Úroveň laserové samonivelace 360 ​​stupňů: tipy a triky pro výběr

L Veškeré opravy, i ty nejjednodušší, vyžadují použití speciální konstrukční úrovně. Dříve, když se dostal k profesionálnímu vybavení byl skutečný problém, člověk musel být chytrý a kreativní, a používat vlákna a dokonce i obyčejné lahve s vodou. Dnes je vše mnohem jednodušší, protože se objevila 360stupňová samonivelační laserová úroveň - zařízení, které umožňuje provádět potřebné značení s vysokou přesností. V tomto článku budeme analyzovat jeho zařízení a kritéria výběru.

Úroveň laseru - potřebné zařízení pro jakékoliv stavební práce

Úroveň samonivelačního laseru 360 stupňů: designzařízení

\ t

Aby byla práce se zařízením snadná a intuitivní, je nutné porozumět návrhu zařízení a podrobně zvážit každý prvek:

 • Vysílače, které generují laserové paprsky a čočky, které je shromažďují;
 • Mechanismus, který upravuje zaměření a sladění;
 • Jednotka, která dodává zařízení napájení;
 • Ovládací panel přístroje.

Úroveň má poměrně složitou konstrukci

.

Zdroje záření

Zdroje laserových paprsků jsou obvykle vysoce výkonné LED diody, obvykle zelené nebo červené. Velkou výhodou právě takových zdrojů je jejich jas - jasné značení je možné ve vzdálenosti až 40 metrů, a také skutečnost, že spotřebovávají minimum elektřiny, a časem se nestávají stmívači.

Dobrá rada!Pokud plánujete pracovat ve velké místnosti, je lepší zvolit si zelenou barvu - je to mnohem lépe vidět z dálky.

Kvalita zdrojů do značné míry určuje jasnost linií, a tedy i konečný výsledek

Čočky

Každá úroveň je vybavena celým systémem vysoce kvalitních objektivů, které poskytují jasnost linky a přesnost značení. Samostatná zařízení jsou také vybavena speciálním hranolem, který umožňuje paprsku difundovat a přijímat dvě nebo více čar současně.

Jak se používají vysoce kvalitní objektivystavba závisí na kvalitě práce

Bilance

Podobné mechanismy fungují na úkor kyvadla a magnetického pole, které, když se část odchyluje, vytváří elektrický proud, kterým je zařízení nastaveno. Nejmodernější modely zachycují nejmenší výkyvy - v setinách a desetinách stupňů, což vylučuje i nejmenší nepřesnosti v procesu značení povrchů.

Čím dokonalejší je systém, tím menší chyba má

Ovládací a ovládací panel

Přístroj je napájen vysoce kvalitní baterií, kterou lze snadno nabíjet z běžné elektrické zásuvky. S konstantním zatížením je přístroj schopen pracovat bez výpadku po dobu 7-10 hodin.

Jedním z hlavních kritérií výběru je kapacita baterie

.

Ovládání se provádí pouze několika tlačítky.

Úrovně laserů: typy a jejich vlastnosti

Existuje celá řada typů úrovní a za účelem správného výběru musíte pečlivě prostudovat každou z nich. V závislosti na funkčních, rozsahových a dalších kritériích lze rozlišovat následující typy.

Před volbou si pečlivě prostudujte všechny druhy

.

Laserový dálkoměr

Takový přístroj s extrémně vysokou přesností je schopen vypočítat vzdálenost k požadovanému bodu. Typicky se toto zařízení vztahujedo kategorie profesionálních spotřebičů, protože jeho funkčnost je u amatérských stavebních prací zřídka potřebná.

Toto zařízení je profesionální

Statistické úrovně

Pomocí speciálního vestavěného hranolu je možné postavit dvě kolmé linie, které umožňují značení v libovolném směru.

Tato úroveň umožňuje provádět přesnější značení

Rotační stavitelé

Představují nejkvalitnější a nejvýkonnější zařízení, která mají odpovídající hodnotu. Jejich funkčnost je velmi široká: umožňují vytvořit rovinu z vodorovných a svislých čar, pomocí které můžete snadno kontrolovat všechny povrchové vady.

Takové zařízení je profesionální a málokdy se používá doma

.

Rozsah vyzařovaných paprsků dosahuje zpravidla 30-50 metrů při použití standardního vybavení a 300-400 při použití speciálních zesilovačů.

Úroveň laseru 360 stupňů samonivelace: ceny a kritéria výběru

Existuje řada kritérií, na jejichž základě lze určit kvalitu nástroje, kontinuitu jeho provozu a jasnost vytvořené linky. Proto před volbou 360 stupňové samonivelační laserové úrovně rozhodněte o úkolech, pro které je zařízení zakoupeno.

Absolutní většina lidí má zařízenípožadované pro dílčí práce

Pro účely domácnosti bude použito nejjednodušší a nejjednodušší zařízení

.

Pro stavitele budou zapotřebí vážnější zařízení s výrobci letadel

Spotřebiče vybavené přísavkou jsou vhodné pro většinu domácností

Uvádíme všechna kritéria výběru:

 • Rozsah provozu zařízení;
 • Indikátory chyby měření;
 • Výkonová třída, typ laserového paprsku;
 • Doba chodu baterie;
 • Zarovnání a automatické nastavení;
 • Široké vybavení;
 • Úroveň bezpečnosti skříně a částí zařízení.

Podívejme se podrobněji na některé z nich.

Chyba

Tato charakteristika by měla být jedním ze základních předpokladů při výběru zařízení, protože bude záviset na tom, jak hladké a jasné označení bude.

Konečný výsledek závisí na chybě

Užitečné informace!Nezapomeňte, že chybovost by neměla překročit 3 mm x 10 m v podmínkách bytu a 1 mm ve větších stavebních projektech.

Třída laseru

Třída laseru používaná v amatérském laserovém stupni samonivelace 360 ​​stupňů musí být první nebo druhá. Pokud plánujete koupit profesionálatechnika, výkon svazku by měl být alespoň třetí třídy.

Třída laseru je často hlavním faktorem - je zodpovědná za ostrost paprsku

Baterie

Pokud potřebujete profesionální zařízení, jeho životnost baterie by neměla být kratší než 30 hodin. Méně výkonná zařízení pracují bez dobíjení po dobu asi 10-12 hodin.

Užitečné informace!Pro domácí použití můžete potřebovat zařízení s krátkou provozní dobou, ale hlavní prioritou volby bude rychlost nabíjení.

Kapacita baterie musí být nejméně 10-30 hodin v závislosti na typu zařízení

Úroveň zabezpečení

Mnoho takových zařízení se zpravidla používá v nepříznivých podmínkách - vlhkost, chlad, déšť nebo sníh, takže je důležité, aby všechny části případu byly spolehlivě a hermeticky chráněny před škodlivými účinky faktorů životního prostředí.

Skříň musí být zcela utěsněna

Obsah balení

Nezapomeňte věnovat pozornost zařízení před zakoupením samonivelační laserové úrovně 360 stupňů: dobrý výrobce určitě vloží brýle, speciální stativ a pouzdro do krabice se zařízením. Musí být přítomna povinná nabíječka.

Souprava musí obsahovat všechny nezbytné části

Srovnávací tabulka cen z různýchvýrobci

Tato tabulka vám pomůže určit výběr zařízení a koupit si samonivelační laserovou úroveň 360 stupňů od jakékoli společnosti, například firmy Bosch nebo Kondtrol, v závislosti na jejich potřebách a schopnostech.

Obrázek Jméno Země Barva a vyrovnání nosníku Průměrná cena, rub.
Bosch GLL 3-80 P 0.601.063.305 Německo Červená, automatická 32 390
ADA 3D Liner 4V A00133
Čína 15 990
DeWALT DW 088 K Spojené státy americké 13 390
Condtrol Unix360Pro 1-2-108 Rusko 12 990
Pomocník X-Line 2D X00105 Čína
4 990
RGK PR-110
Rusko
7 960

Úroveň firmy Bosch, model GLL 3-80 P 0.601.063.305

Závěry návrhu

Takže v tomto článku jsme podrobně diskutovali, jak zvolit správnou úroveň laserového samonivelace 360 ​​stupňů. Při odpovědném přístupu k volbě si můžete být jisti, že označení provedená pomocí této úrovně budou provedena kvalitativně.

Označení povrchu laserem je klíčem k dobré práci

Video: jak si vybrat laserovou úroveň