PVC PVC Do-It-Yourself Skleník: Tipy pro instalaci

P Arnica, nebo jednoduše skleník je nedílnou součástí každé letní chaty nebo zahrady. Tato struktura chrání rostliny před nepříznivými účinky životního prostředí. Ačkoliv skleník není zahříván, je vždy teplý uvnitř. Tento faktor je zajištěn materiály, ze kterých je skleník vyroben. Tak, nyní široce používané trubky vyrobené z polyvinylchloridu (PVC) jako rám. Pojďme se naučit, jak vytvořit skleník s vlastními rukama z PVC potrubí.

Skleníky z PVC trubek

Proč je polyvinylchlorid nejlepším materiálem pro skleník?

Specialisté ve stavebnictví doporučují používat PVC trubky z těchto důvodů:

 • Síla. Takové trubky se nezlomí pod velkou hmotností. Studie ukázaly, že jediná PVC průměrná velikost může vydržet až 500 kilogramů;
 • Pružnost. Jak víte, pro stavbu skleníků je třeba vytvořit oblouky trubek. Z kovu adřevěné materiály ztěžují, zatímco PVC trubky se snadno ohýbají do požadovaného tvaru. Skleníkové oblouky se snadno provádějí pouze tehdy, pokud jako výchozí materiál používáte PVC;

Trubky z PVC lze dokonale ohnout

 • Trvanlivost. Všechny produkty z polyvinylchloridu se po desetiletí nerozbijí. Proto bude skleník po mnoho let spolehlivým útočištěm pro vaše rostliny.

Zajímavé možnosti pro trubky z PVC ze skleníků

Pokud se rozhodnete vytvořit skleník z plastových trubek vlastníma rukama, pak je polyvinylchlorid nejlepším dostupným materiálem.

Video: možnosti pěstování skleníků

Co potřebujete k vybudování skleníku sami?

Stavba skleníků je spíše fascinující a není komplikovaný proces, jehož hlavní etapy jsou uvedeny na níže uvedené fotografii.

Nejrychlejší skleník vyrobený z PVC

Skleník se skládá ze tří hlavních prvků: suterénu, jatečně upraveného těla, krytu. Tyto prvky jsou vyrobeny z následujících materiálů:
 • PVC trubky. Je žádoucí, aby jejich průřez byl roven 13 mm, protože tato velikost je optimální pro vytvoření skleníku;

Trubky z PVC

 • Rady. Upřednostňuje zpracované, odolné dřevo, jehož tloušťka se pohybuje od 20 do 40 milimetrů. Doporučuje se před pokládkou zakrýt čirým lakem - tentomanévr poskytne konstrukci sílu;

Správní rady nadace

 • Ocelový drát. Požaduje se vzájemné propojení trubek. Připravte si kousky od 80 cm do 1 metru. Jejich počet by měl být dvakrát větší než počet trubek;
 • Pokrytí. K tomuto účelu můžete použít speciální skleníkový film nebo polykarbonátové desky. Jsou dostatečně silné, aby chránily rostliny před negativními faktory prostředí. Kromě toho propouštějí vzduch, takže plodiny nevyblednou;
 • Budete také potřebovat kladivo, kleště, šrouby, hřebíky a další drobné předměty.

Ocelové tyče různých tlouštěk

Pro výrobu skleníků s PVC PVC trubkami, skladujte všechny výše uvedené materiály ve správném množství. Čím větší je velikost skleníku, tím více materiálů bude potřeba.

Související článek:

Skleník z tvarované trubky vlastními rukama. V samostatném přehledu jsou uvedeny podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce profilové trubky s fotografickými příklady.

Podrobný návod pro výstavbu skleníků

Vytvoření skleníku se skládá ze 4 kroků:

 • Výstavba základů dřeva;
 • Montáž spojovacích prvků pro trubky z PVC;
 • Montáž oblouků;
 • Pokrytí skleníku.

Zvažte každý proces podrobněji.

Montážsuterén ze dřeva

Pro začátečníky byste měli oblast, která je vyhrazena pro skleník, vyrovnat. Pomocí rulety a ocelových tyčí označte rohy skleníku. Pomocí úrovně můžete zkontrolovat, jak hladký je povrch země.

Dispozice pro skleníkové základy

Dále podél rohů skleníku vykopat zákopy (měly by být 4) s hloubkou nejméně 10-15 centimetrů. K dispozici jsou 4 desky, které slouží jako základ pro skleník. Tyto desky by měly být zpevněny hřebíky a šrouby. Tak bude možné dosáhnout lepší fixace a trvanlivosti skleníku.

Základ dřeva pro skleník

Upevňovací prostředky pro trubky PVC

Dále se do země vozí ocelové tyče. Musí být instalovány rovnoměrně. Aby byla délka mezi tyčemi stejná, spočítejte jejich počet, vydělte dvěma (jedna dávka na stranu) a změřte délku každé strany pomocí pásky. Pak se vypočítá optimální vzdálenost mezi tyčemi. Je důležité, aby byly umístěny naproti sobě a aby vzdálenost mezi nimi byla stejná. Ocelové tyče jsou hnány do země kladivem. Musí stát blízko základu, tj. Desek, které byly instalovány předem.

Vzdálenost mezi tyčemi by měla být stejná

Také pro upevnění oblouků můžete použít speciální brýle, které jsou připevněny přímo k dřevěné základně.

Upevnění oblouků pomocí speciálníchPVC kelímky

Instalace oblouků

Aby se vytvořily oblouky z plastových trubek, budete potřebovat ohýbačku trubek nebo vysoušeč budov pro ohřev trubky a její obloukový tvar. Poté, co je oblouk připraven, je na obou stranách položen na ocelovou tyč a svěrkou připevněn k základně.

Upevnění základny oblouku třmenem k základu

Po instalaci všech oblouků v horním bodě je trubka připevněna k celé délce skleníku pomocí drátu. Tato dodatečná výztuha poskytne struktuře pevnost a stabilitu.

Montáž výztuhy do oblouků

Průmysl PVC nabízí velký výběr tvarovek pro trubky, takže existují speciální kříže, které dodávají designu reprezentativní vzhled a snadnou instalaci.

Různorodost tvarovaných dílů může značně zjednodušit proces montáže skleníků

.

V důsledku toho byste měli mít rám s nadací, kterou potřebujete pouze potáhnout filmem.

Pokrytí skleníku

Aby se skleníkový film natáhl na povrch rámu, potřebujete pomoc několika lidí, kteří drží konce listu. Film je připevněn hřebíky k dřevěné základně. Je také nutné odříznout samostatný kus filmu, který jde pod dveřmi. Musí být namontován na horní straně skleníku.

Užitečné rady!Pro připevnění fólie k rámu použijte pružné části hadic,podél.

Jednoduchý způsob připevnění fólie k rámu trubky

Takže můžete vyrobit skleník z plastových trubek z PVC vlastníma rukama.

Závěry

 • Nejlepším materiálem pro vytvoření skleníku jsou trubky z PVC, protože jsou poměrně silné a pružné;
 • Základ pro skleník by měl být vyroben z vysoce kvalitních desek, protože opraví celou konstrukci;
 • Pokud nemáte ocelové tyče, můžete je nahradit výztuhou.

Video: do-it-yourself PVC skleník