Texturovaná omítka pro stěny: foto, video aplikace technologie

Stále více, v městských bytech a soukromých domech, místo tapety na stěnách, můžete vidět širokou škálu designových řešení z různých materiálů. Přitáhněte pozornost a neobvyklou texturovanou omítku pro stěny (fotografie, video o pokládce budou uvedeny níže). Tento materiál je schopen realizovat libovolné trojrozměrné výkresy, dokonce i celé obrazy mohou být znovu vytvořeny použitím takové omítky na zeď.

Zajímavá nástěnná dekorace v kuchyni

Co je texturovaná omítka pro stěny: foto, video zajímavých možností aplikace

Odrůda dekorativní omítky je nápadná. Základem je voda, pojiva, aditiva a plniva (zahušťovadla apod.). Složení se může lišit, a dokonce i doma můžete takové řešení připravit.

Texturovaná omítka pro stěny, fotografie, jejichž videa jsou prezentována na internetu ve velkém množství, lze rozdělit do tří hlavních podtypů:

  • Minerál.Vyrobeno na cementové bázi, komerčně dostupné jako suchá směs. Před použitímSměs by měla být ředěna vodou až do homogenní hmoty pomocí mixéru. Nevýhodou je, že není možné rozpustit nátěr ve velkém množství omítky, takže stěny budou muset být po dokončení prací s povrchovou úpravou „natřeny“.

Volba minerálů

  • Akryl.Vyrobeno ze syntetických materiálů s akrylovou pryskyřicí. Má vysokou plasticitu, odolnost proti vodě a dobrou přilnavost k minerální bázi. Nevýhodou je hořlavost, proto se nedoporučuje používat s izolací z minerální vlny. Současně se tato omítka snadno aplikuje a udržuje svůj tvar. Před použitím by měl být povrch stěn vyrovnán a ošetřen základním nátěrem. Prodává se také v suché formě. Věnujte pozornost datu ukončení platnosti, pokud je blízko ke konci, nekupujte směs, protože s ní bude těžké pracovat.

Akrylový materiál

  • Silikon.Moderní a univerzální verze texturované omítky. Má vysokou míru pružnosti, trvanlivosti a přilnavosti. Vhodné pro všechny typy základů, neumožňuje páru. Prodává se jako vařené s určitou barvou. Dokonce i nováček ve stavebnictví může zvládnout tyto věci. Nevýhodou je vysoká cena.

Možnost silikonového obložení stěn

  • Silikát.Vyrobeno na bázi potašového skla, které se používá jen zřídkainteriérové ​​dekorace. To znamená, že tato omítka je vhodná pro fasádní práce. Není snadné s ní pracovat, takže se používají jen zřídka.

Fasádní práce

V tomto případě je texturovaná omítka ve výsledku odlišná, to znamená, že můžete získat hotový povrch ve formě žuly, deště, který se používá jako váleček a dalších možností. Také při výběru materiálu stojí za zvážení.

Pro usnadnění výběru níže jsou uvedeny fotografie a videa o texturované omítce pro stěny:

Malba na zdi

Původní podoba prostoru

Panely v moderním bytě

Původní myšlenka pro koridor

Související článek:

Dekorativní omítka pro vnitřní stěny. Tento článek se bude zabývat typy stěnových omítek, nástroji potřebnými pro jeho aplikaci, technologií nanášení povlaku.

Ceny texturované omítky pro stěny

Texturovaná omítka je populární a cenově dostupná varianta, kde se jako plniva používají dřevěná vlákna, malé kameny a slída. Takovéto vměstky činí povrch volumetrický, který je nepřístupný pro tapetu nebo barvu. A také v prodeji existuje mnoho známek a válečků, které práci zjednodušují.

Chcete-li koupit omítky s texturou na zdi, mějte na paměti, že náklady na tento materiál se počítají na základě 1 m² aplikace napovrchu.Zde jsou některé možnosti s fotografií.

Tabulka 1. Průměrné náklady na texturovanou omítku

Jméno Obrázek Stručný popis Náklady, rub.
Intonachino Minerale Minerál. Na bázi vápna se zahrnutím křemenného písku. Pro všechny druhy povrchových úprav. 415 až 1380
Tamstucco Pastovitá hmota na bázi vinylového polymeru. Pojďme použít pro návrh a spravedlivé dokončení. 305 - 450
STUCCOFACILE Pastovitá směs, speciálně určená pro vytváření basreliéfů. Po zaschnutí nedává praskliny a smrštění. 1160
Olga, Moskva:„Rozhodl jsem se krásně uspořádat chodbu, radil jsem Intonachino Minerale. Nařídila pánům, aby udělali skutečný obraz ke stropu. “
Maria, Dnepropetrovsk:„Tamstucco jsem koupil pro primární konečnou úpravu, ale rozhodl jsem se vytvořit panel v samostatné sekci. Ukázalo se, že je to velmi pěkné a levné. “
Dmitry, Samara:„Rozhodli jsme se vytvořit sloupy ve velkém sále a pro úlevu jsme použili STUCCOFACILE. Ukázalo se to velmi pěkně.

Povrch stěn můžete opatřit texturovanou omítkou na vlastní pěst nebo se obrátit na stavební firmy, které se zabývají výzdobou a výzdobou interiérů. Zde je několik zajímavých příkladů konstrukčních řešení využívajících tento materiál:

umělecká díla na stěnách

Zajímavý odstín růžové

Takový materiál je přijatelný i na stropě

.

V moderním pokoji jsou tyto stěny skutečnou výzdobou

Dokonale vhodné pro ložnici

Nasycené a teplé zbarvení

Texturovaná omítka pro stěny: video, jak aplikovat materiál sami

Je snadné aplikovat materiál sami, takže každý může tento proces zvládnout. Zvažte postupné pokyny s fotografickými příklady.

Tabulka 2. Technologie nanášení omítek

Co dělat Foto
Přípravná fáze je v každém procesu. Připravená směs by měla být aplikována na rovný povrch, takže byste měli provést zemní práce. Materiál je lepší vzít z řady "hluboké pronikání", který je lépe absorbován.
Samotnou omítku lze aplikovat v 1 - 3 vrstvách. Při výpočtu množství materiálu mějte na paměti, že 1-2 kg stačí na 1 m². Čím více vrstev, tím více budete potřebovat směs. Barva je obvykle bílá a další odstíny se získají přidáním barviv do správného množství roztoku.
Pro aplikaci vezměte malé množství omítky stěrkou, rovnoměrně ji rozložte na stěrku. Nasaďte nástroj na stěnu a roztáhněte pod úhlem 30 °.
RadaVyzkoušejte aplikaci na malé ploše, abyste odhadli požadovaný počet vrstev a nátěrů.
Samotný materiál je kujný, takže může být aplikován válečkem pro texturovanou omítku. Pohybujte se jedním směrem. Takový nástroj může mít speciální trysky se vzorem. Použitelná a kuchyňská houba.
Projděte přes celý povrch špachtlí, abyste vyhladili vyčnívající prvky a ostré rohy.

Tímto jednoduchým způsobem můžete nezávisle aplikovat vzor na zeď v domě nebo bytě. Zde je video z fází práce.

Jak samostatně připravit texturovanou omítku

Pokud chcete snížit náklady na proces opravy, můžete si připravit vlastní texturovanou omítku z obyčejného tmelu, na kterou trávíte svůj čas a úsilí a přesně víte, z čeho byla směs vyrobena.

Chcete-li pracovat, připravte tmel, nádobu na hluboké míchání, stěrku a stěrku, stavební míchačku (můžete to udělat s tyčinkou), kovový struhadlo a balíček pro vytvoření vzoru.

Nástroje pro tvorbu vzorů

Pro výpočet požadovaného objemu tmelu věnujte pozornost obalu, který udává množství směsi na 1 m².Pokud se rozhodnete koupit materiál ve formě prášku, pak si dodatečně připravte lepidlo PVA. Zředí se 2 litry vody, 200 g lepidla a 6 kg směsi.

Ředění směsi

Věnujte pozornost!Lepidlo se přidává pouze po smíchání s míchadlem.

Sádra nebo cementová omítka je vhodná pro stěny v místnostech, a pokud se rozhodnete upgradovat koupelnu, zastavte výběr druhé možnosti.

Dále se chováte stejně jako při koupi fakturované texturované omítky, jejíž kroky byly popsány výše. Zde je video, které vám pomůže pochopit, jak vytvořit takový materiál vlastníma rukama.

Související článek:

Texturovaná omítka z obvyklého tmelu vlastníma rukama. V tomto článku se podíváme na to, jak lze pomocí několika nástrojů vytvořit několik variant konstrukce.

Možnosti aplikace vzoru

Texturovaná omítka se odlišuje nejen počtem vměstků malých částic, které dávají objem a barvu, ale také možností vytvoření nezbytného vzoru. Lze použít vše: od kartáče až po váleček.

Práce těchto mistrů

Zde jsou některé varianty vzorů:

  • Váhy.Naneste 3-5 mm materiálu na stěnu, pak aplikujte vertikální tahy špachtlí. Po zaschnutí naneste barvu v požadované barvě.

Varianta vzoru

  • Jeskyně.Naneste směs a vyrovnejte ji, pak projděte celým povrchem kusem stlačeného polyetylénu. Film můžete prostě nechat na jeden den a pak jej odstranit.

Vzor "jeskyní"

  • Benátská verze.Použijte nepravidelné tahy na stěnu pomocí špachtle, na které napíšete malé množství materiálu. Počkejte, až bude všechno suché. Malování jednou barvou, pak další, a pak s vlhkým hadříkem, odstraňte část omítky z konvexních částí. Po úplném zaschnutí naneste vosk, akryl nebo zlacení.

Benátský motiv

Existuje spousta variant vzorů, můžete vytvořit skutečné obrázky. Vyberte si, co chcete a vytvořte.

Malá fotogalerie

Místo závěrů o důstojnosti texturované omítky, která byla v článku dostatečně prezentována, se podívejte na zajímavá díla skutečných designérských mistrů s použitím tohoto materiálu:

Moderní a jednoduché

Imitace kamene

Zakrývání nerovných stěn

V prostorném obývacím pokoji

Styl provence

Lze rozlišit jednu stěnu