Spolehlivé a jednoduché ploty dávají: fotografie originálních nápadů a užitečných tipů

Oplocení pozemku je první věc, která se týká nově vytvořeného vlastníka půdy. Poté, co jsou hranice území jasně označeny plotem a vše, co se děje uvnitř, je ukryté před pohledy zvenčí, můžete se bezpečně převzít do stavby. Z jakého materiálu je možné postavit levné a trvanlivé ploty pro letní chatu, fotografie z nejzajímavějších konstrukcí a doporučení odborníků na stavbu plotu - v tomto materiálu.

Krásný plot - dekorace místa

Deset druhů plotů pro poskytování při výběru

\ t

Hlavní podmínkou pro výběr materiálu pro plot je kvalita. Nezáleží na tom, jaký druh plotu si vyberete, neukládejte na kvalitní materiál. A není to jen estetika. Plošné oplocení je trvale vystaveno nepříznivým vlivůmexpozice životního prostředí. Vylévá na něj déšť, usne se sněhem, ohřívá sluneční paprsky a neustále zkouší sílu větru.

Právě proto, že oplocení vyžaduje neustálý vliv povětrnostních podmínek, potřebuje dodatečná ochranná opatření.Speciální kryty jsou instalovány na sloupech a profilech, základna plotu je spolehlivě chráněna speciální úpravou a jednotlivé části jsou pokryty vrstvou ochranného nátěru nebo laku.

Tabulka 1. Druhy plotů

Typ plotu Obrázek Popis
Dřevo Levný materiál, který umožňuje vytvářet struktury různých typů a stupňů průhlednosti. Tyče pro takové konstrukce jsou obvykle vyrobeny ze dřeva. Trvanlivější možností je kovový rám. Takové ploty dobře zapadají do designu místa. Mezi jejich nedostatky by mělo být zaznamenáno nebezpečí požáru a srovnatelná křehkost - návrh bude trvat sedm let.
Cihla Jeden z nejdražších materiálů, cihla, zaručuje trvanlivost a pevnost plotu. Stavitelé doporučují použít k oplocení slinku nebo cihlové obklady. Pro jejich instalaci budete muset pozvat průvodce. Cihlovou konstrukci lze dokonale kombinovat se základním materiálem stěn domu.
Kámen Pokládka přírodního kamene není tak jednoduchá úloha, jak se zdá na první pohled. Aby byl design udržitelný,kamenný plot bude vyžadovat hluboce posílený základ. Nespornou výhodou kamenné stavby - jejího vzhledu. Těžší plot je těžké si představit. Zjednodušená verze zdiva - pomocí kovového mřížkového rámu může vydržet kolizi s náklaďákem.
Železobeton Je-li úkolem levně vytvořit plot v zemi - jedna z nejvhodnějších možností je železobetonová konstrukce. Sekce železobetonového plotu mohou být instalovány bez základu, upevnění na sloupy. Lehké sekce lze přemístit bez použití zvedacích zařízení. Betonový plot bude trvat nejméně dvacet let.
Metallic Kovové ploty se mohou skládat z profilovaného plechu, uměleckého kování, trubek. Takové stavby budou trvat velmi dlouho a s dobrou péčí se stanou prakticky věčnými. Profesionální kování bude zdobit stránky s prolamované vzory, ale nebude skrývat území od zvědavých sousedů. Kování a neprůhledný polykarbonát jsou považovány za harmonickou kombinaci.

Profilován je nejlevnější způsob oplocení kovu.
Břidlice Břidlice je upevněna na kovových sloupcích pomocí speciálních úchytů. Pro plot použijte rovnou nebo zvlněnou břidlici. Chcete-li, aby šedá břidlice vypadala atraktivně, můžete ji namalovat nebo malovat.
Plast Výrobci nabízejí moderní verzi plotuodolný plast. Jedná se o estetické úhledné části, které se snadno instalují. Plast nevyžaduje zvláštní péči, neliší se však na trvanlivost.

Tabulka 2. Odrůdy vzorů

Typ plotu Obrázek Popis
Boardwalk Běžné desky mohou být baleny v horizontální poloze, vzájemně propletené, vrstvené na jednu vrstvu přes druhou.
Chastokolny Pro výrobu tyčového plotu se používají kulaté kulatiny s malým průměrem, horní část kulatiny je ostrá, tvarovaná nebo řezaná v úhlu devadesáti stupňů.
Srubové kabiny Rozdíl od chastopolny je v umístění kulatiny. Jsou umístěny vodorovně a upevněny svislou lištou.
Podání Oplocení se používá pro nízké ploty. Takový plot má čistě dekorativní funkce. Maximální, co může udělat, není nechat souseda psa na dvoře.
Proutěný Pletni jsou vyrobeni z improvizovaného materiálu - révy, tenké větve a tenké kmeny mladých výhonků stromů. Aby se zvýšila spolehlivost takové konstrukce, používá se jako rám kov.
Důležité!Plot lze namontovat na dřevěné nebo kovové podpěry. Jako základ můžete použít šroubové piloty nebo kovové železobetonové trubky. Vyzvednutímateriál pro podpěry by měl brát v úvahu vlastnosti půdy na místě.

Jak inteligentní lidé vybírají ploty, aby poskytli: fotografie nejlepších možností

Odborníci v této oblasti doporučují při výběru plotu zvolit několik aspektů:

 • , pokud je plot v souladu s obecnou krajinou lokality a fasádou domu a jiných budov;
 • zda bude mít budoucí plot atraktivní vzhled;
 • pevnost a trvanlivost konstrukce;
 • oplocení instalačních nákladů.
Důležité!Dřevěné oplocení musí být dále zpracováno z hniloby a hmyzu. Pro větší klid by měl být plot zakryt sloučeninou proti hoření. Takové kompozice se prodávají ve formě impregnací.

Zpracování by mělo být provedeno nejméně jednou za tři roky

Tak, jak si vybrat plot, který vám dá? Majitelé venkovských domů úspěšně využívají všech výše uvedených druhů oplocení a je těžké říci, zda existuje možnost, která mezi nimi není bezchybná. Výběr určitého typu plotu, měli byste se řádně starat o materiál a pak to bude sloužit co nejdéle.

Dřevěné ploty jsou obvykle malovány. Tento časově náročný proces vyžaduje mnoho času a úsilí, ale přispívá k lepší ochraně dřeva

.

Někteří majitelé uvádějí ve zbarvení plotu představivost

Výška cihlového plotu je obvykle dva až tři metry

Pokud si objednáte stavbu cihlového plotu pro profesionální zedníky, můžete si vybrat figurální nebo okrasné zdivo

Sloupy v cihlovém plotu, zdobené přírodním kamenem, vypadají dobře. Tato kombinace dává designu pevný a pevný vzhled.

Betonové profily jsou k dispozici v nejrůznějších formách. Je možné vyzvednout nejen slepá rozpětí, ale i prolamované panely s imitací zdiva nebo sloupů

Pokud budete betonovat betonové profily jednou, bude nutné obraz pravidelně aktualizovat. Pro práce je nutné použít přední barvy

Umělé kování nelze srovnávat s ničím. Pravý mistr vám nabídne jemné, elegantní vzory s květinovými nebo abstraktními ornamenty

Kované předměty se dobře kombinují s polykarbonátem, přírodním dřevem a cihlami

Nejjednodušší a nejméně estetickou možností oplocení je řetězový spoj. Jednoduchá kovová síťovina nezdobí oblast, ale zablokuje přístup k ní cizinci.

Výhodou řetězu je jeho plná transparentnost pro solární osvětlení. Vedle tohoto plotu můžete zasadit květiny a keře, nebudou trpět ve stínu

V plotě z profilovaného plechu se sloupy instalují ve vzdálenosti jednémetr Zvláště atraktivní je kombinace plechů a zdiva na sloupech

Moderní výrobci vyrábějí obklady s povlakem, který imituje dřevo nebo přírodní kámen

Související článek:

Ploty pro soukromé domy: fotografické nápady . Samostatná publikace představuje originální nápady a příklady plotů z různých materiálů pro každý vkus.

Plotové materiály - sbírka nápadů

Země řemeslníci nepřestávají ohromovat svými tvůrčími nápady. Z toho, co prostě nemají stavět ploty pro dávání s vlastními rukama levně: ze starých pneumatik, plastových lahví, skleněných nádob a mnohem více, což je obvykle považován za odpadky.

Skleněné obaly

Oplocení skleněných lahví vyvolává pouze křehkou strukturu. Ve skutečnosti je to poměrně pevná konstrukce. Pro upevnění láhve v horizontální poloze pomocí cementové malty. Pro vertikální umístění na dně každé lahve vyvrtejte otvor s diamantovým vrtákem. Po láhvi navlečené na kovové tyči.

Zvláště atraktivní je plot identických lahví

V tomto provedení mohou být vloženy další dekorativní prvky

Zelený plot

Plot z živých rostlin je nejen atraktivní, ale také docelaodolný oplocení. Použitými materiály jsou pouzdra z pichlavých keřů nejen pro dekorativní účely. Nepřekonatelnou překážkou pro nevítané hosty budou houštiny pichlavého angreštu.

Větvičky vrbové lze použít jako materiál pro živou proutí.

Jsou zakořeněny podél plotu plotu, a když se berou mladé stromy a začínají růst, spojují se dohromady jako plot

Když dosáhne požadované velikosti a výšky, můžete tento vývoj otočit ošetřením speciálních nástrojů. Po zpracování se živý plot uschne, ale kořeny ho pevně drží v požadované poloze. Ale můžete ji nechat v živé formě a udržovat ji v pravém stavu s pravidelným stříháním.

Zajištění - velmi krásný design pozemku

Bambusové oplocení

Oplocení bambusových kmenů - původní výzdoba místa. Nedává smysl dávat takový plot po obvodu místa, ale takové sekce budou vypadat velmi barevně jako vnitřní rozdíl se svými sousedy.

Není těžké postavit takový plot. Lehké stoly jsou upevněny běžnými šrouby na dřevěné příčky.

Poradenství!Aby bambusový plot netrpěl plísní, je ošetřen voskem.

Výrobci nabízejí výběr hotových částí z bambusu a dokonce válcovaného materiálu, který lze použít pro oplocení a interiérový design

Plotové oplocení

V každém obchodě s pneumatikami můžete získat nepoužité pneumatiky. Podnikatelé musí zaplatit za nakládání s tímto materiálem, takže dohoda s nimi není obtížná.

K upevnění pneumatik použijte šrouby nebo šrouby. Pro stabilitu může být pneumatika naplněna květinami ze země a rostliny mezi

Kromě těchto možností existuje mnoho dalších myšlenek. Shromáždili jsme pro Vás výběr fotografií plotů s vlastníma rukama ze šrotu:Stavba u chaty dřevěného plotu vlastníma rukama: foto instalace

Před instalací dřevěné konstrukce si vyberte jeden z druhů oplocení:

 • plotový plot z rovných prken;
 • vazba větviček a větviček;
 • "žaluzie" desek;
 • oplocení "ranč" s deskami, upevněné rovnoběžně se zemí.

V prodeji najdete dřevěné truhlářské sekce, které jsou rámy s výplní ze dřeva, umístěné různými způsoby: mříž, šachy.

Poradenství!Pokud plánujete stavbu plotu, není nutné kupovat desky stejné délky. Po jejich upevněnířezu o jednu úroveň nebo průběh.

Je důležité odstranit materiál z kůry v místech, kde byla zachována. Pod kůrou může být dřevo-jíst hmyz, který rychle kazí dřevo

Spodní části desek by měly být ošetřeny asfaltovým nebo lněným olejem tak, aby vlhkost z půdy nevedla k hnilobám dřeva.

Fotografie plotů z desek vlastníma rukama:

Pro plot se vybere réva nebo větve, které nejsou tlustší než čtyři centimetry. Tyčinky by měly být sklizeny v pozdním podzimu av zimě před začátkem toku mízy. Pro plot vhodné větve třešní, vrby, vrby, olše.

Fotografie ozdobného plotu si udělejte sami z prutu:

Pro stavbu plotu můžete použít dřevo borovice, osiky, olše, smrku a modřínu. Jehličnaté pryskyřičné horniny nejsou vystaveny atmosférické vlhkosti.

Poradenství!Věnujte pozornost kvalitě dřeva. Měla by být hladká, suchá, bez trhlin a příznaků hniloby.
Recept na domácí antiseptikum na dřevo!Vařit libru mouky ve třech litrech vody do stavu pasty. Přidejte 250 gramů vitriolu a stejné množství běžné soli. Směs se zředí sklenicí sušícího oleje a sklenicí červeného olova. Přidá se voda celkem čtyři a půl litru.

Jak si vytvořit svůj vlastníruce ploty v zemi dřeva, algoritmus funguje:

 • Označení umístění plotu pomocí pásky, lana a kolíků. Vzdálenost mezi sloupy je maximálně dva a půl metru, plánovaná výška plotu je dva metry. Pokud je výška plotu větší, musí být sloupy umístěny častěji.

Označení pozemku

Tip!Při montáži prefabrikovaných profilů postupujte podle jejich rozměrů.
 • Montáž podpěr. Podpěry mohou být instalovány různými způsoby. Jednoduše kladete póly do země nebo je betonujete v jámách. Vhodné pro použití šroubových pilot. Jsou našroubovány do země a ponechávají na vrcholu požadovanou délku pro zajištění sekcí.

Montáž sloupů

 • Upevnění příčníků. Jako příčky lze použít dřevo o ploše čtyř centimetrů nebo kovové čtvercové trubky. Dřevěné příčníky jsou upevněny šrouby, je vhodné kov upevnit svařováním nebo šrouby. K opravě sekcí se obvykle používají dva kříže.

Plotový rám

 • Upevňovací profily. Dřevěné části plotu se k hřebenům přibíjejí hřebíky nebo se upevňují pozinkovanými samořeznými šrouby. Rovnoměrné upevnění každého prvku je kontrolováno úrovní budovy.

Upevňovací materiál

 • Ochrana proti vlhkosti a nátěru. Chránitdřevěná konstrukce z vody, na jejím vrcholu upevněte hledí z kovu. Dřevěný plot je třeba natřít nebo ošetřit mořením a lakem.

Malba

Pokud chcete instalovat ploty s vlastními rukama levně - podle pravidel, nenechte si ujít drobnosti a pečlivě zpracovat dřevo. V tomto případě bude levný dřevěný plot vypadat nejen spolehlivě, ale i elegantně.

Související článek:

Dřevěné ploty: foto příklady . V samostatné publikaci jsou představeny různé myšlenky dřevěného oplocení, které lze realizovat na vlastním místě.

Základy instalace kovového plotu pro dávkování

Nejjednodušší a nejpohodlnější verze podpěr pro oplocení profilovaného plechu - piloty šroubů. Pro jejich instalaci budou potřebovat tři osoby. Dva jsou přišroubovány do zemní podpory, třetí kontroluje vertikální výskyt hromady.

Šroubové podpěry vydrží těžké zatížení, takže plot pro ně není problém

Další varianta základové lišty. Je vhodný nejen pro kovovou konstrukci, ale také pro cihlové a kamenné ploty. Ploty jsou obvykle opatřeny betonovým základem širokým 20 cm a hloubkou půl metru. Pro větší pevnost je páska vyztužena výztužnou klecí.

Po vylití je nezbytné umožnit nadaci získat sílu. To bude vyžadovat minimumtýden

Pro upevnění kovových profilů na podpěrách použijte speciální očka a šrouby nebo svařování na příčných nosnících. K upevnění plotu pro dachu vlnité podlahy (foto níže) jsou kovové rohy přivařeny k podpěrám jako příčky. Poté, co je profesionální list přišroubován k rohu kovovými šrouby nebo šrouby. Pokud vyzvednete samořezné šrouby v tónu na hlavní barvu listu, budou téměř nepostřehnutelné.

Montáž plotu z vlnité lepenky

Řetězový článek je upevněn jiným způsobem. Háky jsou přivařeny na svislé podpěry, na které je upevněna síť.Aby se zabránilo tomu, že by řetězový článek v průchozích otvorech propadl, protáhne se z něj shora a dole kovové vedení a roztáhne se mezi podpěry.

K plotu pro dávání kovového plotu budete potřebovat kulatiny a všechny stejné šrouby na kov

Novinka: plastový plot. Fotografie hotových konstrukcí

Tento typ oplocení se objevil v prodeji poměrně nedávno. Hlavní výhodou těchto konstrukcí je snadná instalace. Navíc, tyto ploty vypadají velmi atraktivní a nevyžadují žádnou zvláštní péči. Nemusí být natřeny, ošetřeny hmyzem.

Sekce plotu jsou zdobeny z obou stran

Všechno by bylo v pořádku, ale praxe ukázala, že plasty nevydrží špatně teplotní změny a vyhoří v horkém slunci. Navíc je poměrně křehká. A nezastaví sepokud se rozhodne překonat plot vašeho webu.

Montáž plastových plotů je velmi jednoduchá:

 • podél obvodu místa se kopá v plastových sloupcích;
 • vodorovné nosníky jsou přišroubovány ke svislým podpěrám;
 • se provádí montáž panelů nebo plastové mřížky do rámu.

Je možné koupit plastický plot pro dávkování v každém zahradním obchodě. K dispozici jsou vysoké ploty na hranicích areálu nebo nízké ploty pro zahradní zónování nebo květinové záhony.

Nakupujeme levné ploty pro letní chatu: ceny, foto

Jak vidíte, existuje mnoho možností pro levné ploty. Materiálové ceny určují celkové náklady na výstavbu. Nejdražší budou cihlové ploty. Cena jednoho čtverečního metru takového plotu bude minimálně tisíc rublů. Ve střední řadě jsou náklady na plot z vlnité lepenky. Cena za metr tohoto designu bude asi tři sta rublů. Vyberte si strom, pokud chcete instalovat levný plot, abyste dali své ruce.Existuje spousta možností pro fotografování velmi atraktivních dřevěných konstrukcí, takovéto prostory budou stát v průměru 150 rublů za metr čtvereční.

Video: který plot je lepší

Závěry kreslení

Takže oplocení pozemku je prvním úkolem letního rezidenta. Plot nejen skryje území před zvědavými sousedy, ale také předejdepronikání zvířat a dalších nežádoucích hostů do vaší zahrady. Krásný plot může být ozdobou vašeho domu. Cihlové a kamenné konstrukce vydrží až sto let, kovové ploty nebudou trvat méně než sedmdesát. Dřevěné ploty jsou považovány za nejkratší, ale dívejte se na staré vesnice a uvidíte, že takové ploty obstály v čase.

Jaký druh plotu zvolit, závisí možná jen na vašem rozpočtu. Dokonce i nejjednodušší plot může být navržen tak, aby vypadal velmi atraktivně.