V duchu Starého světa: navrhujeme interiér v anglickém stylu (50+ fotografických nápadů)

Stará Anglie je spojena s konzervatismem a zdrženlivostí. Nicméně, interiéry, vyrobený v duchu Britů, být často nalezený v moderních obydlích. Je to opravdu trhaný a přísný tento styl ve skutečnosti, budeme rozumět této recenzi. Fotografie interiérů v anglickém stylu ukáží, že konzervatismus je ve skutečnosti slušnost, přísnost - elegance a zdrženlivost - znamení dobrého vkusu.

Interiér viktoriánského domu je určen pro ty, kteří oceňují eleganci a styl

.

Vlastnosti interiéru v anglickém stylu s fotografií

Anglický styl je etnický trend, tvarovaný v duchu realismu, klasicismu a gotiky. To je často odkazoval se na jako viktoriánský styl, protože hlavní rysy charakteristické pro domy vznešených Angličanů byly položeny během panování královny Viktorie.

Charakteristika

V klasickém stylu je anglický interiér naplněn smyslem pro styl a rafinovanost. Zbaven barevných barev se na první pohled může zdát poněkud ponurý. Pokud se však podíváte pozorně, můžete vidět orientální chuť ve formě různých dekorativních prvků. Pro podivné gizmos dlužný Angličané dluží jejich východní kolonie: Indie, Austrálie, a jiní. Bohatí Britové přivezli z kolonií různého nábytku, pečlivě je uchovali a prošli z generace na generaci. Proto nebuďte překvapeni, když vidíte v nízko položeném prostředí bohatý orientální koberec, indickou sošku ze slonoviny nebo porcelánovou vázu.

Povětrnostní podmínky na britských ostrovech určily atmosféru domova. Budete se chránit před mlhou a deštěmi v teplém a zdravém domě, kde je každý prvek zaměřen na vytváření pohodlí a útulnosti.

Anglický styl v interiéru moderního bytu postrádá rozruch a dynamiku. Zde se ponoříte do atmosféry změřené a klidné. Vlastní atributy stylu jsou žebříky,knihovna a krb. Žebříky jsou vyrobeny ze dřeva a zdobeny řezbami.

Taková struktura vypadá velmi solidně a luxusně

.

A pokud rozměry každého bytu neumožňují stavět takovou stavbu, můžete uspořádat malou knihovnu s ozdobným krbem v téměř každém prostoru. Pohled na útulný krb obklopený regály od podlahy ke stropu bude inspirovat myšlenky na dům na Baker Street, kde velký Sherlock Holmes odhalil nejsložitější zločiny.

Sbírka figurek slonoviny bude skvěle vypadat na krbové římse

Rozsah barev

Barevné schéma anglického interiéru je udržováno v uklidňujících tlumených barvách. Zpravidla se používají dřevěné odstíny, zelené, pískové a vínové tóny. Klasický design v anglickém stylu je převaha tmavých barev: hnědá, čokoládová, tmavě zelená.

Dobrá rada!Zkušení návrháři doporučují zdobení pokojů, které vycházejí na slunné straně v chladných barvách a pokoje s okny na sever v teplých barvách.

Interiér v anglickém stylu může dokončit místnost světlou tapetou s použitím béžových, modrých a zlatých odstínů. V tomto provedení je vždy kontrast. Je tvořena čalouněnými židlemi z tmavé látky, zrcadly v masivních dřevěných rámech nebo nábytkem z tmavého dřeva.

V britském interiéru jsou často hotové prvky nábytkupozlacená barva

Jak začít opravovat anglický pokoj? Stěny, podlahy a stropy

\ t

V klasickém provedení je podlaha nutně pokryta parketami. Nicméně, pokud tato možnost je ideální pro obývací pokoj v anglickém stylu, pak v kuchyni parketové podlahy by bylo nepraktické. Kromě toho, dokončení podlahy s podlahou je drahé potěšení, a ne každý si to může dovolit. Proto můžete bezpečně používat laminát nebo keramické dlaždice na kámen jako podlahovou krytinu.

Pohodlí pokoje poskytne měkký koberec s orientálním ornamentem

.

Stropy jsou obílené, malované a zdobené štuky. Anglický interiér v rustikálním stylu je často vyzdoben dřevěnými trámy, jak je vidět na obrázku níže.

Dřevo - klíčový designový prvek v angličtině

Pokuste se použít přírodní materiály k dokončení stěn. V duchu britských domů horizontálně rozdělte povrch stěny na dvě části. Spodní (menší) část stěny je opatřena dřevěnými panely, horní část je natřena, stěny jsou lepeny tapetou nebo omítkou.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a ředitel studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Horní část stěny lehčí než spodní část. To opticky rozšíří prostor a „vytáhne“ výšku stropu. “

Zdi jsou zdobeny monogramy

Elegantní a pohodlné: tajemství útulnosti v duchu staré Anglie

Pro pokoje v anglickém stylu je důležité jasné vymezení prostoru. Provádí estetickou i čistě praktickou funkci. Domy v Anglii mají malé pokoje, takže je důležité, aby každý kus nábytku měl své jasně definované místo.

Výběr nábytku v anglickém stylu

Z klasických kusů nábytku v anglickém stylu si zaslouží zvláštní pozornost židle s ušima a pohovkou Chesterfield. Anglická krbová křesla jsou vyrobena na zakřivených nohách. Jejich záda je tak vysoká, že na ni může sedět člověk sedící na židli.

Vrcholem křesla s "ušima" je měkká opěrka rukou, válečky

Hlavní charakteristické rysy pohovky Chester:

  • potěr diamantový;
  • hřbet má výšku loketních opěrek, plynule se do nich otáčí;
  • konec hřbetu a područky má tvar zkrouceného svitku;
  • Nohy pohovky jsou téměř neviditelné.
Zajímavý fakt!Pohovka Chesterfield, vyrobená v tmavé pleti, vypadá přísně a dokonce brutálně. Pokud ho však potáhnete měkkým béžovým sametem, zaujme elegantní elegantní vzhled a perfektně zapadne do dámského pokoje.

V moderních variantách se tvar pohovky může mírně lišit od klasického

.

Pro anglický pokoj je obvyklé vybrat si drahý, vysoce kvalitní nábytek. Mezi předměty interiéru musí mít pouf různých tvarů, regály a skříně od podlahy až ke stropu. Kniha dveříSkříň anglického stylu zdobená vitráží. Nábytek má přísný geometrický tvar a je zdoben vyřezávanými prvky a originálními kovanými úchyty.

Osvětlení místnosti v anglickém stylu

Pro prostory ve stylu Anglie by mělo být uspořádáno rozptýlené osvětlení. Ona dosáhla použití četných sconces, lampy podlahy a lampy. Různé druhy osvětlení také hrají roli dodatečného zónování prostoru. Kolem jídelny je instalováno několik svítidel, které osvětlují stůl ze všech stran a je vhodné instalovat stojací lampu v blízkosti židle. V centrální části obývacího pokoje můžete zavěsit velký lustr s žárovkami ve tvaru svíčky, ale to bude relevantní pouze v případě vysokých stropů.

Přirozené světlo proniká do místnosti úzkými okny anglického stylu nataženými ke stropu (příklad na fotografii níže).

Pro anglické interiérové ​​instalace oken s dřevěnými rámy

Okenní sklo je rozděleno na stejné čtverce s dřevěnými překlady - shpros. Okno se zpravidla skládá ze dvou rolet: horní a dolní. Horní klapka je pohyblivá.

Použití textilií

Pro textilní výzdobu místnosti se používají těžké drahé tkaniny. Na oknech visí závěsy, které chytí vaječníky se střapci nebo copem. Čalouněný nábytek je zdoben polštáři různých tvarů sametu nebo hedvábí. Noční stolky a stoly vyrobené tak, aby pokrývaly krajkové ubrousky a ubrusy.

Barevná škála tkaninmusí být nutně kombinován s celkovou výzdobou místnosti. Vzor na tkanině je zpravidla vybrán čistě britský - proužek, buňka, vegetativní tisk.

V textiliích dominují monochromatické látky

Povrchová úprava: dekorativní prvky

Výzdoba v angličtině je především tradicí. Mezi dekorativní prvky proto patří zejména běžné starožitné gizmos. Může to být nástěnné hodiny se zvonkohry, zrcadla v antických rámech, sbírky figurek a panenek.

Stěny místnosti se obvykle zdobí rodinnými fotografiemi, tapisériemi a malbami v rámovacích rámech. Porcelánové sady a vázy jsou umístěny ve skříních a policích. V anglickém obývacím pokoji bude šachovnice s ručně vyrobenými dřevěnými figurkami vypadat velmi harmonicky, velká zeměkoule bude vyhovovat kanceláři a můžete vyzdobit ložnici svícny s krásným květinovým vzorem.Vlastnosti výzdoby prostor různých prostor

\ t

Interiér v anglickém stylu bude vypadat stejně harmonicky jak v prostorném venkovském domě, tak v malém moderním bytě. Pro praktické a pohodlné vybavení pokojů různých velikostí potřebujete znát několik tajemství.

Interiér malého bytu v anglickém stylu

Anglie je naplněna duchem konzervatismu. Zde ctí tradici, mír a pohodlí. Proto, při sjednání bytuBritský styl, nezapomeňte, že by to nemělo být náznakem rytmu života moderního člověka. Po náročném pracovním dni se vrátíte domů do svého britského bytu a ponoříte se do atmosféry klidného, ​​měřeného a teplého. Anglický styl realizovaný v interiéru malého bytu je uveden na fotografii níže.

​​


Anglický styl v interiéru venkovského domu s fotografickými příklady

Prostorný venkovský dům poskytuje svým majitelům dostatek prostoru pro představivost. Klasické dřevěné schodiště, krb a velká knihovna dokonale zapadají do dvoupatrového domu. Tyto vlastnosti pravého anglického bydlení učiní váš domov slušným a rafinovaným.Fotografie dokončených projektů místností pro různé účely

Elegantní a diskrétní styl bude harmonicky vypadat v každé místnosti. Měkké orientální koberce poskytnou pohodlí ložnici, skříňku ozdobí masivní dubový stůl a do chodby se perfektně vejde zrcadlo orámované pozlaceným rámem. Pro každý pokoj by měl být zvolen časový rámec. Bude váš obývací pokoj symbolem bohaté výzdoby viktoriánské éry nebo místa odpočinku londýnských šlechticů konce 19. století? Rozhodnout se jen vy. Níže uvedená fotografie vám pomůže lépe vizualizovatbritský dům

Interiér obývacího pokoje v anglickém stylu

Zdá se, že obývací pokoj byl vytvořen tak, aby ztělesňoval atmosféru Starého světa. To dokonale zapadá do knihovny, ohniště, instalované před pohovkou Chester, židle na čtení a elegantní stojací lampy. Luxusní vybavení v kombinaci s diskrétním dekorem nepochybně zvýrazní dobrý vkus majitelů.Interiér kuchyně

Britská kuchyně je plná čerstvých chutí. Pro velký dřevěný stůl se celá rodina bude moci shromáždit pro tradiční anglické čajové party. V této místnosti vládne teplo a mír.Anglická ložnice

Středem každé ložnice je postel. Ve viktoriánské ložnici by měla být velká, umístěná uprostřed místnosti. Měli byste si vybrat postel s dřevěným čelem zdobeným elegantními řezbami. Pro ložnici s velkou plochou a vysokým stropem udělá postel s těžkým baldachýnem.Kabinet v anglickém stylu

Kabinet se může stát srdcem vašeho anglického domova. Je těžké si představit, že by panství bez této místnosti. Pokud je dostupnost zdarmaprostor, pak vedle masivního stolu (nedílná součást skříně) můžete do něj umístit knihovnu a zařídit místo pro čtení.Sál v anglickém stylu

Hala není zpravidla rozlišována přítomností volného prostoru. Proto je důležité, aby byla funkční. Konzervativní anglický minimalismus v tomto případě vám bude dobře sloužit.Na závěr bychom se s vámi chtěli podělit o videoklip, který demonstruje myšlenky uspořádání interiéru pokojů navržených v anglickém stylu.

Video: interiér v anglickém stylu

Doufáme, že vám článek pomohl pochopit složitost interiérového designu v angličtině. S těmito znalostmi budete bezpochyby schopni vytvořit ve vaší domácnosti atmosféru slušného a pohodlného anglického domova.