Suché věci v každém domě: stropní sušička na balkon

Žádná rodina si nedokáže představit život bez takových pravidelných činností, jako je praní prádla. A bez ohledu na to, jak se vyrábí: stará „dětská“ pračka nebo moderní automatický stroj, který vymačkává věci téměř úplně - bez sušení se nedá dělat. A nejlepší místo pro to bylo a zůstává balkon. Kromě toho, pokud je prosklené, může být sušené na to iv zimě, kdy se zahřívá docela dobře na slunečných dnech. Ale nejprve musíte přemýšlet o takovém návrhu jako sušička na balkóně (to bude strop, zeď nebo podlaha - to nevadí). O ní dnes a bude projednáno.

Sušičky na balkóně jsou velmi užitečné při mytí

Jaké sušičky prádla jsou

\ t

V dnešní době se objevilo spousta různých „důmyslných“ sušiček, které slibují úsporu místa a času při zavěšení. Většina těchto zařízení však není dobře promyšlená. Příkladem by mohla být sušička prádla „Liana“, která netoleruje chlad (a balkony se zřídka zahřívají), ohýbá se pod tíhou mokrého prádla a v důsledku toho často neslouží ani tři roky. Problém zde není, že „Liana“ není vhodná pro sušení prádla. Spíše je to touha výrobce šetřit na spotřebiteli, používat méně odolné kovy a příslušenství. Ale ve spravedlnosti stojí za povšimnutí, že takové modely některých výrobců jsou poměrně vysoké kvality a jsou populární mezi obyvatelstvem. Takže, pokud se domácí mistr rozhodl instalovat takové, pak to stojí za prozkoumání trhu v tomto segmentu velmi pečlivě.

Taková zařízení lze také namontovat na stěnu .

Stojí za to zvážit, jaký typ sušiček jsou. Hlavní jsou:

  • Strop;
  • Podlaha;
  • Wall;
  • Venkovní.

Samozřejmě ne všechny „know-how“ v této oblasti lze přizpůsobit určitému typu. Obracíme-li se na výše uvedenou variantu, sušička „Liana“ je stropní. Druh hybridů, vytvořený na základě dvou typů.

Stropní konstrukce a jejich vlastnosti

\ t

Stropní sušičky prádla jsou velmi běžné. Jejich hlavní výhodou je to, že naprosto nezasahují do pohybu osob podél samotného balkonu a zároveň jsou velmi pohodlné pro provoz. Mnozí si stěžují, že jsou velmi nepohodlné instalovat - protože k tomu musíte vrtat betonový strop (hledí), ale tato nevýhoda není kritická. Každému domácímu mistrovi, který ví, jak se má v rukou držet děrovač, se s tím snadno poradí.

Nicméně, možnost stropu je více populární a pohodlnější

Nejpraktičtější jsou zavěšené bubnové sušičky s pružinovým zdvihacím mechanismem. Podle potřeby je konstrukce, která se skládá ze dvou příčných a několika podélných trubek (na kterých je zavěšeno prádlo), snížena na pohodlnou výšku pro zavěšení a upevnění. Po vysušení je držák odstraněn a snadno se zvedne, aniž by rušil domácnost, aby se zabývala různými úkoly na balkóně.

Sušička prádla na podlaze - profesionálové anevýhody

Toto je možnost pro ty, kteří si nepřejí, aby se s výrobou sušičky nepořádali. Ale mělo by být pochopeno, že tento typ malých balkonů není místem. Koneckonců, pokud je rozložen, pak bude téměř nemožné pohybovat se kolem lodžie. Navzdory tomu však má řadu nesporných výhod oproti jiným druhům. Za prvé, tento design je mobilní, což znamená, že v případě potřeby může být přemístěn do jakéhokoliv rohu lodžie (pokud je prostor k dispozici) a za druhé umožňuje instalaci uvnitř bytu během zimního období.

Moderní modely jsou velmi odolné a vydrží až 20 kg prádla. Pro srovnání, jedno zatížení v automatické pračky je 3-8 kg. Je-li to nutné, sklopí se a zasune za skříňku nebo pod postel, což lze také považovat za ctnost.

Podlaha však zabírá příliš mnoho místa na malém balkónu, což omezuje pohyb

Dobrá rada!Při výběru této konstrukce byste měli věnovat pozornost její pevnosti v rozloženém stavu a kvalitě mobilních spojů. Pokud jsou slabé, sušička může velmi rychle selhat.

Nástěnná sušička prádla na balkon: co to je

Tento druh lze mezi ostatními označit za nejpraktičtější a nejoblíbenější. Jsou poměrně jednoduché na instalaci, vydrží těžké zatížení a nejodolnější. Mohou být rozděleny do pevné, setrvačné a posuvné konzoly.Zastavme na každém z nich.

Některé nástěnné sušičky jsou při skládání poměrně kompaktní

Nejjednodušší sušičky

Pevné konstrukce jsou nejjednodušší. Obvykle se montují na dvě protilehlé stěny a mezi nosnými tyčemi jsou napnuta lana. Mohou být mobilní nebo nehybné. Takové prádelní šňůry na balkonech jsou nejčastější. V případě potřeby lze lano vyměnit nebo dotáhnout více. Pravidelná údržba je omezena na jednoduché stírání kabelů vlhkým hadříkem.

Inerciální konstrukce

Setrvačnost je druh předchozí verze s menšími rozdíly. Na jedné ze stěn je umístěna háčková deska. Mechanismus je instalován na opačné straně, kde jsou šňůry navinuty na jarních bubnech. Pokud je nutné zařízení používat, je kabel s kroužkem na konci vytažen a drží se na háku. Po uvolnění prstence se lano za působení pružinového mechanismu navine zpět na buben. Výhodou takových lan na balkóně pro sušení prádla je, že můžete použít všechny šňůry a jeden po druhém.

Modely setrvačnosti jsou považovány za dostatečně spolehlivé

.

Posuvný věšák na šaty na balkon

Posuvné sušičky na stěnu jsou také kompaktní ve složeném stavu. Pokud je to nutné, jednoduše se pohybují ve vzdálenosti 50-60 cm od zdimají jednu hlavní nevýhodu - jejich náklady jsou poměrně vysoké. Na balkoně se také nazývají stropní věšáky na prádlo.

Vnější konstrukce: Jak mohou vypadat

Ty se nazývají sušičky pouličního oblečení. Jsou poměrně praktické. Koneckonců, pokud není pračka v domě, který téměř mačká věci suché, pak s vnitřním uspořádáním struktury všechny vody, která odtok z nedostatečně vymačkané oblečení bude na podlaze. A to, jak vidíte, není moc příjemné. V tomto případě by nejvhodnější variantou byla venkovní sušička, která se skládá ze dvou lamel nebo ocelových trubek instalovaných na okrajích balkonu kolmo k zábradlí a směřujících ven. Mezi nimi jsou lana natažena, což může být jak pevné, tak na prstenci s možností pohybu.

Toto provedení je vhodné pouze pro soukromý dům

Důležité rady!Množství prádla, které lze umístit na sušičku, bude záviset na tom, jak silné budou příčné nosníky nebo trubky. Doporučuje se mít vždy rezervu na tento parametr, i když je počet věcí stejný při každém praní, v případě příchodu příbuzných nebo něco takového.

Výhody a nevýhody používání stropních konstrukcí

Nepochybně pozitivní kvalitou těchto struktur je jejich použitelnost. V tomto parametru jsou jednoznačně předřazeny možnosti podlahy. Ano, a když visí věcina venkovních sušičkách hrozí nebezpečí, že se umyté prádlo sundá. Jejich nevýhodám se však nelze vyhnout. Jedná se především o nedokonalost návrhů a přání výrobce získat maximální zisk. Proto je obtížné vybrat si opravdu kvalitní věc. Také není příliš výhodné, že při slabém odstřeďování zbývající voda proudí přímo na podlahu. Zůstane buď nahradit hrnce, nebo otřít, pokud je na podlaze dlaždice nebo linoleum.

Nejspolehlivější strop - mechanický výtah

Separace druhů podle konstrukčních prvků

Sušičky prádla na balkóně lze rozdělit také podle konstrukčních prvků. Mohou to být:

  • Vysoušeče Traverse;
  • Podle „lianas“, které jsme již zmínili;
  • Jednoduchá šňůra na prádlo;
  • Elektrické stropní sušičky;
  • S polymerovou síťovinou.

Jejich návrhy jsou odlišné, což znamená, že stojí za to říct něco málo o každém z nich.

Krajky z "popínavek", spojené s vnějším vedením nevypadají příliš esteticky

Příčníky se zdvihacím mechanismem

Taková zařízení pro sušení jsou stropní. Obvykle mají mechanismus zvedání pružiny nebo lana. Soudě podle recenzí v síti, jaro je nejspolehlivější a snadno se instaluje, ale mnoho preferuje lana. A to znamená, že je to nevděčný úkol.Který sušič je lepší - rozhodnout se pro každého osobně.

Zařízení pro sušení prádla na balkóně "Liana"

Už jsme to zmínili, ale stojí za to se podrobněji zabývat kritérii výběru. Uživatelé argumentují, že potřeba koupit takový design je mnohem kratší než balkón samotný. Také během instalace stojí za to se postarat o asistenta, který nemůže tuto práci zvládnout sám - je to poměrně problematické. Někdy dokonce i nad tímto geniálním vynálezem lidstva zmatení odborníci. Abychom nebyli neopodstatněni, doporučujeme se seznámit s jedním z těchto recenzí o sušičce pro balkon Liana.

Takže se to může stát s fénem "Liana"​​

yana33, Rusko, Moskva:(...) Ano, ze strany je to velmi vtipné, pravděpodobně to vypadá, čte, ale pro mě je uživatel velmi smutný ... Smutný, otravný, urážlivý ... Mimochodem, pokud, jako by při myšlence, snížení liana na konec dolů bude narušeno regály na balkóně. Vaše spodní prádlo k vám bude sestupovat pod úhlem. (tam, kde není regál, tam všechno sklouzne. Více zábavy, když hůl leží na polici s ložním prádlem.

Učte se z našich chyb. Byl jsem rád, že mohu pobavit všechny čtenáře. Děkuji za pozornost.

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_3603194.html

Nejjednodušší možností je prádelní šňůra

Jak se říká, všechny geniální jsou jednoduché. Tak to je tady. Volba je velmi pohodlná, nevyžaduje složitou instalaci, je elementární udržovat. Z tohoto důvodu jenejběžnější.

Elektrické stropní sušičky - co to je

Poměrně pohodlné zařízení, které umožňuje sušení prádla na balkoně v každém ročním období. Vypadá to jako normální, ale zároveň je nahoře instalován ohřívač, který provádí celý proces. Velkým plusem je, že na tom věci rychle uschnou. Nevýhodou je potřeba připojit napájení a vysoké náklady. Nicméně, majitelé jsou ochotni obrátit oči před tím. Pohodlí použití takového zařízení však tyto nevýhody pokrývá.

elektrická stropní sušička s vytápěním a ovládací panel je velmi pohodlné

Polymer Mesh vzory Konstrukce síťoviny z polymeru

Velmi jednoduchá možnost. Skládá se z několika úrovní mřížky, na kterých jsou věci vyloženy. Taková konstrukce je zavěšena na stropě a čím vyšší je, tím rychleji prádlo vysychá v důsledku stoupajícího teplého vzduchu. Konstrukce je pohodlná a nebere spoustu místa jak v zavěšeném stavu, tak i v put stavu.

Některá doporučení týkající se výběru podobných struktur

Hlavním parametrem je jednoduchost a pevnost konstrukce. Konec konců, každý ví, že čím je zařízení jednodušší, tím je spolehlivější a jeho oprava je v případě poruchy mnohem jednodušší. Skládací sušičky na prádlo musí mít pevný rám a kvalitní spojení na pohyblivých místech. Jsou to panty ajsou nejslabším článkem těchto produktů.

Samostatně stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že výrobky z nerezové oceli budou nejúspěšnější variantou. Ačkoliv jsou dražší, jejich životnost je delší a prádlo neznečistí. O plastu obecně, není pochyb. Tento materiál je nejcitlivější a špatně snáší jak teplotní rozdíly, tak sluneční světlo.

Montáž těchto konstrukcí je velmi snadné

Další tip!Pečlivě si prostudujte technický pas produktu. Pokyny k instalaci by měly být jasné a podrobné. Všechno by mělo být hladké a čisté. Pokud se slova rozostří a ilustrace jsou nerovnoměrné, pak je lepší se do tohoto produktu nezapojit - bude to dražší. Toto pravidlo lze nalézt v dokumentaci pro padělané výrobky.

Učinit sušičku vlastníma rukama - je to možné

Je možné provést jednoduché sušičky vlastníma rukama. Samozřejmě vše záleží na fantazii domácího řemeslníka, ale pro začátečníky nic složitého nenabízí. Můžete například vzít stropní zavěšenou konstrukci.

Nejprve je třeba vyvrtat 4 otvory do stropu podél protilehlých stěn - 2 na jedné straně a 2 na druhé. Jaká vzdálenost k ústupu záleží na veliteli, protože si vybere délku sušičky prádla. Další na podlaze se bude stavět dvě tyče, delší než vzdálenost mezi dvojicí otvorů. Mezi tyčemi je upevněno několik dlouhých kolejnic nebo trubeknerezová ocel, která je výhodnější. Měla by být nějaká buněčná stěna. Po dokončení práce zůstane upevnění kotevních šroubů v otvorech a pomocí kabelů zavěsí výslednou konstrukci na strop v požadované výšce.

Pěkně jednoduchý design vyrobený ručně

Instalace stropní sušičky - pokyny krok za krokem s fotografickými příklady

Pro snazší pochopení, jak upevnit stropní sušičku, nabízíme váženému čtenáři, aby si prostudoval naše fotoreporty.

Příklad fotografie Akce, které mají být provedeny
Nejdříve navijeme obložení stěn a vyvrtáme do stropu pomocí továrních válečkových plošin, jako šablony ...
... poté namontujeme plošinu na místo a upevníme ji plastovými záslepkami na šrouby. V našem případě je vzdálenost mezi šindelem a betonovým stropem, a proto jsou šrouby poměrně dlouhé.
Opakujte stejnou akci na protější stěně. Upevnění na obložení stěn je nemožné - hmotnost mokrého prádla je dostatečně velká, a to prostě nebude stát.
Po instalaci hřebenu, který udržuje trubky na správném místě, začneme montáž celé sušičky po etapách, podle instrukcí k ní připojených.
Všechny šňůry také procházíme přes horní válečkové plošiny. S pomocí těchto trubekna které jsou šaty zavěšeny, budou spuštěny a zvednuty.
Při zavěšení věcí budou trubky spuštěny do vhodné výšky a spodní uzávěry je nenechají spadnout na podlahu.
Když sušička není použita, všechny trubky se zvednou a jsou upevněny horními plastovými víčky.

Samotné zařízení není složité. Tam, kde je problematičtější správně sestavit konstrukci sušičky. Zde byste se měli striktně řídit pokyny uvedenými v technickém pasu produktu.

Pokud se vyskytly nějaké otázky týkající se instalace, doporučujeme sledovat video, jak zavěsit stropní sušičku:

Hodnocení výrobců podobných výrobků na ruském trhu

Samozřejmě, že je poměrně jednoduché se zaplést do velkého množství výrobních společností, které zastupují sušárny na ruském trhu. Pokusíme se pomoci s výběrem, ohodnocení toho nejlepšího.

Foto Značka a model Zatížení, kg
Délka, m
Hmotnost, kg
Liana 2m L20 13 10 2,5
Gimi Lift 240 15 14,4 6.2
Perilla SP1505 10 1,5 2.1
Lift 160 15 9,5 3

Nicméně obvyklé přezkoumání, bez hodnoty, je málo zajímavé, a proto navrhujeme zjistit průměrnou cenu těchto výrobků.

Nejznámější v řadě stropní sušičky prádla na balkoně je Liana 2m L20

Kde koupit stropní sušičku na balkon: ceny a katalogy

Bude nejvýhodnější koupit stropní sušičku na prádlo prostřednictvím internetových obchodů. Je však třeba chápat, že ne každý online prodejce je bona fide.

Dobrá rada!Neměli byste se držet prvního místa. Je lepší začít hledat online a potvrdit jeho integritu a čestnost.

Pokusme se sestavit několik modelů s rozdílnými cenami, aniž bychom zapomněli na některé vlastnosti - koneckonců, při výběru jsou velmi důležité. V našem přehledu a automatizovaných sušičkách.

Nejjednodušší verze venkovního sušiče prádla

\ t
Foto Značka a model Země výrobyDélka, cm
Typ Cena, rub.
Gimi Lift 160 Itálie 160 Strop 1500
Wellex CH1190 Jižní Korea 180 Strop 11000
Liana 150
Rusko 150 Strop
1200
Wellex CH1180 Jižní Korea 180 Strop 10 000
Alcona ASB-602 Čína 125-205 Automatizované
13000
Alcona SEA-DYJ-XF4S Čína 820 Automatizované 21000

Takto se ceny rozdělují mezi výrobce. Samozřejmě, že mnoho značek a jejich modelů nemůže být pokryto, aby nezatěžovalo váženého čtenáře informacemi, které on sám může snadno najít na internetu, nicméně lze vytvořit obecnou představu o ceně těchto sušiček. Obecně platí, že nejlevnější lze nalézt online a za cenu 600 rublů. Kde je však záruka, že budou kvalitní?

Pěkný design je jednoduchý a vkusný

Shrnutí

Není pochyb o tom, že sušička prádla je na balkóně nezbytná. Koneckonců, pokud si představíme, že v bytě v kuchyni jsou lana natažená, na které se prádlo suší, můžete se otřást. Nadměrná vlhkost a neschopnost normálně se pohybovat - to je jen malé z toho, co takové sušení ohrožuje.

Hlavní věcí je nezapomínat, že nákup takových zařízení, jako jsou jiné nákupy, vyžaduje pečlivý a vyvážený přístup. Nejjednodušší je koupit si první, ale kde je záruka, že takový produkt se nezlomí každý druhý den, týden nebo měsíc. A v tomto případě to bude škoda nejen za vynaložené peníze, ale také za úsilí investované do instalace takové sušičky na balkon. Takže je lepší strávit den nebo dva, abyste si mohli vybrat a užívat si po dlouhou dobu akvizici.

A můžete tak učinit. Oblečení bude při sušení méně pomačkané

Doufámeže informace, které jsme dnes prezentovali, byly užitečné pro respektovaného čtenáře. Rádi vám zodpovíme všechny otázky v diskusi článku, pokud vzniknou, jakmile čtete. Buďte pozorní.

A konečně, podle tradice, krátké video na toto téma.

Video: výměna šňůry na stropní sušičce prádla