Špachtle pro stěnové stěny - vyberte ten správný

Ш Patel je nejčastěji používaným nástrojem pro organizaci oprav. Špachtle pro stěnové stěny se používají ve všech fázích dokončovacích prací. Je důležité zvolit správné nástroje pro všechny práce. Velké množství tvarů a velikostí je navrženo pro provádění specifických operací. Obvykle se jedná o kovový plast s pohodlnou rukojetí. Ujistěte se, že máte poměrně ostrou čepel. Používá se pro dokončovací a malířské práce.

Pracovní postup

Kritéria výběru

Hlavní vlastností je dostatečná tuhost čepele. Pokud toto kritérium nebude splněno, bude výkon práce nekvalitní. Profesionální přístroje jsou vybaveny pohodlnou pogumovanou rukojetí. Pro organizaci jakékoliv práce získat tři typy - úzké, široké a střední. Specializované modely jsou navrženy tak, aby zvládly rohy a aplikovaly určité podmínky na povrchu.

Rozmanitost modelů

Jak správně držet špachtli při omítání stěn

Spolehlivé nástroje vyrobené z odolné oceli. Vysoce kvalitní zařízení nejsou deformována a snadno se čistí. Vyberte si výrobky s dokonale rovnými povrchy a ostření ostří. Profesionální nástroj nenímusí se ohýbat pod tlakem směsi tmelu.

TIP!
Nekupujte hliníkové nástroje. Rychle selhávají. Hliníkové povrchy musí být důkladně opláchnuty a vysušeny, aby se zabránilo korozi čepele.

Profesionální nářadí

\ t

Tato technika je následující - použití tmelu a jeho vyrovnání. Udržujte nástroj v úhlu 45 stupňů. Pohyby se mohou lišit, nejlepší výsledek se dosahuje stejnoměrným, rovnoměrným tahem. Malé dávkovací zařízení se používá k dávkování směsi do velké. Doporučuje se použít první, je-li nutné ošetřit malé plochy.

DŮLEŽITÉ!
Šířka čepele kovové části musí být nutně větší než šířka trhliny, aby bylo možné vadu kvalitativně odstranit.

Použití

Úzké nástroje se používají k utěsnění nejmenších trhlin ve stěnách a vyrovnávání hladkých povrchů. Nevhodné pro hrubé vyrovnávání stěn.

Střední tmel pro tmelící stěny odstraňuje jamy, hladké tmely.

Velké nástroje s tlustými břity se používají pro hrubé předzpracování a odstranění velkých trhlin.

Použití standardního nástroje

Při výběru optimální varianty je vždy nutné vzít v úvahu typ tmelu a základní materiál.

Správná stěrka se ohýbá pouze tehdy, kdyžvelké úsilí a ohyby v oblasti čepele. Centrální část zůstává pevná. Směs se umístí do středu. A pak to rozložíme tahy po povrchu. Uložení plastových směsí se smísí s hlavní až do vytvoření homogenní konzistence. Silný materiál již není třeba používat.

Rohy stěrky musí být drženy volnou rukou, aby směs nespadla na podlahu. Řezání hrbolů je třeba rovnoměrně tlačit na celou rovinu čepele. Velké jámy těsně uzavřete.

Model pro zapuštění rohů

Aby se nevytvářely valy a uzlíky, je nutné zmenšit úhel sklonu nástroje k základně, například od 60 do 25 stupňů, a rovnou aplikaci.

Vlastnosti procesu

Konečný výsledek závisí na kvalitě práce. Metoda závisí na materiálu, který bude dodatečně zpracován - tapeta, barva, omítka atd. Současně je ve všech procesech standardní postup.

Celý proces je logicky rozdělen do několika fází.

Prvním je příprava stěn, nástrojů a směsí. Všechny praskliny a nepravidelnosti by měly být odstraněny, povrchy by měly být uzené a odmastěny, aby se materiály lépe spojily.

Dále přichází časově náročný proces přípravy. Nelze ušetřit na této směsi, protože úspěch práce a životnost závisí na kvalitě základního nátěru. Bude racionální aplikovat několik vrstev.

Chcete-li přejít k dalšímu kroku, musíte jasně vědět, jak udržet špachtli při vyplňování stěn. Po vysušení báze se nanese výchozí tmel. Za tímto účelem zřeďte suchou směs vodou na požadovanou konzistenci. Konstrukční míchačka doporučuje míchání velkých objemů, aby se získala zcela homogenní směs. Malý širokoúhlý materiál. V úhlu 45 stupňů začíná působit na povrch. Přebytečný čas vysoušení na velkém nástroji vyčistěte včas, aby se zabránilo poškrábání stěn.

Správné rozložení směsi

Po vysušení se základní nátěr znovu nanese, aby se zlepšila kvalita poslední dokončovací vrstvy. Pro dosažení očekávaného efektu se obvaz provádí standardními i kudrnatými špachtle.

Rozložení hmoty pomocí stěny

Tento proces je poměrně jednoduchý. Pokud ale plánujete provést práci poprvé, je lepší se uchýlit k pomoci odborníků.

Doporučení

  • Utěsnění spár a trhlin bezpečně. To pomůže vyhnout se zničení zdí v budoucnu.
  • Zvolte pouze kvalitní směsi.
  • Proveďte všechny kroky podle pokynů.
  • Koupit tmely. Jejich kvalita je mnohem vyšší než obvykle.
  • Před zahájením prací očistěte a očistěte povrchy stěn.
  • Pro velké množství práce vždy používejte k míchání velké nástrojesušené během práce.
  • Proveďte všechny práce v respirátoru.
  • Použijte dvě špachtle. To urychlí proces dokončování.
  • Po použití nářadí umyjte. V opačném případě může cement vyschnout.

Výsledek práce

Závěr

Špachtle pro stěnové stěny na stavebním trhu jsou mnoho. Zvolte modely pro konkrétní cíle. To pomůže ušetřit čas a slušnou částku pro dokončovací práce. Nakupujte nástroje od spolehlivých dodavatelů, abyste se vyhnuli nepříjemným situacím, kdy se přístroj rozbije uprostřed práce výplně a naruší celou procesní technologii.

Přezkum videa na výběr stěrkového tmelu na stěrku