Tajemství dobré hospodyně: jak rychle a bez rozvodů umýt okna

Okno je zvláštní oko, a pokud je před očima zakalený závoj, pak se svět také jeví jako šedý a matný. Když se dům dívá na svět s špinavými okny, je pro majitele malá radost: a světlo neochotně proniká do obydlí a my sami nevidíme nic. Vystupujte pouze při mytí skla. Ale co dělat, když okna pravidelně umývají a rozvody stále přetrvávají? Redaktoři HomeMyHome.ru mají řadu tipů a doporučení, jak rychle a bez barvení umýt okna.

Je čas vidět modrou oblohu přes čiré sklo

Proč při mytí oken zůstávají skvrny

Než odpovíte na otázku, jak mýt okna bez rozvodu, musíte vědět, odkud tyto rozvody pocházejí. Není to ani otázka toho, v jaké oblasti žijete, na jakém podlaží, zda se v okolí nacházejí nějaké rostliny - tyto faktory jsou vynikající při barvení skla, ale ne při vytváření skvrn.

Chcete nějaké šumivé sklo? Vpřed!

Rozvody vytvářejí nesprávné činnosti pračky, ignorujíc umývací algoritmus, stejně jako slunce a vítr - tito soudruzi pilně suší detergent, takže zůstávají na skle ve formě nejtenčího filmu. Oko ji vnímá jako blátivé skvrny.​​

Prostředky na mytí okenního skla

\ t

Všechny čisticí prostředky jsou rozděleny do dvou kategorií: lidové prostředky a chemikálie pro domácnost.

„Špatně, vy, hostesko, umývejte okna! Necháš rozvody, ale můj jazyk není! “

Kterým lidovým prostředkům lze umýt okna

Pojďme zjistit, jaké lidové prostředky můžete umýt okna bez rozvodu. Seznam je poměrně velký. Řada nástrojů je vhodná pro mytí plastových oken a rozloučení s nečistotami na skle na dlouhou dobu. Jak se vyrovnat s jednoduchým způsobem s jakýmkoliv znečištěním:

 1. Voda a ocet: na 1 litr vody potřebujete dvě lžíce 9% octa.
 2. Amoniak a škrob: pro 4 litry vody budete potřebovat 30-40 mg škrobu, 100 ml octa, 100 ml amoniaku a trochu modré.
 3. Amoniak a voda: k 1 litru vody se přidá 15 mg amoniaku.
 4. Mýdlo a voda: mýdlo na prádlo je otíráno na struhadle a zcela rozpuštěno v teplé vodě - pokud je otázkou, jak umýt plastová okna, pak toto řešení dobře vyčistí rámy.
 5. Škrob a voda: smíchejte lžíci škrobu v litru vody.
 6. 71) manganistan draselný: několik krystalů manganu musí být ředěno ve vodě. Nástroj nelze použít na rám!
 7. Křída: prášková křída (3 lžičky L.) Zředěná ve sklenici vody se aplikuje na sklenici a po 10-15 minutách se setře suchým hadříkem.
Tip!Pokud smícháte část glycerinu a 10 dílů alkoholu, pak v chladném období nebude na sklenicích kondenzace. Slaný roztok soli nedává ledová okna.

Než od domácích chemikálií je lepší umýt okna bez skvrn

.

Jak umýt plastové nebo dřevěné okno syntetickými prostředky? Dnes se sklo promyje pastou, gelem, práškem. Existuje mnoho různých nástrojů na trhu. Naším úkolem není jen vymývat špínu, ale nenechat ji na sklenici skvrn.

Naprosto levné přípravky mohou vyvolat alergie a jednoduše se s tímto úkolem nemohou vyrovnat. Na vlastní zdraví nestojí za to šetřit. Proto studujeme složení na etiketě. To je nutně alkohol, který během odpařování neumožňuje zbarvení skvrn, povrchově aktivních látek, vody.

Snad nejvíce inzerovaná značka

"Pan Muskul" zvládá dobře i při silném znečištění, šetří časna úsilí, nezanechává za sebou rozvody - ve své struktuře je čpavek. Cena nástroje je vyšší než cena ostatních, ale používá se v úklidových firmách.

Méně nákladné, ale účinné

„Clin“ - alkohol může být uveden ve složení, které umývá plastová a dřevěná okna bez skvrn více než mnoho výrobků. Nebo to nemusí být alkohol - pokud je koupil Clin bez alkoholu, pak rozvod zůstane tam, kde byli.

„Cif“ - dokonale a bez stopového znečištění

"Nápověda" ochrání okna před prachem, nezanechá skvrny a duhově lesk

Související článek:

Karcher pro mytí oken. Odrůdy, provozní principy, výhody a nevýhody různých modelů, jak správně používat speciální zařízení, přehled cen a uživatelské recenze jsou v naší publikaci.

Jak čistit okna bez pruhů

Okna jsou často umývána na jaře a na podzim. Ale pokud je v létě sklo očividně špinavé, nečekejte na stejný podzim? Než jsme umývali okna v domácích podmínkách, pochopili jsme. Nyní se naučíme, jak to udělat správně:

 • my začneme prát pouze v oblačném počasí (dobře, pokud máte štěstí a slunce svítí bez přestávky, pak můžete počkat, až září sluneční paprsky přes jiné okno, například večer nebo ráno). Sluneční sklo rychle schne sklo, je na něm film s detergentem a dostaneme tupé skvrny;
 • po pranísklo, je lepší otřít hadříkem z mikrovlákna, který absorbuje veškerou vlhkost;
 • můžete použít cestu babičky - dokončit mytí novin. Tento papírový materiál dokonale odstraňuje nečistoty a nezanechává žádné pruhy.

Takový užitečný hadr pro čištění okna bez skvrn vyčistí sklo i rám

Které nástroje jsou vhodné pro mytí oken

Co potřebujete pro skvělý výsledek:

 • gumové rukavice;
 • hadřík z mikrovlákna nebo umělý semiš. Dřevo potřebuje bavlněné tkaniny;
 • proplachování vody;
 • mop pro okna - držák s kožichem;
 • nádobu s vodou a detergentem.

Algoritmus čištění

Skladujeme na čisté vodě a celý skleněný povrch opláchneme lehce vyždímaným hadříkem. Poté jsme vyměnili vodu a jsme zapojeni do okna. Pro těžké znečištění přidejte do vody trochu mycího prostředku.

Pokud by bylo zajímavé umýt okna mopem pro čištění oken, je čas zjistit, protože s tímto nástrojem je proces čištění mnohem jednodušší a rychlejší

Škrabka odstraňuje nečistoty a odstraňuje vodu a tryska s hadrem odstraňuje vlhkost a skvrny. Voda musí být vyměněna a čisticí prostředek aplikován na okna. Zbytky "babiččiných" prostředků je také třeba odstranit čistou vodou a otřít do sucha ubrousky.

BV ideálním případě je okno otíráno zmačkanými novinami - to dodá sklu lesk

Jak a co umýt rámy plastových oken doma

Pokud potřebujete poradit, jak umýt plastové okno, je vše jednoduché: vhodný je jakýkoliv tekutý prací prostředek, s výjimkou brusných prášků a hrubých hadrů.

Jak a co je nejlepším způsobem praní dřevěných rámů

Pro mytí dřevěných rámů lze použít čpavek, ale v žádném případě sody. Po nátěru soda na rámcích znatelně mizí.

Jak rychle a bez znečištění čistit okenní sklo

Nejrychlejší způsob čištění skla před kontaminací je syntetický detergent nebo voda s čpavkem.

Související článek:

Jak umýt zrcadlo bez skvrn různými způsoby: vodou, různými lidovými prostředky, domácími chemikáliemi, antistatickým ubrouskem, jak odstranit vodní kámen a stopy samolepek a značky - přečtěte si publikaci.

Automatická zařízení na mytí oken bez skvrn

Inventory spí špatně, pokud nepředloží své výtvory světovému soudu. Úspěšný vývoj lze považovat za automatická zařízení pro mytí oken - tím se eliminuje možnost ztráty, která zachrání mnoho životů.

Většina spadů z oken bytů se děje právě při čištění oken

Jak umýt okna venku a uvnitř magnetickými kartáči

Magnetický kartáč umyje skleněné povrchy profesionáluúrovni​​

Dva kartáče s magnety

Jeden kartáč je namontován na vnitřní straně okna a druhý na vnější straně. Vnitřní kartáč se pohybuje hladce a vnější štětec jej sleduje všude. Obě strany povrchu se tak okamžitě omyjí. Pád vnějšího kartáče je vyloučen - pro tento účel je k zápěstí připojen kabel.

Robot a stěrač pro mytí oken bez skvrn

\ t

Robot je umístěn na různých stranách skla ve svislé poloze. Přístroj je vybaven navigační jednotkou, která je zodpovědná za pohyb robota. Ovládání se provádí pomocí dálkového ovladače.

Zaručená čistota - pečlivý robot nezmešká ani milimetr povrchu

Zatím v Rusku existují pouze dva modely robotů, ale velmi rychle získávají popularitu.

Jak čistit okna bez skvrn pomocí parního čističe a vysavače

K odstranění nečistot ze skleněného povrchu parního čističe nejprve nalijte vodu do parního kotle. Tryska s úzkou tryskou dokonale odstraňuje nečistoty a skvrny. To není okamžitě vychován blízko, ale držel ve vzdálenosti 30 cm, pomalu se blíží k povrchu.

Teplota páry je 95 ° C, proto je nutné pomalu čistit páru;

Pro mytí oken mycím vysavačem potřebujete multifunkční model s vhodnou volbou. Pro tento proces připojte speciální trysku pro těžko dostupná místa, zapněte přívod vody"Minimum" a začněte prát nahoře. V tomto případě nebudou žádné nečistoty, žádné skvrny.

Důležité!Toto čištění neplatí, pokud je na oknech gumové těsnění - může se roztavit.

Přejeme Vám čistá okna! Nabízíme vám video, jak umýt okna vysavačem.

Video: jak umýt okno mycím vysavačem