Rám znamená cool! Proč prefabrikované bazény tohoto typu kupují stále více a více

Prefabrikované bazény typu rám jsou považovány za ideální pro uspořádání letního domu. Instalace této konstrukce nevyžaduje zvláštní znalosti, montáž trvá několik hodin, lze ji kdykoli rozebrat a smontovat. A kolik radosti dá dětem!

V bazénovém bazénu v horkém počasí je hladina endorfinu přímo úměrná délce bazénu

Nejvhodnější variantou je bazén s trubkovými rámy. Jeho cena málokdy přesahuje 5-6 tisíc rublů. Hlavní je, že mísa je vyrobena z trojvrstvého vyztuženého PVC. V tomto případě bude bazén trvat dlouhou dobu a nebude se ani po častých skocích zlomit.

Tyto bazény pro zimu však musí být demontovány. V nepřítomnosti vody je jatečně upravené tělo velmi náchylné k větru. A pokud opustíte vodu, voda během mražení zničí dno a strany

Další nevýhodou „trubicového“ provedení je to, že při časté montáži a demontáži se spoje „uvolní“, díky čemuž celá konstrukce ztrácí svou pevnost.

Bazén s ocelovým upevněním se nebojí mrazů. Stojí o něco dražší: od 2 tisíc rublů, ale vydrží déle. Kompletní s bazénem, ​​zpravidla je kazetový filtr, ale s největší pravděpodobností nebude zvládat čištění vody, proto je lepší koupit filtr typu písku předem. Filtr je nádrž, uvnitř které je speciální křemenný písek, který zajišťuje lepší filtraci.

Ujistěte se, že váš bazén je vybaven odsávačem na listína povrchu vody, a vyčistit dno bazénu bude muset dostat vodní vakuum

Čím teplejší je počasí, tím rychleji se chemické čističe odpařují z vody, tím rychleji se mikroby množí. Proto je nutné kontrolovat hladinu dezinfekčního prostředku nejméně jednou týdně. K tomu existují speciální testery.

Čističe bazénů se prodávají ve zvláštních případech. Zde je speciální tester, který pomůže určit rovnováhu chemických látek ve vodě

Mimochodem, téměř všechny tyto látky jsou založeny na chloru nebo aktivovaném kyslíku.

Dalším důležitým bodem je, že před instalací bazénu je nutné místo vyčistit

.

Nejlepší ze všeho je, když položíte hadřík nebo koberec, aby se houštiny chránily před mechanickým poškozením. Vlivem tlaku vody může jakákoliv závada vést k roztržení dna bazénu.

Prefabrikované konstrukce vyztuženého typu jsou odolnější proti opotřebení. Kovové upevňovací prvky, které zajišťují jejich trvanlivost

Je lepší, aby byl bazén zvenčí vyztužen speciálním pojistným kroužkem, který zajišťuje spolehlivost konstrukce

Rámec víceletého bazénu je obvykle vyroben z pozinkovaných ocelových plechů s plastovým povlakem a samotná mísa se vyznačuje slušnou tloušťkou. Tyto stavby Vám budou sloužit minimálně 15 let. V ojedinělých případech jsou tyto bazény uloženy v zemi. I když to výrobci potvrzujínení to nutné.

Jaký bazén byste umístili na svůj pozemek? Jste připraveni vybudovat rámovou konstrukci nebo bude pro vás lepší bazén? Podělte se o svůj názor s ostatními čtenáři.

Video: jak instalovat, jak čistit bazén a dezinfikovat vodu