Uložit čtverečních metrů, nebo Jak lze změnit interiér palandy s pohovkou

Jak je to známo - se skromnými čtvercovými místy, které chcete vložit do místnosti: studiem, plnohodnotnou měkkou zónou a přistýlkou. Patrová postel s pohovkou pomůže vyřešit problém ubytovaných hostů nebo dětí, a to i se skromnými rozměry bytu. Ve prospěch takového rozhodnutí hovoří tři důležité „pro“: pěkný vzhled, trvanlivost, jednoduchost péče. Abychom odstranili chyby v procesu akvizice a nezažili problémy s provozem moderního nábytku , prostudujte si naše doporučení, která podrobně popisujeme v tomto článku.

Toto řešení umožňuje racionální využití prostoru místnosti

.

Patrová lůžka s pohovkou v přízemí - foto a základní vybavení

Patrová lůžka s pohovkou v dolní vrstvě - jedna z nejekonomičtějších možností využití prostorového nábytku. Jsou vhodné pro aranžování ložnic a školek, kde je doslova každý čtvereční metr cenný.

Typická palanda s pohovkou

Ještě před nákupem by měla být věnována pozornost některým z těchto nuancí:

  • velikost sedacího lůžka a lůžka by měla odpovídat fyziologickým parametrům budoucích uživatelů;
  • je důležité vzít v úvahu skutečné zatížení, aby bylo možné vybrat palandu s pohovkou dostatečné pevnosti;
  • Kontrola materiálů pro povrchovou úpravu a výplní pomůže vyjasnit vlastnosti péče.

Hlavní charakteristiky, výhody a nevýhody dvoupatrových lůžek s pohovkou dolů

Otevřená spodní část znamená možnost univerzálního použití standardních pohovek s vhodnými rozměry

Návrh předpokládá uspořádání kotviště na horní úrovni. K tomu vytvořte rám s nebo bez lamel. Nastavili matraci. Požadované součásti palandy s pohovkou -žebřík pro zvedání a stranu, zajišťující bezpečné používání. Regály jsou vypočteny na základě maximálního zatížení. Níže jsou uvedeny různé možnosti.

Jednodílný výkonový rám se používá ke zvýšení pevnosti

Hlavní výhodou jsou minimální požadavky na prostor. Sedací souprava je vhodná pro sezení. Pokud je to nutné, rozkládá se na plnou postel.

Nevýhodou je nepříjemnost stoupání na druhou úroveň. Musíme upevnit rám pro spolehlivost, instalovat oplocení. S přihlédnutím k dodatečným mechanismům se získá poměrně složitá struktura, která zvyšuje náklady na palandu s pohovkou.

Informace!Při porovnávání modelů pečlivě zkontrolujte materiály, kvalitu a pohodlí místa, kde jsou schody namontovány.

Související článek:

Loftová postel pro dospělé a děti. V přehledu se podíváme na to, co je loftová postel, jak ji lze použít v interiéru, typy a vlastnosti domácích variant, modelů a výrobců, průměrné ceny, užitečné tipy.

Odrůdy nábytku

\ t

Tato část nabízí typické palandy s pohovkou, seskupené podle účelu. Jedním z klasifikačních znaků je velikost lůžka. Následující tabulka zjednoduší výběr:

Délka, cm Šířka, cm Pro věk, roky
155–165 75-80 Do 8–10
165−180 80-90 10-14
180–200 90 Více než 14, pro dospělé
180–200 150–180 Dvoulůžka
Informace!Zpravidla se pro horní zatížení do 200–220 kg počítá jedna horní horní vrstva.

Dětská palanda s pohovkou v přízemí

V tomto provedení je vhodnější zvolit velikost lože s ohledem na rychlý růst dítěte. Zejména pečlivě zkontrolujte běžné bezpečnostní vybavení, nepřítomnost ostrých rohů. Na schodech použijte protiskluzový povlak (obložení).

V tomto zařízení jsou vytvořeny stejné prostory pro spaní pro dvě děti

Pohovku lze použít pro školení, hry, odpočinek ve dne

Patrová postel s pohovkou pro rodiče

Zde jsou v dolní části zapotřebí větší velikosti lůžek. V každém případě musíte zvolit výrobek, který odpovídá stylu interiéru. Pro zjednodušení úkolu je nákup nábytku kombinován s „kosmetickou“ nebo generální opravou.

Když je složená, velká pohovka nevyčnívá za hranice hlavního obrysu

Související článek:

Tento článek popisuje, jak to udělat sami, nebo si koupit dobrý bez chyb podkrovní postel s pracovní plochou pro teenagera. Podrobné pokyny a užitečné komentáře vám pomohou rychle.učinit správné rozhodnutí.

Vybavení Postele s pohovkou

Níže jsou uvedeny podrobnosti, které si při výběru nábytku zaslouží pozornost. Pro kompletní analýzu jsou doplněny aktuálními informacemi o cenách v příslušném segmentu trhu.

Materiály hlavních součástí konstrukce

Výkonový rám palandy s pohovkou je často vyroben z oceli. Za rozumnou cenu se ukáže docela spolehlivý design. Vícevrstvé nátěry poskytují ochranu proti korozi. Za tímto účelem je vhodné namontovat sestavy mechanismů a jiných dílů pomocí standardních upevňovacích prvků.

Využívání dřevěných dílů je poměrně populární. Kromě odlehčení je zajištěno přísné dodržování nejpřísnějších ekologických norem. Je třeba poznamenat, že ke zvýšení pevnosti je nutné použít cenné tvrdé horniny nebo zvětšit velikost.

Nejběžnějším řešením je dřevotřísková deska

V tomto provedení je hlavní výhodou demokratické náklady. Pozitivní hodnocení si zaslouží vzhled moderních modelů. Drahé dřevěné dýhy a vysoce kvalitní laminát se používají k vytvoření realistického vzhledu, který se neliší od parametrů přírodního materiálu.

Výkresy na povrchu chrání před poškozením vrstvou čirého transparentního laku

Čalounění čalouněného nábytku se vybírá s přihlédnutím k vlastnostem zamýšleného nábytkuzpůsob použití. Pro intenzivní použití jsou vhodné pravé kůže nebo vysoce kvalitní umělé náhražky. Některé nové materiály dokonce předčí přírodní vzorky v pevnosti a dalších spotřebitelských parametrech. Cena je mnohem nižší.

Velur - vhodná volba pro pohovkové čalounění

Tento materiál nebrání průchodu vzduchu. Má příjemné hmatové vlastnosti. Tyto povrchy poskytují dobrou přilnavost k ložnímu prádlu, které nemusí být upevněno pomocí doplňků.

V širokém sortimentu tematických návrhů není obtížné vybrat si jednobarevnou tkaninu určité barvy, textury, vzoru

.

Je třeba připomenout, že pro čalounění jsou vhodné pouze specializované nábytkové materiály. Jsou určeny pro těžké náklady. Jejich celistvost a vzhled jsou udržovány po dlouhou dobu v dobrém stavu. Aby nedošlo ke zkrácení životnosti, měli byste pro správnou péči použít pokyny výrobce. K čištění palandy s pohovkou použijte doporučené prostředky.

Plniva pro prostory pro spaní a spaní

V nejjednodušším provedení je pohovka vybavena závislými pružinovými jednotkami. Vytvářejí poměrně dobrou úroveň komfortu, jsou levné. Levné analogově pěnové polymerní desky (pěnová pryž). Měkkost tohoto materiálu je některými uživateli vnímána jako významná.chyba. Pro zvýšení tuhosti byla použita další vrstva kokosových vláken.

Zlepšit ortopedické vlastnosti základů pomocí nezávislých bloků pružin. Každý prvek působí nezávisle. To zjednodušuje vytváření sekcí s různými úrovněmi tvrdosti. V drahých modelech používejte kvalitní latex, vyrobený z přírodních surovin (šťáva Hevea). Neprodukuje nepříjemný "chemický" zápach, nezpůsobuje alergické reakce.​​

Podobná řešení se používají k vytváření ortopedických matrací

Při výběru těchto výrobků zkontrolujte parametry čalounění. Některé modely mají různé boční možnosti. Pokud je to žádoucí, jednoduchým zatočením zvolte větší /menší tuhost, režim zimní /letní. Matrace patrové postele s rozkládací pohovkou na tlumící základně příčných lamel. Pod ním upevněte podklad z překližky, který zabraňuje kontaminaci dna lůžkového lůžka z pohovky.

Doplňkové vybavení matrace: změna sklonu dílů pomocí elektrického pohonu, vestavěného maséra, dálkového ovládání

Související článek:

Jaký typ matrace je lepší: pružina nebo pružina. Výhody a nevýhody různých typů matrací, výběrová kritéria, hodnocení výrobců ortopedických matrací, průměrné ceny - čtěte v publikaci.

Různé typy skládánímechanismy

Následující příklady ukazují různé možnosti přeměny pohovky na místo na spaní a zpět.

Klasická verze je „kniha“

Zásuvná spodní část. Tady záda zůstane na místě. Počet podpěr se zvyšuje, zvyšuje se spolehlivost

Mechanismus bočního válcování. Ložiska jsou určena pro snadný pohyb

Algoritmus pro transformaci úhlové pohovky

Transformace pohovky s opěradlem

Vybavení nábytku pro pohodlné skladování věcí

\ t

Dutiny bez mechanismu a speciální části trupu palandy s pohovkou slouží k ukládání ložního prádla, přikrývek a dalších věcí. Níže uvedené nápady lze implementovat do vlastního projektu. Šipky označují vhodná místa.

Vestavěná zásuvka v rozkládacím gauči
Šatní skříň a duté schody se zásuvkami
Otevřená police nad hřbetem je vhodná pro věci, které se často používají

Velká krabice spočívá na vodítkách a úhlových válcích připevněných k bočním stěnám
Ve volném prostoru pod ním je dostatek místa pro několik stylových boxů
Takový soubor nábytku může být vyrobenobjednávky.

Sklápěcí sedací souprava v palandě

\ t

Výroba multifunkčního nábytku není jen módním trendem. Určitý dopad zlepšila výrobní technologie. S jejich pomocí lze vyrábět i relativně složité mechanismy bez dodatečných nákladů. Na druhé straně tyto produkty zjednodušují vytváření pohodlných podmínek v relativně malých nemovitostních objektech.

S pohybem zápěstí ... se neobvyklá pohovka změní na palandu

Mechanismy transformace, rozměry

V předchozím snímku je znázorněno pouze jedno z mnoha konstrukčních řešení. Druhá vrstva je vytvořena ze zadní a boční podpěry. Skryté uvnitř pružinových pohonů vám umožní bez námahy provádět pracovní operace.

S pomocí takového nábytku se krásný obývací pokoj promění v útulnou ložnici během několika minut, ne více

U některých modelů se plynové výtahy („plynové výtahy“)

používají k vyhlazování částí konstrukce.

Velikost palandy s pohovkou je zvolena tak, aby lůžka byla delší než výška uživatelů o 25-35 cm, přičemž stejné vzdálenosti jsou ponechány na šířku.

Výhody a nevýhody, kritéria pro výběr transformátorové pohovky s patrovou postelí

Na rozdíl od běžné pohovky, v tomto případě vytvářejí dvě oddělená místa na spaní. Toto řešení je vhodné pro hosty. Jehopoužívá se v jednopokojových apartmánech ( studií ), kde žije otec a syn, matka a dítě. Toto zařízení pomáhá šetřit na dostupném prostoru. Pohyb komponent se provádí vertikálně, což je užitečné v uzavřeném prostoru. Ve složeném stavu se čalouněný nábytek neliší od standardních výrobků určených pro obytné místnosti, skříně.

Hlavní nevýhodou je cena. S výhodami moderní technologie, složitost designu zvyšuje náklady. Neměli byste hledat nejlevnější modely v obchodech. Nadměrné "úspory" na tloušťce kovových obrobků a dalších dílů výrazně snižují spolehlivost.

Další nevýhodou je složitost transformace. Budete muset provést mnohem více akcí v určitém pořadí, než když se rozvíjí typická „kniha“ pohovka. Relativně malá velikost zásilky také zvyšuje náklady na výrobu, přepravu a skladování jednotlivých kusů výrobků. Dražší nestandardní části mechanismů.

Dětská palanda s rozkládací pohovkou s výklopnými policemi

Při návštěvě obchodu zkontrolujte, zda jsou mechanismy použitelné

Nejlepší je zkoumat vitrínu. Z obrazových a video instrukcí může být obtížné určit skutečné úsilí a obtíže. Rozměry jsou vybrány s ohledem na fyziologii uživatelů. Určete kompatibilitu kót scharakteristika místnosti, estetické vlastnosti. Tkaniny by měly být obzvláště odolné vůči oděru, protože u některých modelů neexistuje žádné ustanovení pro snadno vyměnitelnou matraci

Recenze aktuálních nabídek trhu

Značka /Model (Článek) Rozměry, cm (Šířka × Hloubka × Výška) Poznámky Cena (k červnu 2018), rub.

Borovichi-Mebel /M-9657
204 × 115 × 173 Mechanismus transformace - „kniha“.

Dřevotříska s laminátem.

Příslušenství evropských výrobců.

Matrace pro horní sedadlo je zakoupena samostatně.
17600

Nábytek Olympus /Nemo
211,8 × 98 × 173 "Kniha".

Rozměry spodního /horního lůžka v cm: 120 × 190/80 × 190.

Dvě možnosti čalounění.

Montáž na levé a pravé straně je přípustná.

Matrace není součástí základní konfigurace.
14600

Elegy /Novinka
209 × 86 × 173 Těleso je vyrobeno z laminované dřevotřískové desky tl. 16 mm s uzavřenými konci a dýhou.

Zadní strana je upevněna ve třech polohách.

Včetně - matrace pro horní lůžko se samostatnými pružinami.

Kryt ze spunbondu, syntetického zimního skla a polycottonu.
23400

MiK /PS618
190 × 140 × 162 Malajsie.

Patrová postel s pohovkou je vyrobena z hevea, vyztužená kovovým rámem.

shora - vodorovné dřevěné podpěry pro matraci.

Čalounění -nábytek tapiserie (USA).
19900

ANDERSSEN /Splendid
223 × 104 × 74/158 V procesu transformace, žebříku, je předložen plot.

Široký výběr potahových látek.
197000

Další tipy a užitečné komentáře

Pro zjednodušení vyhledávání předem formulujte osobní požadavky. Věnujte pozornost materiálům rámů a mechanismům čalounění. Další informace naleznete v recenzích skutečných uživatelů. V komentářích zanechat své vlastní komentáře, klást otázky na toto téma.

Video: Proces přeměny pohovky na palandu