Rozšíření na dřevěný dům: projekty, možnosti provedení a nuance instalačních prací

P Nejlepším způsobem, jak oblast zvětšit, je rozšíření na dřevěný dům. Projekty těchto struktur jsou pozoruhodné ve své rozmanitosti a rozsahu. Po výběru vhodného projektu je třeba připravit speciální materiály. Další rozšíření je užitečné při vytváření kuchyňského koutu, technické místnosti nebo luxusní terasy. Každý pokoj lze postavit samostatně, ale je nutné zvolit správný typ stavby.

Možnost připevnění

Přístavba dřevěného domu: projekty staveb různých materiálů

\ t

Po určité době po stavebních pracích může být nezbytné zvýšit využitelnou plochu. Vytvoření přístavby do dřevěného domu může být skvělou cestou ven. Projekty různých struktur lze prohlížet na fotografii.

Projekt obydlí

Výběr architektonické formy stavby, nezapomeňte na vytvoření jediného souboru ve stylu. Pro tuto strukturu je vyžadovánozvláštní dokumentace a povolení. Před zahájením stavebních prací je nutné studovat technologické vlastnosti a provedení.

Měla by být zvážena tato rozšíření:

 • Jednoduché konstrukce zahrnují přístřešek pro nebo jídelní kout. Slouží k ochraně před povětrnostními vlivy a slunečním zářením. Pod baldachýnem můžete uspořádat pikniky a přijímat hosty. Pro svou konstrukci nevyžaduje silný základ. Sloupy, na které jsou upevněny rám a koncipované povrchy stěn, jsou instalovány jako podpěrné podpěry.

Příklad jednoduchého a stylového baldachýnu

 • Z další budovy si můžete udělat letní pokoj, kde je vhodné pořádat přátelské párty. Během konstrukce se používá sloupkový nebo pásový základ. Pro stěny, desky, je použita cihla nebo překližka. Aby se místnost dobře osvětlila, mohou být stěny částečně prosklené. Střecha je v lehkém provedení.

Funkční letní místnost

 • Pro vytvoření obývacího pokoje se provádí celý cyklus stavebních prací. Při vytváření stěn pomocí pěnových bloků, cihel nebo dřeva. Základ musí být blokový nebo monolitický. Při stavbě střechy byla použita hydroizolace.

Prostory pro trvalý pobyt

 • Složitější instalační práce vyžadují uspořádání místnosti pro kuchyni.Vyžaduje větrání, kanalizaci a další komunikace.

Malá útulná kuchyně

 • Na základně pásu můžete stavět garáž. Stěny jsou z bloku a cihly a střechy z kovu a břidlice.

Připojení domu k garáži

Dřevěný dům má trvalé a stylové rozšíření. Projekty, fotografie a tipy od odborníků vám pomohou vybrat správnou volbu. Prodloužení lze postavit ze strany a mít společnou střechu s hlavním domem. Také konstrukce může být umístěna na straně, ale pod samostatnou střechou. Veranda je různých typů. Ve druhém patře nebo v podkroví jsou umístěny struktury.

Luxusní dodatečný prostor

Podobné konstrukce jsou často postaveny z kulatiny, tyče, pěnového bloku a také z cihly. Často používá rámovou technologii.

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku
„Varianta pod společnou střechou je považována za výhodnější a výhodnější. Při použití doplňků je nutné vypočítat sílu základu. “

Související článek:

Veranda k domu vlastními rukama. Projekty, foto. Ze samostatného přezkumu se dozvíte o různých možnostech verandy pro dům ao nulové konstrukci těchto staveb.

Rozšíření domu z rámu: konstrukční a instalační prvky

Při provádění rozšíření domu z rámu se nevyžadují žádné významné výdaje. Jedná se o možnost rozpočtu. Konstrukce je vyrobena na rámu, který se skládá z prutů nebo pásů z kovu. Po montáži rámové konstrukce jsou stěny oboustranně obložené. Současně se používají desky OSB nebo DSP. Mezi deskami se tepelně izolační materiál udržuje uvnitř. Může se jednat o polystyrenovou pěnu nebo minerální vlnu.

Volitelná rámová konstrukce

Pokud jde o tepelně izolační vlastnosti, konstrukce z rámu nejsou horší než pevnější kamenné nebo cihlové budovy.

Uspořádání prvků pro instalaci

Stavební práce se provádějí v několika fázích:

 • Závazek je uveden na nadaci. Poté se namontují rohové podpěry a prostřední regály.
 • V horní části je také páskování a stropní trámy. Šrouby se používají jako upevňovací prvky.
 • Všechny materiály jsou vhodné pro pokrytí v závislosti na rozpočtu.
 • Po montáži je konstrukce izolována.

Režim struktury

Hledisko expertů
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
"Pro rámStruktury nutně vyžadují základ. Lze použít páskovou konstrukci s hydroizolací. “

Rozšíření domu z pěnových bloků: fotografie zajímavých projektů

Je možné postavit přístavbu z pěnových bloků.

Struktura pěnových bloků

Tato struktura je poptávaná v důsledku následujících rysů:

 • Materiál se vyznačuje přijatelnou cenou.
 • Pro instalaci stavby není nutné instalovat složitý a nákladný základ.
 • Prvky si dobře udržují teplo. To je možné díky porézní struktuře a ne vysoké hustotě.
 • Pěnové bloky jsou vyrobeny z celkových rozměrů, což ovlivňuje rychlost konstrukce.

Konstrukci pěnových bloků lze použít jako obydlí

Pro konstrukce z pěnových bloků je zapotřebí speciální základ. Může to být pásková nebo monolitická základna. Použijte vysoce kvalitní hydroizolaci. Stavební práce začínají v jednom vybraném úhlu. Po instalaci dvou řad se položí výztužné tyče. To je nutné pro lepší uchopení.

Konstrukce pěnových bloků je dodatečně upravena dekorativními materiály​​

Užitečné informace!Pro ochranu materiálu lze povrch oříznout lícovou cihlou nebo obložením.

Prodloužení na dřevěnédům baru: montážní nuance a stylistické rysy

Z baru lze vytvořit krásné a dobré rozšíření do dřevěného domu. Projekty a fotografie jednotlivých layoutů naleznete na internetu.

Praktická a spolehlivá konstrukce dřeva

Materiál má následující vlastnosti:

 • Výroba dřeva se provádí podle výrobních technologií.
 • Povrch je ošetřen speciální směsí, která chrání proti houbám a hnilobám.
 • Přirozenost a vysoká šetrnost k životnímu prostředí jsou považovány za důležité výhody materiálu.

Rozšíření musí být napojeno na již existující konstrukci. Obvykle je stejný základ vytvořen pro konstrukci jako pro hlavní budovu.

Robustní dřevěné konstrukce

Pro obytný prostor by měl být vytvořen samostatný základ a zvláštní zeď. Prázdnota a mezery mezi oběma stěnami jsou vyfouknuty pěnou. Tím se zabrání poškození stěny budovy během smrštění nového prodloužení.

Prostor mezi konstrukcemi se nazývá dilatační spára

Ekonomičtější varianta suterénu je pilotová. Stěny jsou postaveny z profilovaného dřeva. Po instalaci první řady je povrch dřeva ošetřen antiseptickými sloučeninami. Pak jsou na něm namontovány zpoždění. Prázdná místa a praskliny jsou vyplněny speciálním izolačním materiálem.

Velkolepá veranda ze dřeva

Každá řada je upevněna dřevěnými hmoždinkami. Zvláštní pozornost by měla být věnována instalaci rohových zón. K tomu použijte protokoly s výstupkem a drážkou pro silnější uchopení.

Informace!Výztuž se používá ke spojení dvou základů.

Užitečná doporučení pro výstavbu budov

Před zahájením stavby je třeba zvážit některé nuance instalace dodatečných konstrukcí do hlavní konstrukce. Délka nové stavby by měla být v souladu s délkou stěny hlavního staveniště. Šířka přídavných konstrukcí může být libovolná.

Příklad úspěšné verandy k odpočinku

Rozšíření nemusí být přilehlé ke stěně, kde je umístěn vchod do domu. Z obývacího pokoje lze vyrazit na prostornou verandu nebo kuchyň. Pokud je v doplňkové výstavbě plánována koupelna, pak je možné provést výjezd z ložnice nebo koridoru. Vhodné umístění budovy je považováno za přední nebo konec domu. Výběr a množství materiálu závisí na typu budoucí struktury.

Venkovní terasa může být skvělým místem k odpočinku

Možnost krásného altánu pro dům

Související článek:

Altán s rukama ze dřeva. Podrobný návod a praktické tipy pro stavbu dřevěných altánů v samostatné publikaci našeho portálu.

Letní terasa je postavena z malého množství materiálu, protože má otevřený výhled a je zařízena v rustikálním stylu.

Konstrukce v rustikálním stylu

V zimě může být veranda zasklená nebo potažena polykarbonátovými deskami. Perfektním řešením by mohlo být vytvoření zimní zahrady.

Funkční provedení zimní zahrady

Když navrhujete otevřenou terasu, měli byste si vybrat správnou stranu světa. V létě by tato místnost neměla být příliš slunná. Výběr kvalitního materiálu a pečlivě provedená instalace vám umožní vytvořit pohodlné a funkční rozšíření, které bude možné kdykoli během roku použít.

Související článek:

Do-it-yourself k domu: projekty, foto. Příklady úspěšných verand, praktický průvodce stavbou v samostatné publikaci našeho portálu.

Luxusní místo k odpočinku

Před zahájením výstavby je vhodné zvážit typ nadace, zejména stavbu zdí a střech, jakož i dekorativní provedení stavby.

Video: rozšíření bytového domu Timelapse