Skleníky oblouků s krycím materiálem: pokyny pro postupnou montáž a nuance výběru skleníků na klíč

Návrhy v této kategorii chrání rostliny před povětrnostními vlivy, zvyšují produktivitu. Trh představuje různé skleníky z oblouků s krycím materiálem průmyslové výroby. Pokud si přejete, můžete vytvořit kvalitní analog pomocí vlastních rukou. Kterou možnost si zaslouží preference, je snadné zjistit, s pomocí doporučení redaktorů HomeMyHome.ru. Tato publikace má mnoho užitečných a především ověřených informací pro úspěšnou realizaci vašeho projektu.

Pod zvláštním útočištěm jsou rostliny dobře chráněny před nepříznivými vnějšími vlivy

.

Jaké vlastnosti by měly mít vysoce kvalitní skleníky z oblouků s krycím materiálem

Tyto struktury se vyznačují jednoduchostí designu. Podpěry jsou vyrobeny z oblouků s vodorovnými tyčemi pro lepší stabilitu. Vrchní upevňovací lem. S jeho pomocí vytvářejí pohodlné podmínky pro pěstování různých plodin.

Velký skleník oblouků s krycím materiálem

Tyto fotografie ukazují příklad skleníku, který je schopen plnit své funkce po celý rok při použití topných zařízení v chladném období. Uvnitř se můžete pohybovat v plném růstu. Zajišťuje spolehlivou ochranu před silným větrem a jinými přírodními vlivy. V praxi se však používají také kompaktní a levné konstrukce do výšky 1,5 m. Níže uvedené informace vám pomohou zjistit, která možnost je lepší. Skleník oblouků s krycím materiálem vhodným pro úspěšné řešení různých problémů:

 1. Používá se v regionech s nepříznivými klimatickými podmínkami.
 2. Tento návrh je užitečný pro pečlivé pěstování jemných sazenic.
 3. Izolační plášť pomáhá získat časnou sklizeň zeleně - ideální zdroj vitamínů pro zlepšení domácí výživy.
 4. Zlepšuje výkonnost.zabraňuje poškození rostlin rostlinnými škůdci.
Není těžké odhadnout, že v každém případě by byla vhodnější určitá možnost. Pokud je nutná dočasná ochrana proti cikádám, je užitečná lehká skládací konstrukce, která může být instalována rychle i samostatně. Stacionární konstrukce s vestavěným osvětlením a ventilací je vhodná pro seriózní farmy. V každém případě je třeba vycházet z těchto charakteristik:
 • spolehlivost a trvanlivost výkonového rámu;
 • průhlednost, dostatečná pevnost a těsnost kůže;
 • rychlá montáž a demontáž dočasných konstrukcí;
 • nízké náklady na součásti;
 • snadná oprava a upgrade.

Charakteristiky volby umístění skleníku oblouků s krycím materiálem na místě

Měli byste také zvážit vysokou vlhkost v nížinách. Aby nedošlo k vytvoření komplexního odvodnění, je lepší zvolit plochou nebo vyvýšenou část lokality. Je nezbytné dodržovat hygienické normy pro umístění takových budov ve velké vzdálenosti od žumpy a septiků. Zajistěte, aby hnojení neznečišťovalo životní prostředí, studny a otevřené vodní útvary. Nezapomeňte na přípustné vzdálenosti při kontrole vzdáleností k odpovídajícím objektům ve vašem vlastním i v přilehlých územích.

Informace! Ve stacionárních vysokých sklenících tvoří oblouky s krycím materiálem vstup z jižní strany. Tato jednoduchá technika usnadňuje udržení tepla uvnitř, zabraňuje tvorbě studených průvanů, které jsou potenciálně nebezpečné pro rostliny.

Odrůdy a vlastnosti skleníkových oblouků

\ t

Kromě pevnosti a trvanlivosti musí být konstrukční prvky pružné. S malou hmotností zjednodušuje instalační operace, umožňuje sezónní skladování. Jaký druh oblouku pro skleník je lepší, můžete zjistit po komplexní studii designu, rozsahu. Samostatně byste měli prozkoumat pohodlí a spolehlivost upevňovacího obložení.

Plastové oblouky pro skleník: hlavní charakteristiky

Polymerní produkty nejsou poškozeny korozními procesy. Nemusí být chráněny přídavnou barvou, jinými speciálními vrstvami. Tím se výrazně prodlužuje životnost, snižuje se ekonomická odpovědnost uživatele.

Plasty se zpravidla používají k vytváření kompaktních struktur

.

Fotografie jasně ukazuje, že příčné prvky se ohýbají i při malé hmotnosti krycích materiálů. Vzdálenost mezi rámy je zvolena s ohledem na zachování celkové integrity konstrukce. Významnou výhodou v některých situacích je možnost ohýbání dílů bez poškození. Je vhodné s nimi pracovat bez zbytečných bezpečnostních opatření, protože neexistuje žádný dekorativní ochranný povlak.

Související článek:

Skleník vyrobený z plastových trubek vlastníma rukama. Samostatný přehled poskytuje podrobný přehled o použití, konstrukci a instalaci skleníků z PVC.

Jak jsou kovové oblouky aplikovány na skleník

Hlavní výhodou výrobků z oceli je vysoká pevnost. Z těchto materiálů vytvářejí velké trvanlivé konstrukce, které jsou vhodné pro upevnění těžkých krycích materiálů. Kovový oblouk pro svařování ve skleníku, šrouby s maticemi. Druhá možnost umožňuje demontáž.

Značná váha určuje potřebu silného základu

.

Vytvoření pevné podpory zvyšuje celkové náklady na stavební projekt skleníku z oblouků s krycím materiálem. Bezchybný stav ochranných vrstev by měl být udržován, aby se zabránilo destruktivním oxidačním procesům.

Vlastnosti oblouků pro skleník z kovových trubek a dřeva

Výrobky v této kategorii jsou dobře chráněny před korozí a vypadají skvěle. Ocelové trubky v polymerových skořepinách jsou schopny odolat těžkým nákladům bez poškození. Pro zachování integrity povrchových vrstev použijte speciální směsi s měkkými polštářky.

Skleníky vyrobené z kovu v PVC jsou dražší ve srovnání s výrobky uvedenými výše. Pro správnou analýzu je však nutné vzít v úvahu charakteristiky charakteristik spotřebitelů. Přímé prvky uložitpůvodní tvar s velkou vzdáleností mezi příčnými nosníky. To snižuje počet dílů. V tomto provedení neexistují žádné náklady spojené s pravidelnou obnovou vrstev půdy a nátěrů. Provozní náklady jsou tedy sníženy.

Dřevěný rám

K vytvoření vysoce kvalitních oblouků pro skleník vlastními rukama z takového materiálu musíte mít profesionální tesařské dovednosti. Hotové výrobky jsou ošetřeny impregnacemi, které zabraňují hnití, pronikání vlhkosti. Použijte speciální sloučeniny, které nejsou schopny poškodit rostliny a lidské zdraví.

Související článek:

Skleník z profilového potrubí vlastními rukama. V samostatném přehledu jsou uvedeny podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce profilové trubky s fotografickými příklady.

Spotřebitelské parametry různých krycích materiálů

Po určení oblouků pro skleník je nutné zjistit, co je vhodnější pro výrobu čalounění. Vlastnosti typických materiálů jsou uvedeny v tabulce.

Jméno Výhody Nevýhody
Polyethylenová fólie Rozumná cena, dobrá propustnost světla, snadná instalace. Doba trvání konvenčních filmových modelů nepřesahuje jednu sezónu.
Polykarbonát Vynikající tepelná izolace, transparentnost,pevnost, trvanlivost. Vysoké náklady, dodatečné náklady při provádění instalací.
Spunbond Minimální cena, prodyšnost. Kondenzát se na vnitřních površích neshromažďuje. Tyto netkané textilie vytvářejí překážku pro sluneční světlo, které není vhodné pro pěstování jednotlivých plodin.

Chcete-li správně zvolit, měli byste si pozorně přečíst vlastnosti potahových materiálů, které se vám líbí. Kromě nejjednodušších způsobují úpravy polyethylenových fólií s přísadami. Tyto produkty jsou dražší, ale mají nejlepší spotřebitelské vlastnosti.

Trvanlivá vyztužená fólie udržuje integritu po dobu 2–3 sezón

Související článek:

Polykarbonátový skleník vlastními rukama. Výkresy, typy staveb, postupná montáž, odborné poradenství a doporučení a mnoho dalšího v samostatné publikaci našeho portálu.

Přehled továrních skleníků oblouků s krycím materiálem

K odstranění chyb při vytváření domácích výrobků můžete použít hotová technická řešení. Skutečně vysoce kvalitní skleník s oblouky a krycím materiálem lze zakoupit pouze zkoumáním aktuálních nabídek trhu. Níže jsou uvedeny příklady produktů, které obdržely vysoké známky od běžných spotřebitelů a členů odborné komunity.

Můj model Phasenda

Tyto skleníky jsou vyrobeny z plastových trubek, které jsou opláštěny krycím materiálem. Toto řešení zjednodušuje montáž, zajišťuje integritu se silným zatížením větrem. Výrobce nabízí modely s délkou 4, 6 a 8 ma stejnými parametry profilu - 1,2 × 0,9 m (Šířka × Výška). Při výběru zvažte následující vlastnosti:

 1. Zvýšené kolíky upevňují skleník spolehlivěji.
 2. Upravený tvar bez ostrých hran zabraňuje náhodnému poškození obalu během přepravy a skladování.
 3. Výrobek je vyztužen výztuhami.
 4. Opláštění - od SUF-42. Tato netkaná textilie prochází vodou, světlem a vzduchem. Na vnitřním povrchu nátěru se neshromažďuje vlhkost.

Odnímatelné svorky jsou vhodné pro zavlažování. Jsou nastaveny ve správné výšce pro zvýšení skříně při větrání

Model sněženky

„BashAgroPlast“ nabízí standardně netkaný materiál s vysokou hustotou - SUF-60. Oblouky jsou vyrobeny z nízkotlakého polyetylénu. Zvýšený průměr trubek o 2 cm umožňuje vytvořit spolehlivý výkonový rám.

Aplikace skleníku oblouků s krycím materiálem

Obrázky ukazují různé možnosti umístění stavby na pozemek. Výšku a šířku desek lze měnit v úzkých mezích. Klipy upevňují materiál pro vytváření odstínu, osvětlení, větrání, zavlažování a provádění dalších pracovních operací. Taková ochrana vuzavřená struktura zabraňuje poškození rostlin při zmrznutí na -5 ° C.

Model "Sojuz Techplast"

V tomto skleníku jsou oblouky spolu s propojkami sestaveny z jednotlivých částí. Toto řešení vám umožní vytvořit samostatné modely velké výšky. Oprava se provádí bez zbytečných nákladů a potíží.

Sada obsahuje všechny komponenty pro vytvoření spolehlivého rámce

Na takovém skleníkovém základě je možné stanovit různé krycí materiály. Zejména je přípustné nahradit standardní spunbond polyethylenovou fólií.

Ceny a recenze spotřebitelů o sklenících z oblouků s krycími materiály

Cena takových konstrukcí závisí na velikosti a materiálu, z něhož je oblouková konstrukce a kryt vyrobena. V průměru se cena liší doslova 100 rublů a pohybuje se v oblasti 1000.

Obrázek Model Šířka × Výška × Délka, cm Cena v rublech k květnu 2018
„Můj Fazenda“ 120 × 90 × 600 850
Sněženka 110 × 90 × 600 1200
"Sojuz Techplast" 110 × 80 × 300 1060
Apartmá DAYAS 125 × 150 × 720 4600
"Motýl" 125 × 125 × 200 3200 (pouze rám)
Reference k modelu My Fazenda:

Přečtěte si více v sekci Otzovik: https://otzovik.com/review_3994787.html

PřezkumModel sněženky:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: https://otzovik.com/review_3844535.html

Reakce na model Sojuz Techplast:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_3740181.html

Jak sestavit průmyslový skleník z oblouků s krycím materiálem

Každý výrobce poskytuje podrobné pokyny v průvodní dokumentaci. S jejich pomocí se instalace provádí bez pomoci profesionálů. Standardní sada obsahuje následující produkty:

 • rámové prvky:
 • kolíky;
 • pokovování (spunbond nebo polyethylen);
 • spony;
 • řetězec.

Algoritmus pro instalaci skleníku z oblouků s krycím materiálem

Vysvětlení režimu:

 1. Vyjměte díly z přepravního obalu .
 2. Plastové kolíky
  s omezovacími kroužky jsou vloženy do konců trubek.
 3. Nainstalujte oblouky podél lůžka , natáhněte materiál.
 4. Půda kolem kolíků je naražena

  pro lepší stabilitu.

 5. Krycí materiálupevněte.
 6. Upevněte pouzdro pomocí svorek
  .

  Technologie výroby skleníků

  Dokonce i malá relativně jednoduchá struktura je výhodnější vytvořit pomocí balíčku projektové dokumentace. Mělo by se připravit:

  • plán na instalaci skleníku oblouků s krycím materiálem na zemi;
  • konstrukční výkres s rozměry jednotlivých dílů;
  • nákupní seznam (hotové výrobky, spotřební materiál, nástroje).

  Pokud neexistují žádné zkušenosti s kresbou, stačí vytvořit náčrtek ručně

  Mějte prosím na paměti, že vzdálenost mezi oblouky a podélnými prkny ve skleníku by neměla být větší než 50–60 cm, na takovém rámu se instaluje fólie nebo spunbond. Při výběru polykarbonátových desek zvětšete vzdálenost mezi podpěrami.

  V tomto provedení je nutné vzít v úvahu mechanismus pro otevření víka a jeho bezpečné držení ve zvednuté poloze

  Související článek

  Skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama. Charakteristiky konstrukce, použití různých materiálů pro vytvoření spolehlivého výkonového rámu a vysoce kvalitní pokovování, návod k instalaci krok za krokem s pravidly pro výběr vhodného místa na pozemku - v naší publikaci.

  Jak vytvořit skleníkový oblouk vlastníma rukama: použití různých materiálů

  Požadovaná tuhost původních polotovarů je určena velikostí konstrukce. Pro vytvrzování lze do plastové trubky vložit kovovou tyč, tlustý drát, tyč a stavební kování. Jak vytvořit oblouky pro skleník z profilu je uvedeno v tomto videu:

  Autor použil stroj vyrobený ručně. Kvalitní rám lze vytvořit z vodovodních trubek o průměru 20 mm. Pro trvalé připojenípoužijte speciální páječku s tryskami, standardní přechodové prvky.

  Spoje vytvořené touto metodou nejsou určeny pro následnou demontáž

  Jak bezchybně nainstalovat základnu a oblouk pro skleník

  Dokonce i výrobní pokyny znamenají instalaci oblouků na kolíky, které nejsou schopny zajistit bezpečné upevnění ve volné půdě. Pro zvýšení stability jsou ocelové tyče zatlačeny do požadované hloubky. Nechte kolíky nahoře (10−15 cm), které zajišťují plastové trubky. Velké konstrukce jsou instalovány na pravoúhlé základně kovových kanálů.

  Silný skleník oblouků s krycím materiálem je umístěn na základové desce z betonu

  Posílení se používá k posílení. Při lití instalujte vložené díly. Po ztvrdnutí roztoku se z ruberoidu vytvoří hydroizolační vrstva. Důsledně vytvořte postroj z dřevěné tyče, nosných a nosných prvků výkonového rámu.

  Jak správně upevnit krycí materiál na skleníkové oblouky

  Pokud použijete obložení, další upevňovací prvky nejsou nutné. Místo toho můžete použít plastové sponky vhodné velikosti. Jsou vhodné pro zvedání a upevňování materiálu v požadované výšce.

  Toto video ukazuje, jak fixovat film na obloucích skleníku bez upínacích pásů a nehtů:

  Autor projektu aplikuje horizontální instalaci rolí spojených tkáním.drát V každém případě je nutné zajistit dobré utěsnění spár.

  Informace!Silný ohřev kovového rámu v létě může poškodit plastovou fólii. Pro vyloučení deformace se používají izolační těsnění nebo vytvářejí podpěry z plastových trubek.

  Malý skleník může být potažen pevným plátkem filmu

  Pro pájení rovných švů používejte specializované vybavení a příslušenství nebo běžné železo, ohřáté na požadovanou teplotu

  Závěry a doplňující doporučení

  Úkryt pro lůžka na obloucích podle zpětné vazby uživatele zvyšuje výnosy o 50–100% nebo více. Odpovídající investice jsou oprávněné i při nákupu hotových výrobků. Mělo by však být uvedeno, že některé improvizované návrhy komplexu spotřebitelských parametrů jsou lepší než tovární návrhy. Samotná realizace projektu vám umožní přesně zohlednit osobní požadavky, topografii a další vlastnosti pozemku.

  Pro více informací použijte poznámky k této publikaci. Ptejte se zde, nechte své vlastní tipy a komentáře.

  Video ukazuje proces vytváření skleníku s rámem z výztuže ze skleněných vláken: