Švédská zeď pro děti v bytě - jak si vybrat, instalovat a bezpečně používat

Každý rodič chce, aby jeho dítě rostlo a bylo zdravé, a vynakládá veškeré úsilí na to, aby to začalo ode dne svého narození a po celý svůj pozdější život, pro děti jsou vždy děti rodičům. Aby se dítě mohlo fyzicky rozvíjet, je k dispozici mnoho způsobů: sportovní školy a sekce, různá zařízení a sportovní vybavení, které lze použít doma i na ulici. Stěna pro děti v bytě je sportovní areál pro vnitřní použití. Informace o tom, jak jej vybrat a nainstalovat, stejně jako bezpečné používání, jsou v dnešním přehledu HomeMyHome.ru.

Sportovní koutek v místnosti dítěte mu umožní rozvinout se komplexně od útlého věku

.

Co je to stěnové tyče

Švédská stěna je gymnastický přístroj používaný pro tělesnou výchovu prováděním určitých typů cvičení, jejichž forma je určena přítomností jednoho nebo jiného konstrukčního prvku (vodorovná tyč, prstence, rovnoběžky, lana atd.). Hlavním prvkem stěny je lezecká konstrukce sestávající z vertikálních sloupků s příčnými zaoblenými příčníky.

Výhody tohoto sportovního komplexu jsou:

 • univerzálnost použití: je možné vypracovat vývoj všech svalových skupin (při sportu) a provádět rehabilitační opatření v případě zranění nebo při léčbě určitých typů onemocnění;
 • malé velikosti umožňují umístění v podmínkách bytu, a to jak v samostatném, tak v dětském pokoji ;​​
 • Rozmanitost přítomnosti různých konstrukčních prvků (vodorovný pruh, prstence atd.) Vám umožňuje zvolit kompletní sadu, která zajímá konkrétního uživatele.

Klasická verze zdi, která byla v minulosti vybavena všemi tělocvičnami středních škol

.

V tomto sportovním komplexu prakticky neexistují žádné nedostatky sportování vždy pozitivně ovlivňuje zdraví lidí, kteří vedou aktivní životní styl.

To je důležité zejména v období dospívání a dospívání, kdy je tělo dítěte aktivně aktivnívyvíjí. Jediné, na co by měla být věnována pozornost, je trauma sportovního projektilu, stejně jako nesoulad s vnitřkem místnosti , ve které je namontován.

Druhy švédských zdí dětí

Existuje velké množství různých švédských zdí, lišících se designem, použitými materiály a umístěním, v souvislosti s nimiž je lze klasifikovat takto.

Podle místa:

Podle provedení:

 • I-tvar - mají ve své konstrukci pouze projektil pro lezení;
 • Ve tvaru písmene L - s výjimkou projektilu pro šplhání, jsou opatřeny vodorovnou tyčinkou umístěnou v horní části konstrukce;
 • T-tvar - žebřík je umístěn uprostřed, v určité vzdálenosti od opěrné stěny a na obou stranách je umístěno jiné sportovní vybavení;

Dřevěná konstrukce tvaru T

 • ve tvaru písmene U- multifunkční sportovní areál vybavený velkým množstvím sportovního vybavení;
 • "roh"- předpokládá instalaci v rohu místnosti s umístěním různých projektilů na kolmo umístěné konstrukční prvky.

Způsob montáže:

 • autonomní- odděleně umístěné komplexy namontované na prvky stavebních konstrukcí;
 • kombinované- montují se na lůžkovou postel nebo „podkroví“.

Podle použitých materiálů - dřeva nebo kovu.

Způsob upevnění:

 • stěna- namontovaná přímo na stěnu, na kterou se montuje držák;
 • distanční vložky- jsou instalovány mezi podlahou a stropem;
 • kombinované- jsou přítomny oba spojovací prvky.

Struktura ve tvaru písmene U ze dřeva

Podle stupně transformace:

 • klasické modely- vybavené nezbytným minimem sportovního vybavení;
 • transformable- navrhují existenci různých dalších prvků a možnost jejich nahrazení a zvýšení množství v souladu s potřebou, která vznikla.

Zamýšlený účel a přípustné zatížení:

 • pro děti;
 • pro dospělé;
 • univerzální použití.

Podle počtu dostupných projektilů, jako jsou tyče a důraz na lis, horizontální tyč a hrazdu, rukojeť a lano, jakož i prstence, houpačky a další přídavné prvky.

Výrobní materiál a rozměry

\ t

Jak již bylo uvedeno výše, dřevo a kov se používají při výrobě švédských stěn, méně často odolných plastů, při výrobě modelů pro děti.mladší Dřevěné modely jsou zpravidla vyráběny z jehličnatých stromů (smrk, borovice) stromů nebo buku, což je způsobeno přítomností jednoho nebo jiného druhu suroviny v místě výroby této zásoby a její dostupnosti.

Komplex ve tvaru písmene U s významným počtem dostupných projektilů z kovu

Švédská stěna ze dřeva je příjemná na dotek a zpočátku má protiskluzový účinek, což snižuje riziko zranění při používání. Dřevo je ekologicky nezávadný materiál, navíc jeho specifická hmotnost je nižší než hmotnost kovu, což způsobuje menší namáhání prvků stavebních konstrukcí vytvořených hmotností montovaného sportovního areálu. Dřevěné modely ekologicky zapadají do interiéru místnosti a mohou být vyrobeny v obecném stylu svého designu.

Nevýhody dřevěných švédských stěn pro děti mohou být považovány za příležitost získat třísku, když kvalita jednotlivých prvků výrobku má nízkou kvalitu a kratší provozní dobu než kovové protějšky. Kovové modely jsou odolné a spolehlivé. Odolnost vůči vnějším vlivům prostředí umožňuje použití kovových konstrukcí na volném prostranství.

Model ve tvaru písmene L, vyrobený z kovu, zabírá málo místa a je zcela funkční

Navíc vzhledem k tomu, že kov má při výrobě jednotlivců značnou síluprvky švédského průměru stěny takové konstrukční části jsou menší než při použití dřeva. To je obzvláště důležité, když jsou mřížky určené pro malé děti. Nevýhody kovových modelů zahrnují vysokou pravděpodobnost poranění, způsobenou kluzkým povrchem jednotlivých prvků, stejně jako "chlad" kovu. Rozměry švédské zdi jsou omezeny umístěním místa, jakož i přítomností různých konstrukčních prvků, které rozšiřují jeho funkčnost.

Hlavní dimenze tohoto sportovního vybavení však existují:

 • Vzdálenost mezi svislými sloupky (vodítky) by měla být 800–900 mm, ve stísněných podmínkách může být tato velikost zmenšena na 600 mm;
 • vzdálenost mezi příčkami umístěnými vodorovně mezi kolejnicemi by měla být 150 mm u dětských konstrukcí a 220–260 u dospělých;

Provedení „Corner“ zabírá málo místa a pohodlně se vejde do každého interiéru​​

 • průměr příčky na dětských modelech by měl být 24–30 mm, v závislosti na věku dítěte a 40 mm pro dospělé;
 • vzdálenost od podlahy ke spodní příčce je 150–220 mm;
 • počet příčníků na modelech pro děti je 10–15 kusů a až 18 modelů pro dospělé.

Všechny ostatní rozměry, například výška konstrukce a hloubka, mohou být různé v závislosti namodelu a počtu dostupných skořepin.

Jak si vybrat zeď pro dítě

Při výběru podobného sportovního zařízení určeného pro dítě budou kritérii výběru následující kritéria:

 • Materiál, ze kterého se vyrábí švédská stěna, je dřevo - „teplejší“ a ekologický materiál a kov - odolnější a trvanlivější.
 • Celkové rozměry - měly by umožňovat instalaci výrobku do místnosti, která byla pro tento účel zvolena, aniž by byla narušena svoboda pohybu v něm.

Schopnost instalovat dodatečné prvky významně rozšiřuje možnosti jakéhokoli modelu

 • Kompletní soubor modelu musí zajistit provádění plánovaných tělesných cvičení a herních činností.
 • Umístění upevňovacích prvků by mělo odpovídat způsobu upevnění na prvky stavebních konstrukcí (podlaha, stěny, strop).

Kromě toho je třeba věnovat pozornost přítomnosti protiskluzových a měkkých prvků umístěných na příčných nosnících a přídavných konstrukcích (kroužky, tyče atd.), Jakož i možnost instalace přídavného zařízení a kvality zpracování dřevěných prvků v případě jejich přítomnosti.

Způsoby upevnění na stěnu a strop

Klasická verze podobného sportovního projektilupředpokládá uchycení na stěnu, která je vyjádřena v názvu tohoto komplexu - „stěnové tyče“. Tato možnost instalace zahrnuje vrtání stavebních konstrukcí (stěn) a instalaci dilatačních hmoždinek nebo kotevních šroubů, které závisí na materiálu stěny, a pak na ně upevňuje sportovní areál.

Rohový sportovní komplex, vyrobený z kovu, se zapínáním na zeď

Distanční struktury lze snadno provádět instalačními pracemi a schopností rychle přeinstalovat na jiné místo.

Důležité!Při výběru modelu je třeba mít na paměti, že distanční struktury nelze instalovat v místnostech vybavených podhledy a zavěšenými podhledy.

Kombinovaný způsob upevnění se používá na multifunkčních modelech, kdy je klasický prvek švédské stěny namontován na povrch stěny a přídavný prvek je namontován mezi podlahou a stropem. Tato možnost instalace není možná ve všech místnostech, takže při výběru konkrétního modelu je třeba věnovat pozornost této skutečnosti.

Dokončení švédských zdí pro dospívající dítě

Struktura sportovního areálu určeného pro teenagery může zahrnovat všechny prvky, stejně jako pro dospělé uživatele: vodorovné tyče a rovnoběžky, děrovací pytel a důraz na tisk, stejně jako lavičky pro tisk a tisk.

Dětský sportovní komplex "Vertical-12.1" je vybaven namontovanou vodorovnou tyčkou

 • Komplex s vodorovnou tyčí.

Vodorovná tyč může být instalována pevně v horní části stěny nebo může být odnímatelná. V tomto případě může být namontován, když je namontován na příčníku, což je výhodné, protože jeho výška od podlahy je snadno vyměnitelná. Kromě toho může být upevnění provedeno pevně na předem připravených stavbách, ale může být změněno na stávající instalační místa. V takovém případě je nutné přeinstalovat lištu pomocí instalatérského nástroje a určitou dobu na provedení práce.

 • Sportovní stěna s tyčemi.

Tyče v takových sportovních komplexech jsou příčky umístěné kolmo k povrchu stěny a paralelně k sobě. Způsob připevnění ke stěně může být různý - tuhá, sklopná provedení nebo skládací konstrukce.

Tyče závěsné provedení pro švédskou stěnu, namontované na povrch stěny

 • Švédská zeď s hruškou.

Přestože boxovací pytel není hlavním atributem sportovních komplexů, práce s ním vám umožňuje posílit svaly na zádech a pažích a bez něj není možné zjistit správnost stávky, teenagery zapojené do boxu a boje bez pravidel.

 • Další konfigurace.

Jak již bylo uvedeno výše, s výjimkou výše uvedených skutečností,hlavní mušle, dětské sportovní komplexy mohou být vybaveny lavicemi pro lisování a lisování, lanem a kroužky, basketbalovým košem a lanovým žebříkem.

Kompletní soubor každého modelu je čistě individuální, a proto vždy existuje možnost vybrat si model, který je pro dítě v určitém období jeho vývoje nezbytný.

Švédská zeď vyztužená "Fitness Pro Premium New" s děrovacím sáčkem, lavicí pro tisk a lis, stejně jako lanový a lanový žebřík

Kompletní sada pro děti

\ t

U předškolních dětí vypadá kompletní soubor sportovních komplexů trochu jinak, protože V této fázi vývoje dítě ještě není zapojeno do silových cvičení, ale hraje více. Proto jsou v sadách nástěnných tyčí vyráběných pro děti zahrnuty následující prvky a sportovní vybavení:

 • lano vyrobené ve formě tlustého lana s váhou na konci;
 • gymnastické prsteny, umístěné na zavěšení pevného lana;
 • houpačky a lanový žebřík;
 • držadlo a lichoběžník;
 • basketbalová opěrka a žebřík.
Důležité!Při nákupu dětské stěny pro děti je třeba mít na paměti, že pro snížení možnosti zranění je nutné zakoupit rohože, které slouží k ochraně dítěte v případě pádu z výšky.

Přítomnost ochranné rohože sníží riziko zranění během tříd ve sportovním areálu

Pravidla bezpečného provozu

Při použití jakéhokoliv sportovního projektilu nebo simulátoru musíte dodržovat bezpečnostní pravidla, abyste předešli zranění a otlakům. Při cvičení a tréninku s použitím nástěnných lišt, zejména pro děti, to platí zejména.

Důležité!Jedním ze způsobů, jak zajistit bezpečný provoz stěny, je její přísné použití k určenému účelu a zachování čistoty na jejím povrchu.

Obecná bezpečnostní pravidla pro tyto sportovní komplexy, pokud je používají jejich děti, mohou být formulována takto:

 • je nemožné nechat děti mladšího a předškolního věku bez dozoru;
 • Při provádění cvičení by pojištění a podpora měli poskytovat dospělí rodinní příslušníci;

Neustálé sledování dítěte při používání sportovního areálu je klíčem k bezpečnému provozu těchto zařízení

 • předpokladem pro zajištění bezpečnosti při používání komplexu je přítomnost ochranných rohoží nebo jiných výrobků (měkká rohož, matrace atd.), Což umožňuje snížit práh zranění v případě pádu dítěte;
 • Při provozování sportovního komplexu by člověk neměl zapomínat na náklad, pro který je navržen, protože K dispozici jsou různé modely s určitými omezeními týkajícími se maximální přípustné hmotnostiprovozovat určité sportovní vybavení.
Důležité!Aby se předešlo zraněním, je nutné dítěti vysvětlit, co to může nebo může způsobit v procesu používání sportovního areálu.

Související článek:

Měkká podlaha pro dětský pokoj. Jaké jsou klady, vlastnosti a typy podlah? Jak si to vybrat, položit a pečovat? Přečtěte si o tomto a mnoho dalších věcí v recenzi.

Je možné to udělat ručně - obecné nuance díla

Švédská zeď není složitou konstrukční strukturou, a proto, pokud existuje volný čas a touha, může být provedena nezávisle.

Varianta náčrtu s uvedením rozměrů pro nezávislou výrobu švédské zdi

Při výrobě by však měly znát některé nuance díla, které lze formulovat následovně:

 • Před zahájením výroby je nutné sestavit výkres nebo nákres objektu ve výstavbě s označením všech rozměrů konstrukce.
 • Rozměry konstrukce musí odpovídat požadavkům na takové konstrukce, jak je popsáno výše, jakož i rozměry místnosti, kde se očekává montáž objektu, který má být postaven.
 • Určení materiálů, které jsou na skladě nebo které je třeba zakoupit.
 • Stanovení metodyupevnění příček k stavebním konstrukcím.
 • Připravit nezbytný nástroj.

Švédská zeď "KARUSEL" model "Kometa NEXT 3"

Recenze populárních modelů a jejich cena

\ t

Po rozhodnutí o koupi sportovního areálu pro vaše dítě musíte vybrat společnost, která vyrábí tyto výrobky a prodejní organizaci, která se zabývá jejich prodejem. V současné době má trh se sportovním vybavením poměrně širokou škálu modelů pro děti různého věku a dospělých uživatelů, lišící se vybavením, materiály používanými při jejich výrobě, jakož i velikostí a cenou. Nejoblíbenější v kategorii pro dospívající děti jsou modely uvedené v následující tabulce.

\ t \ t \ t \ t
Model Druh použitého materiálu Maximální hmotnostní zatížení, kg Způsob montáže Průměrné náklady (k dubnu 2018), rub.

Karusel 2D.03.03
Klasická, Dřevo 120 Ke stěně 7500

DFC VT-7006
Klasika, kov120 Na zeď 15900

Perfetto Sport Viva PS-104
Klasika, dřevo 130 Ke stěně 10 000

Midzumi Niji Kabe
Klasika, kov 100 Ke stěně 6000

Kampfer velký sportovní strop
Klasická,strom 120 Distanční vložka 12000

Romana S1
Klasika, kov100 Ke stěně 5500

Kampfer Helena Maxi
Klasika, dřevo 120 Ke stěně 15000

Romana Karusel S5
Klasika, kov100 Na zeď 8700

Romana Kometa 2
Klasika, kov100 Distanční vložka 7500

Romana Kometa Další 1
Klasika,
Kov
100 Ke stěně 7000

V kategorii pro malé děti existuje také spousta různých modelů od různých výrobců, což vám umožňuje vybrat si sportovní areál v souladu s jeho účelem a finančními možnostmi uživatele.

Související článek:

Sportovní areál pro děti v bytě. Sportovní koutek umožňuje dítěti, aby nasměrovalo svou energii pozitivním způsobem. Jak si to správně vybrat, kde jej nainstalovat a zda je možné jej vyrobit sami - v tomto materiálu.

Hodnocení spotřebitelů o švédských stěnách dětí

Vzhledem k přítomnosti internetu často hledáme radu zcela neznámých lidí, kteří již mají zkušenosti s používáním těchto předmětů a zařízení před nákupem technického zařízení, nábytku nebo sportovního vybavení. Švédské zdi nejsouvýjimky, a zde jsou některé recenze od zkušených uživatelů o používání různých modelů sportovních komplexů:

Recenze modelu "Karusel 2D.03.03":

Přečtěte si více v sekci Otzovik: http://otzovik.com/review_3124692.html

A tady je další recenze modelu "Karusel 2D.03.03":

Přečtěte si více v Otzovik: https://otzovik.com/review_3900557.html

Romana S1 revize modelu:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_5103390.html

Další recenze modelu "Romana S1":

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_6194255.html

Recenze modelu "Romana Kometa 2":

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_3810039.html

Další přezkum modelu "Romana Kometa 2":

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_3054196.html

Recenze modelu "Romana Kometa Další 1":

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_1359771.html

Další recenze modelu "Romana Kometa Další 1":

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_4735439.html

Švédská zeď v interiéru dětského pokoje

Na konci článku jsme se rozhodli přivést fotografické projekty různých nástěnných panelů do interiéru obyčejného bytu. Pro vaši rodinu můžete najít vhodnou možnost.

I v malé místnosti najdete místo pro sportovní areál

Batolata od počátkuvěk rád cvičit na zdi

Teenageři potřebují hrát sport, který je spojen s vývojem a tvorbou mladého organismu

Dokonce i nejjednodušší model může uspokojit potřeby dítěte pro tělesnou aktivitu

Video: Nástěnné tyče