Tmel na dřevo pro vnitřní práce

Nezáleží na tom, jak vznešeně vypadá dřevo v dekoraci, jeho síla není tak vysoká, jak bychom chtěli. Dříve nebo později jsou na dřevě viditelné trhliny, díry a další vady. Co s tím, redaktoři HomeMyHome řekne, vyprávět o skvělý nástroj - tmel na dřevo. To je o tom dnes a bude projednáno v našem přezkumu.

Dobrá náprava, která skryje povrchové vady

Typy tmelu na dřevo: proč tak bohatý výběr materiálů

Hlavní funkcí tohoto materiálu je zakrývat vady. Vzhledem k tomu, že porušování základny se liší, stejně jako druhy dřeva a provozní podmínky výrobku nejsou také podobné, existují různé druhy tmelů. Seznamte se s jejich typy podrobněji.

Plniva na bázi sádry

Jak je známo, sádra není přátelská s vlhkostí, a proto je sádrová kompozice nižší než pevnost a pružnost vůči jiným směsím.

Výhody sádrových sloučenin v jejich propustnosti pro páry, které udržují mikroklima v místnosti a náklady na materiál ve srovnání s ostatními, jsou nízké.

Sádrový tmel lze snadno zpracovávat na velkých plochách

.

Pokud existuje otázka, jak tmelit dřevěný povrch v suché místnosti, pak můžete bezpečně koupit sádrovou kompozici.

Tmel z akrylového dřeva

Akrylová plniva se nebojí vlhkosti a teplotních rázů, nebojí se mechanického zatížení. Pro podlahu je ideální, ale můžete také použít směs a vnější budovy.

Akryl je vysoce elastický, je to dobrý tmel na dřevo pro utěsnění hlubokých defektů, malých trhlin, pórů dřeva. Smrštění je nepřítomné: při aplikaci směsi zůstala po vysušení.

Životnost je požadována od tří do deseti let, ale ceny výrobků s obsahem akrylu jsou výrazně vyšší

.

Epoxidtmel na dřevo

Epoxidové opravy dřevěných povrchů: dveře se opravují takovou směsí, okenními rámy, sloupy, nosníky. Epoxidový tmel nereaguje na vlhkost a po vytvrzení je vysoce pevný.

Epoxidový tmel je ideální pro opracování dřeva

Složení tohoto materiálu má dva prvky, které je třeba před prací promíchat: umožňují rychlé uchopení hmoty. Povrch s epoxidem se snadno brousí a lakuje, neděsí ho vodou a chemickým rozpouštědlem.

Skvrna by však neměla být aplikována, vzhled ošetřeného místa bude zkažený.

tmel na olejové lepidlo

Je zřejmé, že směs obsahuje oleje a rozpouštědla. Výrobky zpracovávají povrch fasád budov dříve, než jsou natřeny.

Je to vhodné složení pro venkovní práce díky svým vlastnostem: voděodolnost a odolnost vůči nepříznivým vlivům prostředí.

Výrobci vybrali optimální složení svých výrobků

.

Takový povrch nebude prasknout, nebude se rozpadat. Díky výrobcům můžete najít směs požadované barvy i se schopností imitovat dřevěnou texturu.

Ostatní odrůdy

Dřevěný tmel je bezpečný pro zdraví, pokud neobsahuje žádná rozpouštědla. Mluvíme o složení vody, které se může pochlubit plasticitou a pružností, stejně jako nepřítomností silného zápachu. Přebytečný materiál se omyje vlhkým hadříkem.

Vodný tmel v nádobě po dlouhou dobu nezamrzne, což činí jeho skladovatelnost poměrně dlouhou

.

Jedná se o sloučeninu s vysokým stupněm adheze, proto je účinná na různých površích.

Kromě toho můžete přidat, že při dokončení použití nitroshpaklevka, lepidlo, latex.

Hlavními složkami dusičnanového plniva jsou celulóza, její pryskyřice, ethery, změkčovadla

.

Hlavní výrobci: kontrolovaní podle času a uživatelů

\ t

Na moderním trhu v širokém sortimentu jsou dobré domácí i dovážené směsi vyráběné známými a spolehlivými značkami.

Jsou požadovány tmely na dřevo od společnosti Tikkurila. Jedná se o finskou společnost nabízející své výrobky za vysoké ceny, které jsou plně odůvodněny kvalitou.

Tikkurula je dlouhodobě na vysoké úrovni

Lacra je známá svými vysoce kvalitními výrobky. Jejich zboží je levné, ale kvalita tím netrpí.

Společnost Lacra má slušné výrobky

Tmel na dřevo od domácího výrobce „Tex“ je levnější než mnoho kompozic od konkurentů, ale kvalita dodávaných výrobků je na úrovni.

VGT a Eurotex jsou považovány za hodné zmínky.

Jak vybrat tmel na dřevo: neztrácejte peníze

Jak si dát tmavý strom, to je otázka. Vybíráme vhodné kompozice pro vnitřní i vnější použití.

Tmel na dřevo pro venkovní použití a jeho účinek

Pro venkovní práce dávají přednost použitítmel na dřevo odolný vůči teplu a vlhkosti. Stěny budovy jsou vystaveny střídavým teplotám, srážkám, ultrafialovému záření. V tomto případě jsou tedy kompozice považovány nejen za lehké, ale také za elastické.

Vhodné jsou akrylové formulace, které chrání strom před ohněm a zabraňují jeho zhroucení z teploty na ulici

.

Dvousložkové epoxidové tmely na bázi ropné pryskyřice, pigmentových přísad a změkčovadel. Jedná se o směsi, které kvalitativně zaplňují defekty, které jsou odolné vůči deformaci a lomu.

Epoxid si zaslouží zvláštní pozornost jako prostředek pro vnější povrchovou úpravu základní vrstvy

Směs oleje bude obsahovat oleje, křídu, vodu a změkčovadla. Pro venkovní pokrytí je to poměrně trvanlivý materiál, odolný a spolehlivý. Ti, kteří se zajímají, kolik tmelu schne na dřevo, by si měli přečíst návod přímo na nádobě. Olejová směs vysychá déle než jeden den.

Tmel na dřevo pro vnitřní práce

Tmel uvnitř domů a bytů nejen zdí. Tento materiál pro podlahu, strop, dveře, umožňuje provádět základní prvek. Jakýkoliv tmel musí splňovat několik požadavků: plasticitu, vhodnou konzistenci, pevnost, dobrou přilnavost s dřevem, postupné vytvrzování a odstraňování trhlin.

Pro domácí úkoly si můžete vzít epoxidovou kompozici, polymer, akryl

Epoxidzavřete hluboké vady, vyrovnejte povrchy. Pro práci nejsou zapotřebí žádné speciální nástroje a broušení je snadné a snadné. Pokud se potýkáte s dilematem, jak si vybrat tmel na dřevo pro podlahu, pak byste měli nejprve myslet na epoxid.

Sádra ve všech místnostech, s výjimkou koupelny a kuchyně, je dobrá v tom, že vnáší do vzduchu a vzdává se nadbytečné vlhkosti, nepříznivě neovlivňuje mikroklima v místnosti

Polymerní kompozice jsou univerzální, zakrývají švy, uzavírají hluboké praskliny, provádějí dokončovací práce pro následné nátěry nátěry a laky. To je stejné složení, které je dobré opravit vady na rámech, stropu, rámu dveří a samotných dveří. Pro práci s podlahou se tato konstrukce nepoužívá.

Vodotěsné směsi jsou určeny pro použití v koupelně a v kuchyni.

Jak se používají tmely

Zvažte hlavní oblasti použití tohoto materiálu. Jedná se o odstranění vad na dřevěné podlaze, zabudování různých druhů trhlin, imitace textury dřeva na povrchu.

Tmel na dřevěnou podlahu

Tmel na dřevěné podlahy by měl obsahovat součásti, které neumožňují materiálu rychle otřít z mechanického nárazu.

Pokud se pokusíte ušetřit, pak se po 2 - 3 letech zhorší povrch a trhliny

Pro podlahu jsou vhodné vodné, pastovité a gelové formulace. Pokud výrobek obsahuje sklolaminát,je zaručena odolnost hotového nátěru.

Lepení bude tmel na nitro bázi. V kompozici je nutné hledat ether-celulózové složky, aceton, pryskyřice. Prostředky s dřevěnou moukou mají vysokou přilnavost na jakýkoliv druh dřeva. V nitro záplatách, se všemi jejich pozitivními vlastnostmi, docela silný zápach.

Domácí směsi smíchané s dřevěnou moukou v ideálním případě vyplňují praskliny a švy na dřevěné podlaze

Výplň dřeva: co použít pro těsnění mezer

Malá štěrbina v dřevěné podlaze je utěsněna buď barevně sladěným tmelem, nebo složením jakékoli barvy, následuje základní nátěr a nátěr podlahy.

Akryláty uzavírají mezery o velikosti 3 až 4 mm, nedotýkejte se větších vad, hotový materiál se rozpadne a vypadne.

Rozpouštědlo na bázi rozpouštědel je vhodné k opravě trhlin do 1 cm, je dokonce možné odstranit vady na vytápěných podlahách.

Ropné formulace by měly být smíchány s křídou, aby se odstranily úzké mezery, a s dřevěným prachem pro široké vady.

Imitace dřeva z tmelu jako způsob úpravy povrchu

K napodobení dřeva je zapotřebí řady nástrojů. Je nutné získat paletový nůž, texturovaný váleček, váleček s obrazem řezaného dřeva, gumovou stěrku několika typů, šablonu.

Akrylové, sádrové a silikonové základy jsou vhodné pro vnitřní úpravu.

Nádherná imitace dřeva z tmelu

Receptyvýroba domácího tmelu na dřevo

Pokud je to žádoucí, můžete vytvořit omítkovou směs vlastníma rukama, která nevede ke kvalitě zakoupené. Je to všechno o dobrých, kvalitních surovinách.

Nejdůležitější složkou je drcená křída, která musí být smíchána s PVA lepidlem ve stavu zakysané smetany. Je přípustné přidávat malé piliny.

Taková náprava bude trvat jeden den

Druhým způsobem je ředění křídy akrylovým lakem rozpustným ve vodě. Pasta by měla být středně tenká.

Důležité!Domácí směsi nejsou připraveny ve velkých objemech a nepravidelnosti a šmouhy jsou okamžitě odstraněny.

Co jiného z materiálů používaných pro zpracování dřeva

Kromě plnidel se pro práci se dřevem používají i jiné kompozice. Jejich seznam obsahuje základní nátěr a omítky. Každý nástroj má své vlastní funkce a charakteristiky.

Základní nátěr na dřevo

Základní nátěr - povinný materiál pro použití v mnoha oblastech povrchové úpravy. Je určen k lepení látek do různých vrstev povrchu, což vytváří vodotěsný lakový film. To je ochrana stromu před negativním dopadem vnějších faktorů.

Důležité!Primer významně šetří spotřebu materiálů, a tím i financí.

To vše však bude fungovat pouze tehdy, pokud je základní nátěr kvalitní a vhodný pro zpracování dřeva. Rozpustný základní nátěr chrání materiál před poškozením avodotěsný od vlhkosti.

Existují oleje, akrylové kompozice. V každém případě se jedná o základní vrstvu pro následnou konečnou úpravu

Omítka na dřevo

Sádra chrání dřevo před hnilobou, ale podmínkou je předem potřít povrch antiseptickými látkami, které musí být zcela suché.

Omítnutá stěna působí proti vzniku plísní, pokud počáteční prahová hodnota vlhkosti nepřesahuje 12%. Omítka chrání povrch před termity a hlodavci.

Používejte vápno, cement, vápennou sádru, sádrovou omítku

Kolik stojí cena dřeva - cena

Po seznámení se s provedenou prací a výkonnostními charakteristikami materiálů je čas seznámit se s cenami populárních typů tmelu od různých výrobců.

Jméno Charakteristika Cena za červen 2019, rub.

TEKS o Profi Woodu

Připravený latexový tmel;

druh prostor: suchý;

spotřeba směsi (vrstva 1 mm): 1–4,70 l /m²;

spotřeba směsi (vrstva 1 mm): 0,60–2,80 kg /m²
55

VGT akryl na dřevo "Extra"

akrylové plnivo;

druh tmelu: povrchová úprava;

typ pokoje: suchý a mokrý;

spotřeba směsi (vrstva 1 mm): 0,50-1,40 kg /m²
51

PRESTIGE pro dřevo

hotové akrylové plnivo;

prointerní práce;

zpracovatelský materiál: dřevo, kámen, cihla, beton
46

Akrylový Lacra na dřevo

hotové akrylové plnivo;

druh tmelu: univerzální;

typ pokoje: suché a mokré
131

Faktura na dřevo

hotové akrylové plnivo;

druh tmelu: dokončovací práce;

typ místnosti: suchý a mokrý;

spotřeba směsi (vrstva 1 mm): 2 kg /m²
64

Berger-Seidle Pafuki Super

Nitrocelulózový tmel;

tloušťka vrstvy: 2 mm;

pro vnitřní práce;

Materiál zpracování: dřevo
1450

Borma Wachs Holzmasse

Připravený nitrocelulózový tmel;

doba sušení 12 h;

pro vnitřní a vnější práce;

zpracovatelský materiál: dřevo
402

Dřevěné povrchy ošetřujte správně, pak životnost výrobku vydrží mnohokrát a místnost zůstane krásná.

Video recept na vytvoření tmelu vlastníma rukama