Racionální úprava fasády soukromého domu: fotografie a přehled moderních obkladových materiálů, komparativní analýza cen

Kvalitně provedená dekorace fasády soukromého domu plně splňuje základní požadavky. Chrání stěny před vnějšími vlivy, izoluje dům, je nádherným ozdobným ornamentem. V dnešních materiálech prezentujeme nejběžnější možnosti exteriérové ​​domácí výzdoby, fotografie, které umožňují vyhodnotit dekorativní prvky různých materiálů a srovnávací analýzu nákladů různých nátěrů.

Harmonický výběr povrchů zlepšuje vzhled domu

Požadavky na povrchovou úpravu fasád

\ t

Základní požadavky na povrchovou úpravu fasádních povrchů upravuje Kodex 71.13330.2017. Na základě tohoto dokumentu je předepsáno nanášení materiálů ve formě tmelu nebo lepidla C1 (na spodních podlažích) a C2 (nad přízemím) k upevnění obkladových desek vyžadujících lepivou vrstvu.

Spolehlivá fixace obkladů vyžaduje správný výběr lepicího materiálu

Pokud je vnější strana domu dokončena přírodním kamenem, desky se nejprve promyjí a vysuší. Pro umělé materiály není nutná další vlhkost. Pokud je plocha materiálu desky větší než 900 cm², musí být roztok lepidla aplikován jak na stěnu, tak na nesprávný povrch materiálu. Při použití umělých desek nebo přírodního kamene o tloušťce větší než 12 mm se instalují upevňovací prvky.

Spojovací prostředky umožňují kvalitativně provádět ostění a v souladu s pravidly

Pozor!V případech použití obkladových výrobků s různými barvami a texturami je nutné nejprve vytvořit schéma výběru vzorů. V tomto procesu jsou tmel a lepicí roztok ihned vyčištěny, což zabraňuje jejich vytvrzování. Švy by měly mít stejnou šířku.

Pravidlamezní hodnoty odchylek některých parametrů jsou regulovány při provádění fasádních obkladů.

\ t \ t \ t
Typ potaženého povrchuMaximální odchylky, mm Maximální nepravidelnosti obloženého povrchu měřené dvoumetrovou kolejnicí, mm
Šířky spár Obkladové plochy svisle na metr délky Pokládání švů z horizontálního a vertikálního na každý metr délky
Zrcadlo ± 0,5 2 1,5 2
Shiny ± 0,5 4 1,5 2
Kopcovité, bodové, rýhované - 8 3 4
Pozemní - 3 3 4
Skalní struktura ± 2 - 3 -
Vyrobeno z umělého kamene a žuly ± 0,5 - - -
Z mramoru ± 0,5 - - -
ze skleněných keramických, keramických a jiných výrobků± 0,5 2 21,5 32

Kritéria pro výběr fasádního obložení

Výběr obkladového materiálu se provádí v souladu s určitými kritérii, jejichž seznam obsahuje tyto charakteristiky:

  • stupeň obtížnosti instalace;
  • celkové náklady práce;
  • trvanlivost ochrany vnějších dekorů;
  • pevnost;
  • vysoký akustický výkon;
  • zajištění spolehlivé tepelné izolace;
  • hořlavost;
  • odolnost proti ultrafialovému záření;
  • hmotnost.

Stylový dekor je jedním z dominantních kritérií pro výběr povrchových úprav

Hledisko expertů
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku
„Je nezbytné zvážit podmínky regionu, pro který je materiál vybrán. Proto se zkoumají ukazatele odolnosti vůči výkyvům teploty a mrazuvzdornosti. “

Materiály dokončovací pro fasády soukromých domů - analýza typů fasádních obkladů

\ t

Stavební trh nabízí poměrně široký sortiment dokončovacích materiálů, zaměřený na realizaci obkladů soukromých domů. To vám umožní vybrat nejen barevnou paletu budoucí fasády domu, ale také zohlednit jejich vlastní preference a finanční možnosti.

Omítky

Fasádní povrchy, na jejichž dekoraci se nanáší dekorativní omítka, získávají stylový a rovnoměrný vzhled. Použité několik druhů tohoto dokončovacího materiálu.

Minerální omítka

Směs pro výrobu minerálních odrůd sádry se vyrábí na bázi bílého portlandského cementu, doplněného mramorovými třískami nebo křemenným pískem a vápenatým hydrantem. Včetně vodoodpudivých přísad, změkčovadel.

Realizuje se ve formě suchého prášku, který má nízkou cenu. Tohle je jeden zvýhody ovlivňující výběr takového materiálu. Stabilita nátěru minerální omítky vůči změnám teploty je vysoce ceněna. To ne kolonizuje houbu. Hmotnost připravená podle instrukcí se snadno aplikuje na připravené povrchy.

Minerální omítka při správném použití vytváří hladký povrch

Výskyt trhlin na nátěru v důsledku vibračních účinků se odhaduje jako nevýhoda, krátká provozní doba je přibližně deset let, nutnost nezávislé přípravy řešení a velké náklady na práci při aplikaci kompozice. To je také zvažováno minus omezený rozsah barev, ačkoli jestliže požadovaný, zeď je snadno malovaná poté, co povlak suší.

Akrylová omítka

Zvláštním rysem akrylové omítky je použití syntetických pryskyřic jako pojiva. Hotová dekorační výzdoba fasád tohoto materiálu je plastová a trvanlivá, má výhodu schopnosti „dýchat“. Omítnuté letadlo po dešti, sníh rychle schne, což zajišťuje trvanlivost nátěru. Je odolný proti mrazu, nedeformuje se ani při výrazných intervalech teplotních výkyvů. Nákup hotové bílé kompozice, můžete vyzvednout různé odstíny zavedením barviv.

Trvanlivý akrylový povlak na dlouhou dobu k ochraně stěn domu

Nevýhody zahrnují rychlé hromadění prachu, který by měl být odstraněn proudem vodyhadice. V blízkosti povrchů zdobených akrylovou omítkou, nelze provádět práce spojené s otevřeným ohněm, aby se zabránilo požáru.

Silikátová omítka

Pro výrobu silikátového typu sádry se používá roztok křemičitanů sodných a draselných, který se tepelně zpracovává v autoklávu. Aby se dodaly potřebné vlastnosti, přidají se ke směsi změkčovadla, minerální plniva a barviva. Mezi výhodami je možnost použití silikátové omítky v různých rovinách. Hodí se dobře na cihly, beton, sádrokartonové desky.

Dekorační obložení fasád ze silikátové omítky je „prodyšné“, což je důležité pro zajištění bezpečnosti stěnových konstrukcí. Není deformován a nezmršťuje, vykazuje vysokou odolnost vůči různým povětrnostním vlivům, je nehořlavý, nepřitahuje prach. Obvykle realizováno v hotovém formuláři.

Silikátová omítka se snadno nanáší a vytváří odolný povlak

Hlavní nevýhodou je nedostatečná plasticita hotového nátěru, díky čemuž se na fasádách objevují praskliny.

Silikonová omítka

Silikonové omítky jsou založeny na silikonových pryskyřicích, které způsobují vysokou elasticitu materiálu a poskytují vynikající voděodolné vlastnosti. Na plastovém povlaku se neobjeví praskliny, světlé odstíny zůstávají nasycené, navzdory dlouhodobému působení slunečního záření asrážení. Díky vysoké propustnosti pro páry si stěny domu po dlouhou dobu zachovávají své vlastnosti. Silikonová omítka není vystavena kolonizaci plísní.

Díky svým vynikajícím vlastnostem silikonové omítky tvoří silné, odolné nátěry

Nevýhody tohoto jedinečného moderního typu omítky prakticky chybí. Jedinou nevýhodou může být vyšší cena ve srovnání s vrstevníky.

Přírodní a umělý kámen

\ t

Mezi nesporné výhody přírodního kamene, který se používá k obložení fasády, patří ekologická bezpečnost, spolehlivost, praktičnost, trvanlivost. S jeho pomocí získává budova prestižní vznešený vzhled. V zimě bude v takovém domě vždy teplo a v létě zůstane chlad.

Přirozený kámen se stane i skromnou stavbou v nádherné majestátní budově

.

Mezi minusy patří nejvýznamnější pevná hmotnost, která vyžaduje pevný základ. Také tato věc je poměrně drahá. Hodná náhrada může být umělý kámen, který se snadno montuje, dobře zpracovává, nevyžaduje pečlivé vyrovnání hrubého povrchu. Důležitou výhodou je estetický vzhled. Umělý kámen méně spolehlivě chrání stěny před srážkami, vykazuje vysokou odolnost vůči změnám teploty. Jedná se o nehořlavý materiál šetrný k životnímu prostředí.

Umělý kámen ve fasádním obložení vypadá důstojně a vznešeně

Lícová cihla pro fasádu s ukázkou možností povrchové úpravy

Existuje několik druhů cihel, orientovaných na spolehlivou povrchovou úpravu fasádních povrchů. Tento stavební materiál má schopnost ve všech barevných kombinacích vytvořit unikátní venkovní dekor.

Cihla slinku

Pro výrobu slinkových cihel se používá speciální kaolinový typ jílu, který se v procesu vypalování uvede do plného pražení. Tato metoda poskytuje vysoce pevné obklady z cihlového zdiva, které se nezhroutí ani po desetiletích mrazu, tání, srážek, větrů. Tento materiál dokonale chrání stěny, má stylový vzhled, připomínající staré budovy.

Velkolepý venkovní dekor zůstane po celou dobu provozu

Odstíny cihel závisí na zahrnutí různých látek do jílové kompozice. Například oxid železitý nebo hliník poskytuje po vypálení výrazný třešňový odstín s různým stupněm sytosti, který dosahuje tmavě fialového odstínu. Oxid uhelnatý poskytuje achromatické odstíny - černá, šedá. Existují všechny charakteristické barevné varianty cihel. Interiér je udržován po celou dobu provozu.

Rozmanitost odstínů slinku umožňuje uspokojitnejnáročnější chuť

Mezi nedostatky patří poměrně složité montážní práce, vysoké náklady, potřeba zajištění dodatečné tepelné a zvukové izolace.

Keramické cihly

Pokud si chcete vybrat varianty pro exteriérové ​​ provedení dřevěného domu, měli byste věnovat pozornost keramickým cihelám. Základním materiálem pro jeho výrobu je hlinka malé homogenní frakce. Hotový obkladový materiál má dobrou pevnost, snáší mechanické namáhání bez poškození, je odolný vůči UV záření a má vysokou odolnost proti mrazu.

Obklad s keramickými cihlami má nestárnoucí dekor a neustále zůstává ve vedoucích pozicích

Ve výrobním procesu existují zvláštní požadavky na čelní plochu, která může být vlnitá, hrubá nebo hladká. Obložení je získáno "prodyšné" a chrání stěny před zničením. Přidáním barvicích směsí k jílu se získají různé odstíny materiálu.

Hyper lisovaná cihla

Vzhledem k tomu, že se jedná o relativně nový dokončovací materiál, je pro jeho vynikající vlastnosti zajímavá hyper lisovaná cihla. Surovinou je cementová vápenná směs s některými plnivy. Mohou to být například vysokopecní struska, třídění žuly, skořápky a jiných přírodních odrůd, na kterých závisí barva hotového dokončovacího materiálu. Hypertlačená cihla se vyrábí metodou.polosuché lisování. Suroviny jsou předdrceny. S mírným zvlhčením (voda ve směsi je jen asi 10%) pod vysokým tlakem ve speciálních matricích z ní tvoří cihly. Dále se pro plnou hydrataci cementu udržuje v parní komoře.

Mezi výhody hyper-lisované cihly patří odolnost proti vlhkosti, trvanlivost, nehořlavost, mrazuvzdornost, jednoduchá instalace, trvanlivost a ochrana životního prostředí. Přitahuje širokou škálu barev. Pokud máte v plánu tento materiál dokončit, měli byste vidět celý rozsah, protože je možné zvolit různé textury přední plochy a různé formy materiálu.

Mezi výhody trvanlivého dokončovacího materiálu patří jedinečná paleta textur a barev

.

Mezi nedostatky se nazývá dostatečně vysoká váha, která vyžaduje spolehlivý základ. Vzhledem k vysoké hustotě je nutné zajistit dodatečná opatření pro zajištění tepelné izolace. Také náklady na takové cihly je poměrně vysoká.

Silikátová cihla

Pro výrobu silikátových cihel je nutný písek a vápno. Z těchto složek se přidáním standardizovaného množství vody získá silikátová hmota pro další formování cihel z ní pod tlakem.

Výhodou je vysoká tepelná izolace, dobrá hluková izolace, trvanlivost, vysoká hustota, různé barvy. Přitahuje snadnost instalacepřesné geometrické rozměry.

Dekorativní vlastnosti jsou důležitým motivem pro výběr silikátových cihel pro konečnou úpravu

Nevýhody silikátových cihel, pokud je porovnáme s keramickým protějškem, jsou nižší požární odolnost, odolnost proti vodě a odolnost proti chladu. Pokud se nátěr silikátové cihly často navlhčí, objeví se póry, jeskyně, nečistoty a prach.

Porcelánové obklady na fasádu

\ t

Základem porcelánového kameniva, s výjimkou bílé hlíny, je živec, křemenný písek a voda. Směs podléhá kalcinaci při vysoké teplotě a potom lisování. Výsledkem jsou pevné desky.

Keramická žula díky své struktuře vypadá na fasádách všech budov prestižně a působivě. Tento materiál není deformován vlivem různých agresivních látek a vlhkosti, mrazu, horkého slunečního světla. Dokonale chrání stěny, patří k nejodolnějším čelním odrůdám.

Povrchová úprava porcelánovým kameninem vypadá stylově a moderně

Nevýhodou jsou vysoké náklady, složitost instalace, která vyžaduje určitou kvalifikaci pracovníků, kteří dokončují fasádu. Patří k minusům s vysokou hmotností keramických žulových desek.

Keramické dlaždice pro dokončení fasády domu

\ t

Keramické fasádní obklady lze označit za vůdce obkladových materiálů z důvodu environmentální bezpečnosti, reprezentativního vzhledu, rozsáhlého sortimentu kompozitních abarevné řešení. Díky dobře položenému pokládacímu panelu můžete snadno měnit vzhled domu a spolehlivě ho chránit před různými atmosférickými vlivy.

Z bohatého sortimentu je možné vyzvednout produkty různých nákladů, od rozpočtových možností. Důležitou výhodou keramických obkladů je dlouhá životnost, nízká hmotnost, požární odolnost, odolnost proti vodě, retence barev, žádná deformace při vystavení negativním teplotám.

Keramická dlažba vytváří povlak s různým stylem, například pod cihlou

Je třeba vzít v úvahu takové minusové dlaždice jako zvýšenou křehkost a nestabilitu, a proto je veškerá práce prováděna pečlivě. Pozor při přepravě.

Dekorativní vlečka

Při rozhodování, jak vyzdobit fasádu domu, se mnozí obracejí na sortiment vlečky s pestrou paletou barev a měnící se náklady v závislosti na materiálu.

Vinyl Siding

Levné a navenek atraktivní vinylové obklady, zaměřené na obklady fasád domů, mají určité výhody. Můžete si vybrat možnosti, stylizované jako kulatina, dřevo, kámen. Mezi sortimentem jsou různé barvy a ornamenty. Hmotnost tohoto materiálu je velmi nízká, můžete ho snadno namontovat sami. Výsledkem je, že nejnepředstavitelnější dům má úžasně estetický vzhled.

Vnější pohled na důmk dispozici s levným vinylovým obložením

\ t
Varování!Ale mějte na paměti, že materiál má vážné nevýhody. Při silných mrazech praskliny vinylu jsou křehké. Pokud je počasí velmi horké, panely měknou a deformují se.

Barva materiálu na přímém slunečním světle postupně mizí. Je třeba vzít v úvahu krátké provozní období a potřebu pečlivého výpočtu vlečky a jejích složek.

Související článek:

Montáž vlečky vlastníma rukama. Podrobný návod k fotografování čajových konvic na instalaci vlečky s praktickými tipy v samostatné publikaci našeho portálu.

Dřevěné obklady

Předchůdce všech ostatních typů podobných dřevěných obkladů neztratil svou popularitu. Pro výrobu moderních výrobků tráví lisování směsi dřevní buničiny při zahřátí, což činí panel trvanlivým. Aditiva se přidávají pro zlepšení výkonu. Předpřipravené suroviny jsou očištěny od nečistot a pryskyřic škodlivých pro zdraví, což činí dřevo obložením ekologicky nezávadným materiálem. Pokrytí, díky přírodní struktuře, vypadá útulně a přirozeně.

Povrchová úprava dřevěným obložením dává domu útulný domácí vzhled

Mezi nedostatky patří nutnost pravidelně provádět ošetření přípravky, které chrání před požárem,plísní a repelentů proti hmyzu. Také dřevěná dýha vyžaduje malování, protože periodicky mizí na slunci. Nedoporučuje se používat dřevěné obklady na stěnách soukromých domů z MDF, pěnového materiálu nebo sklolaminátu.

Kovové obklady

Pokud porovnáváte vlečky s analogy, je nejodolnější vůči přírodním vlivům, má životnost 30 let nebo více. Materiál je odolný, dobře odolává otřesům, při zahřátí a ochlazení se nestane křehkým. Veškeré nečistoty se snadno omyjí proudem vody z hadice. Kovová vlečka je odolná proti rozpadu, hlodavci a hmyz ji nebudou schopni poškodit. Tento materiál je ohnivzdorný, neroztaví se, pokud je otevřený plamen. Pod vlivem slunečního svitu nezmizí.

Kovová vlečka, stylizovaná jako tyč, je spolehlivým nátěrem doma

Mezi nevýhody patří možnost rzi způsobené vlhkostí, vyšší náklady. Pro řezání vyžaduje speciální nůž a instalace nebude možná bez profesionálních dovedností. Při montáži pláště je nutné instalovat tepelnou izolaci.

Sendvičové panely

Díky třívrstvé struktuře, včetně kovového nebo polymerového pláště, umístěného na obou stranách a ohřívače mezi nimi, mají sendvičové panely pozoruhodné tepelně izolační vlastnosti. Minerální vlna, polyfoam nebopolyuretanová pěna.

Díky třívrstvé struktuře sendvičového panelu spolehlivě izolují stěny domu

Jedná se o slušný materiál pro dokončení fasád soukromých domů, jejichž pozitivní vlastnosti jsou rychlá instalace, nízká hmotnost, dobrá zvuková izolace, ochrana životního prostředí. Důležitým faktorem je dostupná cena. Po řádné montáži na rám (dřevěný nebo kovový) slouží sendvičové panely po dlouhou dobu bezchybně.

Mínus může být možnost zamrznutí spár, pokud byla instalace provedena s porušením.

Odvětrávané fasády

Vícesložkové větrané fasády chrání stěny při poklesu teploty a prodlužují jejich životnost. Jedná se o systém s přítomností speciálních mezer, které zajišťují vzduchovou izolaci. Pro rám se doporučuje použít pozinkované nebo hliníkové profily.

Výhodou větraných fasád je dlouhá životnost nejméně 50 let. V zimě dobře šetří teplo, jsou nehořlavé a šetrné k životnímu prostředí. Při poklesu teploty na povrchu netvoří trhliny. Přilákejte jednoduché montážní techniky, které lze kdykoliv provést. V případě potřeby se obložení snadno demontuje.

Odvětrávané fasády mají různou texturu povrchu

Mínus odvětrávané fasády je možnost kondenzace mezi stěnou a izolací, pokud byla instalacenegramotně. Z této zdi začnou mrznout a produkují vlhkost, což snižuje životnost.

Moderní obložení fasády domu, jaký materiál je lepší - porovnání možností

Rozmanitost možností pro dokončování fasád domů s moderními materiály komplikuje výběr, takže je důležité nejprve analyzovat jejich rozsah a rozhodnout o prioritních kritériích.

Název materiálu Klíčové výhody Nevýhody
Sádra:

minerální;

akrylová;

silikátu;

silikon.
Estetický vzhled

Prodyšné podlahy
Schopnost dosáhnout poškození mechanickým namáháním
Kámen:

přírodní;

umělé.
Naturalness

Bezpečnost životního prostředí

Vysoká odolnost vůči vnějším vlivům
Vysoká cena

Potřeba instalačních dovedností
Lícová cihla:

slínku;

je keramika;

hyper lisovaný;

silikátu.
Bezpečné

Mrazuvzdorné

S vysokou dekorativní kvalitou
Je nutný spolehlivý základ

Pečlivé dokování
Porcelánová dlažba Vynikající pevnost

Odolnost proti povětrnostním vlivům

Trvanlivost
Významná hmotnost

Vysoká cena
Keramické fasádní obklady Dobré dekorativní vlastnosti, trvanlivost

Nízká cena
Potřeba důkladné přípravy základny

Potřeba mít stylingové dovednosti

Křehkost materiálu
Dekorativní obložení:

vinyl;

dřevěné (modřín);

kovový.
Snadná instalace

Nízká cena

Dobrý dekor
Některé druhy mají krátkou provozní životnost

Slabá odolnost proti UV záření
Sendvičové panely Bezpečnost životního prostředí

Rychlá instalace

Dobrá hluková izolace

Trvanlivost
Může zamrznout skrz spoje
Větraná fasáda Dlouhá životnost

Vysoká tepelná izolace

Dostupná instalace
V mezerách se může tvořit kondenzát

Dokonce i stručná analýza analýzy nám umožňuje vyvodit určité závěry. Podrobnější informace naleznete v článku v popisech věnovaných konkrétním typům čelních odrůd.

Harmonická kombinovaná fasádní dekorace

Jsou-li potíže, jaký materiál dokončit všechny části budovy, můžete si vybrat různé typy povrchových úprav, harmonicky je kombinovat. Vypadá to jako exkluzivní fasáda soukromých domů, fotografie níže uvedené budou zobrazeny v různých úhlech.

Kombinace ušlechtilých odstínů různých typů omítek vypadá elegantně

Dobrá volba jekombinování dřeva s cihlami

Velkolepý vnější obraz domu tvoří kámen v tandemu s dřevěným obložením

Vlečka v dokončovací úpravě druhého patra je zušlechtěna nenápadným dekorem pod kamenem dole

.

Cihlová dlaždice příznivě odstínuje a zušlechťuje klidnější omítnutý povrch

Další dekor může sloužit jako vložka z jiného typu materiálu. Taková technika se častěji vyskytuje, když dokončuje suterén soukromého domu, aby byla zajištěna spolehlivá ochrana nadace a sklepní místnosti.

Zdivo vytváří pocit staré stavby, organicky kombinující s moderní vlečkou

Ušlechtilá výzdoba podstavce pod kamenem, vyvážená omítkou, vytváří harmonický, úplný vzhled

Pro kombinovanou úpravu lze zvolit různé materiály. Je důležité nevytvářet rozmanitost, provádět harmonické uspořádání jednotlivých prvků. Výsledkem je exkluzivní designový styl, který přitahuje pozornost originalitou a demonstruje umělecké schopnosti a vkus majitelů.

Revizní ceny fasádních materiálů pro exteriér domů

Při rozhodování, jak levně a krásně oblékat dům venku, byste měli analyzovat ceny nejoblíbenějších obkladových materiálů.

\ t
Název materiálu Cena za m², rub. Náklady na práce na klíč, s přihlédnutím k izolaci na m², rub.
Omítky
Minerál 350-750 50850
Akryl 1600−1905 ˃2100
Silikát 2600-2615 ˃3100
Silikon 2406 - 3900 ˃3500
Kámen
Přírodní 1400–2750 ˃7340
Umělé 550-2350 ˃4550
Lícová cihla
Slínek 1250−2650 ˃2600
Keramika 400-800 001400
Hyperpressed 665-1250 001700
Silikát 280-350 0001000
Porcelánová dlažba 630-1850 ˃3680
Keramické fasádní obklady958-2350 ˃1700
Dekorativní obklady
Vinyl 185 50750
Dřevo (modřín) 590-1950 0002000
Metallic 450-600 501550
Sendvičové panely 600-1800 ˃3100
Odvětrávaná fasáda 1150-1500 50650

Mezi vylepšenými odrůdami čelí nové generace je třeba poznamenat, že ruské fasádní termopanely, jejichž cena se pohybuje od 2050 do 7000 rublů. na m2. Tento materiál je plynem plněný plast s ozdobným povrchem minerálních třísek nebo odlišný v barvě a struktuře dlaždic.

Dokončovací materiál nové generace -Thermopanel - má různorodý dekor přední plochy

Výběr správného typu cíle pro váš domov je vážná práce, která vyžaduje komplexní analýzu mnoha faktorů. Budeme mít zájem o vaše zkušenosti, vyjádřit svůj názor, sdílet tipy a doporučení, klást otázky do komentářů.

Související článek:

Fasádní panely pro venkovní domácnost. Z této publikace se dozvíte vše o typech fasádních panelů, materiálech, výhodách a nevýhodách.

Video: dokončovací materiály pro fasádní práce