Skleníkové "Breadbox" od "A" do "Z": tajemství výběru hotového skleníku a vlastnosti shromáždění domácího designu

Dobrá sklizeň v ruském klimatu je možná pouze s dostatečnou ochranou rostlin před nepříznivými vnějšími vlivy: proměnlivým klimatem, silným deštěm, neočekávaným mrazem. Pro integrovaný přístup v boji proti všem těmto přírodním katastrofám je cenově výhodný, ale robustní skleník „Khlebnitsa“ vhodný. Použití doporučení redakce HomeMyHome.ru k získání nezbytných informací je velmi jednoduché, pro to stačí přečíst tento materiál až do konce. V přehledu jsme shromáždili aktuální informace o továrních modelech a improvizovaných vzorech. Naše pokyny vám pomohou vyhnout se chybám při volbě hotového skleníku, stejně jako při provozu samoobslužného výrobku.

Skleníkový "box na chléb" vhodný pro péči o různé rostliny

Hlavní parametry skleníku „Bread box“

Takové skleníky se nejčastěji používají pro pěstování rostlinných plodin a květin s malou výškou. Konkrétně:

 • sazenice okurek, rajčat, ředkviček;
 • petržel, salát, ostatní greeny;
 • barvy.

Tato zařízení jsou zpravidla využívána sezónně - v teplém období. V zimním období však nejsou určeny k uskladnění. Jako většina těchto skleníků skrýt polykarbonát, který je dobře vydržet tlak sněhových hmot a nebojí se mrazu. Plus skleníky, které nepotřebují velké prostory a prostor pro otevírání dveří. Pohodlný design umožňuje přístup ke každému rohu skleníku bez jakýchkoliv omezení.

Konstrukce a fotografie skleníku "Breadbox"

Výše ​​uvedené požadavky jsou plně v souladu s „krabicí na chléb“ vyrobenou z polykarbonátu. Koupit tento produkt může být levné. Nezávislá instalace na zemi nezpůsobí značné potíže.

Pro studium designu je vhodná fotografie typického výrobku

.

V následujícím popisu jsou uvedeny hlavní funkční složky:

 1. Výkonový rám je vyroben z ocelových čtverců. Základnase nastavuje přímozáklad nebo speciálně připravený základ.
 2. Pouzdro
  je vyrobeno z průhledného bezbarvého polykarbonátu. Tyto listy mohou být ohýbány, takže jsou vhodné pro složité povrchy.
 3. Boční částstoupá analogicky s podobným uzlem obyčejného chleba.
 4. Pro usnadnění pohybu je namontován knoflík

  . Nosné uzly zajišťují volné otáčení .

 5. Zde je uvedena možnost samostatného zvedání dvou segmentů. Toto řešení zjednodušuje přístup k lůžkům na obou stranách

  Informace!U velkých a relativně těžkých modelů jsou namontována kuličková ložiska. Tím se prodlužuje životnost komponent, zabraňuje se vnějšímu hluku během provozu.

  Rozměry, materiály

  Rozměry typického skleníkového skleníku v cm:

  • Délka: 180-240;
  • šířka: 80-140;
  • výška: 60-120.
  Informace!Při výrobě větších předmětů bude těžké zvednout těžkou čepici ručně.

  Aby se ušetřily peníze, používají se někdy pozinkované plechy vyrobené z cínu k vytvoření výkonového rámu. Ohýbání profilů s výztuhami zvyšuje pevnost. Často se používá kovová trubka s kruhovým nebo čtvercovým průřezem. Takové polotovary se snadněji ohýbají bez poškození. S dobrým antikorozním povlakem po mnoho let si zachovávají integritu a atraktivní vzhled.

  Stanovuje tuto možnostnezávislé zvedání dvou segmentů. Toto řešení zjednodušuje přístup k lůžkům na obou stranách

  Fotografie ukazuje, že je vhodné připevnit fólii k rovnému povrchu. Proto je nejvhodnější použít sochory se čtvercovým průřezem. Tloušťka stěny pro přijatelnou pevnost by měla být nad 1 mm. Pro ochranu proti korozi se používá galvanické nebo polymerní práškové lakování.

  Místo oceli můžete zvolit hliníkové trubky. Jsou mnohem lehčí, nekorozivní. Ale v tomto případě budete muset spoléhat na zvýšení stavebního rozpočtu. Dřevěné konstrukce slouží pouze k vytvoření DIY. Jsou náchylné k hnití, takže potřebujete další ošetření se speciální impregnací. Jinak déšť a vlhkost vaši strukturu rychle zničí.

  Polykarbonátové desky

  Vhodné jsou voštinové materiály, které nejsou pevné. Dutiny významně snižují tepelnou vodivost. Křížové výztuhy poskytují vysokou pevnost. Takové materiály, na rozdíl od skla, nejsou poškozeny ani silnými rány. Moderní modely jsou konstruovány pro životnost až 10-15 let.

  Nejběžněji používané desky mají tloušťku 4 mm se specifickou hmotností 0,75-0,85 kg /m². Jsou navrženy tak, aby se ohýbaly s poloměrem 75-85 cm, přesné vlastnosti naleznete v průvodní dokumentaci.

  Při výběru je důležité vzít v úvahu schopnost plastu přenášet sluneční paprsky. Tmavě hnědý listPolykarbonát je schopen absorbovat 55-65% slunečního průzkumu. To zhorší podmínky pro rozvoj rostlin. Je lepší použít nejtransparentnější panely bez odstínů.

  Struktura produktů z polymerů této skupiny je zničena ultrafialovým zářením. Negativní proces je blokován speciální vrstvou. Vytváří se z vnějšku výrobku vytlačováním za výrobních podmínek. Bez stabilizační ochrany se panely na volném prostranství stávají nepoužitelnými po dobu 1-1,5 let provozu. Proto je nesmírně důležité řádně zpevnit plechy ochrannou vrstvou směrem ven.

  Silné a slabé stránky

  Relativně jednoduchá stavba skleníku Khlebnitsa poskytuje dobré pracovní vlastnosti - rychlost montáže, spolehlivost a mobilitu. Tento skleník se velmi snadno pohybuje z místa na místo. Je to jednoduché a samostavitelné s vlastními rukama, jako je skleník s použitím jednoduchých výkresů. Stačí připravit ruční kreslení se základními rozměry. Takže podle názoru redaktorů HomeMyHome.ru má „Khlebnitsa“ řadu výhod, opět jmenujeme ty hlavní:

  • mobilita;
  • kompaktnost;
  • účinnost a přesné nastavení ventilace;
  • spolehlivost západek v otevřené poloze;
  • levná oprava.

  Pro srovnání můžeme jako příklad uvést skleník podobný motýlu

  V tomto provedení je konstrukce komplikovaná. Podpůrný stojan rušíprovádění pracovních operací. Zvýšené "křídlo" může být poškozeno silným poryvem větru. Vysoká cena polykarbonátu je podmíněna nevýhodou. Vynikající spotřebitelské vlastnosti materiálu se časem vyplatí. Nemusí se měnit každoročně, jako plastová fólie.

  Související článek:

  Skleník z profilové trubky vlastními rukama. V samostatném přehledu jsou uvedeny podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce profilové trubky s fotografickými příklady.

  Výběr optimálního místa instalace skleníku Khlebnits

  Pokud umístíte takovou konstrukci do blízkosti žumpy, budou porušeny hygienické normy. Také dávejte pozor na následující nuance, aby nedošlo k omylu při výběru vhodného místa:

  1. Nepokládejte skleník na chléb do blízkosti vysokých stromů a budov, které vrhají stín. Zvažte orientaci na kardinální body.
  2. Obdělávání půdy ve skleníku by nemělo kontaminovat zdroje pitné vody. Zkontrolujte relativní polohu lůžek a studny, vezměte v úvahu směr proudění.
  3. K zahájení procesu pěstování dříve se lůžka prohlubují pod úroveň zmrazení půdy. V tomto případě však může být nutné instalovat odvodňovací okruh pro účinné vypouštění podzemních vod.

  Přídavná izolace bočních stěn je možná pomocí speciálních tepelně izolačních materiálů. Použijte desky odpolystyrenová pěna, která si zachovává své příznivé vlastnosti za podmínek vysoké vlhkosti. Dodatečná izolace polykarbonátu se vzduchovou mezerou mezi plechy výrazně zlepší parametry izolace.

  Pro udržení vysoké teploty na jaře av pozdním podzimu můžete využít ohřev vody v půdě. Připojení do místního systému bude snazší, pokud je skleník instalován v krátké vzdálenosti od domu. Kolejnice jsou položeny ve velké hloubce, aby chránily před zamrznutím, kromě kotlů na tuhá paliva a dalších standardních topných zařízení využívají humus, hnůj. Biologické materiály jsou umístěny v dostatečné vzdálenosti od kořenů, aby se zachovaly kořeny rostlin.

  Související článek:

  Skleník vyrobený z polykarbonátu vlastníma rukama. Výkresy, typy struktur, postupná montáž, odborné poradenství a doporučení a mnoho dalšího v samostatné publikaci našeho portálu.

  Výrobci skleníků "Chléb"

  Vlastní továrna umožňuje společnosti LLC TPF Innovation pečlivě kontrolovat výrobní proces. Je to největší specializovaný podnik v oblasti Volhy. V současné době jsou jeho výrobky dobře známé po celém Rusku. V současném rozsahu - několik desítek modelů skleníků s různými charakteristikami. Konstrukční vlastnosti skleníků tohoto výrobce:

  • vyztužené vyztužené konstrukce;
  • výkonový rám z trubek s polymeremantikorozní nátěry;
  • Příslušenství a hardware jako standard;
  • spolehlivé svary;​​
  • desky z polykarbonátu s vnější ochrannou vrstvou před UV zářením.

  Společnost „Greenhouse Choice“ prezentuje své výrobky na ruském trhu od roku 1998. Práškové lakování se používá k prodloužení životnosti rámu. Je možné provést významné změny v návrhu individuální zakázky. Poskytuje komplexní záruky na skleník, zařízení, instalaci.

  "Agrosfera" vyrábí skleníky a skleníky od roku 1994. V roce 2010 byla provedena významná modernizace výroby. Po vybavení moderním italským vybavením bylo možné snížit režijní náklady a zlepšit kvalitu. V současné době společnost nabízí pouze jednu konstrukci kategorie „Chlebník“.

  Související článek:

  Greenhouse Butterfly. Zařízení, konstrukční a provozní funkce, porovnání s Breadboxem, diagramy a doporučení pro stavbu vlastními silami, zpětná vazba od zahradníků, jak používat skleník, je v naší publikaci.

  Jak nakoupit skleník "Khlebnitsa": přehled aktuálních nabídek s cenami

  Pro zjednodušení porovnání cen a charakteristik jsme ve zvláštní tabulce vyvodili nejdůležitější informace o hlavních modelech skleníků.

  Značka /Model Délka × Šířka × Výška, cm Průměrné náklady (kČerven 2018), rub. Vlastnosti

  Agrosphere /Breadbox
  200 × 160 × 86 5800 Pozinkovaný výkonový rám.

  V sadě - polykarbonát 4 mm SellexInside.

  V rozloženém tvaru je umístěn ve standardním kufru auta.

  LLC TPF Inovace /Novator-Maxi
  200 × 100 × 120 5780 Náklady na rám.

  Za polykarbonát by mělo být dodatečně zaplaceno 2300 rublů.

  Profesionální montáž - 2000 rublů.

  Volba skleníku /"Breadbox of PC"
  200 × 116 × 80 6200 Polykarbonátové desky v ceně.

  Rám je vyroben z pozinkovaného profilu 20 × 20.

  Rozměry v přepravě nebo skladování - 200 × 80 cm.

  Hodnocení zákazníků k Skleníku na chléb

  \ t

  Nikdo neřekne o žádném produktu nebo produktu lépe než ten, kdo jej používá. To pomůže zjistit, jak pravdivé jsou prodejní záruky prodejců a výrobců.

  Přezkum modelu Výběr skleníků /"Breadbox PC":

  Přečtěte si více v Otzovik: https://otzovik.com/review_6302526.html

  Recenze modelu Agrosphere /Breadbox:

  Více na Ultra.by: https://ultra.by/parnik-agrosfera-hlebnica/review.html

  Zpětná vazba k modelu inovace LLC TPF /Novator-Maxi:

  Více na Novator18.ru: http://novator18.ru/product/parnik-novator-maksi

  Sestavení továrního skleníku v Khlebnitse zpolykarbonát

  Na konci našeho přezkumu navrhujeme prostudovat podrobné pokyny pro montáž skleníku Khlebnitsa vlastníma rukama.

  Ilustrace Popis akce
  Připravit nezbytné nástroje. V tomto případě budete potřebovat: elektrický šroubovák, metr, papírový nůž, křížový šroubovák, klíč.
  Hlavní díly a upevňovací prvky jsou ve standardním provedení. Někdy musíte zvlášť zakoupit trim. V tomto příkladu se pro jasnost a jednoduchost používá tenký plast. Buněčný polykarbonát je řezán pomocí skládačky (ruční nebo vybaven elektrickým pohonem).
  Dlouhé tyče ručně zkroucené ve dvou částech. V jednom konci pevný šroub. V druhé - závitové spojení.
  Odstraňte přepravní fólii z obložení. List se aplikuje na část rámu, provede značení, řez.
  Pro pohodlné provádění pracovních operací je skříň upevněna samořeznými šrouby. Elektricky poháněný nástroj urychlí potřebné úkony.
  Podobně upevněte obložení na jiné části. Snažte se nepoškozovat barevný nátěr rámu. Polykarbonát je vhodnější označit /ořezat předem, následuje fixace jednotlivých polotovarů pomocí šroubů.
  Boční stěny propojené třemivodorovné pruhy. Tato operace je výhodnější pro práci s partnerem.
  Dále namontujte obložení na dlouhé části stěn. Otočte rám, přidejte polymerní listy.
  Namontujte víko, upevněte kůži.
  Namontujte horní části na místo, upevněte šroubové spoje. Zkontrolujte výkonnost konstrukce.

  Toto video podrobně popisuje nejvhodnější pracovní kroky, které se používají při montáži skleníku „Breadbox“ vlastníma rukama:

  Související článek:

  Skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama. Konstrukční prvky, použití různých materiálů pro vytvoření spolehlivého výkonového rámu a vysoce kvalitní pokovování, návod k instalaci krok za krokem s pravidly pro výběr vhodného místa na pozemku - v naší publikaci.

  Jak vyrobit polykarbonátový box na chléb "Chlebová schránka" vlastníma rukama

  Výše ​​uvedené informace jsou dostačující pro vytvoření funkčního návrhu samostatně. Provedou se standardní polotovary a materiály, které lze snadno zakoupit v železářství. Pro vzorek můžete použít tovární mini-skleník "Breadbox" s nezbytnými individuálními opravami.

  Příprava výkresu s rozměry pro výrobu skleníku na chléb vlastními rukama

  Jak bylo uvedeno výše, přesné dodržení návrhuGOST pro domácí výstavbu není nutné. Je však nutné brát v úvahu dodatečné zatížení v zimním období, spojené se sněhem, stejně jako silné poryvy větru kdykoliv během roku. Proto je důležité předem vymyslet, co bude sestaveno.

  Režim domácího skleníku

  Tento výkres lze vzít v úvahu pro vzorek, aby bylo možné vyrobit polykarbonátový skleník „Khlebnitsa“ vlastníma rukama. Budou vyžadovány minimální změny. Zvětšete velikost jednoho kusu a vytvořte plovoucí kryt. Připevněte rukojeť na vhodném místě. Komponenty:

  • ;
  • dřevěný korek;
  • stojan;
  • Závitový šroub M5;
  • upevňovací lištu;
  • smyčka polovičního rámce;
  • čep závěsu;
  • pouzdro;
  • poloviční rám rámu o rozměrech 50 × 25 mm;
  • kulička 16 × 13 mm;
  • lemovací pásek 50 × 25 mm;
  • polykarbonátové desky;
  • pin;
  • podpěry;
  • část týmu;
  • upevňovací deska rámu;
  • mezilehlými oblouky pro upevnění tenkého pokovení (v případě potřeby);
  • kruh;
  • deska;
  • držák.

  Jaké nástroje a materiály budou zapotřebí

  Je nezbytné připravit potřebné nástroje předem. Neliší se od výrobní sady. Ale v této verzi, musíte přidat lopatu a kolečko pro zemní práce.funguje K vytvoření dřevěného základu budete potřebovat ruční pilu. Pro vytvoření ochranných a dekorativních vrstev je zapotřebí štětec. Materiály a příslušenství:

  • dřevo 20 × 20 cm;
  • ocelový profil 15 × 15 mm;
  • buněčný polykarbonát tl. 4 mm;
  • šrouby, šrouby, desky a jiné příslušenství v souladu s vlastnostmi zvoleného provedení;
  • impregnace na dřevěné části, základní nátěr, nátěr.

  Výroba hlavních dílů, řádné montážní prvky

  Nejprve položte základnu. Pokud se ukáže, že budova je velká, je lepší použít typický betonový podklad. Snadnější a rychlejší, aby se dřevěný rám, který je impregnován speciálním prostředkem hnilobou. Při instalaci určitě zarovnejte napříč. Zkontrolujte správnou polohu s použitím konstrukční úrovně. Sestava se provádí krok za krokem způsobem popsaným výše v instrukcích krok za krokem. V závěrečných fázích zkontrolujte funkčnost mechanismu pro pohyb krytu. Nastavení šroubů eliminuje deformace.

  Domácí výrobek může být stejně dobrý jako výrobní výrobek

  Další užitečné informace

  Zveřejnit v komentářích k článku své vlastní verze nejlepších projektů skleníků „Khlebnitsa“, které se nacházejí v obchodní síti nebo jsou vyrobeny vlastními silami. Použijte poskytnuté informace k realizaci svých vlastních plánůminimální náklady. Zeptejte se dalších otázek a získejte odborné rady z online magazínu HomeMyHome.ru.

  Video: Jak vyrobit skleník "Breadbox" vlastníma rukama