Skleník pro okurky vlastníma rukama: nápady hotových návrhů s fotografiemi

Ne každý region se může chlubit vhodnými podmínkami pro pěstování okurek v otevřeném terénu brzy na jaře. Střední Rusko má vynikající šanci prasknout čerstvé okurky dlouho před horkými letními dny. Chcete-li to udělat, stačí si vytvořit vlastní skleník pro okurky. Fotky pomohou určit výběr uspořádání, a tipy dnešní recenze HomeMyHome.ru editorů pomůže vyhnout se běžným chybám ve stavebních pracích.

Může to být miniaturní struktura ve tvaru skleníku, kde se vejde jen několik zelených keřů

Nebo plnohodnotný skleník, kde můžete pěstovat nejen křupavé okurky, ale i jiné kultury

.

Výhody a nevýhody domácích skleníků pro okurky

\ t

Každá struktura má klady a zápory. Chcete-li se rozhodnout, který skleník postavit, zvažte výhody a nevýhody budování skleníku pro okurky vlastníma rukama.

Pros:

 • materiál lze vybrat pouze podle vlastních představ o budoucí výstavbě;
 • velikost budoucí struktury může být jakákoli, založená na potřebách vlastníka lokality;
 • Skleník vlastní rukou je mnohem snazší rozebrat s nástupem chladného období.

Nevýhody:

 • bude rychlejší koupit hotový skleník než postavit vlastními rukama, protože tento proces může trvat spoustu času a úsilí;
 • Je možné provést chyby ve výpočtech a utratit mnohem více materiálu než hotový skleník pro okurky.

Varianty skleníků pro okurky s vlastními fotografickými návrhy

Podívejme se na zahraniční oblasti a seznamujeme se s různými typy skleníkových stavebokurky, které si vlastníci postavili. Nabízíme několik fotografií skleníků ručně vyráběných okurek.

Nejjednodušší verze skleníku a křoví okurek se jeví jako takový dům

Na snímku nahoře je uvedena rozpočtová verze skleníku sestaveného ze základní krabice a ohýbaných trubek.

Podobná verze prefabrikovaného skleníku: místo krabice se používá břidlice vykopaná do země

.

Rozsáhlý skleník vyrobený ze skla a dřeva: tuto budovu nelze demontovat s nástupem zimy, ale bude trvat déle než jednu sezónu

Dřevěná bedna a dřevěný rám s nataženým filmem - velké výtěžky okurek

Původní parnichok z dřevěného rámu a mnoho průhledných plastových lahví

Vše záleží na přání pronajímatele a možnostech jeho využití.

Související článek:

Skleník z tvarované trubky vlastními rukama. V samostatném přehledu jsou uvedeny podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce profilové trubky s fotografickými příklady.

Jak vybrat vhodný materiál pro rám a kryt skleníku pro okurky

Pokud byly zkoumány všechny konstrukce a byl vybrán požadovaný typ konstrukce, je čas rozhodnout o materiálu pro rám a plášť. Dřevěné tyče, desky, PVC, HDPE, polypropylenové trubky jsou vynikající na rámu.úzké trubky, pozinkovaný kovový profil používaný pro sádrokartonové desky se snadno používá.

Propylenové trubky se ohýbají snadno, ale neporušují, čímž se vytváří odolný rám

Materiál pro pokovování může být vyroben z polyethylenu, vyztuženého transparentního filmu, spandbondu, lutrasilu, polykarbonátu a skla. Každý materiál má své vlastní vlastnosti: pokud dáváte přednost vybudování trvalého skleníku, měli byste se rozhodnout pro kombinaci kovu, dřeva, polykarbonátu nebo skla. Pro sezónní skleník budou fungovat jednodušší materiály.

Související článek:

Skleník vyrobený z plastových trubek vlastníma rukama. V samostatném přehledu je uveden podrobný přehled o použití, návrhu a instalaci skleníků z PVC.

Kdy potřebuje skleník základ

Nadace není nutná pro letní sezónní struktury, ale pokud existuje touha vybudovat pevný trvalý skleník, bude pro něj zapotřebí základ. Nadace je považována za garanta stability a spolehlivosti budovy a chrání ji před deformací s možným pohybem země.

Nadace, která může být později obložena přírodním nebo umělým kamenem, se může stát pozoruhodnou stavbou v zahradě

Nasaďte pásový základ z následujících materiálů: dřevo, pražce, cement, sutiny. Pro platí sloupcový základ železobeton, cihla, bloky, dřevěné trámy, kovové piloty.

Kde umístit skleník u dachy

Účelem skleníku je získat rychlou a působivou úrodu zeleniny. Proto musíte zvolit správné místo pro instalaci skleníku. V první řadě vezměte v úvahu osvětlení místa, kam se slunce pohybuje po obloze jako vodítko. Shady umístění bude velmi nešťastné. Budova je orientována, jako , postele v otevřeném terénu, na světových místech a růže je zohledněna větrem.

Řádné ujednání bude mít vysoké výnosy

Okurka je kultura náročná na světlo, ale dává přednost ranním a večerním paprskům. To je důvod, proč je skleník umístěn na jih a na sever. Silný vítr, také, nebude potěšit jemné řasy, tak dát skleník lépe tam, kde vítr není tak nekontrolovatelný. Pokud je na pozemku nížina, pak by instalace skleníku neměla dobrý nápad kvůli jarním záplavám. V případě, že se jedná o jižní nebo východní svah, je možné budovu zařídit s výjimkou severního svahu.

Tip!Skleník by měl být snadno přístupný pro veškerou komunikaci, aby se usnadnila vaše vlastní práce.

Jak se na chalupě vydávat vlastními silami - obecná ustanovení

Aby bylo možné správně vytvořit skleník pro okurky, musíte postupovat podle plánu:

 1. V první řadě bude vizualizace, s výhodou ve formě výkresu se všemi značkami.
 2. V závislosti na vybranémtypy stavebních materiálů vyzvednout materiály a nástroje. Pro práci se dřevem potřebujete brusku a kotouče, vrták, šrouby, kladivo. Kovový profil bude muset být řezán a pájen, takže budete potřebovat svařovací stroj, elektrody, PVC trubky pro rám, páječku na trubky a vhodné kování pro připojení, perforovanou hliníkovou pásku.
 3. Krycí materiál může být reprezentován skleněnými, polykarbonátovými, filmovými a dokonce i plastovými lahvemi. Pro film, budete potřebovat nůžky, pro sklo, respektive skleničku.
 4. Poté, co jsou výkresy připraveny a je připraven soubor stavebních materiálů a nástrojů, lze stavbu zahájit.

Na níže uvedené fotografii jsou uvedeny některé příklady skleníkových schémat pro okurky vlastníma rukama:

Související článek:

Skleník vyrobený z polykarbonátu vlastníma rukama. Výkresy, typy staveb, postupná montáž, odborné poradenství a doporučení a mnoho dalšího v samostatné publikaci našeho portálu.
​​

Jak vyrobit skleník pro okurky z oblouků potažených filmem vlastníma rukama

Oblouk s oblouky s oblouky je vůdcem mezi skleníky vyrobenými samostatně. Kolekce trvá jen několik hodin, na podzim se také rychle rozloží a odloží na uskladnění až do příští sezóny.

Mini-skleník pro okurky z trubek je vyroben snadno a vypadá elegantně

Pro základ skleníku budete potřebovatkrabici desek. Pohodlná šířka desky - 15 - 20 cm Veškeré dřevo je ošetřeno antiseptikem. K montáži skříně je třeba získat železné rohy, šrouby. Pro rám z PVC trubek Ø20–25 mm. Pevný drát bude sloužit jako kravata. Vybraný krycí materiál bude i nadále připravován.

Tip!Připravte 3–6 metrové trubky.

Vytvoření základny

Základ je vyroben ve tvaru krabice - jedná se o upevnění celé konstrukce a zadržení úrodné půdy ve skleníku. Bylo by lepší postavit základnu dřevěného trámu s průřezem ne menším než 10 × 10 cm, i když se vejdou jen široké desky. Stavební materiál je řezán podle rozměrů výkresu a instrukcí, spojených s rohy a šrouby.

Poradenství!Není-li žádoucí ani schopnost bourat barem, pak se vertikálně vložené části břidlice dokonale hodí, což také zabrání vyluhování půdy ze skleníku.

Instalace a připojení oblouků se svorkami

Jakmile je krabička mini skleníku pro okurky připravena, pokračujte v uspořádání oblouků. Musí být umístěny ne více než jeden metr od sebe. K oblouku není volná, podél nich dělají 2−3 vazby po celé délce skleníku. Oblouky se vkládají přímo do země nebo se připevňují k dřevěné krabici. Kotva by měla být řezána bruskou na kousky 50–60 cm a trubky mohou být rozřezány na úseky o délce 3 metry: s touto délkou oblouku bude výška skleníku rovna metru.

Přibližné uspořádání oblouků s ohledem na jejich velikost

Na zemi na vyznačených místechořezávání výztuže paličkou nebo kladivem do hloubky 25 cm je vedeno dovnitř.

Důležité!Armatura by měla být umístěna na každé straně na stejné úrovni!

Trubky lze snadno ohýbat a zatlačovat do výztuže v blízkosti země. Pro zajištění konstrukce použijte perforovanou pásku. Oblouky se mohou trochu vychýlit, ale aby se tento dočasný defekt opravil, je kravata vyrobena z několika dlouhých trubek, které jsou připojeny k obloukům drátem.

Spojka nejen udržuje oblouky rovné, ale také zabraňuje průniku krycího materiálu

Na koncích skleníku je třeba zavřít, jakýkoli materiál bude vyhovovat: filmu a polykarbonátu, nebo můžete jednoduše vytáhnout hrany filmu a upevnit je dohromady.

Upevnění fólie

Film je převzat z výpočtu délky trubek. Pokud je délka skleníku 3 metry, pak šířka krycího materiálu by neměla být menší než 4 metry, protože film musí být upevněn a zdola. Délka materiálu bude vyžadovat 7 metrů.

Fólie se ořeže s délkou 2,5–3 metrů, rukáv se odřízne a pás se zploští. Jednodílná tkanina se položí na oblouky shora a vyrovná se na všech okrajích, takže je třeba fólii nějakým způsobem upevnit.

Poradenství!Nejvhodnější přípojka by v tomto případě byla 10-15 centimetrů kusů zahradní hadice, řezané podél.

Použijte starou nepotřebnou hadici!

Další možnost rozpočtu pro ty, kteří se neobtěžují

Pohodlná montáž pro zahradníky!

Související článek:

Skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama. Konstrukční prvky, použití různých materiálů pro vytvoření spolehlivého výkonového rámu a vysoce kvalitní pokovování, podrobné pokyny k instalaci s pravidly pro výběr vhodného místa na pozemku - v naší publikaci.

Jak si vyrobit vlastní borage ze dřeva a polykarbonátu

Skleníky pro okurky z polykarbonátu jsou velmi oblíbené. Používání syntetických materiálů probíhá již více než 40 let v zahradnictví a zemědělství. Níže uvedená fotografie ukazuje estetický polykarbonát borage.

Okurky jsou zřejmě takovým domem potěšeny

Izraelský vynález s průhledností 80–85% se stal populárním nejen díky vnější estetice a úhlednému vzhledu, ale také takovým vlastnostem, jako je odolnost vůči přírodním jevům, jako je krupobití, vítr, déšť, sníh a minimální součinitel prostupu tepla. . Polykarbonátový skleník pro okurky je možné zakoupit nebo vyrobit samostatně.

Montáž, montáž a zpracování rámu

Chcete-li dosáhnout vynikajícího výsledku, musíte věnovat pozornost doporučením pro montáž a instalaci rámu. Doporučuje se použít plechy z polykarbonátu o tloušťce 4 - 6 mm. Polykarbonát je materiál, který neumožňuje vzduch, proto je ve fázi tažení vyřešen problém s větráním, stejně jakopřístup do skleníku.

Toto může být ventilace ve skleníku

Výkres skleníku motýla

Je snadné pracovat s takovým materiálem jako je polykarbonát - běžný ostrý nůž je vhodný pro řezání. Pokud se materiál používá šetrně, pak bude méně odpadu. Pro konstrukci užitečných nástrojů a materiálů:

 • Jako rám se používají kovové profily nebo dřevěné tyče;
 • polykarbonátové desky;
 • film;
 • šroubovákem se samořeznými šrouby.
Poradenství!Je důležité ošetřovat dřevěné nebo kovové výrobky: dřevo je antiseptické a kov je antikorozní.

Budování skleníku pro okurky vlastníma rukama z polykarbonátu je následující:

 1. Pokládka základu spočívá v kopání výkopu o hloubce 0,5 ma šířce 2 m. Délka výkopu se shoduje s délkou skleníku.
 2. Výkop je vyplněn pískem a štěrkem, nahoře je vrstva zeminy 25–30 cm.
 3. Izolační vrstva se skládá z fólie.
 4. Dřevěná základna se shoduje s velikostí základu. Základna je pevná.
 5. Dále namontujte stojan v krocích po 1 m, které jsou upevněny k základně.

Polykarbonát obložkového rámu

Posledním krokem je připevnění polykarbonátu. Kvůli křehkosti materiálu pod šrouby musíte dát kovovou podložku.

Můžete překrývat listy překrytí

Listy se snadno používají, snadno se ohýbají, ale neměly byste je kontrolovat specificky

Nejdříve zavřete konce skleníku a udělejte dveře. Pak začnou stohovat a připevňovat listy na každé straně skleníku. Práce na výrobě skleníkového skleníku z polykarbonátu je jednoduchá a je nepravděpodobné, že bude trvat déle než jeden den, zejména pokud existují asistenti.

Jak vyrobit zapuštěný skleník pro okurky ze starých okenních rámů vlastníma rukama

Ne každý je obeznámen s pohřbeným skleníkem pro pěstování okurek. Je to snadno použitelný skleník, který vám umožní vychutnat si co nejranější sklizeň. Malá velikost neumožňuje pěstování plodin v průmyslovém měřítku a uvnitř velmi úzce. Ale vysoké výnosy z prvních křupavých okurek stojí za to.

Klady a zápory jsou všude

Zde je to, co potřebujete: dřevěná tyč, polykarbonát nebo rám se sklem, rašelinou, slámou, bio.

Je-li to žádoucí, můžete takový skleník vytvořit velmi prostorný

Kopání a plnění výkopu biopalivem

Jakmile se sníh roztopí, můžete začít kopat výkop. Hloubka může být 50 - 60 cm, šířka - 80 - 100 cm, délka je volena majitelem lokality. Pokud je půda písčitá, doporučuje se zpevnit výkop s deskami.

Jednoduchá organická hmota se umisťuje do výkopu: hnůj, piliny, sláma a podkopaná vrstva. Všechno je naplněno úrodnou půdou neméně než 25 cm, pak rozptylují slámu na horní stranu pro tepelnou izolaci a mulčování.

Výroba krabicových a pokládacích okenních rámů

Krabice je vyrobena z tvrdého šrotu. Pro zachování tepla je důležité práškovat vnější stěnu rašelinou nebo balíky lisované slámy. To poskytne další podpěrné rámy. Staré okenní rámy se sklem se jednoduše umístí na vrchol skleníku.

Zahřívání lůžek teplou vodou

Je nezbytné zahřát půdu brzy na jaře. K tomu rozsypte půdu horkou vodou, zakryjte hřeben fólií a zavřete všechny rámečky. Během 2–3 týdnů dojde k reakci mezi zahříváním půdy a horkým hnojem: zahřívá se půda i vzduch.

Varování! Pro takový časný skleník, vy potřebujete vybrat semena self-opylovat odrůdy a hybridy.

Skleník se aktivně používá až do mrazu.

Pravidla pro provoz skleníků pro okurky

Je-li skleník pokryt filmem, pak by měl být pečlivě odstraněn a odstraněn na zimu, ale péče o polykarbonát bude vážnější:

 • NE pro jakýkoli požár v blízkosti skleníku;
 • NE pro abrazivní čisticí prostředky - polykarbonát pouze otřete vodou a obvyklým mýdlovým roztokem;
 • V zimě je lepší odstranit polykarbonátové desky a skladovat je.

Hovořili jsme o jednoduchých způsobech výstavby velkých a malých skleníků z polykarbonátu a dalších materiálů pro pěstování okurek. V případě malých - \ tvytvořit skleník. Doufáme, že vám toto video pomůže.

Video: skleník do-it-yourself