Texturovaná omítka z obvyklého tmelu vlastníma rukama

D Hladký povrch stěny je přitažlivý, proto, aby bylo možné místnost modifikovat, můžete provést texturu z obyčejného tmelu. To přispívá ke snížení výdajů na speciální směsi a také ke zlepšení vzhledu bytu nebo domu. S pomocí různých nástrojů můžete provést několik možností pro strukturu, takže majitel místnosti si může vybrat přesně to, co se mu líbí.

Dekorativní omítka z obyčejného tmelu

Příprava směsi

\ t

Pro přípravu texturované omítky z obyčejného tmelu nemusíte mít znalosti stavitele, stačí použít nejběžnější metodu. Skládá se z míchání 6 kg suché směsi sádry ve dvou litrech vody společně s 200 gramy PVA. Nejprve je třeba míchat sádrový prášek a přidávat lepidlo teprve poté, co se rozpustí ve vodě. Výsledkem by měla být homogenní tlustá hmota, která může být použita pro jakoukoliv texturu aplikovanou na stěny.

Pohled na směs po přípravě

Materiály a nástroje

\ t

Vytvořit kvalitní nátěr, \ tmusí mít:

 • jakýkoli tmel;
 • stavební míchačka;
 • stěrkou;
 • špachtle;
 • stavební úroveň ;​​
 • brusný papír.

Nástroje pro práci s texturovanou omítkou

Vytvořte texturovanou omítku z obyčejného tmelu vlastníma rukama pomocí mixéru, protože jeho použití přispěje k lepšímu promíchání roztoku a ke snížení času stráveného prací. Můžete také potřebovat další nástroje, které jsou potřebné pro různé typy tmelení. Ale před zahájením práce stojí za to připravit povrch. To je způsobeno tím, že zbytky starého nátěru mohou nejen zabránit aplikaci určité struktury, ale také zhorší přilnavost materiálu ke stěně.

Přípravná fáze

\ t

Před zahájením prací je nezbytné:

 1. Změřte plochu stěn a spočítejte, kolik tmelu potřebujete na celém povrchu. Pro vytvoření atraktivního interiéru se hodí jak omítkové, tak cementové směsi. Mohou však být ve vědrech nebo ve formě suché směsi. Je důležité si uvědomit, že v místnostech, kde je zvýšená vlhkost, stojí za to použít sloučeniny na bázi cementu.
 2. Povrch očistěte od nečistot, staré omítky a stavebního prachu. Pokud tomu tak není, může být nanesený materiál rozložen nerovnoměrně, což nakonec ovlivnívzhled zdi. Všechny drážky by měly být předem potaženy cementovou maltou.
 3. Posílit zeď. To je nutné pouze v případě, že základna je nespolehlivá. K tomu můžete použít omítkovou mřížku, která může eliminovat vznik trhlin.

Příprava stěn pro aplikaci omítky

Můžete také předem aplikovat tenkou vrstvu tmelu, která zabrání vzniku tmavých skvrn. Způsob vytvoření dekorativní vrstvy závisí na tom, jak bude vypadat.

Dekorační omítka

\ t

Tato metoda nanášení omítek je nejjednodušší a proto ji mohou vyzkoušet ti, kdo se poprvé zabývají zdobením bytu. Pro tento typ textury není nutné připravovat speciální směs, stačí použít standardní sádrové nebo cementové varianty. Nejlepší je použít hotové řešení, ale je třeba mít na paměti, že příliš volné formulace nemusí dobře přilnout k povrchu.

Proces podávání žádostí:

 • Nejdříve musíte na stěně vybrat úsek rovný polovině jednoho čtverečního metru a aplikovat kompozici stěrkou. Vrstva by měla mít tloušťku 2-3 mm. Pak bude tento ukazatel větší, kresba bude drsnější.

Nanesení první vrstvy omítky

 • Poté stačí stěrku připevnit k povrchu a hladce zvednout její spodní okraj tak, aby se pohyboval směrem dolů. Malé nepravidelnosti roztoku, rozmazávající se na povrchu, budouvytvořit krásný vzor, ​​jako kámen. Pochopte přesně, jak nejlépe vyrábět pohyb, můžete jen v procesu aktivity.

Vytváření povrchových textur

 • Dále jsou prováděny stejné akce s následující částí. Abyste se vyhnuli mezerám a nesrovnalostem, měli byste překrýt předchozí pokrytí.

Po provedení práce zbývá pouze čekat asi den, dokud není tmel zcela suchý. Aby přebytečný roztok nezkazil texturu, je nutné z materiálu neustále čistit běžecký pás.

Chcete, aby byl váš byt skutečně jedinečný? Přečtěte si o tekuté tapetě vlastníma rukama a aplikace, kterou může provádět téměř každý.

Dešťová omítka

Tato konstrukce stěn je obtížná, ale její vzhled je atraktivnější. Obvykle se aplikuje déšť na sklon, ale směr může být odlišný. Proces účtování je rozdělen do několika akcí:

 • Uspořádání stěn.To je nezbytné, aby všechny linie „deště“ byly hladké. Na každou nakreslenou čáru se nanese maskovací páska.
 • Použití roztoku.V této fázi je tmel položen na stěnu linií, jejíž délka je jeden metr. Tloušťka vrstvy musí být nejméně 3 mm.
 • Vytvoření struktury.Aby se na sádře objevily „kapky“, stačí stisknout žehličku avezmi to. Takové akce se opakují podél čáry.

Uvedení omítky s deštěm

Poté můžete vidět, že texturovaná omítka z obyčejného tmelu, vytvořená vlastníma rukama, bude spíše připomínat malé jehly. To je korigováno vyhlazením povrchu ve směru plánovaných čar. Čím slabší je nástroj stisknut, tím lepší bude výsledný efekt.

V průběhu práce je důležité zajistit, aby mezi vytvořenými skupinami nebyly velké rozdíly. Také během práce nesmíme zapomenout, že po každém řádku je nutné odtrhnout maskovací pásku. To pomůže vytvořit rovnoměrné spoje.

Chcete-li, aby texturovaná omítka z obyčejného tmelu byla atraktivnější, můžete ji namalovat a lakovat. To pomůže nejen vytvořit krásný interiér, ale také chránit povrch.

Video lekce o vytváření a aplikaci texturované omítky z obyčejného tmelu vlastními rukama