Rychle rostoucí vinice pro plot: jak si vybrat a oblíbené odrůdy

Chcete-li na svém pozemku vytvořit originální krajinářský design, zkuste použít tento neobvyklý prvek jako rychle rostoucí lezecké rostliny pro plot. S pomocí těchto plodin se provádí nádherné terénní úpravy místního území. Tyto rostliny nejenže poskytují atraktivní pohled na živý plot, ale také nádherně skryjí nádvoří před zvědavýma očima. Podívejme se, jaké rostliny jsou nejvhodnější pro krásné oplocení.

Lezecké závody umožňují vytvořit jedinečný dekor pro jakýkoliv plot

Obsah
 1. Rychle rostoucí rostliny na odběr vzorků: rostoucí vlastnosti
 2. Kudrnaté trvalky
 3. Nuance volby rychle rostoucích lezců pro poskytnutí: fotografie a jména
 4. Výběr kvetoucích trvalek
 5. Vysazování a péče o Actinidia: fotografie krásných květin
 6. Bougainvillea: Kultivace a péče
 7. Vistárie Číňané: Výsadba a péče
 8. Dekorativní kudrnatý zimolez: typy a popis
 9. Zakořenění Campsys: rostoucí nuance
 10. Caprifol: fotografie luxusních kompozic
 11. Kirkazon Manchu: tajemství odchodu
 12. Plamének: výsadba a péče v otevřeném poli
 13. Knyazhik sibiřský: péče o kulturu
 14. Čínská Schizandra: Pěstování a péče
 15. Bílý (brioniový) krok: fotografie nejlepších skladeb
 16. Lezecká růže: Foto rostlin
 17. Spireanus popela: jak pěstovat
 18. Ekkremokarpus: nuance pěstování a péče
 19. Echinocysty: fotografie luxusních květin
 20. Jak si vybrat dekorativní listnaté trvalky pro plot
 21. Vinná réva vinná: Popis kultury
 22. Dívčí hrozny: výsadba a péče
 23. Kruhové kleště: fotografie květin
 24. Pravidla pro výběr ročních horolezců pro odběr vzorků
 25. Ročník sladký hrášek: pěstování ze semen
 26. Ipomoea: pěstování a péče, foto kompozice
 27. Ipomoea purpurea: výsadba a péče, fotografie květin
 28. Kobea Lazyaschaya: pěstování ze semen
 29. Nasturtium curly: fotografie květin, jak zasadit
 30. Ozdobné fazole: nuance péče
 31. Nulové možnosti volby zařízení na lezení ve stínu
 32. Zahradní břečťan: rysy péče
 33. Video: jak správně zasadit břečťan
 34. Chmel: výsadba a péče v otevřeném terénu
 35. Tajemství pěstování trvalých rostlin pro třešně

Rostliny s rychlým růstem pro pěstování: Rostoucí rysy

Krásný kvetoucí živý plot může být vytvořen nezávisle, aniž by bylo třeba utrácet spoustu peněz. Tyto ploty mohou plnit následující funkce:

 • úkryt před zvědavýma očima;
 • oplocení zvířat;
 • maskování budov;
 • prach, hluk a znečištění plynem;
 • lze použít pro pěstování bobulí a ovoce;
 • zadržuje vítr a vytváří překážku pro sníh.

Zajímavé nápady si můžete prohlédnout ve videu níže:

Při výběru rychle rostoucích lezců je nutné vyhodnotit následující parametry:

  klimatické charakteristiky určité oblasti, osvětlení a umístění místa ve výšce;
 • obtížnost péče o některé odrůdy plodin;
 • dekorativní vlastnosti.

Je důležité zvážit vzdálenost od plotu při výsadbě

.

Horolezci jsou oblíbení jako dekor pro všechny druhy plotů. Nejčastěji se pro pozemkové pozemky používají bujné rostliny. Chcete-li si vybrat vhodné kultury, stojí za to zvážit všechny možné varianty kudrnatých květin.

Informace!Lisovaný nebo oříznutý živý plot se skládá z rostlin, které jsou vysazeny velmi silně. Současně je pravidelně zkrácena koruna keřů a stromů. Tato oplocení navíc zabírá méně místa.

Kudrnaté trvalky

Vhodná volba pro plot - rychle rostoucí vinice, zejména pro trvalky. Vzhledem k tomu, že nejnáročnější péče je vyžadována u mladých mláďat, je postup péče značně zjednodušen.

Rostoucí plodiny vyžadují častěji tvarování a prořezávání.Nejprvepovinná péče zahrnuje podvazky, obvazy a zavlažovací rostliny. A některé barvy budou vyžadovat speciální přístřeší v zimě. Nejoblíbenější jsou rostliny jako chmel, břečťan a hrozny. Také obyčejný je trvalka delphinium. Tato rostlina může dále vyžadovat prořezávání.

Trvalé tkaní bude sloužit jako ozdoba plotu po mnoho let

Informace!Tvarovaná verze živých plotů nekvete, protože mladé výhonky jsou odříznuty během formování. Pro takovou zelenou výsadbu je třeba krmení a ořez musí být prováděn dvakrát ročně.

Nuance výběru rychle rostoucích horolezců pro poskytnutí: fotografie a jména

Mnohé okrasné ročenky jsou také rychle rostoucí a mohou být použity k ozdobení plotů. Mezi oblíbené trvalky patří chmel, který v létě rychle roste. Za zmínku stojí také capricole a clematis. Pro kvalitní péči musí být svázáni, protože mladé výhonky rostou velmi rychle.

Před výběrem rychle rostoucích lezeckých rostlin pro plot zvažujte několik důležitých bodů:

 • na co je zajištění zajišťováno;
 • rostliny, jakou výšku si musíte vybrat;
 • kolik volného prostoru jste ochotni utratit za zahradnictví;
 • jednorázové nebo vícestupňové zajištění.

Tkaninové kompozice mohou být uspořádány v květináčích. Mohou být také použity exotické kultury. Při nástupu chladného počasí je rychle zavedete do místnosti

Také zvážit tyto důležité podmínky:

 • druh půdy na místě;
 • umístění vlhkosti;
 • jak často padá srážky;
 • je zastíněn nebo slunečný;
 • jak je větrno ve vaší oblasti.

Rostliny se nejčastěji používají pro ploty, které mohou dosáhnout výšky až tří metrů.Při vytváření živého plotu není nutné používat rostliny stejné výšky. Můžete se pokusit vytvořit vícevrstvou kompozici.V tomto případě je třeba vybrat rostliny, které se navzájem nestínají, a také kombinovat barvu.

Při výběru kombinací rostlin je důležité vzít v úvahu barevnou paletu při kvetení​​

Existují kultury, které potřebují dodatečnou podporu. Například, shtaketnik, mřížka řetězu nebo zeď z cihly. Kultury, které nevyžadují podpůrné prvky, mohou být použity pro výzdobu velkého prostoru.

Lianas si zaslouží zvláštní pozornost, protože mohou pletit silné struktury a stromy. Tyto rostliny jsou nádherně kombinovány s malými architektonickými strukturami, například s altány, pergoly a oblouky.

S pomocí lezeckých plodin můžete vytvořit luxusní altány

Roční plodiny jsou vysazeny brzy na jaře, ale žijí pouze jednu sezónu. S jejich pomocí můžete ozdobit malý plot. Pro takové rostliny vyžaduje pečlivou péči. Tkaní letničky mohou být vysazeny nejen v otevřeném terénu, ale také na venkovských verandách nebo dokonce balkonech.

Vynikající dekor pro Verandu

Pro vylézání trvalek se často vyžadují speciální podpěry. K tomu můžete použít rošty nebo rohy. Nejlepší podpora je plot.

Informace!Volně rostoucí porosty zabírají mnohem více místa, ale mohou také kvést a nést ovoce.

Článek na toto téma:

Zajištění je rychle rostoucí trvalka stálezelená. Přehled jehličnanů a listnatých rostlin pro vlastní vytváření krásných živých plotů, příklady krásných řešení a tipy na péči ve speciální publikaci.

Výběr kvetoucích trvalek

\ t

Podívejme se tedy na populární lezecké kultury.

Actinidia výsadba a péče: fotografie krásných květin

\ t

Actinidia je trvalka typu liana. Rostlina se liší v krásném listí pestré barvy. Pro plný rozvoj kultury vyžaduje zvláštní podporu. Květiny této kultury mají bílou barvu a necítí. A víte, že actinidia dává chutné ovoce, které lze jíst čerstvé. Přistání lze provést na jaře nebo v létě.

Existují různé odrůdytéto kultury. Podívejme se, co je lepší actinidia argut nebo kolomikta.

Zahradnictví s pomocí aktinidia Colomics

Argut je jednou z nejsilnějších odrůd. Jeho délka může dosáhnout 30 metrů. Na květu kvetou bílé květenství. Plody mají kulový tvar. Jsou docela jedlé a mají projímavý účinek.

Hlavní výhodou colomica je její odolnost vůči mrazivému počasí.Díky tomu může závod dosáhnout délky 10 metrů. V blátě, listy se bělavý, a pak změnit paletu z růžové na karmínové. A na podzim je malovaná v žluto-růžové a červeno-fialové barvě.

Je lepší zvážit tuto rozmanitost v tomto videu:

Obě rostliny lze použít pro zahradnické ploty. Mělo by brát v úvahu jejich velikost a malbu. Kromě toho bude ovoce arguty více než kolomikty. Ale mnoho zahradníků tvrdí, že plody z nich jsou užitečnější. Pro oba druhy je vhodnější teplé klima.

Informace!Tato kultura netoleruje blízkost jabloní. Důležitá je také náležitá péče o plodiny, která spočívá v odplevelení, prořezávání a krmení rostlin.

Bougainvillea: Kultivace a péče

Bougainvillea je réva, keř a strom. Dekorace nejsou jiné květy samotné a jejich květiny. Mohou mít různé tvary, stejně jako barevnou paletu: od lila po bílou. ZvláštníPopulární odrůdy jako Peruánský, nahý a krásný.Tato plodina je vhodná pro pěstování v jižních oblastech. A v jiných oblastech se může pěstovat pouze v květináčích a provádět v teplém období do zahrady.Vany mohou být umístěny v blízkosti plotů, ale s nástupem studeného přichycení by rostlina měla být čištěna v teplé místnosti.

Ohromující barvy popínavých rostlin

Při pěstování takové rostliny je nutné regulovat růst výhonků. K tomu použijte speciální lem. Tento postup může být proveden na podzim, kdy jsou rostliny sklízeny v teplejším místě. V tomto případě se prořezávání provádí na polovinu. A na jaře řezání větví o 10 cm poskytne nejlepší bushiness. Během vegetačního období je slabý růst odstraněn.

Na videu můžete vidět různé typy této kultury.

Vistárie čínská: Výsadba a péče

Vistárie je stromová rostlina nebo spíše réva s klastry fialových, šarlatových a bílých květů. Existují odrůdy, které jsou odolné vůči mrazu, ale v příliš chladných zimách takové rostliny zamrznou. Wisteria výhonky mohou hustě pokrývat různé vysoké struktury, jako jsou ploty nebo stěny. Kultura kvete od května do července a s řádnou péčí v září. Čínská odrůda zahrnuje několik odrůd. Většina rostlin má fialově fialovou barvu, ale existují také odrůdy s bílými froté květy.

Luxusní vistárie se používá k zdobení oblouku a klenbyplot

Vistárie se často používá pro vertikální zahradnictví, jako jsou ploty a stěny.Pro ni je důležité poskytovat silné a kvalitní podpory. Všechny mladé výhonky musí uvázat . Také pro tvorbu koruny aplikované prořezávání.

V tomto videu můžete vidět rysy pěstování vistárie:

Informace!Tato kultura patří ke světlu milujícímu. Spiknutí s touto rostlinou by mělo svítit nejméně 5 - 6 hodin denně. Je lepší zasadit se u plotu, který se nachází na jižní straně.

Dekorativní kudrnatý zimolez: typy a popis

\ t

V přírodě existuje více než 250 druhů zimolezů. Vertikální zahradnictví se provádí pomocí dlouhých vinic, které mohou růst až do 5 metrů. Všechny okrasné rostliny mají plody, které nelze jíst. Ale mají mnoho dalších výhod.Mají nádherné husté listy, stejně jako bohaté kvetoucí a světlé dekorativní ovoce.S pomocí těchto rostlin můžete dokonale ozdobit všechny druhy živých plotů. Je třeba mít na paměti, že tato kultura vyžaduje úrodnou půdu.

Pro ploty si můžete vybrat z následujících odrůd dekorativního zimolezu:

 • Zimolez Capricole voňavý zimolezmůže vylézt na plot do výšky 6 metrů. Jedná se o mrazuvzdornou verzi zimolezu. Taková rostlina je lehká, stejně jako náročná na plodnost a vlhkost. Květenství rostliny jsou načervenalé, nažloutlé a bílé.palety. Doba květu trvá přibližně 15 dní;
 • Brownův zimolezmůže dosáhnout 5 metrů. Listy kultury mají eliptický tvar. Horní část listu je zároveň jasně zelená a opačná je modravá. Zimolez květy nádherné červené květy. Toto krásné období trvá asi tři týdny;

Zahradní výzdoba neobvyklého zimolezu

 • Henryho zimolezroste na 2,5 metru. Kvete jasně růžovými a hnědočervenými květy. Rostlina dobře snáší odstín;

Tato kultura vypadá takto

 • Zimolez Gokrotypodél živého plotu může stoupat do výšky 4 metrů. Liší se ve dvoubarevných květenstvích, která mají růžovo-oranžovou barvu a nažloutlou nebo krémovou. Současně kvetení trvá od června do září.

Zimolez Hekrota během kvetení

Podívejte se, jak pěstovat tuto úžasnou plodinu:

Informace! Takové druhy jsou množeny řízky, řízky a semeny. Tento způsob však neposkytuje vysokou klíčivost.

Kořen kempů: rostoucí nuance

Při pěstování kampsisu je zvláštní tajemství. Zimní mrazuvzdornost této rostliny umožňuje její výsadbu i v chladných oblastech. Rostlina patří k listnaté trvalcelianam Může vylézt vysoko na prostorný živý plot. Zároveň jsou jeho výhonky ovinuty kolem podpěr ve formě spirály. Na stoncích se tvoří luxusní šarlatové a oranžové trubkovité květy. Kvetení probíhá od června do září.

Campsis je dobře připojen ke šikmým nebo svislým podpěrám.Toto je skvělé řešení pro návrh plotu. Pro formy keřů jsou perfektně přizpůsobené tvarované možnosti.

Bohatá paleta kempů

Informace!Z této rostliny se na rámu vytvářejí všechny druhy postav v podobě pyramid nebo kuliček. Takové kultury jsou běžné v Evropě a v Rusku, většinou v moskevské oblasti.

Podívejte se, jak se řádně starat o kulturu:

Caprifol: fotografie luxusních kompozic

Název řady zimolezů zimolezů je přeložen jako kozí list. Tato rostlina má světle zelené výhonky, které na slunci mohou nabarvit červeno-červený odstín. Květiny na vysokých tubulech mají silnou vůni. Doba květu trvá asi měsíc. Zároveň se tvoří oranžové bobule. Ale jsou nepoživatelní.

Liana by měla být vysazena ve slunných oblastech s nízkou podzemní vodou.V tomto případě může být půda světelná, vytvořená na základě humusu. Kaprifol skvěle podává formace. Rostlina také snáší trochu stínování. Rostlinné révy pouze v úrodné půdě, která byla předem navlhčená. Přistánív dubnu, nejpozději však v tomto měsíci. Reprodukce je lepší produkovat výhonky. Pokud chcete zasadit několik vinic najednou, pak udělejte malý příkop. Při výsadbě použijte mulč, který bude chránit vlhkost a zabrání šíření plevele.

Tlusté porosty zimolezu

Aby rostlina dobře rostla a rostla, je třeba půdu řádně připravit. Mělo by být volné, aby vzduch dobře pronikl.

Informace!Pokud si kapricole ve vás zvykne, pak se nebojí prachu a okolních podmínek. Roste velmi dlouho asi 50 let.

Kirkazon Manchu: tajemství péče

Exotické květiny liána Kirkazon budou nádherným dekorem pro každý plot. Se správnou péčí může růst v našich klimatických podmínkách. Pokud se rozhodnete pěstovat, musíte vědět, že taková kultura začíná kvést pouze v pátém roce.

Péče není obtížná, je důležité provádět pravidelné zavlažování.Nečekejte, dokud nebude vrchní vrstva zeminy suchá. Pravidelně musíte provádět formativní prořezávání. Dlouhé výhonky, které vyčnívají nad živý plot, musí být současně zkráceny. Musíte také odstranit všechny sušené větve. Přistání se nejlépe provádí v jarním nebo podzimním období. V tomto případě by sazenice měly být 2-3 roky.

Dekorace obloukových kompozic

Jako vrchní obvaz bude vhodný roztok mulleinu.Kultura může být zasazena ve stínu, ale musí být opatřena dostatečnou vlhkostí. Zalévání by mělo být pravidelné, s teplem a zvlhčováním vzduchu.

Perfektně se hodí pro různé varianty vertikálního zahradnictví. A také pro výzdobu trnů, oblouků, balkonů a sloupů.

Informace! Péče o takovou plodinu by měla zahrnovat mulčování a uvolňování půdy. Jako mulč se hodí polozralé listy.

Plamének: výsadba a péče v otevřeném poli

\ t

Plamének také patří k nenáročným vinicím. Kvete krásně a je skvělý pro zdobení plotů. Výsadba by měla být prováděna na jaře a lépe ve stínu. Také stojí za to si vybrat místo, kde podzemní voda neprochází blízko povrchu země. Můžete zasadit závod na malém pahorku.

Vynikající plamének pro zdobení plotu

Při chladném přichycení by výsadby měly být zakryty, aby se zabránilo zamrznutí.Nezapomeňte odstranit plevele kolem keřů, protože berou veškerou potřebnou vlhkost. Kolem keřů je třeba zasít trávník.

Plamének lze použít k návrhu krásných altánů. Keř se začíná otáčet ze stonků. Používá se také k zdobení oblouků a skluzavek, protože tato rostlina se může šířit ve formě koberce.

V krajinářském designu lze podobné kultury aplikovat v kombinaci s jinými okrasnými kulturami. S tebouMůžete vytvořit originální skladby s komplexní strukturou.

Jak se starat o plamének viz níže:

Vysoké odrůdy se dokonale stáčejí kolem nosných prvků. Dokonale v kombinaci s růžemi. Můžete je přidat a keře a divoká růže.

Doporučuje se pěstovat kulturu na jaře. Současně by vzdálenost mezi výhonky měla být asi metr. Zvažte kvalitní odvodňovací systém, který bude chránit sazenice před hnijícím kořenovým systémem. Také včas odstranit oslabené výhonky.

Informace!Před výsadbou sazenic zkontrolujte kořeny. Pokud vypadají suché, pak na pár hodin ve vodě položte keř.

Knyazhik Sibiřský: péče o kulturu

Tato kultura je především populární díky svým léčivým vlastnostem. Sibiřský princ se také používá k návrhu všech druhů plotů. Kulturu je možné zasadit jak v květnu, tak v září.Současně by měla být věnována zvláštní pozornost, protože rostlina má křehký kořenový systém.

Neobvyklé kvetení princezny

Existuje řada škůdců, kteří jsou pro tuto plodinu nebezpeční. Například slimáci. Je třeba je odstranit ručně. Poškozené větve by měly být odstraněny.

Vlastnosti této kultury lze zobrazit níže:

Lemongrass Chinese: Kultivace a péče

Začátečníci v zahradnictví se bojí pěstovat tuto plodinu. Ale zažilZahradníci tvrdí, že to není těžké. A stačí se řídit určitými pravidly:

 • kultura vyžaduje osvětlení nejméně 8 hodin denně, takže je důležité zvolit otevřený prostor;
 • rostlina reaguje špatně na větrné počasí, protože to může způsobit různá onemocnění;
 • Vzhledem k tomu, že rostlina stoupá, je důležité, aby byly podpěry umístěny v blízkosti, pro které budou připevněny.

Světlé plody lemongrassu

Je nezbytné, aby lemongrass a zvláštní péče, včetně prořezávání, tvorby korun a podvazkových výhonků.

Z níže uvedeného videa se můžete dozvědět tajemství péče o citrónovou trávu:

Bílý kříž (Brionium): fotografie nejlepších skladeb

Bílé brionium je trvalka, která je často vysazena v blízkosti živých plotů. Současně se na něm lpí popínavé rostliny a zvednou se. Je zajímavé, že semena mohou být vysazena ihned v otevřeném terénu a zároveň před zimou.Brionium se cítí dobře, jak na slunci, tak ve stínu. Aby se rostlina plně rozvinula, je nutné mírné zavlažování.Také neinterferují s krmením. Můžete použít organická nebo minerální hnojiva.

Kvetení briony

Důležité! Zvažte, zda tuto rostlinu potřebujete na místě, protože je zcela zcela jedovatá. Zvláštní pozornost věnujte varování, pokud máte děti nebodomácí zvířata Ale v lidovém lékařství se používá k léčbě radiculitidy a dny.

Lezecká růže: Foto rostliny

Podívejme se na rysy výsadby a péče o lezecké růže, jejichž fotografie můžete vidět na místě. Keře rostou dobře a také pokrývají velkou oblast. Tato květina preferuje dobré osvětlení.Je však důležité, aby plantáže nebyly celý den na slunci. Není to moc stojí za to zaplavit rostlinu, a také zasadit na bažině.Jako krmiva je lepší použít speciální roztoky komplexních hnojiv, které mohou být nastříkány na listy. Je lepší tento postup neuplatňovat během období kvetení. Při výsadbě sazenic se doporučuje ustoupit od plotu o půl metru.

Takto se pěstuje:

Informace!S pomocí lezecké růže můžete zakrýt ošklivé fasády budov a zdobit starý strom. To je vynikající řešení pro zonování. Růže můžete lemovat rám carport nebo altán.

Luxusní vertikální dekorace

Spinac Bacillus: Jak růst

Spirea rybinobolisty představuje dekorativní kulturu, která se objevila na Dálném východě. Rostlina roste v krátké době, ale její výška málokdy přesahuje dva metry. Vláknité stonky umožňují vytvořit husté houštiny.

Varianta konstrukce plotu

Spirála ostnatá je takzvaná, protože její listy připomínají letáky popelníku. Doba květu přichází v červenci a trvá asi měsíc. Na podzim se listy stávají fialovými a nažloutlými.Je nutné zasadit keř na polostínovaném nebo slunném místě. Dobře snáší sucho a má také velký přístup k zavlažování.K šíření dochází prostřednictvím kořenových procesů.

Podívejte se, jak vypadá tato rostlina ve videu:

Eckremokarpus: nuance pěstování a péče

Eckremokarpus vyžaduje zvláštní péči, protože není odolný vůči mrazu. Rostlina je nádherná liána s jasnými barvami. Vhodné pro zdobení všech druhů živých plotů. Kultura se vyznačuje tenkými a elegantními řasami, které do sebe dobře zapadají. Takové rostliny mohou tvořit souvislé povlaky na plotech.

Barvy této kultury jsou oranžové a červené. To je populární u zahradníků pro jeho dlouhé kvetení, které může trvat 2,5 měsíce. Vypadá dobře exotická réva na mříže, ploty a různé oblouky. Lze použít jako pozadí a pozadí.

Závod v období květu

Pěstuje se jako jednoletá rostlina jako dvouletá a také jako trvalka.V každém případě je rostlina nejlépe vysazena na jižní straně plotu, protože dává přednost dobrému slunečnímu osvětlení. Přistáníprovádět s intervalem 30 cm.

Informace!Rostlina může trpět útoky mšic. Chcete-li se zbavit této pohromy, použijte mýdlový roztok.

Echinocysts: fotografie luxusních květin

Echinocystis je ideální pro zdobení zdí a plotů. Nevyžaduje zvláštní podmínky péče, ale kultura je odolná vůči suchu. Rostlina je schopna odolat mrazu.

Plody z krátké vzdálenosti vypadají děsivě

Lidé to nazývají vzteklou okurkou. V naší zemi je to poměrně běžné a dokonce roste i v chladných oblastech. Liana má stonky, dosahující délky 6-10 metrů. Pro echinocystis jsou vhodné nekyslé, vlhkopropustné a lehké půdy. V suchém počasí je třeba zavlažovat 4-5 litrů na keře. Dokonale se přizpůsobí specifickým podmínkám pěstování.Tato rostlina je také léčivá. Používá se v lidovém lékařství díky svým silným diuretickým, laxativním a antihelmintickým vlastnostem.Ale musíte znát proporce užívání, protože rostlina je považována za jedovatou.

Co se týče vlastností pěstování, podívejte se na video níže:

Jak si vybrat dekorativní listnaté trvalky pro plot

\ t

Dekorativno-opadavé révy mají tyto výhody:

 • ploty jsou hustě a rychle zkrouceny a také dobře vyplňují rozpětí v plotě;
 • péče o tyto rostliny není obtížná;
 • nevyžaduje velké množství půdy.

Pojďme zjistit, které rostliny jsou pro příměstskou oblast nejlepší.

Jak si vybrat rostliny, viz níže:

Průlom hroznů: Kultura

Za prvé, důležitou výhodou hroznů Amur je jeho odolnost vůči mrazu. To může dokonce vydržet teploty až mínus 40. Tato odrůda roste rychle, a délka révy může dosáhnout až 35 metrů.

Plody révy na podzim

Rostlina se cítí dobře v jakékoli půdě, ale je lepší zachytit kyselou půdu.Sluneční světlo má příznivý vliv na tuto kulturu, takže byste měli zvolit osvětlenou plochu. Při výsadbě musí sazenice dodržovat vzdálenost 1,5 metru.

Viz malý přehled této kultury:

Dívčí hrozny: výsadba a péče

Hrozny panny obsahují asi 19 odrůd. To může růst ve stínu, ale to může změnit barvu listů na žluté nebo vínové. Je možné pěstovat plodiny jak na podzim, tak na jaře. Zároveň je nutné dodržet mezeru 1 metr.Pro kvalitní péči je nutné provádět prořezávání i tvarování . Mladé výhonky by měly být poslány do plotu tak, aby se držely dalšího vývoje.

Krásné hroznové výhonky

Kruhové kleště: fotografie květin

\ t

Také kulaté kleštězastoupené vinnou révou. V tomto případě může výška tkaní dosáhnout 12-18 metrů. Během sezóny je závod schopen přidat od 1 do 2 metrů. Perfektní řešení pro ploty a ploty. Pro přistání je zvolit dobře osvětlené místo.

Zde je krátké video o tomto zařízení:

Zalévání je nutné, pokud jsou sazenice mladé.A tato rostlina se vyznačuje odolností proti vlhkosti. Řezání se doporučuje na jaře.

Husté stojany

Pravidla pro výběr ročních horolezců pro plot

\ t

Dekorační ročenky pro oplocení jsou skvělé pro živé ploty. Takové kultury mohou dosáhnout značné výšky, což umožňuje jejich použití jako dekorace pro ploty.

Roční plodiny žijí pouze v jedné sezóně, během níž rostou porostem a šíří se po celé ploše. Ale s nástupem mrazu umírají. Tam jsou některé letničky, které vyžadují minimální údržbu, a oni mohou dokonce snášet mírné mrazy. Jedná se o dekorativní fazole a hrášek. Zpočátku musí být mladé výhonky svázány, dokud nedojdou k plotu. Mřížka - řetězová vazba bude ideální.

Ročník sladký hrášek: pěstování ze semen

Běžné varianty zahrnují jednoroční sladký hrášek. Přistání a péče, fotografie krásné výzdoby lze prohlížet a studovat na místě. Proces reprodukce této kulturyděje s pomocí semen. Rostliny zároveň dosahují délky dvou metrů.

Hrách opatřený tenkými stonky, které jsou pozoruhodně připojeny k různým plotům.Můžete střílet správným směrem. Existují různé druhy této rostliny.

Možnost vertikálního zahradnictví

Informace!Hrachové květenství okamžitě reaguje na změny teploty. V tomto případě se nemusí ani objevit.

O této kultuře se můžete podívat níže:

Ipomoea: pěstování a péče, foto kompozice

\ t

Ipomoea se často používá ke zlepšení designu krajiny a zajištění živých plotů. Výsadba a péče v otevřeném poli pod silou, i pro začátečníky. Creepers mohou dosáhnout výšky pěti metrů. Takové výsadby mohou dokonale maskovat plot. Dekorace jsou krásné květy, které se mohou lišit v různých barvách.Květy se otevírají ráno a schovávají se za večer.

Výjimečné kvetení

Je lepší závod zasadit v květnu až červnu, kdy se neočekává mráz. Můžete použít trvalku ipomoea. Výsadba a péče budou odlišné od ročních období.

Jak správně zasadit ipopea, viz níže:

Ipomoea purpurea: výsadba a péče, fotografie květin

\ t

pubertální stonek má každoročně Ipomoea. Výsadba a péče o rostlinu není nijak zvlášť obtížná. Bvýška rostliny může dosáhnout asi 8 metrů. Květiny mají pestrou paletu: bílou, modrou a červenou. K dispozici jsou také froté a pestré barvy.

Jelikož roční odrůdy pocházejí ze zemí s tropickým podnebím, netolerují mraz. Voda ipomoei by měla být pravidelně. Neměla by však být umožněna stagnace tekutiny v kořenovém systému. Krmení se doporučuje každé 2-3 týdny.Přídavné dávky hnojiva mohou způsobit hustotu listí, ale nebudou kvést.

Fialová varianta

Kobeya Lazyaschaya: pěstování ze semen

\ t

V našem přehledu si můžete prohlédnout fotku Kobeys. Kultura pěstování a péče vyžaduje předchozí studium. Tato kultura může růst do výšky 6 metrů, zejména pokud se drží na plotě. Květiny mají purpurovou a bílou barvu a jejich velikost může být asi 8 cm.

Aby rostlina rychle rostla, potřebujete dostatečné množství živin. Je také důležité poskytovat vysoce kvalitní osvětlení.

Kobei pro krajinářský design

Informace! Kravaty mladé výhonky na malé podpěry, a pak se budou držet na římse plotu.

Podívejte se, jak ji pěstovat níže:

Nasturtium curly: fotografie květin, jak zasadit

\ t

Můžete zkusit použít ozdobu. Výsadba a údržba je dostupná i pro začínající zahradníky.Délka stonků rostliny může dosáhnout dvou metrů. Doba květu bude také potěšena, trvá od června do srpna.Pro rostlinu je vhodná téměř každá půda. Nezneužívejte organické obvazy, stejně jako dostatečné osvětlení vinné révy.

Doba květu

Obzvláště populární je pěstování žerucha ze semen. Při výsadbě sazenic znát mnoho zkušených zahradníků. To je duben nebo květen. Zvláštní péče není nutná. Voda klíčky, a to zejména poprvé.

Podívejte se, jak správně pěstovat řeřichu: