Stretch strop v koupelně: klady a zápory

P Popularizace použití zavěšených podhledů v domácnosti přispěla k rozvoji opravárenských prací v tomto směru. Samotný proces je poměrně jednoduchý, vyžaduje však určité znalosti a nástroje. Má protahovací strop v koupelně klady a zápory. Před tím, než se uchýlíme k jeho instalaci, je třeba vzít v úvahu řadu důležitých faktorů: výrobce, typ, typ struktury, složitost práce a péče atd.

Stretch strop v koupelně klady a zápory

Video: zavěšený strop v koupelně - nápady na design

Druhy prádla pro zavěšené stropy

\ t

Konstrukce stropu se skládá z rámu a plátna. V této oblasti existuje několik druhů výrobků, které se liší přesně napínacím prvkem: polychlorovaným filmem nebo tkaninou. V důsledku toho jsou vlastnosti těchto materiálů odlišné.

Vlastnosti stěn na bázi tkaniny

Materiál jeje polyesterová tkanina, obvykle jeden kus bez švů. Je ošetřena polyuretanovou impregnací, čímž se zvyšuje pevnost, odolnost proti mechanickému poškození.

Stretch strop z polyesterové tkaniny

Věci lze provést v jedné barvě nebo se vzory na povrchu. Vzorky sestávající z jednotlivých zesítěných fragmentů tkáně jsou také vyráběny, ale jejich náklady jsou mnohem vyšší.

Přehled výrobků s polychlorovaným filmem (PVC)

\ t

S tloušťkou materiálu pouze 0,22 mm má fólie působivé vlastnosti: vysokou elasticitu, pevnost a schopnost vydržet až 100 kg nákladu na 1 m2 . Film se prodává v rolích do šířky 5,6 m, proto je vhodný pro dokončovací místnosti velkých rozměrů.

Stretch strop z PVC

Použití metody fotografického tisku umožňuje ztělesnit jakékoli konstrukční řešení, které není omezeno na žádnou konstrukci: obloukové, zkosené, přímé napětí, vytvoření 3D efektu atd.

Stojí za to zvážit klady a zápory stropu stropu v koupelně a v jednom a jiném typu. Výhodou prvního typu stropního obložení je jeho přirozenější vnímání, zajištění harmonie, stejně jako možnost malby a snadná instalace. Nevýhodou je však omezení použití.

Například není možné instalovat textilní strop v kuchyni nebo v koupelně, protože je velmi citlivý na pachy a vlhkost. Absorpce par negativně ovlivňujejeho stavu. Naopak, PVC stropy jsou ideální pro instalaci v koupelnách (dále jen jejich).

Vyberte typ plátna

Povrch může mít jinou strukturu: matnou, lesklou nebo saténovou.

První varianta je nejekonomičtější a nejedná se o péči, protože se nejedná o tak výrazné kapky kondenzátu. Vhodné pro milovníky klidných detailů interiéru.

Strop stropu matný

Druhá možnost je nákladnější. Lesk vyžaduje více péče, protože rozvody jsou na něm viditelné velmi jasně. Pro koupelny malé plochy je ideální, protože zrcadlový povrch vytvoří efekt rozšíření prostoru.

Strop stropní lesklý

Třetí možnost - trochu jako styl textilních stropů. Má lehký nenápadný lesk. Skvělé pro víceúrovňové návrhy.

Stáhnutí stropu v sateenu

Související článek:

Jak si vybrat strop v koupelně? Ze samostatné publikace se dozvíte o nejoblíbenějších metodách konečných stropů, jejich výhodách a nevýhodách.

Montážní technika: nástroje, sled prací

Mnoho lidí kupuje zavěšené podhledy ve vaně, aniž by zvážilo klady a zápory, miluje je, protože nemusí vyrovnávat povrch. To výrazně snižuje množství práce a urychluje proces instalace.

Je třeba připomenoutNedostatek dovedností v této věci může vést k vážným problémům, včetně poškození webu nebo nesprávné montáže.

Instalace rovněž předpokládá použití speciálního zařízení, které není k dispozici každému majiteli:

 • výkon tepelného děla do 50 kW;
 • doprovodný nástroj - razník, sušička budov, šroubovák, montážní pistole, kovová pila;
 • upevňovací prvky - hmoždinky, šrouby;
 • přídavná zařízení - špachtle, svinovací metr, stavební úroveň, úhloměr nebo čtverec, stavební tužka;
 • žebřík.

Sada pro montáž na strop

V případě nedostatku vybavení byste neměli provádět opravy sami, kontaktovat odborníky. Pokud máte všechny potřebné nástroje, nebo si je můžete vypůjčit, můžete znovu zvážit klady a zápory protahovacího stropu ve vaně a provést instalaci sami podle pokynů.

 • Odstranění velikosti místnosti

Měření parametrů koupelny a ukazatelů úhlů se provádí pomocí úhloměru. Další je označení stěn, které využívá rovinu a tužku. Minimální vzdálenost od stropu je 4 cm a navíc nebude zbytečné starat se o dodatečnou zvukovou izolaci stropu pod stropem protažení .

Označování baget

 • Montážní profil

Měříme požadovanou délku profilu pomocí pásky a odřízneme díly kovovými nůžkami. Na křižovatce je třeba ponechat rohy tak, aby dvě krabice přesně seděla. Po celé délce děrujte otvory. Provedeným označením upevníme profil pomocí šroubováku, hmoždinek a šroubů.

Přistávací profil na šrouby

 • Elektrická instalace

O osvětlení by mělo být rozhodnuto předem. Obvykle se používají závěsné stropy . Nesprávný výpočet jejich pozice je důležitým momentem práce. Samotná instalace zařízení se provádí po vyrovnání PVC. O LED stropních svítidlech pro zavěšené stropy, viz samostatný článek.

Instalace konzoly pro bodová světla

 • Příprava prostor a ložního prádla

Vytápění místnosti teplovzdušnou pistolí

 • Vazba PVC

Pro pohodlné plnění čepele do profilové drážky použijte stěrku. Musíte začít od základního úhlu (je označeno na plátně). Po upevnění jednoho rohu se přesuňte na opačnou stranu a poté dokončete práci na dalších dvou. Dále se pohybujte od středu každé stěny po obvodu.

Práce s upevňováním filmu ve slotech

 • Vyrovnání povrchu

Hladkýzáhyby pomohou vysoušeči budovy. Nasměrujte proud vzduchu ze středu na stěnu. Poté se provede maskování spojů (pokud existují) a instalace ozdobného víčka.

Vyhlazování záhybů pomocí fénu na vlasy

Upozorňujeme, že PVC může způsobit nepříjemný zápach, ale po větrání zmizí.

Vážení pro a proti montáži stropu z PVC

Strop ve vaně, jejíž výhody a nevýhody by měly být zváženy před instalací, je skvělý způsob, jak překrýt konstrukční chyby.

Mezi výhodami návrhů:

 • snadnost instalace - strop můžete instalovat i sám, ale bude trvat déle;
 • rychlost práce - v průměru trvá 3–4 hodiny;
 • schopnost vytvořit hladký a hladký povrch bez vyrovnání stropu;
 • snadnost údržby - stačí prostý oděr prachu a kapek;
 • schopnost přeinstalovat;
 • do 15 let služby;
 • vydrží zátěže - když se sousedé zaplňují shora, voda zůstává ve filmu, odkud může být čerpána ven.

I přes řadu pozitivních vlastností mají pozastavené stropy kontroverzní body, například:

 • vysoké náklady na tisk fotografií;
 • nebezpečí nepřesností a ztráty vzhledu (zjevných spojů), pokud je to žádoucí, uložit a zakoupit pás menší šířky;
 • neschopnost instalovat v nevytápěných místnostech - při teplotách pod 5 ° C může prasknout;
 • seznam nezbytných nástrojů pro instalaci.

Měl bych instalovat zavěšený strop?

Má protahovací strop v lázních klady a zápory. K jeho zřízení či nikoli není jen individuální preference, ale také finanční příležitost.

Pokud chcete vytvořit jedinečný interiér, musíte utratit spoustu peněz: objednat si osobní výrobu materiálu s fotografickým tiskem, 3D efekt. Pokud chcete vytvořit dvojité stropy, budete možná potřebovat služby architekta.

Pokud chcete jen zředit interiér, aniž byste se uchýlili k nákladům, můžete věnovat pozornost levným čínským vzorkům plátna.

Video: výhody a nevýhody napínacích stropů v koupelně