Řetězová pila: jakou značku zvolit pro provoz v dané situaci

Velmi účinným nástrojem pro řezání dřeva je řetězová pila. Jakou značku si vybrat, často před volbou mnoha spotřebitelů. Nejdříve to vyplývá z provozních vlastností, protože modely se mohou lišit nejen z hlediska výkonu, ale také z jiných parametrů, na kterých závisí funkčnost.

Nástroj se používá pro sklizeň palivového dříví

Zařazení podle oblasti působnosti

\ t

Všechny výrobky lze rozdělit do tří hlavních skupin s přihlédnutím k rozsahu použití. Nástroje mohou být domácí, poloprofesionální a profesionální. Téměř každý výrobce vyrábí výrobky všech uvedených kategorií.

Moderní řetězová pila

Modely pro domácnost

Doma zpravidla není třeba uplatňovat velmi velmivýkonné produkty. Veškerá práce často sestupuje do prořezávání větví stromů nebo odřezávání malého množství řeziva. Hlavní výhody řetězových pil v této kategorii jsou následující:
 • relativně nízká cena;
 • kompaktní rozměry;
 • dost světla;
 • nákladová efektivnost.
​​

Pily pro domácnost jsou vhodnější v

Pozor!Pokud přemýšlíte o tom, jaký druh řetězové pily chcete koupit pro potřeby země, upřednostňují se modely domácností, zejména pokud se práce provádí méně často.

Poloprofesionální výrobky

\ t

Často se pro stavební práce s různou složitostí často používají poloprofesionální modely. Mají dostatečný výkon, ale stále nejsou určeny pro dlouhodobé používání. Proto nejsou vhodné pro aktivní protokolování.

Poloprofesionální nástroj v akci

U developerů, kteří uvažují o tom, jakou značku řetězových pil zvolit pro výstavbu vlastního domu, stojí za to zvážit nejprve modely předložené kategorie.

Uvedený profesionální model

Profesionální analoga

Pokud jde o osobní potřeby, je sotva stojí za to koupit nástroje, které patří do této kategorie, neboť jejich ceny jsou poměrně vysoké. Jsou ideální pro práci při těžbě dřeva. Smohou být použity k řezání i nejhrubších stromů. Výhody profesionálních modelů jsou zřejmé:

 • vysoký výkon;
 • schopnost dlouhodobé práce;
 • široká škála modelů.

Práce v lese se provádí pomocí profesionálního nástroje

.
Věnujte pozornost!Profesionální výrobky mohou pracovat po dobu 15-20 hodin bez ohledu na sezónu a povětrnostní podmínky. Jsou vyráběny z odolných materiálů.

Související článek:

Klasifikační modely nejlepších elektrických vyžínačů trávy. Článek se bude podrobně zabývat všemi funkcemi tohoto zahradního zařízení a studovat názor odborníků na nevýhody a výhody vedoucích pracovníků této soutěže.

Řetězová pila: která značka pro osobní použití

Neexistuje jasnější klasifikace předložených nástrojů, a proto mnoho spotřebitelů vychází z názorů svých známých nebo poslouchá rady prodejců. Nicméně, pokud máte určité znalosti, můžete si vybrat kvalitní řetězovou pilu sami, s ohledem na nejdůležitější faktory.

Vypadá to, jak vypadá pila Stihl MS 180

Nezávislé hodnocení nejlepších motorových řetězových pil

\ t

Před nákupem se doporučuje seznámit se s hodnocením nejlepších řetězových pil pro zahradnictví a doma. Tabulka ukazuje nejennejkvalitnější modely osvědčených výrobců, ale i jejich ceny.

Výrobky Makita se používají v průběhu prací

Tabulka 1. Hodnocení nejlepších řetězových pil a průměrných cen

Místo Obrázek Model Výkon v kilowattech Hmotnost v kilogramech Cena v rublech
1 Stihl MS 180 14 1,5 3,9 12 200
2 Makita DCS 4610-40 1,7 4,8 18 000
3 Partner P360S 1,5 4,8 10 500
4 Echo CS-353ES 1,6 4 11 200
5 Hyundai P 380 1,17 4,6 11 000

Model Partnera P360S

je jasně prokázán
Užitečné informace!Pokud jde o ceny profesionálních řetězových pil, jsou mnohem vyšší, takže není třeba je používat doma.

Echo CS-353ES

může být užitečné doma.

Jak si vybrat řetězovou pilu pro dávkování a doma: důležité parametry

Při výběru je třeba vzít v úvahu nejen rozsah a značku, ale i některé další parametry. Hlavní z nich lze považovat za moc. To ovlivňuje rychlost řezu, stejně jako možnost zpracování těžkého dřeva. S výkonem se však hmotnost zvyšujenástroj. Pro domácnost a zahradu je nejlepší zakoupit výrobky s parametry od 1 do 2 kW.

Řezání silného dřeva se provádí

Dalším stejně důležitým parametrem je délka pneumatiky. Záleží na tom, jak silný materiál může být řezán. Je však třeba mít na paměti, že příliš dlouhé pneumatiky nejsou v žádném případě instalovány na nářadí s nízkou spotřebou energie, protože se motor dostatečně opotřebovává.

Zakoupený model musí mít speciální mechanismus, který chrání proti zadnímu zdvihu. Při zpětném rázu dojde k nouzovému zastavení nástroje. Řetězová pila může zahrnovat speciální ochranné kryty, které chrání ruce před kontaktem s pracovní částí.

Další zajímavý model

Je nejlepší koupit výrobky vybavené antivibračním systémem. Moderní modely za účelem snížení účinků oscilačních pohybů jsou dodávány s tlumiči nárazů z gumy. V některých případech je motor oddělen od rukojeti.

Článek na toto téma:

Zahradní elektrický drtič. Toto zařízení není na letní chatě považováno za nejnutnější, ale může výrazně usnadnit přípravu na letní sezónu. Pojďme analyzovat, jaký model si vybrat.

Informace o řetězci nástrojů

Odborníci vědí, že nejen síla dělá motorovou pilou účinný nástroj, ale také řádnou údržbu.Pokud není přístroj monitorován, nebude po krátké době fungovat. V mnoha ohledech závisí kvalita řezu na správném řetězci. Musí být řádně používán a pravidelně erodován.

Hlavní typy karbidových řetězů

Vzdálenost mezi řezacími jednotkami

Klasifikace řetězců se provádí v závislosti na rozteči mezi sousedními zuby. Používají se především následující velikosti:

 • 0,325 palce - vzdálenost mezi zuby je vhodná pro řezání různých uzlů nebo stromů s nesestavenými kmeny;
 • 0,375 palce - podobný krok na řetízku se používá k řezání středně velkých dřevěných prvků;
 • 0,404 palce - zvýšená vzdálenost mezi dvěma zuby je vhodná pro výkonné nástroje určené pro práci s velkými materiály.

Řezný článek nástroje při podrobném zkoušení

Užitečné informace!Existují řetězy pro řetězy pobedit, které zůstávají ostré po mnohem delší dobu než běžné protějšky. Při jejich použití se výrazně snižuje úroveň vibrací a zpětného rázu.

Trochu o procesu ostření

Řetěz můžete zaostřit pomocí kulatého souboru. Manuální metoda je však časově nejnáročnější. V souvislosti s tím se často získávají stacionární zařízení, která tento proces usnadňují. Některéřemeslníci dělají ostřicí stroje pro řetězy řetězové pily vlastníma rukama.

Schéma ostření řetězu

V případě nezávislé konstrukce se používají:

 • elektromotor 250-500 W;
 • pracovní plocha;
 • brusný kotouč.

Nejtěžší montáží ve výrobě je stolní počítač, který umožňuje upevnění řetězu a jeho podávání pod určitým úhlem. Poloha článků nástrojů musí být nastavena několika šrouby. Chcete-li zaostřit byl nejpřesnější, obvykle nastavit speciální měřítko.

Samoostření se provádí pomocí souboru

Snadnější výroba je mobilní stroj, jehož práce se podobá principu lukostřelby. Namísto pracovního okraje se v tomto případě použije kulatý soubor.

Shrnutí

Téměř každý vlastník pozemku může potřebovat řetězovou pilu k provádění různých prací. Jakou značku si vybrat, musí být rozhodnuto s ohledem na vlastnosti provozu. Pokud je nástroj používán výhradně k určenému účelu a správně opravován, bude jeho životnost poměrně dlouhá.

Video: Pily - volitelný průvodce