Stylový a pohodlný interiér s rohovými pohovkami: podívejte se na fotografie a vezměte v úvahu ceny

Výběr pohovky, můžete vyřešit několik problémů najednou. Čalouněný a pohodlný nábytek si pěkně sedí a sladce si zdřímne. Pohovka v interiéru hraje důležitou roli, a pokud je velký prázdný koutek, není lepší ho skrývat v tak nádherném způsobu? Dnes, z redakcí HomeMyHome.ru, je moře informací o tom, co jsou rohové pohovky. Fotky a ceny pomohou při výběru nábytku.

Druhy rohůpohovky

Dá se říci toto: pokud chcete v domě vytvořit úhlovou pohovku, jděte si ji koupit. Ale pak vyvstává řada otázek. Která forma je lepší? Odlišují se od sebe? Existuje rozdíl v mechanismu posuvných modelů? Ale stojí za to si vybrat model, pokud je tato loketní opěrka zajímavější? Jaké čalounění si vyberete pro obývací pokoj nebo kuchyň a zda se pohovky liší designem a tvarem? Postupně budeme odpovídat na všechny otázky.

Stavbou

Pohovky, které jsou vhodně umístěny v rohu místnosti, jsou stacionární a modulární.

Stacionární modely mohou být monolitické nebo se mohou skládat ze dvou prvků spojených dohromady

U některých modelů jsou bloky spojeny dohromady. Ale pokud jste fanouškem častých přestaveb nábytku, není to vaše volba. Další variantou spojení je dobře koordinovaná práce dvou desek. Jedním z nich je držák a druhý hák, který zachycuje držák. Ukázalo se, že spojení je silné a nábytek se snadno rozebírá.

Nuance!Pro člověka bude snazší použít fyzickou sílu, rozebrat závěs a hákovou spojku, ale pro ženu bude snazší jednoduše odšroubovat a znovu dotáhnout šrouby.

Modulární konstrukce se skládají z několika prvků. Jeden z nich má úhel, ostatní jsou rovné. Pointa je, že všechny části mohou být změněny mezi sebou, což mění celkový vzhled pohovky

Nevýhody těchto modelů jsou hmatatelné vizuálně a fyzicky spoje.

Podle formuláře

Tvar standardní pohovky s rohem je dopis"G".

Jedna část s úhlem a jedna dlouhá přímka

Stejné části

Pohovka, jejíž vzhled se podobá písmenu „P“, je také považována za úhlovou. Takový nábytek se dobře používá jako prostorový prvek. Tvar pohovky ovlivňuje její funkci. Pokud je třeba místo na spaní, nábytek by se měl rozložit. Také v malé místnosti nedávejte objemový design ve formě písmene "P".

Materiály pro výrobu rohových sedacích souprav

\ t

Každý model má následující součásti: rám, výplň a typ čalounění. To je přesně to, co určuje - máme rádi nábytek nebo hledat více.

Rám

Srdcem výrobku je stojan a můstky. Jsou vyrobeny z dřevěných tyčí, překližky, dřevotřískové desky. Je moudřejší dát výběr dřevěného rámu jako odolnější a opravitelnější. Překližka je méně trvanlivá, ale mnohem lepší než dřevotřískový rám.

Rám je upevněn kovovými prvky a opláštěn vrstvami z překližky a někdy vláknitou deskou

Rám určuje kvalitu výrobku. Věnujte pozornost vzdálenosti mezi loketní opěrkou a sedákem - neměl by být velký. Nejlepší stavba dává velmi malou mezeru. Vzdálenost na každé straně musí být stejná.

Plnění

Plnivo tvoří měkkou část nábytku a skládá se z bloků: hustých a měkkých, poskytujících pohodlí při sezení.

Pěnová pryž je levný materiál, ale není známátrvanlivost. V dětském nábytku to není tak důležité, protože dítě rychle roste a bude potřebovat novou pohovku

Polyuretanová pěna nebo polyuretanová pěna je také poměrně levná, ale trvá déle než vrstva pěny. Kromě bloku polyuretanové pěny se jako plnivo používá granulovaná polyuretanová pěna. Pružinová jednotka sestává z koherentně závislých malých soudržných pracovních pružin. Při dlouhodobém používání na těchto sedacích soupravách jsou zde namočené. Nejdražší je výplň, kde pružiny jsou na sobě nezávislé v pružinovém bloku.

Typ čalounění

Barvy nábytku mohou být libovolné a čalounění je vyrobeno ze specifických druhů materiálů. Výsledkem je, že stejné modely pohovek s různými typy čalounění se budou lišit v ceně. Čím složitější je typ tkaniny, tím vyšší je.

V rodinách, kde jsou malé děti nebo zvířata, je v hale vybrána pohovka s měkkým rohovým rohem

.

Hejno vypadá jako plyš, je velmi odolné proti opotřebení a dokonale snáší opakované čištění. Ceny za takový nábytek jsou poměrně příjemné a síla hmoty na vysoké úrovni. Sedací soupravy potažené rohoží nebo pytlovinou nepřidávají do obývacího pokoje eleganci, ale v dětském pokoji budou velmi vhodné.

Ženilka poněkud připomíná látku z auta a nachází se uprostřed cenového rozpětí. Ženilka má různé typy vazby s žakárem, saténem, ​​tapisérií, což ovlivňuje jak sílu, tak cenu.

Žakárové pohovky jsou drahé, protože tkaninasestává z komplexní vazby. Syntetické a přírodní nitě mohou být zahrnuty v materiálu

Náhrada kůže je vhodnější na pohovkách umístěných v kuchyni nebo kanceláři

Rozměry rohových sedacích souprav

Rozměry rohových sedacích souprav pro obývací pokoj a ostatní místnosti jsou vybrány s ohledem na celkové rozměry prostoru. Nábytek se vyznačuje délkou dílů, hloubkou sedadel a výškou zad. Každý výrobce preferuje vlastní standardy a rozměry čalouněného nábytku.

Obecně platí, že pohovky s úhlem jsou velké a malé. Velký rohový nábytek dokonale zapadá do prostorných pokojů, umožňuje zónu místnosti a po dlouhou dobu slouží věrně velké rodině.

Příjemným bonusem by bylo široké lůžko

.

Malá rohová pohovka pomůže vybavit malou místnost v bytě, stejně jako kombinovat odpočívadlo a ložnici.

Jak rozložit rohovou sedačku v závislosti na typu skládacího mechanismu

Každý výrobce, který respektuje sebe sama, věnuje zvláštní pozornost ergonomii a funkčnosti, takže téměř všechny modely jsou dnes umístěny na posteli. Taková transformace má několik možností, z nichž každá má ventilátor.

Skládací rohové pohovky "Eurobook" a "Pantograph"

Nebylo náhodou, že jsme umístili Eurobook na prvním místě. To je nejoblíbenější mechanismus, jak rychle a snadno vydělat.transformace.

Sedadlo musí být posunuto dopředu a opěradlo musí být spuštěno na svém místě

.

Celá konstrukce bude mnohem spolehlivější, pokud je posuvná část vybavena širokými koly. Pantograf se také nazývá „tick-tac“. To je jakýsi "Eurobook". V rámu skládacího mechanismu je kov s pružinami. Pro prodloužení zvedněte skládací část nahoru a dolů obloukem. Zadek, stejně jako v "Evroknizhka", padá na prázdné místo.

Pantograf je ideální pro měkké podlahy a nepoškozuje je.

„Dolphin“ a „Akordeon“

Úhlová posuvná pohovka s transformačním mechanismem nazvaným "Dolphin" se rozkládá ve dvou stupních. Nejdříve musíte zatlačit dno dalšího prvku budoucího prostoru pro spaní. Jedno malé úsilí - a tato část je na stejné úrovni jako zbytek pohovky.

Úsilí se příliš nevyžaduje, takže tento nábytek lze používat denně jako lůžko

„Akordeon“ se snadno rozkládá s mírou. Chcete-li získat postel vytáhnout sedadlo "přes" pro reproduktory pro tuto smyčku. Sedadlo opouští, záda spadá bezpečně a vše se mění na pohodlné ploché místo.

Akordeon je vhodný pro každodenní použití jako místo ke spánku

"Francouzská postýlka"

Není to nejlepší mechanismus, který se nedoporučuje pro každodenní použití jako spánekpříslušenství.

Ale pro rozkládací pohovku „Francouzská postýlka“, která navštívila dům a zůstala přes noc, může být host rozšířen

.

Stavba je rozložena následovně:

  1. Všechny polštáře jsou odstraněny.
  2. Sedadlo se zvedá a mírně převyšuje, aby se opřelo o podpěru.
  3. Poslední část lehátka klesá, nohy narovnané.

Tento typ mechanismu není příliš mobilní, ale je kompatibilní s pružinovými bloky, na rozdíl od „akordeonu“.

Jak vybrat rohovou pohovku - doporučení našeho vydání

Abychom nepočítali a nebrali to, co budete později litovat, čteme a následujeme užitečná doporučení týkající se výběru rohových konstrukcí.

Existuje několik kritérií:

  • velikost;
  • barva;
  • ;
  • čalounění;
  • výplň.

Nejdůležitější je vybrat nábytek, který je vhodný pro velikost místnosti. Vezmeme si ruletu a změříme plochu, na které bych chtěl nainstalovat pohovku.

Poradenství!Zaměřujeme se také na výšku parapetů - bude to ošklivé, pokud opěradlo zavře okno.

S barvou je vše zcela jasné: vybraný tón by neměl být v rozporu s místností.

S množstvím pestrobarevných předmětů v místnosti si můžete vyzvednout neutrální odstín bez ohledu na vlastnosti dekoru. Ale polštáře nebo přikrývka mají jasnou

Chcete-li změnit interiér, doporučujeme zvolit tón kontrastující s předchozí barvou

Když je pohovka kombinována se zbytkem interiéru, je to úžasné

Pokud si v obývacím pokoji vyberu pohovku, řídí se růstem starších domácností: toto není dětský koutek a člověk by měl být pohodlně sedět a vstávat.

Pokud jsou loketní opěrky měkké, je vhodné na ně položit obě ruce a hlavu

Je dobré dát mobilní telefon na tvrdou loketní opěrku nebo na hrnek.

Tvar pohovky umožňuje upravit okolní prostor

Kožené čalounění je velmi praktické, snadno se čistí, ale kontakt s pokožkou není tak příjemný, zejména v létě. V malé místnosti toto čalounění přinese ducha kanceláře. Pokud si opravdu chcete vybrat lehké čalounění, měli byste předvídat, jaký druh obalu je lepší zvolit. Výplň zvyšuje náklady na pohovku. Pokud je však prioritou kvalita, pak ortopedické bloky se samostatnými prameny vydrží velmi dlouho.

Možnosti umístění rohových pohovek s fotografickými modely v interiéru

Proč musíme zvážit fotografii s různými pohovkami, pokud si můžete vybrat nábytek a místo pro něj sami? Odpověď je jednoduchá: trh se vyvíjí, výrobci dodávají různé modely, vyrábějí nové produktové řady a návrháři pro ně vybírají slušný rámec. Studium takového estetického a užitečného fotografického materiálu, člověk chápe, co lze udělat ještě lépe,a může si koupit pohovku pohodlnější a praktičtější než ten, který jsem chtěl vzít na počátku. Nápady pro interiérový design - a to vše pro zlato.

Související článek:

Pohovka s místem na spaní v kuchyni : typy, rámy, čalounění, výplň, skládací mechanismus (eurobook, akordeon, delfín, skládací postel, výsuv), Jak si vybrat nejlepší pohovku - v naší publikaci.

Klasické rohové sedací soupravy s polštáři a loketními opěrkami

Klasika se vejde do standardních interiérů, vypadá pevně a textil a područky doplní nábytek o další pohodlí.

Téměř každý může být kombinován se šedým

Neutrální barvy a nenápadný květinový vzor dobře zdobí obývací pokoj

Káva a mléko: dobře zvolená kombinace barev a odlišný vzor polštářů

Nábytek může být neoznačený a velmi elegantní

Moderní modely rohových pohovek s vestavěnými policemi a tyčemi v rohu

Moderní rohová pohovka v obývacím pokoji zohledňuje potřeby spotřebitelů. Jak pohodlné je shromáždit společnost v útulném obývacím pokoji a neběhat stokrát do kuchyně: stačí podat podnos s nápoji jednou a to, co se nehodí, je umístit jej do vestavěného baru nebo na polici.

Funkční nábytek je velmi populární

Elegantní modely jsou vhodné pro různé styly obývacího pokoje.

Tyč lze umístit do loketní opěrky

Na které straně úhlu je úhel odebrán pod tyč

Související článek:

Rohová pohovka v kuchyni : vlastnosti, výhody a nevýhody různých modelů, standardní velikosti, konstrukční prvky, použití mechanismů a čalounění, vytváření stylových interiérů, výroba Kvalitní nábytek do-it-yourself, přehled aktuální nabídky trhu je v naší publikaci.

Rohové pohovky s velkým lůžkem 200 × 200 cm

V katalogech nábytku jsou rohové pohovky vždy nasměrovány do obývacího pokoje s fotografiemi a cenami, což šetří lidem čas. Můžete okamžitě posoudit svou kupní sílu, zjistit vše, co potřebujete v popisu modelu a učinit správnou volbu.

Lidé mají různou výšku a některé modely nejsou vhodné. Výrobci nabízejí mnoho modelů s velkou postelí.

Velikost 200 × 200 cm se považuje za dvojité sedadlo

Když se složí, pohovka se nesmí nijak zvlášť vymykat velikosti

Nízkohodnotné čalounění a při rozložení ponechává pohovku přitažlivou

Krásné rohové pohovky do obývacího pokoje

Existují také mimořádně úspěšné modely pro návrh obývacího pokoje s úhlovou pohovkou. Originální nábytek je mnohem dražší, ale liší se buď nestandardním přístupem k formě, nebo jednoduše elegantním vzhledem.

Pohodlné opěrky hlavy činí tento nábytek krásným a pohodlným. Toto je ráj pro velkou společnost

Tmavá kůže s téměř černým čalouněním vytváří v obýváku eleganci

Kombinace pompy a modernosti v jednom modelu

A jak se vám líbí tento neobvyklý tvar?

Modulární model s jasným designem pro high-tech styl

Věnováno milovníkům bohatých a světlých obývacích pokojů ...

Související článek:

Návrh obývacího pokoje s úhlovou pohovkou : výhody a nevýhody, barevné řešení, jak umístit a ozdobit pohovku, doporučení a odborné rady - přečtěte si publikaci.

Rohová pohovka v dětském pokoji

Modely pro děti se neliší ve velkých rozměrech. Barvy mohou být libovolné, ale neměly byste si vybírat tmavé barvy.

U malých dětí je toto zbarvení příliš značeno

Na světlý nábytek se zářivými polštáři

Kolik je rohová sedačka - přehled cen

Po prohlédnutí různých fotografií rohové pohovky se stává zajímavým, kde si můžete koupit kvalitní model za atraktivní cenu. Za tímto účelem je na internetových stránkách každého odpovědného výrobce nebo dodavatele katalog s celou řadou rohových pohovek s fotografiemi a cenami.

Úhlový model s transformací "Dolphin" zvýrobce HomeMe

\ t
Design Úhel, typ Místa Čalounění Doplňkové prvky Výška
Skládací, rohový Univerzální 3 Umělá kůže, tkaninaPodručky

Krabice na prádlo
88 cm
Úhlový model s transformací "Dolphin" od výrobce HomeMe

Nechte svou pohovku nejkrásnější a nejpohodlnější. Zvedněte to pomalu!

Video: jak si vybrat rohovou pohovku