Rohová pohovka v kuchyni: vlastnosti samo-montáže a pravidla pro výběr ideálního lůžka s ohledem na úsporu místa

Kuchyňský nábytek by měl být co nejvíce praktický a všestranný. Naše kuchyně, zejména v domech sovětského plánování, často nemají velkou plochu. Proto, pokud se rozhodnete uspořádat postel nebo položit rohovou pohovku do kuchyně, musíte vzít v úvahu všechny nuance. Redaktoři on-line magazínu HomeMyHome.ru navrhují studovat jemnosti otázky: dozvíte se, co jsou kuchyňské pohovky, jak jsou funkční, řekneme vám, jak si vytvořit vlastní rekreační koutek vlastníma rukama a co hledat při nákupu nábytku.

Rohová pohovka v kuchyni je nastavena tak, aby zvyšovala úroveň pohodlí

Typy kuchyňských koutových pohovek s fotografiemi, výhody a nevýhody různých modelů

Nábytek v této kategorii plní současně dvě funkce - sedadla a lůžka. Dutiny uvnitř konstrukcí slouží k umístění zásuvek a polic. Chcete-li si vybrat nejlepší vybavení, musíte studovat společné nabídky v příslušném segmentu trhu.

Tradiční látkové nebo kožené sedací soupravy do kuchyně

V nejjednodušším provedení se nábytek používá pouze pro pořádání sedadel. Na obrázku jsou ukázky úzkých rohových pohovek v kuchyni. Zabírají minimum volného místa, jsou levné.

Taková úhlová struktura, pokud je to nutné, se snadno přesune na jiné místo

.

Pevná montáž na stěnu znamená stacionární použití. Absence vertikálních podpěr zjednodušuje čištění

Multifunkční rohová pohovka v kuchyni s postelí

Hostující host nebo příbuzný, který náhle přišel, nemusí být někdy hněten v oddělené místnosti. K tomu si můžete vybrat úhlovou pohovku s dostatečně širokým sedadlem nebo posuvnou konstrukci v kuchyni.

Praktický mechanismus zajišťuje rychlou transformaci bez jakéhokoli dalšího úsilí

.

Rohová pohovka se sklopným úložným systémem

Ložní prádlo, kuchyňské potřeby, zásoby potravin lze skládat uvnitř nábytku. Pro tento účel budou užitečné následující možnosti vybavení.

Kromě posuvných konstrukcí se používají zásuvky s otevřeným víkem víka

Místo pro ukládání věcí lze vytvořit v tlusté zdi

Snížení výšky zásuvek usnadňuje odstraňování prachu z podlahové krytiny. Věnujte pozornost boční mřížkové vložce. Zajišťují větrání

Související článek:

Kuchyňský kout s lůžkem. Výhody a nevýhody, zařízení, volba materiálu, vlastnosti skládacích mechanismů, přehled populárních modelů s fotografickými příklady a cenami, jak udělat roh vlastníma rukama - v naší publikaci.

Standardní velikosti rohových pohovek do kuchyně

Přísné požadavky na tyto parametry neexistují. Zvedněte rozměry rohové pohovky, s ohledem na velikost stolu, šířku uliček.

V této fotografii jsou typické hodnoty označeny

Informace!Někteří výrobci profilů nabízejí různé výšky, šířku a další přizpůsobené možnosti.

Designové prvky rohových pohovek v kuchyni

Co byste měli věnovat při výběru rohové pohovky do kuchyně:

  • pěkně vypadá;
  • dobré environmentální parametry;
  • odolnost proti oděru a mechanickému zatížení, změnám vlhkosti a teploty;
  • přiměřené náklady;
  • snadnost péče a trvanlivost.

Rámové zařízení a materiál výroby

Základ návrhu je zpravidla vytvořen z MDF nebo jiných desek na kostře dřevěných materiálů. Pro výrobu ochranných a dekorativních povrchů se používají různé materiály /technologie.

Tradiční metoda - lepení tenkého řezu cenného dřeva

Dokonalý vzhled je absolutní výhodou. Je však třeba připomenout, že v kuchyni je vždy vysoká vlhkost, množství páry a tuku. V podmínkách změny teploty /vlhkosti se však dýha odlupuje a nábytek lze ponořit do dvojic.

Nejběžnější možností je dnes laminování

.

Naneste podklad z papíru nebo polymerního nosiče. Pomocí tisku s vysokým rozlišením se aplikuje vysoce kvalitní kresba, která se neliší od přirozeného vzorku. Vytvořte několik povrchových vrstev pro zvýšení odolnosti proti negativním vnějším vlivům. Toto technické řešení se vyznačuje demokratickými náklady, dobrými spotřebitelskými vlastnostmi.

Levnou pohovku si můžete koupit v kuchyni levně s filmem nalepeným na stěnách barevného PVC. Je třeba mít na paměti, že takový povrch je poškozen i slabým mechanickým nárazem.plastové pásy zabraňující absorpci vlhkosti. Pro připojení součástí je použit standardní hardware. Tloušťka stěny se vypočítá s ohledem na očekávané zatížení.

Je-li použito pole, obrobky jsou důkladně impregnovány hlubokými základními nátěry pro ochranu před vlhkostí a zamezení hniloby. Také vhodné speciální odrůdy překližky. Nejspolehlivější a odolné kovové rámy s vícevrstvým antikorozním povlakem. Používejte prvky z nerezové oceli, hliníku, plastu, kombinace různých materiálů.

Rám vyrobený z MDF, dřeva a překližky

Související článek:

Kuchyňský kout pro malou kuchyňku. Vlastnosti, typy, výhody, kritéria výběru, velikost, vlastní ruce, přehled populárních modelů, užitečné tipy a rady - v naší publikaci.

Tkanina a výplň čalounění

\ t

Jacquard nebo krátké tkaniny jsou nejlepší. Umělé materiály, jako je teflon, odolnější a odolné proti opotřebení, je doporučují odborníci. Tyto čalounění procházejí vzduchem, nevytvářejí nepohodlí při zvyšování teploty vzduchu v létě.

Nábytková tkanina se speciální impregnací neabsorbuje vlhkost

Informace!Pohodlně, pokud je pouzdro vyrobeno s integrovaným zipem pro rychlou demontáž. Pro praní používejte režimy definované v pokynech výrobce.

Kožená elitní rohová pohovka do kuchyně vypadá pevně. Nicméně, v tomto případě bude muset přijmout vysoké náklady. Další výhodou je snadné čištění. Mastná skvrna se okamžitě odstraní čistým hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě.

S pomocí speciálních technologií provádějí vysoce kvalitní obnovu i při výrazném poškození

Stejně jako v případě tkanin je třeba věnovat pozornost moderním umělým materiálům. Jsou levnější, mají vynikající technické vlastnosti. Dokonce ani podrobná studie neumožní identifikovat vysoce kvalitní imitaci.

Pro plnivo se tradičně volí pěnová pryž s dostatečnou hustotou. Takový materiál po dobu 2-3 let se lisuje v režimu intenzivního provozu. Drahé modely vybavují latexové (pružinové) matrace.

Vláknitý materiál pro výrobu měkkých nábytkových polštářů

Skládací mechanismy pro rohové pohovky v kuchyni

\ t

Takové zařízení zvyšuje náklady, ale rozšiřuje funkčnost. Použití různých technických řešení k vytvoření plnohodnotného lůžka nebylo doprovázeno zbytečnými obtížemi.

Mechanismus harmonizace

Pro zmenšení velikosti v režimu skladování použijte skládání podél několika konstrukčních řad. To zvyšuje náklady a složitost, poněkud snižuje celkovou spolehlivost. Ve složeném stavu to dopadátlustá záda, takže budete potřebovat více místa pro takový nábytek.

Trvalejší zatahovatelné úpravy („delfín“)

Neexistují žádné kloubové spoje, které podléhají relativně rychlému opotřebení. Hlavní sedadlo a opěradlo se pevně připojují k rámu. Odolávají těžkým nákladům bez poškození. Významnou nevýhodou je nedostatek úložného prostoru.

Kompaktní sklopné místo na spaní vhodné pro dítě

Při zvedání skrytého prvku pomocí pružinového pohonu je vytvořen plochý povrch

Související článek:

Pohovka s místem na spaní v kuchyni : odrůdy, rámy, čalounění, výplň, skládací mechanismus (eurobook, akordeon, delfín, skládací lůžko, roll-out), Jak si vybrat nejlepší pohovku - v naší publikaci.

Jak přizpůsobit úhlovou pohovku v designu kuchyně jiné stylistické orientace

Poměrně často firmy vyrábějící zboží v tomto výklenku nabízejí několik možností pro čalounění, různé typy dýh /laminátů a korekci velikosti. Zákazník si může koupit malou nebo velkou rohovou pohovku v kuchyni. Předpokládejme výběr estetických parametrů s ohledem na určitá konstrukční omezení.

Classic - klidná barevná řešení, vysoce kvalitní materiály, slušný vzhled

Moderní- milost zakřivených čar

Provence - pastelové barvy, jemné květinové kresby

Fotografie kuchyně s rohovou pohovkou ve skandinávském stylu - jednoduchost forem, šetrnost k životnímu prostředí, čistota, minimalismus

Akcentovaná modernost high-tech

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Jak udělat rohovou pohovku v kuchyni vlastníma rukama - hlavní akce a důležité nuance

Chcete-li vytvořit domácí výrobek, musíte nejprve určit vhodnou technologii. Nejjednodušší způsob zpracování polotovaru z přírodního dřeva. Budete potřebovat nejjednodušší truhlářské nástroje. Není příliš těžké naučit se základní dovednosti. Je mnohem obtížnější vyrábět vysoce kvalitní kovové výrobky pomocí svařování. Při výběru tohoto materiálu si můžete objednávat komplexní díly v kovové dílně. Konstrukční provedení se provádí pomocí šroubových spojů.

Odolný výkonový rám může být vyroben z betonových tvárnic, cihel, dřevěných trámů

Podobné konstrukce jsou vhodné pro půdní styl. S příslušným pokovováním se neliší od obvyklého čalouněného nábytku.

Hrát domaMůžete použít jednoduché konstrukční výkresy za podmínek

Stěny a jiné části rámu jsou vyrobeny z laminované dřevotřískové desky o minimální tloušťce 16 mm. Namísto potvrzení, které se používá ve výrobním závodě, můžete použít vhodné velikosti šroubů. Při výběru polypropylenových hmoždinek lze odstranit lepené spoje. Pro čalounění zvolte tkaninu nebo ekokožinu. Fixní materiály sešívačky. Pěnové plnivo je vybráno s hustotou 60-110 kg /m². Z ní vytvořte vrstvu nejméně 20-25 mm.

Pro rychlé řezání dílů z dřevotřískové desky

Informace!Některé prvky návrhu - se zkosenými hranami. Úhlový řez je proveden se sklopnou patkou. Konce jsou potaženy plastovou nebo papírovou páskou.

Kolik je rohová pohovka v kuchyni - přehled nabídek trhu s cenami

Model Délka stran, výška, cm Cena (k červnu 2018), rub. Vlastnosti

Pán
170 × 120 × 90 19400 Zadní strana je opatřena technickou tkaninou.

Polštáře se pohybují podél vodicích kolejnic.

Kapsy na drobnosti se vyrábějí po stranách.

Verona
193 × 106 × 82 22500 Mechanismus transformačního typu "Dolphin".

Vestavěná zásuvka.

Výplň - polyuretanová pěna.

Volba materiálu.

Možnézměna velikosti.

Barista
175 × 120 × 84 18600 Neexistují žádné odkládací boxy.

Délka stran může být zvolena od 120 do 245 cm s určitým krokem.

Rám je vyroben z masivní borovice a překližky.

Jutta
120 × 150 × 88 10900 Na fotografii - ekonomická rohová pohovka pro malou kuchyňku s vestavěnými zásuvkami.

Palermo Soft
180 × 160 × 82 49400 "Francouzská" skládací postel.

Rámec z masivu stromu.

Vylepšená výplň.

Freehatan
230 × 151 × 66 20100 Rohová pohovka v kuchyni "Ikea".

Kryt s horní zajišťovací západkou.

Místo na spaní.

Jak si vybrat stylovou a pohodlnou rohovou pohovku v kuchyni - doporučení naší redakční rady

Pro promyšlené kupující je nejdůležitějším parametrem rohové pohovky v kuchyni pohodlí a funkčnost. To pomůže studovat fotografie, stejně jako ceny. Kromě toho by nebylo zbytečné zkoumat údaje o konstrukci, materiálech výplní a čalounění. Typ transformačního mechanismu je zvolen s ohledem na četnost použití, skutečné zatížení. Obchodní společnosti občas nabízejí dodávku a profesionální montáž zdarma v rámci speciálních akcí. Měli byste zkontrolovat záruku, uživatelské recenze.

Pokud se vám nepodařilo najít hotový výrobek, využijte příležitosti k výrobě nábytku na zakázku. Přáníuložit, naučit se podrobně proces vytváření nábytku vlastníma rukama. Pro více informací se ptejte v komentářích k publikaci. Okamžitě nechte příklady vlastních nápadů a realizovaných plánů.

Video: montáž rohové pohovky v kuchyni