Sololift pro kanalizaci: co to je a jak je to tak užitečné?

Správná obsluha kanalizace je možná pouze tehdy, jsou-li všechny trubky instalovány s mírným sklonem. Pokud byl sklon menší, pak se pravděpodobnost blokování prudce zvýšila - špinavá voda a fekální hmoty zanechaly sediment na dně potrubí. Postupem času se sediment ukázal natolik, že se pohyb trubkou zcela zastavil. Proto bylo nutné buď zvednout vodovodní armatury, nebo snížit kanalizační centrální kanalizaci pod podlahou. Sololift pro kanalizaci tuto situaci zcela změnil.

Vzhled sololiftu

Jak funguje kanalizace

Každý kanalizační systém pracuje na principu gravitačního pohybu vody po svahu. Čím vyšší je sklon trubky (až do určitého úhlu), tím větší je rychlost pohybu vody a tím menší je pravděpodobnost, že dojde k ucpání. V soukromých domech je tento problém vyřešen instalací všech kolektorů v suterénu, díky možnosti zajistitsprávný sklon trubky, která ho spojuje s hygienickým zařízením. V bytě je centrální kolektor instalován vertikálně, takže úhel sklonu trubky závisí na úrovni vstupu a montážní výšce vodovodního armatury. Pokud je z nějakého důvodu vstup do centrálního kolektoru na stejné úrovni nebo vyšší než výstup z WC mísy, kanalizační systém nebude fungovat normálně. To platí pro tlakové kanalizace, protože v nich je čerpadlo instalováno u vchodu do centrálního kolektoru.

Správný sklon kanalizačních trubek

Jak změnit sklon potrubí

Změnu sklonu potrubí lze provést pouze dvěma způsoby:

  • zvednou hygienické zařízení (vana, dřez, toaletu, pračku atd.);
  • vstup do místního nebo centrálního kolektoru níže.

Obě tyto metody jsou spojeny s významnými obtížemi. Vanu nebo toaletu není vždy možné zvednout tak, aby to neovlivnilo pohodlí jejich použití a je ještě obtížnější snížit vstup do centrálního kolektoru.

Proč potřebujete sololift

Jak sololift pracuje pro kanalizaci

Když kanalizační systém naplní svou nádrž, čerpadlo se zapne, což umožňuje zvednout vodu do výšky 10 metrů. Některé modely těchto zařízení mohou brousit pevný obsah odpadních vod, což snižuje pravděpodobnost zablokování. Nádrž má senzor, který detekuje hladinu kapaliny. Když hladina kapaliny dosáhne určité hodnoty, čerpadlo se zapne aKanalizace Sololift čerpá obsah nádrže do centrálního kolektoru.

Přístroj pro sólovýtah

Video: Jak funguje Grundfos sololift

Výhody a nevýhody zařízení

Mezi hlavní výhody tohoto zařízení patří:

  • samočisticí;
  • malá velikost;
  • provoz tichého čerpadla;
  • snadná instalace;
  • spolehlivost.

Má nedostatky:

  • nepřerušované napájení;
  • vysoká cena.

Samočisticí

Vzhledem k šikmému dnu nezůstávají v nádrži sol-výtahu sedimenty fekálních a odpadních hmot. Když je čerpadlo zapnuto, vysoký průtok vody vede k tvorbě vírového tahu, který čistí dno nádrže před jakýmkoliv srážením.

Připojení zařízení k kanalizaci

Malé velikosti

Ve většině případů je sololift pro kanalizaci určen pro objem vody 3 - 5 litrů, takže jeho pouzdro má malou velikost. Současně je průtok kanalizačních odpadů nejméně 40 litrů za minutu, což přesahuje možnost vypouštění jakéhokoliv sanitárního zařízení. Proto není potřeba velká nádrž.

Rozměry sololiftu

Provoz tichého čerpadla

Vzhledem k tomu, že čerpadlo je neustále ponořeno do vody a nečerpá vzduch, při dodávce vody nedochází k velkému hluku. Známý zvuk vypouštění vody ze záchodové mísy pochází ze skutečnosti, že potrubím se pohybuje směs vzduchu a vody.

Cirkulace odpadních vod zařízením

Snadná instalace

Sololift je plně automatizovaný, takže stačí ho připojit k vodovodnímu zařízení, přijímacímu potrubí a 220V zásuvce. Jediným požadavkem je zajistit těsnost spojů. Sololiftové připojení k kanalizačnímu systému proto nezpůsobí potíže nejen profesionálnímu instalatérovi, ale i osobě, která může kohoutek samostatně vyměnit nebo umístit na toaletu.

Instalace sololiftu

Spolehlivost

Sololift vyrábí dánská společnost Grundfos, jejíž pobočky a továrny se nacházejí v mnoha zemích, včetně Ruska. Všechny výrobky společnosti prochází vícestupňovou zkouškou, která zajišťuje nejvyšší spolehlivost zařízení.

Rozmanitost modelů

Dobrá rada!Pokud splníte požadavky uvedené v příručce k přístroji, vydrží sololift mnoho let.

Příležitosti k přestavbě

Nejdůležitější výhodou těchto zařízení je zřejmě dostatek příležitostí k přestavbě, protože se nemusíte obávat výškového převodu, aby byl svah k kanalizačnímu stoupačce zajištěn, ale možnosti umístění inženýrských instalací se mnohonásobně zvyšují.

Umístění a možnosti připojení různých inženýrských instalací

Umístění zařízení pod sprchou

Související článek:

Kanalizace pro soukromé účelydoma, jak? Samostatný materiál poskytuje podrobné informace o kanalizačním systému domu ao chybách instalace.

Jak si vybrat sololift

Původní sólolift vydává pouze Grundfos, ale v obchodech najdete spoustu jejich protějšků. Tato zařízení se nazývají čerpací stanice odpadních vod. Zároveň je nutné rozlišovat čerpadla pro sanitární zařízení a jednotky instalované v centrálním rozdělovači.

Model WC-1

Nejprve je nutné určit, kolik instalatérských zařízení bude připojeno k sol-lanovce. Model WC je určen pouze pro připojení k WC. Model WC-1 podporuje připojení záchodové mísy a dalšího sanitárního zařízení (vana, dřez, pračka atd.). K modelu WC-3 můžete připojit toaletu a tři další vodovodní instalace. Nelze spojit více než jednu záchodovou mísu s jakýmkoliv modelem sololiftu, protože pro takové spojení je nutné použít vstup o průměru větším než 100 mm. Zbývající vstupy jsou omezeny na průměr 40 mm, což je dostačující pro všechny ostatní vodovodní instalace. Model D-3 není určen pro připojení k záchodě, ale může být připojen ke 3 dalším instalačním zařízením. Model C-3 se liší od modelu D-3 v maximální teplotě vody - nepřetržitě až 70 stupňů a do 90 minut do 90 minut. Náklady na Grundfos sololift jsou 10-50 tisíc rublů, v závislosti na modelu a místě nákupu.

Dobrá rada! Výběr správného modelu sololift vám umožní vyhnout se přeplácení za zbytečné možnosti.

Připojení k kanalizaci

Spojení sololiftu s kanalizačním systémem poskytuje vzdálenost k sanitárnímu zařízení nejvýše 50 m. Zvýšení vzdálenosti povede k narušení stanice. Systém sololift pro kanalizaci zajišťuje správný sklon potrubí po vertikálním zdvihu. Pokud jsou trubky uloženy v nesprávném úhlu, práce kanalizačního systému bude narušena a pravděpodobnost zablokování se zvýší.

Závislost průměru trubky na vzdálenosti

Pro připojení k sanitárnímu zařízení se provádí pomocí adaptérů, které jsou součástí dodávky balení. Zařízení musí být pevně připevněno k podlaze.

Připojení přes flexibilní adaptéry

Závěry

Sololift je vynikající zařízení pro zařízení nucených kanalizací, které poskytuje dostatek příležitostí pro uspořádání dispozice bydlení. Je však vždy nutné platit za pohodlí a dost peněz.

Video: Instalace Grundfos Sololift 2