Barvy provensálského stylu v interiéru

Francouzský venkovský styl vyžaduje pouze přirozené barvy. Zde uvidíte barvy, které se zdají vypálit v jasném jižním slunci. Jsou povoleny jakékoliv pastelové odstíny, světlé odstíny zelené a modré, béžové, písčité, olivové a levandulové.

I když do designu přidáte nějaké syté barvy, nezapomeňte jim dát nádech starověku

.

Rustikální dekor miluje květinové motivy velmi mnoho. Oni jsou nalezeni v obrazy, keramika, a nutně v textiliích. To je také nutně světlo, s bílou krajkou.

Jaké materiály se používají v interiéru Provence

Pokud jste ve stylu Provence vytvořili opravy, mějte na paměti, že k výběru materiálů pro povrchovou úpravu je třeba přistupovat velmi vážně. Navzdory zdánlivé jednoduchosti designu tento styl netoleruje nedbalost.

Budete muset hledat vysoce kvalitní přírodní materiály nebo jejich uměleckou napodobeninu

.

Provence Podlahy, stěny a stropy

Ideální podlaha pro podobný interiér je přírodní deska s malými vadami. Mohou to být trhliny nebo hrboly, které nebudou rušit pohyb. Deska je natřena,často velmi lehké.

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje tato podlaha, vyměňte povrch za vhodný laminát s vysoce kvalitním imitujícím dřevem

.

Stěny jsou obvykle pokryty dekorativní omítkou a malovány v pastelových barvách. Ve vzácných případech, oni používají světlou barvu tapetu s květinovým vzorem, toto je považováno za platné propuštění z kánonu.

Některé stěny mohou být ponechány s holým zdivem, ale také jsou natřeny světlou barvou, což ponechává texturu zdiva na displeji

.

Hrozny venkovského domu jsou přírodní stropní trámy, které nejsou skryty omítkou. Pokud vám výška vašich stropů neumožňuje nainstalovat tento design, ponechte jednoduchý bílý nátěr a ozdobte ho vhodným lustrem .

Okna a dveře v selské zemi

\ t

Zvláštnost provensálského stylu v hojnosti světla. Jižní Francie - místo koupání na slunci. Pro maximální přirozené světlo by okna v domě nebo bytě měla být velká, vysoká a pohled z nich by měl být malebný. Kánony Provence vyžadují použití přírodního dřeva v rámci okenních otvorů.

Nejobvyklejší okna z PVC můžete porazit zhotovením rámů z dřevěných rámů

Dveře, vnější a interiér, také z přírodního dřeva. Jsou vybarveny bílou barvou a dodají nádech starověku, roztřepený.

Je přípustné zdobit dveře malbou nebo decoupage

.

Související článek:

Interiérové ​​a ateliérové ​​fotografie ve stylu: podkroví, hi-tech, klasika, pop art, Provence, moderní styl a Klady a zápory studiové apartmány, základní techniky zónování - přečtěte si publikaci.

Design nábytku pro interiér ve stylu Provence

Nábytek v rustikálním interiéru je dřevěný. Měla by mít stejně jako všechny ostatní předměty lehký nádech starověku. Je vymalován v jasných barvách, zdobený kováním.

Je vhodné použít proutěný ratanový nebo proutěný nábytek

.

Výběr vybavení je také důležitou součástí tvorby bytového designu nebo domu v provence. Najdete zde nejen tradiční položky - pohovky, postele, židle a skříňky. Zvláštní kouzlo nastavení ve starožitných příbornících a bufetech. Zdá se, že tento styl se zrodil ze starožitností. Mírně squat, na zakřivené nohy, stoly a truhly zdůrazňují zbarvení stylu. Kované železné díly lze nalézt v čele postele, dokončovací lampy, zábradlí schodů.

Osvětlení v provensálském stylu: fotografie interiérů bytů a domů

\ t

Kromě přirozeného světla, o kterém jsme již hovořili, je také důležité používat umělé světlo v místnostech. Světlé zbarvení stěn a nábytku v pokojích činí z interiéru plný solární energii.

Svítidla by v tomto případě měla vydávat měkké světlo v teplém spektru

.

Nástěnné svítidla a stojací lampy jsou vítány. Jsou umístěny v křesle nebo pohovce, stolní lampy umístěny na nočním stolku.

Důležité!Všechny další příslušenství by mělo být kombinováno s hlavním lustrem.

Lustry, stojací lampy a svítidla jsou zdobeny skleněnými a křišťálovými závěsy. Stropní svítidla jsou zarámovaná tkaninou v kombinaci se zbytkem textilu a krajek. Nohy a příslušenství svítidel jsou vyrobeny z kovaného dřeva nebo vyřezávaného dřeva. Formuláře napodobující květinové aranžmá a svíčky jsou vítány.

Tip!Pokud lampu vybavíte stmívačem, můžete nastavit úroveň osvětlení v místnosti.

Jak si vybrat textil ve stylu Provence

Textil v interiéru domu ve stylu Provence je velmi krásný, s množstvím výšivek, stuh, krajek a květinových ozdob. Pouze přírodní látky: prádlo, bavlna, kaliko a kaliko. Kromě malých květů, můžete najít pruh a puntíky.

Hlavním úkolem textilního designu je vytvořit pohodlí. Z tohoto důvodu existuje tolik kudrlinek, volánů a dalších roztomilých gizmos

Záclony v kuchyni obvykle přicházejí s ubrusem. Oba, a další je tvořen copem a pásky, krajky. Pro malé okno, můžete použít krátké záclony, opustí otevřený okenní parapet, na kterém se usadí vnitřní květiny. Dlouhé záclony pro obývací pokoj a ložnice jsou zdobeny lambrequiny. V tomto stylu nebudete vidět husté a tmavé záclony.

Textil v designu pohovek, postelí a židlí je také v souladu s kánony designu. Lůžkoviny lze vyrobit ve stylu patchwork, alepouze z náplastí světlých tkanin s květinovými motivy.

Na pohovkách uvidíte četné polštáře s krajkou a vyšívanými vložkami, luky a další výzdobou

Polštáře mohou být různých velikostí a tvarů. Obvykle jsou naplněni dolů nebo vlnou. Pohřbít v takové hromadě polštářů - potěšení. Textilní výzdoba interiéru ve stylu Provence:Dekorační předměty Provence

Dekor je samotná podstata Provence, její duše. Tyto interiéry zdobí spousta roztomilých drobností. Ručně vyráběné věci naplní váš domov: výšivka, keramika, řezba, decoupage. Můžete udělat hodně vlastníma rukama, investovat své fantazie a dobrou náladu do těchto položek.

Skvělý nápad je umístit rodinné fotografie do krásných rámečků na komody, police a stěny. Koše a sochy se pohodlně vejdou na toaletní stolek. Zvláštní pozornost je věnována keramice v rustikálním stylu. Květináče, vázy, květináče a malované talíře - bez interiérů se bez nich neobejdou. Výzdoba v designu pokoje ve stylu Provence:

Jak si vybrat obrazy pro interiér ve stylu Provence

Obrázky vProvence styl je obrazy kvetoucích polí a louky. Hlavní motiv - houštiny levandule a jemné růže. Zápas design a krajiny s roztomilé domy. Do kuchyně se vejdou zátiší s jídly a ovocem v pastelových barvách. Není to špatný nápad - nápisy kaligrafie na hrubé pytlovině. Mohou být orámovány.

Na fotografii jsou klasické příklady malby v interiérech místnosti ve stylu Provence:Specifika návrhu prostor pro různé účely

\ t

Každý pokoj v domě nebo apartmánu může být uspořádán v provensálském stylu. Každý pokoj má své vlastní nuance, které by měly být uvedeny samostatně.

Fotografie interiérů chodeb a chodeb ve stylu Provence

Malý prostor v chodbě bude prospěšný pro pohled v jasných barvách. Přidejte zde starou komodu, velké zrcadlo a originální věšák na šaty - a získáte vynikající výsledky. Pro dokončení návrhu použijte malé příslušenství: kovaný stojan na deštníky, krásný rám, pár obrázků s krajinou.

Nezapomeňte na vysoce kvalitní osvětlení - to je důležité pro malou místnost.Interiér obývacího pokoje v Provence foto: nejlepší nápady

Stěny obývacího pokoje, ošetřené hrubou omítkou, budou podkladem pro starožitnostiProvence ve stylu Provence Alternativou k omítce je obložení stěn namalované světlým tónem. Podlahy - z přírodního dřeva nebo z kvalitního laminátu, mohou být zdobeny pěkným kobercem. Ale pamatujte: žádný koberec a dlaždice!

Je vhodné použít proutěný nábytek - ratanové židle a pohodlné pohovky budou harmonicky zapadat do interiéru. Nezapomeňte na útulné textilie - četné polštáře, krásné záclony a ubrusy.Fotografie interiéru útulné ložnice ve stylu Provence

Ústředním bodem v ložnici je nepochybně postel. Styl jižní Francie je charakterizován použitím lehkého baldachýnu. Přehoz na postel a polštáře jsou zdobeny krajkou. U nohou postele si můžete dát tepanou hruď. Zbytek nábytku je vybrán v souladu s požadavky stylu. Příslušným detailem je toaletní stolek se zrcadlem.Dětský pokoj v provensálském stylu

Tento design je vhodný pro zdobení novorozence nebo holčičky. Nebude pro vás snadné vymyslet takový design pro chlapce. Místnost pro dítě a jeho matku v jasných barvách je útulné, hezké místo. Baldachýn nad postýlkou ​​ochrání dítě před jasným sluncem a pomůže mu usnout rychle, a v lehké židli maminka budevhodné pro krmení dítěte.

Pokud dítě vyrostlo, musíte přemýšlet o místě, kde si můžete hrát a odpočívat. Malá princezna bude velmi potěšena květinovou výzdobou a je potěšena četnými volánky a volánky. Pro dítě můžete dokonce dát miniaturní toaletní stolek. Dívka bude milovat panenky a měkké hračky, které odpovídají designu, například medvídky a látkové panenky.Rustikální koupelna

Stěny a podlaha v koupelně mohou být zdobeny keramickými dlaždicemi světlých barev. Moderní výrobci nabízejí dlažby, které napodobují dřevěné matrice. Důležitý bod - výběr instalatérských prací. Umyvadlo a vana by měly být zaoblené. Míchačky, držáky ručníků a madla jsou vyrobeny z mosazi s tvarovaným designem. Obrubník pod dřezem je lepší zvolit z přírodního dřeva. Budete potřebovat četné zásuvky pro malé předměty. Koš na prádlo nebude zbytečný.

Poradenství!Ideální v takovém interiéru je malá kulatá vana se zakřivenými nohami.

Nezapomeňte na doplňky: měkký koberec, kudrnatý rám a lampy ve formě svícnů.Registrace lodžie

Pokud váš byt má prostornou lodžii - měl by také odpovídat celkovému designu. Můžešzařídit zde zimní zahradu. Pro dekoraci použijte stejnou dekorativní omítku a proutěný nábytek. Hrnkové květy v roztomilých nádobách na kovaných stojanech promění lodžii na útulnou zahradu. Můžete zde dokonce instalovat malou fontánu s elektrickým čerpadlem. Zde můžete snít, číst knihu v samotě.Související článek:

Styly v interiéru: fotografie s popisem a videozáznamy klasiků, moderních, etnických, národních a dalších oblastí, doporučení a rady odborníků - číst naší publikace.

Provence styl v interiéru a exteriéru venkovského domu: foto-příklady

Pokud jste šťastným majitelem venkovského statku, můžete jej zařídit ve sladkém duchu jižní Francie od brány ke střeše domu. Provence neomezuje počet podlaží v budově. Existuje mnoho projektů domy s velkými okny, arkýřovými okny - jsou právě v tomto duchu. Autentický je považován za stromový dům vyrobený z polen nebo opláštěný světelnou deskou. Mimo okno jsou zdobeny jasnými žaluziemi. Na všech parapetech a balkonech - hrnce s květinami. Zvláštní pozornost je třeba věnovat terase. Zde můžete instalovat zavěšenou houpačku nebo houpací křeslo.

Na terase v létě si můžete dát stůl, rádi se najíst pod širým nebem

Než dům musí být jistě záhony květin s růžemi jsou rozbité a na zahradě najdou místo malý rybník nebo fontánu. Pro vaši inspiraci - nejlepší fotografie interiérů a exteriérů venkovských domů ve stylu Provence:

Provence styl v interiéru: fotografie bytové dekorace

\ t

I malý byt může být vyzdoben v rustikálním stylu. Proč ne? Hlavním rysem tohoto designu je spousta světla a vzduchu, jemné odstíny a romantická výzdoba. To vše bude mít i 20 m². Pro úsporu místa použijte transformační nábytek, například rozkládací pohovku nebo skládací knihu. Světlé barvy učiní z malého prostoru prostornější a útulné textilní materiály neuspořádají prostor.
Provence - styl plný tepla a pohodlí. V tomto rodinném hnízdě se budete vždy cítit pohodlně. Nebojte se experimentovat, dělat doplňky vlastníma rukama a užívat si jedinečného kouzla Provence! Máte-li dotazy k tomuto tématu nebo dodatky k materiálu, napište nám do komentářů. Na závěr Vám nabízíme malý výběr videozáznamů.povolení.

Video: Jak vytvořit interiér ve stylu Provence