Sádrokartonové oblouky: Fotografie, interiérový design, tipy a DIY instalace

P Proces výběru úspěšného designu, jeho doplnění o prvky a dekorace je složitý a pracný proces. Je velmi důležité, aby byly všechny komponenty vybrány správně, aby nedošlo k přetížení interiéru a aby nedošlo k narušení harmonie. To je důvod, proč různé prvky sádrokartonové desky, zejména oblouk - stručné řešení pro jakékoli konstrukční řešení. Díky své všestrannosti vám tento materiál umožní provádět jakoukoliv představu, i ta nejodvážnější. Tento článek poskytuje podrobný přehled oblouku sádrokartonu. Fotografie, interiérový design a tipy pro jeho realizaci jsou připojeny.

Oblouk sádrokartonu je stručným a krásným řešením za všech podmínek

Oblouky sádrokartonu. Foto, interiérový design pro různé typy oblouků

Existuje celá řada různých typů oblouků, které dokonale zapadají do jakéhokoli konstrukčního řešení. Prozkoumejme ty nejoblíbenější.

Klasický oblouk

Toto je standardní varianta, která se vejde do každého interiéru. Vypadá nejúspěšněji v pokojích s úzkými dveřmi. Díky zvláštnostem svého designu vizuálně rozšiřuje průchod, který umožňuje zvětšit prostor místnosti.

Fotografie ukazuje příklad výroby klasického provedení

Romantický oblouk

Tato možnost je v mnoha ohledech podobná klasice, ale mírně se liší: vypadá spíše jako čtverec s hladkými rohy. Toto řešení také pomáhá vizuálně rozšířit prostor, stejně jako zlepšit vzhled každé místnosti díky svému původnímu zařízení.

Romantický oblouk má tvar zaobleného obdélníku

Original Modern

Toto řešení je špičatý oblouk, díky němuž je otevření mnohem vyšší než ve skutečnosti. To je důvod, proč se tato možnost často používá v malých čtverečních místnostech, takže se zdají být prostornější.

Oblouk v secesním stylu

Lichoběžníkové provedení

\ t

Tato možnost je nejjednodušší, když si to uděláte vlastními rukama - má pevné rohy a nemá žádné zaoblení.Vzhledem k prevalenci přímých a jasných linií je realizace tohoto návrhu tak jednoduchá.

Vzhledem k neexistenci potřeby ohýbat sádrokartonové desky je nejjednodušší instalovat trapézové provedení

Tipy pro výběr oblouku pro různé místnosti v domě

Možnost oblouku pro obývací pokoj

V obývacím pokoji se nejčastěji používají omezené, jednoduché a stručné varianty. Doporučujeme nepoužívat extravagantní řešení, protože obývací pokoj by měl být kompromisem mezi různými chuťovými preferencemi všech členů rodiny. Instalace vnitřku oblouku sádrokartonové desky, jejíž fotografie je uvedena níže, je nejlepším řešením, které pomůže nalézt smíření v chutích.

Omezení je známkou rafinované chuti bytu nebo majitele domu, který hosté ocení

.

Vyberte oblouk do kuchyně

Prakticky jakákoliv řešení budou v kuchyni vypadat dobře, zejména rafinované a sofistikované možnosti. Neutralita přidá další prostor do kuchyně a vizuálně ji učiní mnohem více. Kromě toho doporučujeme nainstalovat dveře do obloukových dveří.

Dobrá rada!Instalace dveří ve dveřích vám pomůže vyhnout se šíření pachů potravin v celém domě a chránit ostatní místnosti před vysokou vlhkostí.

Fotografie ukazuje lakonický oblouk ve světlé a prostorné kuchyni

Vybereme optimální řešení pro chodbu

Předsíň -To je to, co vidí host, který přijde do vašeho domova. Proto se při výběru budoucího designu bude řídit tím, jaký dojem byste chtěli udělat. Pokud chcete získat pověst sofistikované osoby - vyberte si skromnou a sofistikovanou verzi, pokud chcete být kreativní a kreativní - můžete si vybrat libovolný originální design.

Originální řešení s ozdobnými prvky

Oblouk ze sádrokartonu to udělejte sami: instrukce krok za krokem s fotografiemi

Nejprve se podívejme na seznam výhod, které navrhuje vlastní montáž oblouku ze sádrokartonu. Instalace oblouků sádrokartonů, jejichž fotografie jste již viděli výše, má řadu výhod:

  • Jednoduchá a poměrně rychlá instalace bez různých časově náročných a „špinavých“ prací;
  • Podstatné peněžní úspory;
  • Možnost pokládky různých vodičů a dalších nezbytných prvků do konstrukce sádrokartonu.

Kromě toho můžete oblouk vybavit pro praktické účely

.

Do-it-yourself sádrokartonové oblouky: video a foto

Aby bylo možné snadno a jednoduše nainstalovat oblouk sádrokartonových desek, musíte si osvojit standardní sadu nástrojů, které lze snadno najít v železářstvích. Pro oblouky sádrokartonových desek, fotografií, interiérového designu, které jsou uvedeny v tomto článku, budete potřebovat následujícínástroje a materiály:

  • Šroubovák, různé šroubováky;
  • Nůž pro řezání kovových materiálů;
  • Vrták, šrouby, hmoždinky;
  • Kovový profil;
  • Tužka nebo značkovač;
  • Listy sádrokartonu.

Související článek:

Nástěnné přepážky do-it-yourself. Samostatný materiál poskytuje podrobné informace o konstrukci příček nezávisle s vysvětlením a fotografiemi.

První etapa: Vytvoření výkresu obloukové struktury

První fáze je přípravná. Je to na tom, že jsou prováděny všechny potřebné projektové práce a měření a připravuje se šablona pro budoucí výstavbu. Pro tento účel se používá silná lepenka a měřítko samotné je 1: 1. Tento krok vám umožní vyhnout se dalším problémům a nepřesnostem během procesu instalace a nakonec poskytnout požadovaný výsledek.

Příklad výkresu obloukové konstrukce

Druhá fáze: Rámec pro budoucí výstavbu

V této fázi, s pomocí kovových profilů, tvoří rámec koncipovaného oblouku. K tomu jsou profily zakřivené podle výkresu namontovány na obou stranách otvoru trvanlivými hmoždinkami.

Užitečné informace!Pro dosažení zvýšené pevnosti konstrukce doporučujeme mezi oblouky z profilů připevnit krátké kovové segmenty.

Tak docházířez a ohýbání profilů

Třetí etapa: Obklady

V této fázi se provádí montáž sádrokartonových desek a jejich konečná úprava. Pro boční prvky použité standardní odolné sádrokartonové desky. Pro oblouk se používá lehčí a tenčí analog - stropní sádrokarton.

Jedná se o stavbu s opláštěnými stěnami

Budoucí prvek, který je podle vzoru propíchnut vodou, je navlhčen vodou, pak je pokryt vlhkým ručníkem a ponechán po dobu 15 minut. Tento krok umožní, aby byl materiál nasáknut vodou a následně vytvořen potřebný tvar.

První upevnění se provádí lepicí páskou nebo jiným lepicím materiálem. Dokud není suchá sádra suchá, je nutné vytvořit požadovaný tvar konstrukce. Když se pak veškerá voda vypaří, oblouk se dodatečně upevní šrouby.

Upevnění ohýbaného plechu k zadku

Jako konečná úprava je oblouk tmelený a poté ozdoben různými ozdobnými prvky, pokud je to žádoucí: nátěr, kreslit vzory nebo upevnit štuky. Můžete snadno najít různé možnosti pro nejkrásnější a úspěšná řešení ve veřejné doméně na internetu.

Pokud máte v úmyslu integrovat lampy do obloukového otvoru, měli byste se postarat o odstranění potřebných vodičů​​

Jak vidíte, zhotovení oblouků ze sádrokartonu vlastními rukama, video instrukce, která je uvedena níže, je nejlepšímožnost samoinstalace.

Článek na toto téma:

Sádrokarton: rozměry plechu, tloušťka a cena. Ze samostatné publikace se dozvíte o typech a výrobě GCR, technických vlastnostech, cenách a výrobcích.

Závěry

Je velmi snadné udělat krásný suchý oblouk sami. K tomu stačí pouze zodpovědný přístup k dané záležitosti, prostudovat předložený materiál, pečlivě zvážit tematické fotografie a instrukce krok za krokem. Tak, oblouk sádrokartonu, fotografie, interiérový design, který je prezentován - to je velký levný variant pro každou místnost.

Oblouky ozdobí každou místnost a učiní ji luxusnější a prostornější

Video: příklady konstrukce oblouků z GKL