Sailed! Sprchová kabina s koupelnou - studujeme designové vlastnosti a zkušenosti s použitím

Majitelé malých bytů, stejně jako majitelé příměstských nemovitostí, někdy při pořádání koupelen používají sprchové kabiny, které se vyznačují malými celkovými rozměry a funkčností. Výrobci těchto zařízení nestojí v klidu a vyvíjejí nové modely, které se liší od standardních v jejich rozměrech a dostupnosti dalších doplňků a designu. Sprchová kabina s vanou je novým populárním trendem ve světě sanitárních zařízení a bude o ní pojednáno v tomto článku.

Sprchová kabina s vanou může být instalována v téměř každé místnosti obytného domu, aniž by se obávala, že voda poškodí materiály použité při dokončování této místnosti

Výhody a nevýhody sprch s vanou

\ t

Pokud vezmeme v úvahu sprchový kout a koupelnu zvlášť, pak každý typ těchto výrobků má svůj vlastnívýhody a nevýhody, které určují rozsah jejich použití a účelu. Kombinace celého sprchového boxu a vany rozšiřuje funkčnost přístroje a jeho schopnosti. Sprchový kout kombinovaný s vanou umožňuje použití takového výrobku všemi členy rodiny - od malých dětí až po seniory. Přítomnost různých doplňkových funkcí a možností rozšiřuje možnosti modelů těchto zařízení a rozmanitost velikostí, tvarů a stylů vám umožní "zapadnout" do sprchového boxu s koupelnou do jakéhokoliv stylu dekorace místnosti, kde je instalována.

Úhlové modely zabírají málo místa, ale mají omezenou lázeňskou plochu

Výhody těchto výrobků jsou:

  • použitelnost a vícesměrná funkčnost;
  • Široká škála dalších možností značně rozšiřuje možnosti produktů: regulace teploty a vlhkosti uvnitř sprchového boxu, hydromasáže a aromaterapie, jakož i funkce parní lázně, rádia a dalších funkcí;
  • přítomnost různých velikostí a tvarů umožňuje umístit modely na různá místa (v blízkosti stěny, úhlové konstrukce, volně stojící);
  • Rozmanitost designu umožňuje instalaci v místnostech vyrobených v různých stylech.

Hlavní nevýhodou sprchových kabin s koupelnou je vysoká cena, jakož i nemožnost umístění v místnostech malé velikosti.

Sprchový box s vanou „TWINTOWER CORNER "zabírá málo místa a je vhodné použít

Druhy sprchových koutů s vanou

\ t

Sprchové kouty s koupelnou se mohou lišit svým designem, což se odráží v jejich vybavení, celkových rozměrech a způsobech umístění v koupelně nebo jiné místnosti obytného domu. Výška lázně v takových výrobcích je zpravidla 400 mm - což je dostačující pro její plné použití, a přítomnost pravoúhlého nebo úhlového provedení umožňuje pohodlně umístit sprchový box s vanou do interiéru bytu nebo venkovského domu. Konstrukce sprchového boxu může být také odlišná, jedná se o umístění po celém obvodu vany nebo pouze částečné zakrytí.

Sprchová kabina s vanou „Am.PmBourgeois“ s párou

Při výrobě lázně se používá akryl nebo plast a sprchový box - sklo nebo speciální druhy plastů. Přítomnost speciálních polic a sedadel ve vnitřním prostoru je velmi vhodná pro použití a přítomnost dalších funkcí, které byly popsány výše, pouze zvyšuje pozitivní účinek použití.

Standardní velikosti sprch s vanou

Rozměry sprchového koutu nebo vany, a zejména v kombinaci v jednom bloku, jsou velmi důležité při výběru konkrétního modelu, protože možnost umístění výrobku na konkrétní místo ve vnitřním prostoru uživatele, kompatibilita se stylem místnosti a také funkčnost a poptávka.

K instalaci velkého sprchového koutu s vanou je zapotřebí velký volný prostor

Možnost instalace na jednom místě nebo jiném závisí na výšce sprchového boxu a strany výrobku určují možnosti použití vany. Velký sprchový kout s vanou je nejfunkčnější, ale to se odráží v jeho ceně a možnosti instalace v konkrétní místnosti. Nejoblíbenější mezi uživateli jsou modely standardních velikostí:

  • pro obdélníkové konstrukce: šířka - 70/80/90 cm a délka - 150/170 cm;
  • pro roh: od 90 do 150 cm.

Výrobci vyrábějí sprchové boxy s vanou a nestandardním tvarem, pokud jsou obdélníková konstrukce a prvky kruhu nebo oválu kombinovány do jednoho výrobku. V tomto případě by při výběru modelu měl být veden největší celkovou velikostí, aby bylo možné výrobek umístit na určené místo.

Sprchová kabina s modelem lázně „TeucoTop“

Některé modely mohou mít navíc neobvyklý, nestandardní tvar: 110 × 85 a 170 × 85, 150 × 85 nebo 170 × 110 cm, výška je zpravidla 210–240 cm, což je závisí na hloubce lázně. Jak již bylo popsáno výše, hloubka lázně (výška zásobníku) je 40 cm, ale může být ještě větší - až 60 cm.

Konstrukční znaky úhlových a rovných modelů

Hlavní rozdíl mezi úhlovými a pravoúhlými sprchovými kabinami je otevírací mechanismus a tvardveře, jinak strukturálně, takové modely jsou podobné. Je třeba poznamenat, že výrobky úhlového tvaru jsou zpravidla uzavřeného typu, což znamená přítomnost vnitřních (zadních) stěn a horní přepážky. Obdélníkové modely mohou být vybaveny otevřenými sprchovými kouty, ve kterých jsou pouze dveře směřující do vnitřního prostoru místnosti.

Hydrobox z koupelny opticky nezabírá mnoho objemu, ale je plně funkční

Funkčnost

Hlavním ukazatelem, který určuje účel sprchové kabiny s vanou, je přítomnost a design použité vodovodní baterie a sprchové hlavice, což je třeba vzít v úvahu při výběru modelu takové hydroboxu. Další funkce, které rozšiřují funkčnost těchto produktů, jsou:

  • hydromasáž - za předpokladu přítomnosti speciálního čerpadla, které zvyšuje tlak vody dodávané do speciálních trysek umístěných v tělese lázně a stěnách sprchového koutu;
  • parní lázeň - tato možnost je k dispozici, pokud je v soupravě výrobku obsažen parní generátor, pára je přiváděna do vnitřního prostoru sprchového kabiny speciálními otvory.

Sprchová kabina s vanou může být vybavena vířivkou a systémem infračerveného záření, komunikačním zařízením a médii

  • aromaterapie - k dispozici, pokud je k dispozici parní lázeň, k jejímu použití se přidávají aromatické olejeparní generátor;
  • sauna;
  • ozonace - vytvořená pomocí germicidních lamp zabudovaných v těle kabiny;
  • IFC ozáření;
  • stropní osvětlení a přídavné osvětlení;
  • komunikace (telefon, internet), jakož i mediální zařízení - televize, rádio, přehrávač a další přístroje.

Vlastnosti interiéru se sprchou s vanou

Kompaktní rozměry a uzavřená konstrukce umožňují umístění sprchových kabin s koupelnou nejen v koupelnách, ale i v jiných místnostech venkovského domu. Je-li použita otevřená konstrukce, je to také možné, ale při dokončení místnosti je nutné použít materiály, které mají vodoodpudivý účinek a nepodléhají ničení vodou. Níže je několik možností umístění sprchových kabin, vybavených koupelnou, v různých konstrukčních řešeních pro interiérový design bytu a venkovského domu.

Umístění stavebních konstrukcí ve speciálně připraveném výklenku
Ubytování v malé koupelně

V rekreační oblasti za speciálně instalovaným přípojem
Na verandě nebo na zvláštní terase

V místnosti
V sále

Ve velké koupelně
Pouze na vhodném místě k použití.

Venku pod baldachýnem
V místnosti pro odpočinek a procedury SPA

Článek na toto téma:

Design koupelny: moderní nápady. V publikaci se podíváme na design ve stylu: klasika, loft, retro, art deco, stejně jako výběr nábytku, materiálů pro výzdobu, organizace osvětlení, odborné poradenství.

Přehled modelů sprch s koupelnou s fotografiemi a cenami

Sprchové kabiny s vanou jsou vzhledem ke své funkčnosti, dostupnosti dalších možností a materiálům použitým při jejich výrobě poměrně drahé výrobky. Na trhu sanitárních výrobků je tato skupina zastoupena poměrně široce, a to jak tuzemskými, tak zahraničními modely, což vám umožňuje vybrat si z navrhovaného vybavení, spolehlivosti a nákladů. Následující tabulka ukazuje populární modely různých výrobců, nejoblíbenější na domácím trhu. Náklady na sprchové kabiny s vanou jsou uvedeny na začátku druhého čtvrtletí roku 2018.

Model, země původu Celkové rozměry, mm Použité materiály. možnosti Náklady (od dubna 2018), rub.

Luxus 895 (Česká republika)
900 × 900 × 2170,

Výška palety je 480.
Acryl + tónované sklo;

Hydromasáž;

Dotyková obrazovka;

Multifunkční sprcha;

Napětí 12 Voltů.
28700

"Aqua Joy AJ-A-119WG" (Čína)
170 × 85 × 2150 akrylát + sklo;

Hydromasáž;

Rádio;

Multifunkční sprcha.
49000

"RIVER NARA 80/43 B /C" (Čína)
800 × 1900 × 800 akrylát + sklo;

Sprcha.
15500

TIMO TE-0780 (Finsko)
800 × 2150 × 800,

Výška palety je 420.
Akrylové sklo + tónované sklo;

Hydromasáž;

Multifunkční sprcha.
30400

NIAGARA NG 2508 (Čína)
900 × 2200 × 900 Acryl + tónované sklo;

Hydromasáž;

Multifunkční sprcha.
17100

ERLIT ER 3509TP (Čína)
900 × 1950 × 900 Akrylové sklo + tónované sklo;

Multifunkční sprcha.
19400

TIMO T-1120 R (Finsko)
850 × 220 × 120,

Výška palety je 450.
Akrylové sklo + tónované sklo;

Hydromasáž;

Dotyková obrazovka;

Multifunkční sprcha;

Rádio;

Podsvícení.
56600

NIAGARA NG 909 (Čína)
1000 × 2000 × 1000 Akrylové sklo + tónované sklo;

Hydromasáž;

Zvýraznění;

Pára;

Rádio;

Dotyková obrazovka;

Multifunkční sprcha.
47000

"ERLIT SYD 170W" (Čína)
1700 × 800 × 2180 ABS plast + sklo;

Hydromasáž;

Ozonace;

Vícebarevná světla;

Bluetooth;

Multifunkční sprcha.
61400

APPOLLO A-0818 (Čína)
1540 × 2215 × 1540 Acryl + tónované sklo;

Hydromasáž;

Dotykový displej;

Multifunkční sprcha;

Parní generátor;

Ozonace;

Rádio;

Stropní světlo a světla.
206000

Spotřebitelské recenze pro sprchové kabiny

Vzhledem k dostupnosti a dostupnosti internetu existuje vždy možnost, než si koupíte výrobek, přečíst si uživatelské recenze o modelu, který se vám líbí, který se plně vztahuje na sprchové kouty s vanou.

Zde jsou některé recenze lidí, kteří si tyto produkty zakoupili a úspěšně používají.

Recenze o použití sprchového koutu s koupelnou:

Přečtěte si více o IRecommend: http://irecommend.ru/content/otlichnoe-reshenie-dlya-sovremennykhkh-kvartir

Recenze rohového modelu v malé koupelně:

Přečtěte si více o IRecommend: http://irecommend.ru/content/gotova-posporit-s-temikto-protiv-kabinok

Přezkum modelu velkých velikostí:

Přečtěte si více o IRecommend: http://irecommend.ru/content/ochen-nravitsyafoto-6

Přezkum rozpočtového modelu:

Přečtěte si více v IRecommend: http://irecommend.ru/content/nravitsya-306

PřezkumLuxus 895 modely:
\ t

Přečtěte si více o IRecommend: http://irecommend.ru/content/praktichnaya-dushevaya-kabina-luxus-895

Stanovisko k modelu sprchového boxu „AquaJoy AJ-A-119WG“:

Přečtěte si více v Otzovik: http://otzovik.com/review_328847.html

Další přezkum sprchového boxu „AquaJoy AJ-A-119WG“:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_392376.html

Další přezkum sprchového boxu „AquaJoy AJ-A-119WG“:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_1368305.html

Další přezkum sprchového boxu „AquaJoy AJ-A-119WG“:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_344176.html

Na konci článku pro estety je užitečné video o funkčnosti koupelny.

Video: Sprchový kout - sprcha a hydromasážní vana v jednom