Reflektory pro ukládání střechy: montážní technika

O Instalace okapů dokončí střešní práce - nejdražší práci v celém procesu. Skříň slouží jako překážka pro ptáky a malé hlodavce, chrání dutiny před sněhem a pronikáním vody a zajišťuje potřebnou ventilaci střešní konstrukce. Podhledy pro ukládání střechy jsou architektonické prvky, kterými jsou vodorovné panely, které jsou upevněny ve spodní části střešního převisu a pokrývají "vnitřní strany" okapu.

Kovové podhledy

\ t

Materiály pro přesahy archů

Podhledy plní dvě hlavní funkce - ochrannou a ventilační, proto musí být materiály pro jejich výrobu odolné proti vlhkosti a trvanlivé. Aby bylo zajištěno dostatečné větrání, jsou podhledy dodávány se speciálními otvory, které jsou vyráběny v továrně. Není zakázáno používat jako pojivo a materiály, které nebyly původně určeny pro tyto účely - desky, překližky, pozinkované plechy. V tomto případě se významně zvýší složitost procesu a vzhled bude trpět, a proto se jedná o reflektorypreferována průmyslová výroba.

Perforované světlomety

Podle typu materiálů jsou bodová světla následující:

  • vinyl - speciální panely vyrobené z polymeru odolného za studena, které mají perforace po celé ploše nebo ve středu, jsou natřeny v různých barvách, nevyblednou na slunci;
  • kovové podhledy pro střešní krytiny s PVC povlakem - konstrukčně velmi podobné vinylovým podhledům, mají vysokou pevnost, jsou bezpečné z hlediska hasičů, ale mohou se ztrácet na slunci;
  • pozinkovaný plech - levný a trvanlivý materiál, ale nemá perforace a speciální konstrukce pro upevnění;
  • dřevěné obložení je drahý materiál podléhající vlhkosti, vyžaduje pečlivé předběžné nátěry a instalace se musí provádět se zachováním větracích mezer.​​

Převis, lemovaný výrobními podhledy

Podhledy výrobní výroby jsou vybaveny speciálními spojovacími prostředky. Během instalace jsou spojeny „se zámkem“ a pro jejich uchycení na vodítka je zapotřebí 4 až 6 šroubů podle detailu. Materiály, jako jsou plechové nebo stěnové obložení, jsou připevněny pomocí běžných střešních šroubů, takže pojivo nevypadá velmi čistě.

Videozáznam reflektorů pro střechu Vox

Technologie montáže bodových svítidel

Po dokončení veškeré střešní krytiny a instalace odvodňovacích systémů,montáž bodových svítidel pro uložení střechy. V závislosti na konfiguraci převisu se sešívá pouze spodní okraj nebo spodní a boční konce. Pokud budou v bodových svítidlech instalována bodová svítidla, pak se v tomto stádiu také provede zapojení. Podání lze provádět jak horizontálně, tak i nakloněné. V prvním případě bude větrání efektivnější.

Podání se sklonem

Při vkládání bočních přesahů je třeba ponechat větrací otvory nebo použít perforovaný materiál. Při zpracování převisů ze štítové strany můžete použít pevné podhledy bez otvorů a připevnit je přímo na opláštění lišty bez provedení přípravných prací.

Podání štítu

Přípravné práce

\ t

Instalační technika závisí na použitém materiálu. U všech typů reflektorů je nutné předmontovat montážní lišty. Dodávají se ve formě dřevěného trámu nebo ve formě hliníkových profilů. Šířku kovového podhledu menší než 60 cm lze upevnit pouze ve dvou bodech. Podhledy ze všech typů plastů, dřeva nebo plechu by měly mít přídavný držák uprostřed. Dřevěné vodítka musí být předem ošetřena speciálními sloučeninami, které chrání před houbami a zabraňují hoření. Hliníkový profil v předběžné přípravě nepotřebuje, ale měli byste věnovat pozornost jeho tloušťce, mělo by to býtne menší než 0,6 mm.

Montáž lišt pro bodová světla

Upevňovací prvky

Podhledy vyráběné v továrně jsou vybaveny speciálními profily, což značně usnadňuje proces instalace. Profil může vykonávat funkci upevnění (J-profil) nebo spojování a zakrývání švů (H-profil). Ten se používá pro odstraňování rohů. Upevňovací profil pomocí šroubů je zavěšen na vodicí kolejnici, do které je vložen podhled. Pokud je jeho délka menší než 60 cm, postačí takové upevnění. Za účelem zavření rohů a mezer a zajištění atraktivního vzhledu převisu je nutné zavřít rohy a řezy ozdobným rohem.

Spojovací prvky

Obecné pokyny pro instalaci

Uložení přesahů střechy s bodovými světly se provádí po dokončení střešní práce. Střešní koláč je technologicky nejsložitějším prvkem stavby, skládá se z mnoha vrstev. Nad a pod ní je chráněn před vodou a mechanickým poškozením a zůstává po celém obvodu otevřený. Přesah plní následující funkce:

  • odběr srážek a ochrana horních nosných konstrukcí z vody;
  • základ pro instalaci odvodňovacích systémů;
  • větrání střešní konstrukce a podkroví;
  • převis lze použít jako základ pro instalaci pouličního osvětlení, takže musí mít estetický vzhled.

V otevřeném nechráněném převisu na atmosférické vlivyodkryté krokve, které trpí vlhkostí, hnilobou a deformací při sušení. Izolace při navlhčení ztrácí své vlastnosti a izolace stropu se výrazně zhoršuje.

Zakládání se provádí ve stejném stylu se střechou

Existují dva názory, zda by měl být přesah ventilován nebo ne. Technologie vyžaduje, aby střešní krytina a podkroví měly přirozené ventilační kanály. Jako takové mohou existovat speciální dýchací cesty, které jsou provozovány v různých režimech v závislosti na ročním období a srážkách. Odvětrávaný převis je chráněn před vlhkostí, takže jej lze používat celoročně.

Které reflektory si vybrat?

Všechny bodové svítilny plní stejnou funkci, proto volba materiálu je ovlivněna pouze jednoduchostí a snadností instalace, jakož i konfigurací převisu. Počet použitých materiálů není velký, takže typ reflektorů výrazně neovlivní náklady na práci.

Video: montážní návod pro bodová světla na střechu