Průhledná lehkost a vzdušnost v kuchyni: skleněné stoly a nuance jejich použití pro výzdobu jídelny

Ne každý chce mít v kuchyni masivní těžké stoly. Krásné alternativní ocelové stoly jsou sklo do kuchyně: vizuální lehkost designu neznamená, že interiér je těžší, elegantní produkt slouží jako elegantní dotek se všemi jeho praktičnostmi. Dnes, HomeMyНome.ru redaktoři věnovali samostatný článek na skleněné výrobky, které našli své místo v moderním kuchyňském designu.

báječné řešení: tloušťka stolní desky neumožní ani poškozený výrobek zranit osobu

Požadavky na skleněné stoly

\ t

Pokud by se dřívější skleněný nábytek mohl nacházet v pohádkách, kvalita a trvanlivost tvrzeného skla dnes umožní bez problémů plně využít stoly vyrobené z křehkého materiálu. Průměrná tloušťka kaleného triplexu pro kuchyni dosahuje 20 mm - to vám umožní odolat i silnému úderu.

Existuje řada požadavků, které musí výrobce splnit:

  • Kvalitní výrobek má vždy leštěné hrany. Je dobré, když je okraj orámován plastem nebo dřevem;
  • Aby byl design bezpečný, potřebujete stabilní nohy s dobrým těsněním.

Sklo do kuchyně - dosahujeme potřebné lehkosti v místnosti s vysoce kvalitními indikátory

Zbývající požadavky stanoví sám kupující: v závislosti na svých přáních si může koupit kulatý nebo čtvercový stůl, rozkládací stůl nebo jen malý kompaktní kuchyňský stůl.

Druhy jídelních skleněných stolů do kuchyně

Individualita je v módě, proto je každý skleněný stůl jedinečným stvořením konstruktéra. Nebojte se, že se snadno rozbije nebo znovu naloží: výrobek od dobrého výrobce je schopen vydržet až 100 kg hmotnosti.

Můžete si vybrat stůl s jednou masivní nohou původního tvaru nebo si můžete vybrat design s několika nohami

Někdy, abyste pochopili, co přesně chcete ve svém domě vidět, se musíte podívatčetné fotografie skleněných stolů do kuchyně. V tomto případě je mnohem pravděpodobnější, že produkt najdete, když se díváte na to, kdy každý den bude duše hostesky zpívat.

Posuvný kuchyňský skleněný stůl (transformační stůl)

Nízkofunkční nábytek pomalu klesá v historii. Dnes je důležité rozšířit funkce věcí.

Pro oslavy nebo náhlý příliv hostů je nutný transformační stůl

Transformátor je vybaven speciálními posuvnými mechanismy, které otočí stůl standardní velikosti na velkou a pohodlnou desku stolu.

Kovové kování neumožňuje starat se o dlouhodobý provoz takového modelu

.

Posuvné modely zvyšují využitelnou plochu o 40–50%. Aby se produkt pohyboval od sebe, je dodáván s přídavnou částí, která je vložena mezi nejvzdálenější části desky stolu.

Skleněný posuvný stůl může mít zpočátku kulatý tvar a v rozšířeném stavu může být oválný

.

Související článek:

Pokud není dostatek místa pro velkou desku stolu, můžete si zakoupit novinářský transformátor stolového stolu.Tento výrobek zabere málo místa a může provádět různé úkoly. Více informací o mechanismech skládání a možnostech výběru - v našem materiálu.

Skládací skleněný stůl do kuchyně

\ t

Sklopné modely mají zahušťování ve formě přídavného prvku. Pokud je takový stůl zakoupen po mnoho let služby,v něm není absolutně přítomna plastová mechanika.

Tabulka s tiskem fotografií: zázraky v kuchyni

Sklo s fotografickým tiskem je možná nejzajímavější dnes - nejde jen o estetiku, ale o vytvoření zvláštní atmosféry a nálady. Nebudeme jít do technologie použití vzorů nebo vzorů, hlavní věc je, že materiál je vysoce pevný, odolný proti nárazům a plně vhodný pro použití v kuchyni.

Skleněný stůl do kuchyně s tiskem fotografií: s jakou náladou jsme v kuchyni?

Není nutné kupovat hotový model - obrázek si můžete vybrat sami a objednat

Tabulka se vybírá podle návrhu místnosti

Související článek:

Máte malou kuchyňku a vy nevíte, jak ji vybavit? Náš článek vám pomůže vybrat kuchyňské stoly a židle pro malou kuchyňku. Řekneme vám, jak si vybrat velikost, materiál, rozsah barev pro celkový interiér a uspořádat volný prostor tak, aby byl pohodlný pro všechny členy rodiny.

Velikost a tvar kuchyňského stolu se skleněnou deskou

Než budeme hovořit o nuancích velikostí a tvarů skleněných výrobků, obrátíme pozornost na pracovní desky. Moderní tvrzené sklo, takže je vysoce odolné. Design může být jednoduchý a originální, pro každý vkus.

Matné sklo je vybráno těmi, kteří se pro ně cítí nepříjemněplně transparentní povrch

Někdy stolní desky kombinují dalšímateriály: dřevo, kov, MDF. Někteří výrobci nabízejí recyklované skleněné pracovní desky z lahví nebo výloh. Jedná se o výrobek šetrný k životnímu prostředí, který vám umožní experimentovat: kombinace několika stylů na povrchu stolu je možná. Barva zůstává v původní formě po celou dobu životnosti výrobku. Nevýhody mohou býtpřičítány pravděpodobnosti trhlin v rozích, pokud na ně instalujete něco těžkého.

Deska stolu může být průhledná, matná, tónovaná nebo zbarvená. Pokud je povrch vyroben pouze ze skla, pak je jeho tloušťka od 10 do 19 mm, s dřevěným rámem tloušťky 5-8 mm je přípustná

Zajímavé!Pokud si přejete, můžete si zakoupit i méně odolný stůl z tvrzeného skla.

Související článek:

Kuchyňský kout pro malou kuchyňku. Vlastnosti, typy, výhody, kritéria výběru, velikost, vlastní ruce, přehled populárních modelů, užitečné tipy a rady - v naší publikaci.

Přísná geometrie: obdélníkové a čtvercové modely

Čtyřúhelníkové modely jsou vhodné pro úzké místnosti a také jako barový pult v malých kuchyních.

Masivní stylový design na bázi dřeva a skla - jako vodní plocha na stromě

Matný povrch je příjemný pro lidi, kteřínechtělo by vidět vaše vlastní kolena během oběda

Dlouhé obdélníkové tvary jsou preferovány pro velké rodiny

Formulář, který je znám mnoha lidem, stále zůstává univerzální možností, která si zaslouží místo v bytě.

Elegance formy: kulaté skleněné stoly v kuchyni

Kruh je zjednodušený tvar a často vytváří úžasný harmonický kontrast se zbytkem nábytku. Kulatý jídelní skleněný stůl může stát na jedné noze nebo několik. Doporučuje se spočítat, kolik lidí bude pravidelně sedět za takovým modelem, pokud se vejde do interiéru kuchyně .

Kulatý tvar je mnohem bezpečnější než uhlí

Pokud jsou v domě děti nebo lidé, kteří mají „štěstí“ na všech druzích dobrodružství, je lepší postavit stůl se třemi nebo čtyřmi nohami - dají konstrukci nezbytnou stabilitu

Jako varianta udržitelného modelu - velká patka

Oválné modely

Oválné skleněné stoly pro kuchyň jsou vhodné pro prostorné pokoje nebo prodloužené. To je estetický design, který vyhladí náladu po náročném dni.

Dlouhé stoly vypadají nestabilně, ale není to tak: vše se počítá, i když byste se neměli snažit pověsit na okraj takových výrobků

Skvělá volba pro malý ovál

Související článek:

Kuchyňský kout s místem na spaní. Výhody a nevýhody, zařízení, výběr materiálu, vlastnosti skládacích mechanismů, přehled oblíbených modelů s fotografickými příklady a cenami, jak udělat roh vlastníma rukama - v naší publikaci.

Přední výrobci skleněných tabulek

\ t

Skleněné kuchyňské stoly jsou zajímavé pro mnoho, takže se výrobci snaží překonat svou kvalitu a zajímavý design. V Rusku skleněné výrobky jakéhokoliv formátu a typu od Glass-Store ohromují rozmanitostí a dostupností za cenu v katalozích. Německý výrobce Finkeldei vytváří mistrovské skleněné kuchyňské soupravy. Italské skleněné kuchyňské stoly jsou vyráběny mnoha společnostmi, zvláště populární jsou Connubia a Silvano Grifoni .

Designové skleněné stoly

Pokud byste chtěli vybrat designový stůl se sklem, existuje mnoho vynikajících možností: dřevěné modely, kov, sklo, kombinované.

Černé sklo - královský styl

Původní tkaní na základně vypadá koketně

Zakřivené nohy - s normami

Opak opačné? Prosím!

Vážná a pevná volba

A co takový extravagantní headset?

Jak si vybrat jídelní stůl pro kuchyň se sklem

Navzdory kráse skleněných výrobků, pokud je stůlbude se používat nejen pro potraviny, ale i pro vaření jídel, je lepší sklo odmítnout. Nohy pro skleněný stůl také hrají roli: kvalita shromáždění, přítomnost důstojných pečetí jsou důležité. Pokud bude stolek stát na slunném místě, nebo v domě je dav dětí, bude muset být pokrytý ubrusem. Před nákupem byste se měli ujistit, že na výrobku nejsou žádné škrábance, kousky a vzduchové bubliny. Skutečnost, že kvalita výrobku pomůže zajistit certifikát shody.

Související článek:

Pohovka s lůžkem v kuchyni : typy, rámy, čalounění, výplň, skládací mechanismus (eurobook, akordeon, delfín, skládací postel, výsuv), Jak si vybrat nejlepší pohovku - v naší publikaci.

Jak zapadnout skleněné stoly do interiéru kuchyně

Pokud dáváte pozor pouze na dekorativní součást stolu, hrozí riziko chybného výpočtu: aby bylo možné sklo správně vložit do kuchyně, je třeba spojit vnější vlastnosti výrobku, trvanlivost a kvalitu, stejně jako okolní interiér.

Optimální šířka výrobku je 80-100 cm, rozměry nad ní nejsou vhodné pro manipulaci

Modely se vzory na stole budou zdobit mnoho interiérových stylů

Dřevo a sklo - pokud design vypadá těžce, kuchyně v duchu minimalismu mu nebude vyhovovat

Skleněné nohy zdobí high-tech a minimalismus

Dřevěné nohy jsou ideální pro klasiku

Skleněné stoly s policí a fotografickým tiskem vypadají zajímavě

Užitečná služba:

Speciálně pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Jak se starat o povrch stolu

Nevěřte těm, kteří tvrdí, že skleněná stolní deska je snadno ošetřitelná. Aby byl výrobek čistý, měl by být denně čištěn speciálními produkty. Samozřejmě, můžete se toho vzdát a vše pokrývat ubrusem. Proč trávil spoustu peněz na skle? Denní úklid:

  • mechanické čištění drobků a prachu;
  • otírání povrchu vlhkými skleněnými ubrousky;
  • aplikováním čističe skla a leštěním suchým hadříkem.

Chcete-li, aby byl postup péče méně zatěžující, můžete pod přístroj umístit ubrousek během jídla.

Důležité!Škrábání povrchu nemůže být nic!

Skleněné stoly se používají výhradně pro svůj účel, v tomto případě je minimalizována možnost zkazit krásu.

Za jakou cenu si můžete koupit skleněný stůl v kuchyni

Ceny skleněného zboží nemohou být nízké - pokud jsou náklady na výstavbu nízké, je tovelmi podezřelé. Kulatý skleněný stůl v kuchyni lze zakoupit za cenu 125 000 rublů a jednoduchý obdélníkový tvar průměrného výrobku bude stát 55 000 rublů. Horní cenové limity pro každý produkt se liší. Design věci mohou dělat v 600 000 rublů. Nezapomeňte, bez ohledu na to, jaký stůl si vyberete, bez vhodného interiéru a řádné péče, nebude schopen vyzdobit kuchyni!

Video: Tři mylné představy o skleněných tabulkách