Terakotová barva: fotografie v interiéru, odstíny a módní doplňky

Barva má velký význam nejen pro estetické vnímání interiéru, ale také pro psychologický stav obyvatel. Z tohoto důvodu je tak důležité zvolit správný rozsah pro návrh každé místnosti. Dnes budeme hovořit o tom, jak terakotová barva ovlivňuje náš emocionální stav. Fotografie v interiéru s využitím jeho variací, diskuse o vhodných stylech a dalších nuancích jsou v našem materiálu.

Terakotový odstín učiní váš interiér pohostinným a útulným

Co je to terakotová barva - gradientní fotografie

Latinský název terakoty je přeložen jako „spálená země“. V přírodě je terakota barvou hliněné nádoby vypálené v peci. Jeho odstíny se pohybují od tlumené oranžové až po červenohnědou. Zde se můžete setkat a mrkev, a klidná oranžová, cihla, barva podzimní listí a další bohaté barvy.​​

Lidé se naučili spalovat hlínu, aby jí dávali sílu již od starověku, takže terakotová barva dlouhodobě zdobí lidské obydlí

.

Má se za to, že tato barva dává teplo a pohodlí. Používá se nejen v interiérech - terakota se nachází v oblečení a dokonce i ve zbarvení moderních automobilů. Toto je gradientová tabulka této barvy

Vliv terakotové barvy na nervový systém

Odstíny terakoty - to je to, co si lidé vybírají se silným charakterem, sebevědomým a oceňujícím rodinnou pohodu. Pokud rozložíme barvu na složky, dostaneme hnědou, personifikující zem a klid, vášnivou červenou a veselou veselou oranžovou. Společně dávají teplou paletu, která malovala stromy uprostřed podzimu, romantické západy slunce, skály na slunci a další pěkně vypadající krajiny.

Krajiny s teplými barevnými barvami dávají pocit klidu a klidu

V terakotovém interiéru se budete cítit uvolněně a klidně,ale zároveň dává skvělou náladu a touhu žít a tvořit. Terakotová stupnice vypadá skvěle v jakýchkoli etnických rozhodnutích. Ženy milují pro zvláštní pohodlí a atmosféru pohostinnosti.

V této koncepci se člověk cítí zvláště chráněn

.

Přijatelné kombinace terakotových barev s jinými odstíny

\ t

Návrháři nazývají terakotovou univerzální barvu, která kombinuje s téměř všemi jinými tóny. Profesionální umělci vám mohou dát dva tucty základních odstínů, z nichž hlavní jsou:

  • dýně;
  • barva mrkve;
  • cihla;
  • klasická červenohnědá;
  • rez.

Všechny tyto tóny vypadají skvěle v kombinaci s přírodními barvami: nebeskou modrou, travnatou zelení, stromovými barvami a bílou (mléčnou až sněhovou). Kombinace terakoty s jasnými a kyselými barvami vypadají extravagantně. Ale taková rozhodnutí jsou docela přijatelná. V moderních interiérech se módním návrhářům daří organicky kombinovat tento teplý tón s glamour-purpurovou a pronikavou tyrkysovou.

Kombinace teplé terakoty s pastelovými barvami vypadá velmi dobře: v tomto případě vypadá obzvláště živě a jasně

V případě pochybností použijte kombinaci win-win s béžovou, mléčnou nebo světle zelenou barvou. Originál lze označit jako kombinace s modrou, jasně červenou, černou a fialovou.Vypadá jako aristokratická kombinace se všemi odstíny šedé.

Důležité!Výběrem kombinací věnujte pozornost proporcionálnímu obsahu barvy v interiéru.

Pro začínající projektanty nabízíme stůl, v němž je kombinována terakotová barva v interiéru.

Barva Foto Hue Terracotta Příslušenství
Sněhurka Červená hnědá Tyrkysová, čokoládová, smaragdová
Mléko Oranžová hnědá Béžová, tmavě hnědá
Šedá Všechny odstíny terakoty Modrá, Modrá, Černá
Žlutá Tmavá terakota Oliva, hořčice
Béžová Tmavá terakota Černá, červená
Červená Dýně Černá, zelená
Oranžová Tmavá terakota Bílá, béžová, světle zelená
Modrá Načervenalá terakota Šedá, bílá
Violet Světlé dýně Bílá
Zelená Mírné odstíny Modrá, Bílá, Oranžová
Modrá Tmavé odstíny Tyrkysová, modrá
Brown Světlotóny Béžová, zlatá
Černá Zčervenalé tóny Dýně, žluté, oranžové

Související článek:

Tabulka barevných kombinací v interiéru. V této publikaci se podíváme na způsoby, jak kombinovat barvy v interiéru a vliv barvy na náladu člověka. Učíme se, jak může tabulka barevných kombinací v interiéru pomoci při nezávislém plánování návrhu místnosti.

Jak získat terakotovou barvu mícháním nátěrových hmot

Rozsah gradientu terakoty je od nažloutlé oranžové až červenohnědé. Odstín závisí na procentech určité barevné složky.

Pro jasně oranžové odstíny smíchejte červenou a žlutou. V tomto případě čím více žlutá - tím jasnější výsledný tón.

K dosažení klasičtějšího sortimentu musíte pracovat na součástech. Komplexní červenohnědá se získá přidáním dvou barev, žluté a červené barvy, trochu fialové barvy. Pro vyjasnění můžete přidat trochu bílou.

V případě rzi-červené, hnědé a oranžovo-oranžové se smísí. Pro objasnění použijte žlutou barvu. Chcete-li tón ztmavit, přidejte kapku černé. Pokud není třeba tmavší, ale klidnější, přidejte šedou barvu. Chcete-li pochopit, jak dosáhnout různých odstínů požadovaného tónu, věnujte pozornost stolu. Ve středu je původní oranžová, následovaná variantami odvozenými z přidávání různých barevných schémat.

Ve vnějším kruhu jsou tři odstíny - jsou vyrobeny kombinací bílé nebo černé.

Cihlově červená barva a její použití v různých směrech stylu

Barva cihel je tradiční odstín, který se nachází v etnických motivech jakéhokoli směru. Můžete ji bezpečně používat v country hudbě, v některém z orientálních stylů, safari.

Cihla dokonale kombinuje různé barvy

Tato barva logicky zapadá do vintage klasiky a všech variací na téma starověku. Vypadá to dobře v moderní avantgardě a minimalismu. Jedním slovem je terakota univerzální, takže ji můžete bezpečně odnést na jakýkoliv vnitřní styl.

Co vypadá terakotová barva v interiéru s jiným účelem

Teplé odstíny terakoty vypadají dobře v kombinaci s kamenem, dřevem, textilem a keramikou. Aby barva vypadala draho, je lepší použít matné povrchy, lesklý terakotový vzhled je vzdorný. Barevné kombinace terakotových stěn s textiliemi z přírodních materiálů. V tomto případě mohou mít záclony nebo čalounění vzorovaný vzor.

Vysoce kvalitní textilie - jeden z charakteristických znaků módního designu

Pokud se setkáváte s úkolem uspořádat celkovou místnost s okny směrem k slunné straně, nebojte se použít terakotovou základní tón. Pro menší místnosti je lepší použít tento odstín jako extra.nebo se rozhodnout pro jeho světelné varianty. Světlo tapeta s cihlově červeným vzorem vizuálně rozšíří oblast, zejména marocké ornamenty vypadají obzvláště originálně.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Při rozhodování o použití hnědooranžové barvy vezměte v úvahu nejen velikost místnosti, ale i její umělé a přirozené světlo.“

A nyní nastal čas ukázat, jak vypadá terakotová barva v různých prostorách.

Terakotová vstupní hala

Ve většině případů předpokoji je malá místnost bez přirozeného světla. Z tohoto důvodu, v designu stěn, je lepší použít světlé barvy a zaměřit se na hnědý, praktičtější nebo mléčně bílý nábytek. Vypadá zajímavě imitace dřeva v terakotových odstínech v designu budovy. V tomto případě trochu drahocenného zlata a kontrastní hnědé barvy pomůže dokončit obraz. Nezapomeňte na vysoce kvalitní osvětlení, použijte nejen strop, ale také nástěnné lampy. Příklady použití červenohnědých barev na chodbách :Tmavá terakotová barva v obývacím pokoji

Tmavé odstíny vybrané barvy jsou vhodné pro velké místnosti, jako je obývací pokoj. Dodávají teplo v místnosti a pohodlí. Tento rozsah oceníte, pokud máte úhlové umístění obývacího pokoje a v zimních večerech je často chladno. Pokud je váš obývací pokoj umístěn v domě, můžete si dovolit krb, zdobený přírodním kamenem, to bude dobře s hlavní barvou.

Neváhejte použít tmavý nebo světlý nábytek v přírodních tónech dřeva - dobře zapadne do interiéru. Pro naředění můžete přidat jasné tóny kombinovaného příslušenství. Jak to bude vypadat jako výsledek, podívejte se na tyto fotografie.Lehká terakotová barva v ložnici

Světlá ložnice přispívá k pohodlnému odpočinku, proto je třeba použít lehké odstíny terakoty. Klidné barvy jsou vhodné pro stěny, to je jedna z nejúspěšnějších možností. Na tomto pozadí můžete uspořádat tmavý nábytek a používat světlé textilie: záclony, polštáře, přehoz. Na pozadí lehké terakoty, vyřezávané čelo z přírodního dřeva a různé maličkosti v kontrastních barvách bude vypadat skvěle: vázy, lampy, fotorámečky.

Zajímavým nápadem pro design ložnice je použití světle šedé barvy v kombinaci s terakotovou. Vzhledem k všestrannosti barev můžetezařídit v ložnici a bílý nábytek. Luxusní dodá trochu pozlacení. Příklady podobných ložnic na fotografii.Terakotová barva: fotografie v interiéru dětského pokoje

V interiéru může být terakota pouze lehká - tmavé odstíny v zásadě nejsou vhodné. Jak jasná by měla být barva, rozhodněte se sami. Příliš agresivní pomeranč může zabránit dítěti soustředit se na domácí úkoly. Ale klidný tón naopak zvýší pozornost a vytrvalost vašeho dítěte.

Pro dívky je lepší použít v designu místnosti kombinaci terakoty s jemnou zelenou a zlatavě žlutou. Chlapci mohou být kombinováni s modrou a modrou. V první a druhé verzi by měl být zředěn vnitřní mléčně bílý. V praxi to bude vypadat něco takového.Dekorace kuchyně pomocí odstínů dýně-mrkve

Veselé teplé oranžové tóny jsou velmi vhodné pro „horký“ obchod. Mohou být použity v nábytku, textilu a nádobí. Dobrým nápadem pro romantickou povahu je lehké pastelové zbarvení stěn s nádechem okr a podlah z přírodní pálené keramiky. Pro prostornou kuchyni můžete použít tmavší tón a přidávat do ní krásubílé a živé zelené. Kuchyně v terakotových barvách ve fotogalerii.

Koupelna v cihlové barvě

Proč ne? Cihlově červená vypadá dobře v kombinaci s bílými dlaždicemi a chromovanými doplňky. Můžete ji použít ne jako hlavní barvu, ale ve světlých detailech: ručníky, zrcadlový rám nebo ornament. Barva cihly se organicky vejde do moderního interiéru v půdním stylu a jemnější tóny ozdobí vintage design.Terakota v jiném provedení

Tón, o němž se diskutuje, lze použít nejen při návrhu stěn. Bude to vypadat dobře v nábytku, textilu a doplňcích. V závislosti na hlavním rozhodnutí můžete vyzvednout světlé nebo tišší odstíny.

Nábytek v hnědo-oranžové paletě

Decor je možná nejdůležitější součástí interiérového designu. Moderní výrobci nepokazí průměrného kupce bohatou paletou barev. Obvykle je volba mezi tmavě hnědými a bílými odstíny. "Play" barvy s výjimkou snad na fasádách kuchyně. Ale pokud si nastavíte úkol vytvořit skutečně originální interiér - neberte si čas a peníze hledat opravdu atraktivní kousky v módních terakotových barvách.

Čalouněný nábytek v teplém tónu ozdobí interiér

Nejjednodušším způsobem je získat v tomto designu měkký nábytek. Přidá do svého designu chuť. Je možné zvolit vhodné záclony a další doplňky. Stěny a skluzavky v terakotových odstínech budou mnohem těžší najít. Existují však fasády z přírodního dřeva nebo MDF s klidným odstínem, který bude na kontrastním pozadí vypadat velmi důstojně.Terakotové textilie

Záclony, přehozy, čalouněné pohovky a židle - to vše v teplých oranžovo-hnědých barvách bude vypadat velmi teple a útulně. Neobývejte na jedné barvě. Ozdoby a kresby ozdobí interiér monofonními stěnami. Bude si muset vybrat: buď kreslení na zdi nebo záclony.

Je však třeba připustit, že obyčejné záclony jsou rafinovanější možností

.

Záclony v terakotovém řešení dobře ladí s hliněnou keramikou a malými sochami v duchu starověku. Pokud se rozhodnete udělat závěs ve dvou kontrastních barvách, zředěte okrově modrou, šedou nebo klidnou žlutou.

Cihlově červené záclony mohou být jasným přízvukem v designu místnosti, takže zvažte jiné barvy, aby nedošlo k přetížení interiéru

Video: jak vybrat správné záclony pro interiér v terakotové barvě

Příslušenství v jasných barvách

Terakotové doplňky ředí matný interiér v šedé nebo mléčně bílé oblasti, přidávají chuť k modrozelenému roztoku nebo šťavnaté zelení.

Použijte malé světlé předměty - polštáře s ozdobou, malé vázy nebo svícny, rámy na obrazy a lampy s oranžovými odstíny

Pokuste se vyzvednout předměty tak, aby odpovídaly zvolenému stylu, a nebudete litovat: oranžovo-červené a teplé cihly přitáhnou oko.

Závěry kreslení

Takže terakotovou barvu lze nazvat univerzální pro jakýkoliv interiér. Harmonicky kombinuje téměř všechny barvy a dává stejný výsledek: pohodlí, teplo a veselou náladu.

Tato barva, jako žádná jiná, vám dá skvělou náladu

Sdílejte své zkušenosti s použitím tohoto odstínu v komentářích!