Strop Strop LED stropní svítidla

O Oznámení v domě může buď dát zvláštní kouzlo místností, nebo zvýraznit všechny jeho nedostatky. Čas již uplynul, když se ve středu místnosti používaly tradiční lustry, protože existují i ​​jiné způsoby, jak snížit strop, který diktuje další trendy. LED stropní svítidla pro závěsné stropy, závěsné a další, jsou vynikající alternativou. To je neobvyklé a poněkud nové, takže byste se měli lépe seznámit s takovými osvětlovacími zařízeními.

Stropní svítidla LED pro napínací stropy

Co jsou některé?

Stropní svítidla LED pro zavěšené stropy mohou být velmi různorodá, a to:

  • Vložené;
  • Nákladní listy;
  • Rotary;
  • Pivotal.

První dva typy se liší způsobem instalace. Zapuštěné stropní svítidlo LED pro zavěšené stropy poskytuje kompletní obraz stropu, jakési homogenní struktury. Zdá se, že strop byl okamžitě namontován. Takové zařízení může mít otočný mechanismus nebo být stacionární. Lze namontovat i podobné modelyskryté nebo vnější části. LED světla, která jsou vestavěna do stropu, vám umožní získat zajímavá řešení osvětlení a to vše díky tomu, že můžete vidět body právě tím, že jsou přímo pod nimi. Pokud je ve vestavěné lampě vyčnívající část, pak může být zcela nezávislým dekorativním prvkem.

Zapuštěná otočná LED lampa

Zapuštěné svítidlo LED

Režijní náklady se používají v případech, kdy nelze použít stropní svítidla LED zabudovaná do zavěšeného stropu. Jsou instalovány přímo v rovině, nejčastěji na sádrokartonovém rámu, protože není možné je upevnit na strop.

Režijní náklady mají větší prostor pro přizpůsobení světelného toku, protože jsou převážně otočné a mají k tomu široký úhel. S nimi je velmi vhodné zvýraznit určité oblasti, které nebyly původně plánovány, například obrazy. Pro jejich instalaci nepotřebujete speciálně sestavenou součást, kterou je třeba namontovat před natažením stropu.

Dekorativní svítidlo pro povrchovou montáž

Co se týče soustružení a soustružení, již jsme zmínili, že se nebudou opakovat.

Závěsné svítilny jsme rozdělili na samostatnou skupinu, protože se podobají tradičním lustrům s jedním baldachýnem. Mají také LED lampy jsou ve svém složení a mohou být úspěšně použity pro všechny typy stropů, včetně podhledů. Tyto modely jedinečně zdobí interiér a přinášejí dotek minimalismu, protože v sortimentu podobných LED lamp pro závěsné stropy je těžké najít tradiční květiny, okvětní lístky a podrobnější dekorativní prvky.

Vlastní LED závěsné světlo

Snadné použití LED svítidel

\ t

Bodové LED lampy poskytují dostatek příležitostí při organizaci osvětlení v domě. Stretch strop je v kombinaci s nimi v nejlepším způsobem. Jsou schopny rozptýlit světelný tok na malé ploše, což je velmi výhodné pro lokální osvětlení jednotlivých úseků obydlí. Pokud potřebujete klidné, měkké osvětlení v ložnici, pak stačí několik teček. Pokud je pracovní plocha osvětlena, můžete soustředit 2-3 lampy na malý prostor a vaše oči nebudou unavené.

LED diody mají obrovskou výhodu mezi ostatními lampami při instalaci světla do zavěšeného stropu. Mají vysokou energetickou účinnost. Povrch stropu nebude poškozen, protože žárovky to mohou udělat, nepotřebují žádné speciální náboje jako u halogenových žárovek. Jejich radiační spektrum nemá ultrafialové vlny - to znamená, že osvětlení v domě bude co nejpřirozenější a nejpříjemnější pro oči.

LED diody nepoužívají 220V proměnné, alekonstantní 1,5-3,5V, což je bezpečnější pro člověka. Nemají také závislost na kvalitě elektrického proudu, takže blikání jejich záření za předpokladu, že není možná správná instalace.

Související článek:

LED svítilny pro vnitřní osvětlení. Co jsou tato zařízení a proč získávají takovou popularitu?

Kolik jich potřebuje pro osvětlení?

Samozřejmě to není 1 nebo 2 lampy, zejména pokud se rozhodnete vzdát se obvyklého lustru. Výpočet je založen na následujícím standardu - 1 LED zdroj je schopen zajistit osvětlení 25-30 W pro 1 čtvereční metr podlahy, to znamená, že pro běžné osvětlení takové plochy budou zapotřebí 3 body. Níže je uvedena srovnávací tabulka různých typů lamp.

Světelný tok, lm LED, W Zářivka, W Vlákna, W
50 1 4 20
100 5 25
100-200 6/7 30/35
300 4 8/9 40
400 10 50
500 6 11 60
600 7/8 14 65

Rád bych poznamenal, že svolba LED lampy by se neměla řídit cenou, nebo spěchat na nízké ceny, je lepší rozpoznat jméno výrobců, kteří se již sami doporučili.

Nuance během instalace

Než budete pokračovat v instalaci stropu, musíte přemýšlet prostřednictvím kabeláže do míst zapuštěných svítidel, od té doby bude obtížné. A to není poslední věc, kterou musíte udělat, než se plátno natáhne. Vzhledem k tomu, že diody LED pracují na různých napětích, můžete si vybrat různé modely, například modely, které pracují od 220 nebo ty, které osvětlí prostor místnosti pomocí 12 nebo 24 V. Pokud zvolíte druhou možnost, pak se postarejte o nákup transformátoru sníží se napětí. A jeho umístění je také třeba promyslet.

Montáž LED zapuštěného svítidla

V tomto případě by nejlepším řešením bylo přesunout ho nad rámec stavebních mezí, protože poklopy a pozorovací okna budou kazit celkový holistický obraz stropu.

Upevňovací prvky pro zapuštěná svítidla LED

Umístění LED svítidel na rám stropu stropu

Závěry

Stretch strop - to je krásné a moderní. Pro to, musíte zvolit vhodné osvětlení, a objemný lustr není vždy nejlepší volbou. Dnešní nejatraktivnější vzhledLED stropní svítidla pro zavěšené stropy. Jejich rozsah dnes může otírat nos jiných typů osvětlení. Zvláštním zvýrazněním je skutečnost, že mohou být namontovány zcela bez povšimnutí, což vytváří jakési tajemné osvětlení.

Video: montážní svítidla ve stropě