Skleník vyrobený z polykarbonátového do-it-yourself: výkresy a pokyny

O tdyh v přírodě je skvělá volba, zvláště pokud trávíte čas ve svém venkovském domě nebo v venkovském domě. Většina lidí na pozemku má malou zahradu, kde se dobře hodí skleník. Objednat takový výrobek v obchodě je velmi drahé, ale skleník vyrobený z polykarbonátu s vlastními rukama, jehož výkresy jsou snadno dostupné, je nejvhodnější variantou. Pojďme zjistit, co k tomu potřebujeme a jak nainstalovat.

Polykarbonátový skleník

Vlastnosti polykarbonátových skleníků

\ t

Mezi výhodami skleníků z tohoto materiálu stojí za zmínku:

 • Trvanlivost;
 • Spolehlivost;​​
 • Drží teplo lépe a déle než skleník pokrytý fólií nebo sklem za předpokladu, že materiál má vysokou kvalitu;

Vysoce kvalitní polykarbonát dokonale zadržuje teplo

 • Úspora až 92-95% přirozeného světla;
 • Celoroční provoz;

Polykarbonát je odolný vůči extrémním teplotám

 • Snadná instalace při výběru jednoduchého rámu skleníku;
 • Požární bezpečnost, pokud je vystavena vysokým teplotám, polykarbonát se roztaví, aniž by emitoval škodlivé látky;
 • Estetický vzhled.

Video: jak vybrat kvalitní polykarbonát

Jak vyrobit z polykarbonátového skleníku vlastní výkresy

Pokud se rozhodnete postavit polykarbonátový skleník sami, budete potřebovat stavební plán a určité materiály, jejichž seznam naleznete níže.

Hlavní etapy skleníkového zařízení

Volba designu

Nejprve musíte rozhodnout o typu a materiálu rámce pro budoucí skleník. Existuje celá řada standardních řešení i individuálních projektů.

Druhy skleníkových rámců

Vlastnosti různých rámců z pohledu zahradníka

Výběr materiálu je také důležitý. V budovách prodávaly hotové soupravy kovových profilů, které jsou montovány jako projektant.

Hotový rám z kovu

Související článek:

Skleníkové hospodářstvítrubky vlastními rukama. V samostatném přehledu jsou uvedeny podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce profilové trubky s fotografickými příklady.

PVC materiály mohou být také použity jako materiály. Jsou perfektně ohebné, lehké a snadno se instalují.

Rám vyrobený z PVC trubek

A samozřejmě je třeba poznamenat, že dřevo, které také slouží jako vynikající rámec pro tyto budovy, je cenově dostupné, levné a umožňuje montáž konstrukcí různých tvarů a velikostí.

Skleník s dřevěným rámem

Navrhování výkresu

Skleník s vlastními rukama z polykarbonátu, který netrvá příliš dlouho, než bude kreslit, bude velký a pohodlný za předpokladu, že budou dodržena všechna nezbytná pravidla.

Kresba klasické stavby s domem

Nejprve musíte rozhodnout o velikosti struktury. Budou záviset na ploše zahradního pozemku, co a v jakém množství budete růst, a samozřejmě na ceně materiálů.

Klenutý skleníkový plán

Příprava nadace

Síla a spolehlivost skleníku bude záviset na tom, jak dobře připravíte jeho základ. Zde může být několik možností. Nejběžnější je dřevěná základna. K jeho vybudování budete potřebovat bar, úroveň, šroubovák, lopatu, metr, 7 metrůnůž Je třeba 2 kusy 3 metry a 2 kusy 3,85 metru. Při montáži krabice ze dřeva dáme dřevo pro větší pohodlí na úzkou část pro další snadnou montáž polykarbonátu tak, aby překrývalo dřevo. Tři metry by měly zavřít konec dřeva 3,85 m.

Založení advokátní komory

Ale betonový základ bude nejspolehlivější. Pokud se chystáte udělat velký skleník a použít kovové profily nebo dřevěné tyče pro rám, pak bude základ betonu nutné vzhledem k značné hmotnosti celé konstrukce. Pro instalaci cementových základů vyrábíme bednění podle velikosti navrhované nadace. Házejte ho do cementu a nechte cement ztvrdnout a ztvrdnout.

Pokyny pro konstrukci betonového základu

Výroba rámu z kovového profilu

Pokud budete dělat rám sami, pak budete potřebovat: kovový profil: čtvercová trubka 25 x 25 mm, ohýbání trubek stroj, svářečka, úhlová bruska . A pro další montáž skleníku: polykarbonátové desky, kovové pásky, kovové rohy, šrouby včetně střešní krytiny.

Požadovaný nástroj

Polykarbonátový skleník můžete snadno vyrobit vlastníma rukama, jehož výkresy jsou připraveny. Vezmeme čtvercovou kovovou trubku 25x25 mm, s výhodou pozinkovanou, válcovanou ohýbačkou trubek,výsledkem je oblouk požadované velikosti.

Výroba oblouků s ohýbačkou trubek

Trubku rozřezáme na velikost konstrukce a svarové oblouky na ni v přírůstcích 0,65-1,0 m. Vyrábíme 7 oblouků: dva pro konce, 5 pro intervaly.

Výkres sestavy rámu

Pomocí svařovacího stroje namontujeme rám skleníku

Děláme konce - spojujeme konce oblouků trojmetrovou čtvercovou trubkou 25x25 mm, svařujeme rám dveří a větrací otvory. Nebo takový rám lze zakoupit ve specializovaném obchodě.

Nezapomeňte na dveře a okna

Upevnění k základně

Upevnění na dřevěnou podložku

Na dříve odkrytém dřevěném rámu nebo cementovém základu namontujte spodní rám skleníku na dlouhé strany základu. Upevňovací prvky instalujeme na dřevěný podklad pomocí samořezných šroubů do odpovídajících technologických otvorů poskytnutých výrobcem skleníků nebo samostatně vrtaných, pokud jste rám zhotovili sami.

Upevnění rámu v přítomnosti kovové základny

Pokud jste však základnu nevypracovali, rámové rámy se upevní přímo na dřevěný podklad pomocí svorek.

Připojení oblouků k dřevěné základně

Upevnění na betonový podklad

Rám je upevněn k cementovému základu pomocí speciálních kotev.šrouby nebo kovové rohy.

Schéma upevnění konstrukce kotevními šrouby

Upevnění oblouků kovovými rohy

Instalace polykarbonátu

Konce skleníku oplášťujeme polykarbonátem v horizontální rovině. Po upevnění polykarbonátu na koncích vyřízneme dveře a dva větrací otvory (protože je vhodné řezat polykarbonát v horizontální rovině).

Šití konců polykarbonátem

Nainstalujte hotové konce. Provádíme montáž kování: madla, zámky, háčky pro upevnění dveří a větrací otvory.

Montážní kování

Uvolněte polykarbonátové desky z ochranné fólie, opatrně zahoďte první list na rám, vyrovnejte jej. Na konci získáme 1-3 cm polykarbonátu, zarovnejte okraj ke konci, upevněte plech na koncovém oblouku pomocí střešních šroubů.

Pokládání rámu

Montáž první desky z polykarbonátu

Pak vezmeme pozinkované kovové pásky, hodíme je přes plech, upevníme pásky střešními šrouby, počínaje druhým obloukem. Vyhoďte druhou fólii z polykarbonátu a nainstalujte zbývající pásku. Provádíme banner: provádíme spojku pásek z prvního archu z druhého oblouku, překrytí listů je dotaženo jako poslední. A stanete se šťastnými majiteli nového polykarbonátového skleníku.

Upevňovací plechy s pozinkovanými pásy

skleník vyrobený z polykarbonátu vlastníma rukama, jehož výkresy jsou vyrobeny všemi standardy, shromážděny, pak je třeba dodržet následující doporučení pro prodloužení doby platnosti.

Doporučení

 • Pokud základ není umístěn na rovině - při pokládce polykarbonátu se vytvoří vyboulení a nepravidelnosti, pak trhliny.
 • Nejspolehlivější stavbou skleníku, který vydrží zimní zátěž ve formě akumulace sněhu, je skleník ve tvaru kopule s ostrým hřebenem „Drop“. Má jednu nevýhodu - komplexní instalaci.
 • Nakupujte skleníky v přírůstcích oblouků nejméně 0,65 m, pokud nechcete svůj skleník po zasněžené zimě najít s polámaným polykarbonátem.
 • Polykarbonát je lepší upevnit pozinkovanými kovovými páskami. Protože to zjednodušuje instalaci /demontáž polykarbonátu.
 • Polykarbonát je vhodnější použít v tloušťce 6 mm a vyšší v závislosti na dostupných finančních prostředcích.
 • Při instalaci skleníku o délce 6 metrů nebo více ihned namontujte další boční otvory. Kdykoliv je to možné s automatickým otevíráním.

Závěry Závěry

 • Trvanlivý a má několik výhod v předfilmových a skleněných sklenících.
 • Snadná instalace při volbě jednoduchého provedení; Můžete provést výrobu a montáž sami.
 • Schopnost nakupovat vybavení v určitých organizacích.

Video: Jak vyrobit polykarbonátový skleníkudělej to sám