Uspořádání balkonu a lodžie: jaký je rozdíl mezi těmito strukturami

Přítomnost balkonu nebo lodžie v bytě je považována za vynikající a z dobrého důvodu. Toto místo si můžete domluvit, jak budete chtít, jako další místnost pro určitý účel. Pojďme si však s redaktory internetového časopisu HomeMyHome.ru ujasnit, o co jde: balkon a lodžie, jaký je rozdíl a je to významný.

Balkon a lodžie - co to je pro design a dekorativní funkce

Je-li věc nebo předmětdvě jména, to s největší pravděpodobností znamená, že existují některé rysy a rozdíly v jejich struktuře nebo konstrukci. Takže s pojmy jako je balkon a lodžie. Zjednodušeně řečeno, balkon je deska s zábradlím vyčnívajícím za obvod budovy a lodžie je přímou součástí budovy.

Balkon dostal své jméno podle slova „paprsek“. Dříve, paprsek byl malý výčnělek u okna, chránit, že lidé byli schopni jít ven, aniž by opustili své domovy

Lodžie je přeložena z italštiny jako „altán“ a používá se od 16. století. Architekti horké slunné Florencie našli způsob, jak dát občanům odpočinek od slunce, zatímco jsou v budově a na ulici zároveň

.

Podlahy domů rostly, počet balkónů a lodžií také v závislosti na přání architektů a typu stavby.

Dekorativnost balkonů je způsobena architektonickým stylem

.

Loggie v moderních domech nejsou tak zajímavé jako balkony, ale opět vše závisí na přístupu stavebních designérů v různých částech světa

.

Rozdíl je však nepochybný. Fotografie ukazuje výrazný rozdíl od balkonu lodžie

Externě, balkony mohou vypadat mnohokrát zajímavější

Jaký je nejlepší balkon nebo lodžie?

Balkon Lodžie
Není ohříván, je obtížné zajistit vytápění, protože bude nutné zcela glazovat strukturu Neohřívaná, existuje možnostprovádět topení
Žádné boční stěny Existují boční stěny
Strop Existuje strop
Méně stabilní Velmi stabilní

Hlavní typy balkonů a jejich úpravy

Jak lze charakterizovat rozšíření balkonu? Jaký je název velkého balkónu? Pokud plošina z určité vzdálenosti vyčnívá z přední části domu a je ze všech stran chráněna kolejnicemi, pak je to balkon. Hloubka konstrukce je od 1 do 6 metrů. Externě se jedná o vodorovnou železobetonovou desku s upevňovacími prvky.

Úpravy balkónových konstrukcí:

  • o konzolových nosnících - to je charakteristické především pro starý bytový fond. Nosníky konzoly podporují základnu;
  • na železobetonovém podkladu - základová deska se montuje do cihlových budov;
  • na konzolové základně - není poskytnuta žádná podpěra;
  • s vnějšími podpěrami - používají se při stavbě velké balkonové konstrukce. Tato úprava je poskytována pouze ve druhém patře.

Francouzská verze: není kam se chodit, a na úzké základně můžete obdivovat krásy

Typické a moderní typy lodžií

Jaký je název balkonu uvnitř domu? Krásné slovo lodžie, s kořeny v italštině ("lodžie").

Část místnosti, kterou lze otevřít z jedné nebo několika stran

Typická je přítomnost dvou stran a mírně otevřená fasáda

Moderní polokruhová konstrukce nemá žádné strany

Vzhledem k tomu, že se nejedná o vnější konstrukci, lze ji přeměnit na plnohodnotnou část místnosti, nebo můžete na podlahu vytvořit betonový potěr, umístit na něj nábytek. Prostor lodžie je buď otevřený, nebo prosklený.

Tuto místnost lze snadno ohřívat

Možné úplné přistoupení k bytu

Co odlišuje balkon od balkónu v bytě z hlediska jeho konstrukčních parametrů

Podívejme se podrobněji na všechny nuance a rozdíly uvedených architektonických struktur.

Podle způsobu spojení s hlavní místností

Abychom pochopili rozdíl mezi konstrukcí balkonu a architektonickým řešením Florentine, stačí vidět, jak sousedí s fasádou budovy. Balkon bude vždy vyčnívat ze zdi domu a lodžie je v souladu s fasádou, která je jeho vestavěnou částí.

Podle počtu stran otevřených k přezkoumání a velikosti

Při pohledu ze strany geometrie je balkon otevřen ze tří stran ulice, má velikost podle normy 3275 × 800 mm. V zásadě je šířka balkonu standardní.

Pravoúhlá základna

Trojúhelníkový tvar jako součást moderního architektonického návrhu

Fotografie ukazuje rozdíl mezi lodžií a balkonem

Lodžie je otevřená.ulice je pouze jedna strana, nejméně dvě (v úhlové poloze). Na základně jsou vždy desky, nejčastěji o velikosti 1200 × 5800 mm.

Nuance!Nejčastěji jeden sporák padá na dva balkony.

Podle možného zatížení konstrukce a metod uspořádání

Bezpečnost lodžie bude v každém případě vyšší, protože se nejedná o zavěšenou konstrukci, ale o část konstrukce, a zatížení je rozloženo rovnoměrně ze tří stran. Vzhledem ke způsobu připevnění na fasádu má balkon omezení zatížení a možnosti uspořádání.

Jaký je rozdíl mezi balkonem a lodžií při výpočtu plochy bytu

Správné stanovení lodžie a balkonu pomůže vypočítat náklady na bydlení. Redukční koeficient lodžie: 0,5. Na balkoně - 0.3. Za přítomnosti „francouzského“ balkonu nemá smysl vypočítat výpočetní koeficient, protože nemá užitečnou a podstatnou plochu.

Co odlišuje lodžii od balkónu podle zákona

Byly zjištěny rozdíly v lodžii nebo balkonu podle typu stavby, zbývá zjistit, jaký je rozdíl mezi nimi podle znění zákona.

Normy SNiP vám sdělí, zda je rozdíl významný ze zákona a jak přesně určit, zda se jedná o balkon nebo balkon

Celé území od nosné zdi k druhé, desek a plotů oblasti letního bydlení je klasifikováno jako soukromý majetek. Ukazuje se, že z pohledu zákona jsou obě konstrukce stejné.

Další informace o uspořádání balkonů a lodžií

\ t

BSovětské časy loggie prosklené a používané jako místo pro zavěšení oblečení, kuřácký pokoj, a dokonce i jako sklad pro zbytečné věci. Ale proč dnes plýtvat drahocennými metry, pokud můžete vybavit lodžii a balkon tak, aby to bylo vaše oblíbené místo v bytě?

Zajímavé nápady pro dokončení loggií s fotografickými příklady

Pojďme se ponořit do světa myšlenek a řešení jiných lidí: pokud již máte více prostoru, můžete jej přepracovat do části místnosti, izolovat, polepit, proměnit v útulnou verandu nebo studii.

Snídaně, oběd, večeře budou zajímavější: z takového místa je zajímavé prozkoumat město, cítit se jako v nejpříjemnější kavárně

Světlá, malá, útulná kancelář - pro její design není mnoho úsilí a je zde více než dost využití

Zasklení v podlaze umožňuje plně si vychutnat výhled

Design balkonů v soukromém domě s fotografickými příklady

Plasty, sklo, dřevo a kov se používají k dekoraci balkonových konstrukcí v moderní výstavbě. Umělé kované vzory jsou nádhernou architektonickou výzdobou. Plast je nejkrásnější, ale takové provedení bude stát nejméně. Většina majitelů balkonů se je snaží polevit, čímž se stává prostorem odolným proti povětrnostním vlivům.

Široké konstrukce se snadno promění v letní verandy

Otevřené stavbypřinést romantické myšlenky a nálady

Zasklení řeší problém bytí na balkónové místnosti za nepříznivých povětrnostních podmínek

Související článek:

Dokončení balkonu vlastníma rukama: instrukce krok za krokem.Podrobný návod na dokončení balkónů s různými materiály v samostatném přehledu.

Balkon s prováděním okenního parapetu a podlahových čar - vlastnosti

Vnější konstrukce několikanásobně nezvyšuje plochu balkonu, ale maximálně na 35 cm, je však nutné zohlednit také plochu základny, stav fasády a poškození domu.

Provádění parapetu není koordinováno, je-li uloženo méně než 35 cm, k provádění kovových konstrukcí, kanálů a úhlů. Plocha podlahy s touto metodou se nezvyšuje a sebeuvědomění osoby na ní je mnohem svobodnější.

Převážení podlahy zvyšuje plochu balkonu

Tyto práce jsou založeny na zpevnění základny a bočních kolejnic.

Varování!Plnou bezpečnost lze zaručit pouze tehdy, když je konstrukce instalována zkušenými odborníky.

Související článek:

Zajímavé nápady pro dokončování balkonů s fotografiemi.Originální a praktické příklady balkonové dekorace, stejně jako užitečné tipy, ve speciální publikaci našeho portálu.

Nuance spojení balkonu nebo lodžie s místností

Ihned za objasnění: balkon vzory nejsou připojeny k pokoji, ale loggias - ano. I když se můžete pokusit o zasklení balkonu, jeho povětrnostních vlivů, a pak jen začnou pokusy o přestavbu, ale cena všech prací bude vysoká. Lodžie je mnohem snazší připojit, zejména pokud ušetříte část zdi a okenního otvoru.

V každém případě bude tento postup ke zvýšení celkové plochy místnosti považován za přepracování plánu a vyžaduje koordinaci tak závažného problému s různými organizacemi!

Spojení s bezpečností okenního otvoru

Architektonické řešení s téměř kompletní demontáží stěny

Inženýrský projekt by měl být nejprve předložen ZISZ, odtud je třeba jít dále s novým seznamem dokumentů. Dokumentace bude obsahovat prohlášení o přestavbě, osvědčení o vlastnictví bytu, souhlas Rospotrebnadzor, ministerstvo mimořádných situací, a dokonce i schopné rodinné příslušníky a bezprostřední sousedy.

Přejeme vám mnoho nápadů na uspořádání hnízda!

Video: rozdíl mezi balkonem a lodžií