Rychlá oprava bez problémů: nástěnné panely do kuchyně

Ne každý si může dovolit drahé opravy s náhradními omítkami a elitními materiály. Pokud je vaším úkolem ušetřit peníze a v co nejkratším čase uklidit místnost, věnujte pozornost nástěnným panelům v kuchyni. Tento levný populární materiál skryje všechny nedostatky stavitelů. Existuje spousta variant textur a barev, bude pro vás snadné vybrat si něco podle vašich představ. Redaktoři HomeMyHome.ru pro vás připravili speciální recenzi s užitečnými informacemi o panelu. Budeme hovořit o výhodách a nevýhodách panelů pro stěny, stejně jako o odstínech instalace a důležitých kritériích, která vám pomohou vybrat kvalitní dokončovací materiál.

Stěnové panely - levný materiál pro rychlé a kvalitní opravy

Co jsou kuchyňské stěnové panely a proč jsou tak populární

Obložení stěn není novou myšlenkou. Majitelé středověkých hradů vymysleli skrýt studený zděný kámen za vyřezávanými dřevěnými štíty. V XVII-XVIII století, panely se staly téměř jediným typem dekorace. Byly vyrobeny z látky, malby, dřeva a upevněny k rámu dřeva a lamel. Moderní panely jsou krásným a praktickým materiálem. Jsou vyrobeny z plastu, MDF, LDSP, bambusu, kovu, akrylu.

Panely se používají k návrhu chodeb, koupelen, kanceláří, kuchyní a dokonce i obytných místností

.

Popularita tohoto typu povrchové úpravy ve své ceně. Dokonce i se skromným rozpočtem, můžete najít vynikající možnosti s imitací dřeva nebo kamene, přírodní korkové krytiny, zrcadlový povrch nebo vysoce kvalitní tisk fotografií. Panelové prvky se montují nejen na stěny, ale také na strop. Instalace nástěnných panelů pro kuchyně nevyžaduje speciální dovednosti, a to i začátečník. Majitelé bytů a domů milují tento povrch pro svou spolehlivost a trvanlivost.

Laminované panely mají vynikající odolnost proti vlhkosti, snadno se čistí od prachu a nečistot,odolný proti mechanickému poškození.

Typy stěnových panelů pro kuchyňský design

Na fotografii je příklad konstrukce panelů z PVC plechu do kuchyně

Tento dokončovací materiál je vydáván ve třech hlavních úpravách. To může být latě, dlaždice a list. Který z těchto typů zvolit závisí na vlastnostech vašeho interiéru:

 1. Regálové panely vyžadují upevnění na kovovou nebo dřevěnou bednu a jsou vhodné pro zakrytí malých místností s vnitřními a vnějšími rohy. Reiki má spojení s drážkou a pero, doplněné rohy, zástrčkami a sokly.
 2. Kachlové detaily mají tvar čtverců. Připevňují se přímo na povrch stěny lepidlem. Mezi dlaždicemi jsou spojeny drážky. Dlaždice může být kombinována, vyrobena z různých výkresů, umístěných pod úhlem.
 3. Desky panelů jsou impozantní velikosti, napodobují cihly, kamenné nebo obkladové zdivo. Jsou připevněny ke stěně lepidlem a švy jsou skryty za výlisky. S tímto materiálem můžete na pár hodin schovat místnost.

Fixace úlomků latí se provádí pomocí stavební sešívačky nebo pomocí malých šroubů

.

Kromě uvedených materiálů, které mají čistě dekorativní funkci, existují panely používané jako příčky. Používají se také v kuchyni av dalších prostorách domu. Tyto struktury mají vícevrstvou strukturu se zvukovou a tepelnou izolací.

Argumenty pro a proti stěnovým panelům

\ t

Neexistuje dokonalý dokončovací materiál. Dokonce i v těch nejdražších nátěrech je něco nepříjemného. Stěnové panely mají nevýhody. Ale nejprve, o jejich zásluhách:

 • Odolnost proti vlhkosti.Většina stěnových panelů je vyrobena z plastu nebo laminovaného MDF. Tento materiál neabsorbuje vodu, nebojí se mokrého čištění, a to je pro kuchyň velmi důležité.
 • Trvanlivost.Tyto části mají dokonale rovný, hladký povrch, ve kterém bakterie nebo houby nemohou najít útočiště. Na takovém povrchu nebudete vidět plíseň.
 • Odolnost vůči UV záření.PVC a MDF prakticky nevyblednou, takže povrch vás potěší svým čerstvým vzhledem po dlouhou dobu.
 • Odolnost vůči změnám teploty.V kuchyni je horký obchod, často je spousta páry a horkého vzduchu. Vysoce kvalitní pokrytí těchto extrémních stavů se nebojí.
 • Snadná instalace.Tento typ nátěru se velmi snadno instaluje, nevyžaduje od montážního pracovníka speciální nástroje ani speciální dovednosti. Po práci je velmi málo odpadu.
 • Univerzálnost použití.Panely lze instalovat na stěny a stropy. Mohou obepínat příčky, dveře, vestavěné skříně, zkosení oken a mnoho dalšího.
 • Variabilita barev a textury.Panely mohou napodobovat přírodní materiály: dřevo, kámennebo textilie, kůže, zdivo. Můžete si vybrat obrázek, který odpovídá nábytku nebo originální fotografii s 3D efektem.

Zdobená kuchyně vypadá velmi elegantně

Toto krytí má však své nevýhody. Vědět o nich předem, můžete kompenzovat všechny nedostatky:

 • Silný zápach.Tento nedostatek lze nalézt pouze v nekvalitním materiálu, zejména čínském. Nesnažte se koupit nejlevnější panely do kuchyně z plastu.
 • Nestabilita.Tenký plast se často s nejmenším mechanickým dopadem zhroutí. Vyberte si povlak s tvrdým a trvanlivým povrchem.

Odporci obložení stěn argumentují tím, že to není přínosem pro interiér, což ho činí příliš kancelářským, oficiálním. Ale zde je jedinou otázkou výběr správné textury a barvy.

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlného online návrháře kuchyně , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Rozměry panelů pro renovaci kuchyní

Stěnový materiál má standardní rozměry. Znalost těchto parametrů značně zjednoduší výpočty pro opravy:

\ t
Zobrazit Délka, cm Šířka, cm Tloušťkamm
Regál 90−300 13,5-30 8-12
Hřeben a pastorek bezešvé260,270,300 15–50 8-12
Kachlová 30,98 30,98 8-12
Leafy 98−244 50–122 3-6

Foto-příklady návrhu kuchyňských stěnových panelů

Panely se používají nejen k zakrytí stěn uvnitř. Lze je použít pro venkovní i stropní dekorace. Tam jsou možnosti pro nátěr, který je téměř neviditelný šev. Tento design lze použít na strop, získáte dokonalý povrch.

Při instalaci tohoto typu povrchové úpravy je třeba věnovat zvýšenou pozornost: nejmenší závada bude velmi nápadná

Dřevěné reliéfní desky obvykle napodobují obložení stěn. V tomto případě je šev specificky viditelný. Povlaky se liší typem výkresu. Thermofilm se v praxi osvědčil - je odolný proti vlhkosti a vyznačuje se zvýšenou pevností a mechanickým poškozením.

Máte-li zájem o nátěry se speciálním vzorem, věnujte pozornost výrobkům s přímým tiskem​​

Pro stabilitu obrazu se povrch materiálu ošetřuje speciálním lakem a suší se pod ultrafialovým zářičem. Tento nátěr se snadno škrábe, takže jej neumísťujte do pracovního prostoru kuchyně.

Laminovací fólie je jiný typ povlaku. Je odolný proti poškození, ale necharakterizované velkou paletou barev

PVC stěnové panely do kuchyně: vlastnosti aplikace

PVC materiál je odolný vůči vysokým teplotám a extrémním teplotám. Tato povrchová úprava se snadno instaluje a snadno se používá. PVC stěny lze čistit neabrazivními čisticími prostředky. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je PVC samozhášivý materiál. Konstrukce plastových panelů do kuchyně zahrnuje výztuhy, které dodávají povrchu zvýšenou odolnost.

Povrch PVC fólií je pokryt melaminovou pryskyřičnou směsí, která zachovává barvu a celistvost materiálu

Související článek:

PVC panely. V této publikaci se podíváme na výhody a nevýhody, typy, velikosti, vlastnosti stropních a stěnových výrobků, průměrné ceny, kritéria výběru a domácí nuance.

Povrchová úprava dřevotřískových desek a dřevotřískových desek

\ t

Dokončovací materiál z dřevotřískové desky je potažen přírodní dýhou. Pro registraci použijte dřevo z dubu, břízy, třešně, lipy a dalších druhů s vysoce kvalitní texturou. Dýha je chráněna před vlhkostí a mechanickým poškozením lakem. Taková úprava vypadá velmi draho a pouze zkušené oko ji může odlišit od masivního dřeva. Musíme však připustit, že pro kuchyň není nejvhodnější variantou vzhledem ke zvláštním podmínkám provozu této místnosti. Laminovaná dřevotřísková deska však může dobře fungovat jako dokončovací materiál pro hot shop.

Velké množství dostupných vzorů a barev umožňuje zvolit dřevotřískovou desku pro nejodvážnější provedení

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
"Povrchová úprava dřevotřískových desek má dobrou zvukovou izolaci, je odolná vůči teplotním vlivům a nevychází z ultrafialového záření."

Článek na toto téma:

Odolná dřevotříska odolná proti vlhkosti. V tomto článku se budeme zabývat výhodami a nevýhodami materiálu, velikosti, průměrných cen, recenzí, stejně jako tajemství správné instalace desek vlastníma rukama a dalšími užitečnými tipy.

Nástěnné panely MDF a vláknité desky

Dobrý nápad je koupit nástěnné panely z MDF pro dokončovací práce v kuchyni. Jsou instalovány jako laminované dřevotřískové desky. Za takovým krytem můžete skrýt komunikaci, provést další oteplování pomocí minerální vlny.

Výrobky MDF lze čistit vlhkým hadříkem. Nemají opravdu rád horkou páru, to je třeba vzít v úvahu při umisťování nátěru. V podstatě takový povrch imituje přírodní dřevo, je snadné vybrat si design tak, aby odpovídal vašemu kuchyňskému nábytku.

Příklad vysoce kvalitních výrobků z MDF - stěnové panely do kuchyně od společnosti Albiko (ALBICO). Imitují zdivo, přírodní kámen, hedvábí, kůži.

Cihlový nástěnný panel do kuchyně od ALBICO

Související článek:

MDF - co je to a na co funguje? Z tohoto článku se můžete dozvědět důležité vlastnosti tohoto materiálu, jeho výhody ve srovnání s alternativami a mnoho dalších užitečných informací.

Stěnové panely do kuchyně ze skla a zrcadel

Skinali - takzvané skleněné stěnové panely pro návrh kuchyně. Cena těchto výrobků "kousne", ale pro zástěru je ideální volbou. Tato povrchová úprava dokonale ladí se skleněnými pracovními deskami, skříňovými dveřmi a lampami. Vypadá to velmi výnosně na skinali, pokud je instalováno osvětlení pracovního prostoru.

Můžete si koupit hotový skleněný stěnový panel do kuchyně nebo si objednat vlastní design, který odpovídá zamýšlenému interiéru. Tato zástěra se snadno čistí, nebojí se tepla a je pokryta speciálním filmem, který nedovolí, aby se sklo rozptýlilo do nebezpečných fragmentů se silným úderem. Malý katalog fotografických nápadů pro kuchyň se skleněnými panely.
Kuchyňská dekorace se sádrokartonem s akrylovým povlakem

Sádrový akrylátový nátěr se používá k dekoraci bytových a kancelářských prostor. Tento materiál je sám o sobě pravidelný sádrokarton, potažený akrylovou barvou. Je snadné a pohodlné dát je, povrch není třeba dále zpracovávat. Tento typ opravy lze bezpečně nazvat výhodným, protože náklady na sádrové akrylátové desky jsou do 150 rublů na m².

Materiál je odolný vůči ohni, nebojí se ultrafialových paprsků, má plochý natřený povrch. Pokud si to přejete, můžete to přebarvit.

Stěnové panely z masivního dřeva

Přírodní dekorace - opravdu královská verze. Jedná se o nákladnou opravu, která vyžaduje nejen investice, ale také hledání dobrých odborníků, kteří materiál nepokazí. Dřevo, bezpochyby, je ze všech výše uvedených materiálů nejšetrnější k životnímu prostředí. Není pochyb o kvalitě vzoru nebo o trvanlivosti nátěru.

Dřevěné panely najdete nejen v elitních chalupách, ale i v drahých restauracích, hotelech a dalších významných zařízeních

Ale stojí za to zdobit kuchyňskou linku? Než si vyberete takový design, zamyslete se opatrně. Docela tlusté detaily „ukradnou“ část podlahové plochy, takže pokud máte malou kuchyňku, bude to velmi znatelné. A hlavní nevýhodou - strom nemá rád vysokou vlhkost. Ztmavne, rozpadne a pokryje se houbou. Strom je těžké vyčistit tuk, který se hromadí v kuchyni. Ukazuje se, že použití pole má smysl pouze tehdy, pokud používáte kuchyň velmi vzácně, preferring domajídla restaurace.

Ostatní typy stěnových panelů

\ t

Poměrně vzácná, ale zajímavá možnost je bambusové panely. Vypadají jako tkané rohože, lakované.

Podobný povrch dobře zapadá do interiéru v ekologickém designu s orientálními motivy

Informace!Jakékoli bambusové, celulózové a třtinové povlaky jsou velmi hořlavé. Nepokládejte je do blízkosti desky.

Na prodej najdete kryt z korku. Fanoušci ekologického stylu se jim budou velmi líbit, ale jejich mytí od tuku v kuchyni není příjemné zaměstnání

Pro zástěru v kuchyni ve stylu Art Deco si můžete koupit kovové nástěnné panely.

Ocelové povrchy úspěšně zapadnou do podkroví nebo minimalismu. Jsou pokryty speciální barvou, která chrání povrch před korozí

Konstrukční experimenty a kuchyňské stěnové panely

Zdá se, že v designu kuchyně lze vynalézat něco nového, a to zejména na základě takové možnosti dokončení rozpočtu, jako jsou panely na stěnách? Úspěšná kombinace různých barev a textur však může přinést dobré výsledky. Z tohoto důvodu návrháři nikdy nepoužívají pevné obklady stěn, ale experimentují, dělí povrchy do funkčních zón, vizuálně si hrají s prostorem. Podívejte se, co z toho vychází.

Dekorační panely pro kuchyňský pracovní prostor

Pracovní plocha vaší kuchyně je místem, kde je obzvláště důležité hygienické potahování. Mělo by být bezpečné, vodotěsné a snadno se čistí. Proto je nejlepší volbou pro pracovní plochu sklo. Všechny ostatní možnosti jsou platné, ale ne tak úspěšné. PVC zástěru lze deformovat teplem desky, dýha se odlupuje od účinků páry.

Skinali bude dokonalým a spolehlivým nátěrem

Článek na toto téma:

Nejlepší variantou pro zdobení varné zóny jsou kuchyňské zástěry - skinali, jejichž fotografie jsou uvedeny v našem přehledu. Proč získali takovou popularitu dál.

Doporučení našich redaktorů ohledně výběru nástěnných panelů do kuchyně

Je dobré říci: změřte sedmkrát, jednou se ořízněte. To platí i pro výběr stěnových panelů do kuchyně. Co je důležité zvážit:

 • odolnost materiálu vůči vlhkosti a parám;
 • možnost čištění sazemi a tukem, včetně použití agresivních detergentů;
 • citlivost výrobku na teplotní extrémy;
 • pravděpodobnost reprodukce na povrchu plísní a bakterií;
 • pevnost materiálu pro mechanické poškození.

PokudVybrané produkty splňují všechny tyto požadavky - kupte si!

Jak správně upevnit nástěnné panely v kuchyni

Jak budete instalovat nástěnný panel v kuchyni závisí nejen na jeho typu, ale také na stavu stěn. Na nerovných plochách s vadami, v každém případě musíte provést opláštění kovových profilů nebo dřeva. Takže ztratíte trochu prostoru, ale dostanete dokonale rovný povrch. Pokud jsou stěny dokonale hladké, můžete použít lepidlo nebo upevnit panely přímo na zeď pomocí šroubů nebo šroubů. Malé video, ve kterém obdržíte základní informace o praxi montáže takového nátěru:

Nejlepší výrobci stěnových panelů do kuchyně a ceny výrobků

Vysoká poptávka po rozpočtu a snadno instalovatelném materiálu vytvořila a zvýšila výrobu stěnových panelů. Čínští řemeslníci zaplavili trh produktem pochybné kvality a někdy je těžké si vybrat, nevíte, kterému výrobci můžete bezpečně věřit. Nabízíme Vám několik společností, které si získaly důvěru zákazníků s vysoce kvalitním zbožím:

 1. Firma "Kronaplast" je domácí firma nabízející výrobky z vysoce kvalitních surovin, které se vyznačují trvanlivostí a dlouhou životností. Cena výrobků - od 350 rublů za kus.

  Panely Kronaplast se používají pro dokončování kuchyní, chodeb a koupelen

 2. Baltekoplast - víceJeden ruský výrobce. V sortimentu - stoly a nástěnné panely z PVC. Cena - od 129 rublů za kus.
 3. „Le-Grand“ - vysoce kvalitní výrobky této společnosti jsou vyráběny podle německých technologií. Vychutnáte si široký výběr barev a vzorů. Cena - od 154 rublů za kus.
 4. Výrobky společnosti „Dekoplast“ jsou považovány za nejlepší z hlediska poměru ceny a kvality. Spotřebitelé zejména zaznamenávají kvalitu ochranného nátěru. Cena - od 298 rublů za kus.

  Povrchová úprava firmy "Decoplast" se vyznačuje různými barvami

 5. Vodotěsné panely od výrobce Crocus jsou ve velké poptávce mezi tuzemskými odběrateli. Laminované nátěrové hmoty se nebojí vysokých teplot. Cena - od 260 rublů za kus.

Trochu trpělivosti a minimálních nákladů - a teď váš byt nabírá zcela odlišný vzhled

Stěnové panely jsou vynikajícím materiálem pro rychlé a levné opravy kuchyní. S jejich pomocí můžete vytvořit unikátní interiér a zároveň si být jisti pevností a trvanlivostí nátěru. Máte-li zkušenosti s použitím nástěnných panelů pro dokončování kuchyně, napište nám v komentářích!