Verandu do domu vlastníma rukama. Projekty, fotky a tipy

Zlepšuje komfort bydlení se současným zvýšením pracovní plochy verandy chalupy do domu vlastními silami, projekty, jejichž fotografie uvedené v tomto článku vám pomohou vybrat klasickou nebo exkluzivní možnost pro jakýkoliv stavební rozpočet.

Veranda připojená k domu

Video: krásné verandy do domu

Druhy verand, rysy rozšíření do různých domů

\ t

Profesionální stavitelé se specializovaným vzděláváním jsou schopni bez problémů rozlišit verandu od teras, lodžií, arkýřových oken a dalších konstrukčních řešení budovy. Pro jednotlivého developera, který nemá takové vzdělání, je důležitější klasifikace a výstavba těchto budov.

Je uveden do projektu obydlí v počátečním stádiu, nebo je veranda připojena později k domu vlastními rukama. Níže jsou uvedeny projekty, fotografie nejlepších implementací architektonických, konstruktivních řešení. Z terasy se tato budova vyznačuje přítomností nadace, z altánu - společnou stěnou s hlavní budovou. V zásadě lze verandu označit za loggii prvního patra.

Rozdíl verandy od terasy, altánu a lodžie

Užitečné informace!Na rozdíl od jiných hospodářských budov by měla být veranda legitimizována ve vhodných případech zahrnutých do projektu. V opačném případě vlastník nebude moci darovat /prodat nemovitost, jejíž dispozice prošla změnami.

Klasifikace verandah

Vlastník příměstské nemovitosti se zajímá o verandu do domu vlastními rukama z projektu na fotografii hotového projektu. Proto byste měli být obeznámeni s klasifikací rozšíření hlavních charakteristik. Existují verandy následujících typů:

 • spojení s hlavním bytem - na jediném nebo samostatně stojícím základu pod společnou nebo vlastní střechou;

Samostatný základ a střecha přílohy

 • oplocení - sloupy (regály), stěny, panoramatická okna;

Poláci místo zdí na verandu

 • účel - společenská místnost, letní salonek nebo kuchyně, posilovna nebo kulečník.

Letní kuchyně ve verandě

Užitečné informace!Ve standardech SP 54.13330 je veranda nevyhřívaná místnost na každém podlaží chaty, městský dům s prosklenými stěnami. Proto, když používáte teplou podlahu, topné registry, místnost se stane ložnice, obývací pokoj a školka ve výchozím nastavení.

Pohybující sepodlaha na verandě

Související článek:

Teplá podlaha pod laminátem na dřevěné podlaze. V samostatné publikaci se můžete dozvědět, jak instalovat podlahové vytápění na dřevěnou základnu a všechny nuance instalace.

Při stavbě chaty je veranda levnější, rozpočet se zvyšuje, pokud bylo během provozu požadováno prodloužení. Na přední, boční, zadní fasádě jsou realizovány projekty, které zlepšují jejich vnější i obytnou architekturu.

Konstrukční vlastnosti

Nejčastěji je veranda připojena na nižší úrovni, proto jsou hlavní nuance:

 • Typ nadace:

V závislosti na geologických podmínkách je deska vhodnější pro pásku s vysokou GWL, pro nízkou podzemní vodu. Piloty jsou univerzálním základem, mohou být namontovány na bažinách, půdních půdách. Sloupy pro verandy se nedoporučují, protože pravděpodobnost převrácení na těžkých půdách je příliš vysoká bez izolace podzemních staveb.

Typy nadací

 • Propojení suterénu přílohy a hlavního bytu:

Společná deska, páska MZLF nebo tuhé vazební výztužné klece těchto konstrukcí je povoleno pouze na nepotékající půdě (štěrk, hrubý písek, hrubá zemina). Ve všech ostatních případech (hlína, hedvábný písek, písčitá hlína) je lepší oddělit základy technologickým švem.

Spojení základů drážek

Prefabrikovaná zatížení jsou příliš odlišná, stejně jako síly z intumescenčních půd, takže vertikální pohyb není stejný. Základ se může roztrhnout nebo prasknout uvnitř, což snižuje životnost. Pokud je veranda zapuštěna do projektu zpočátku, zmenšení půdy v různých místnostech je přibližně stejné, můžete použít společnou pásku nebo desku.

Ze stejných důvodů byste měli vytvořit svůj vlastní příhradový systém tak, aby se společná střecha nepadla z úpadku /bobtnání země.

Systém krokví na verandě

 • Větrání:

Obvykle přirozené větrání se používá k odvětrání místnosti větracími otvory nebo vstupními ventily uvnitř okenních jednotek. V letních kuchyních se často používají ventilátory rekuperátory.

Přírodní veranda ventilace

 • Osvětlení:

Panoramatické nebo okenní bloky v kombinaci s umělým světlem. Ve verandách se často používají průsvitné dveřní křídlo, které zvyšuje estetiku vnímání fasád.

 • Těsnění spojovacích míst stěn:

Podobně jako základy nejsou nástavbové stěny připevněny k chatě, technologický šev je vyplněn izolací opatřenou těsnící hmotou, zdobenou fasádou a vnitřními obklady.

Spojovací body střechy verandy s domem

Přezkum zajímavých rozšíření, schémat, plánů, kladů, záporů

Plánujete-li verandu do domu vlastními silami, projekty realizovaných řešení pomohou určit volbu plánování, interiérového designu, exteriérových fasád. Nejoblíbenější rozšíření těchto typů:

 • klasické - maximální přirozené osvětlení, zónování s nábytkem, barva, textura konečných materiálů;

 • otevřená veranda - možnost rozpočtu na večerní shromáždění, jedná se o zeď sousedící s chatou;

 • dvoupodlažní - prosklená místnost ve spodní úrovni, otevřený prostor se samostatným schodištěm ve druhém patře velkého zámku;

Projekt elity s verandami v několika úrovních

 • Okolí - rozšíření jako interroomová komunikace se schopností vstoupit do interiéru z ulice.

Okolní veranda

Volba konkrétního řešení není omezena ani představou vlastníka příměstské nemovitosti. V mnoha typických projektech existuje několik rozšíření, které lze použít pro všechny funkční prostory (posilovna, obývací pokoj, letní kuchyně).

Související článek:

Rozšíření dřevěného domu: projekty . Příklady různých budov do domu, praktický průvodce stavbou v samostatné publikaci našeho portálu.

Praktické rady a doporučení

\ t

veranda do domu vlastníma rukama, připojená během operace, musí splňovat několik podmínek:

 • odvoz z červených čar obce, významné objekty (3 - 5 m od sousedních lokalit, ulic);
 • montáž dveří v souladu s požární bezpečností (otevření venku);
 • je lepší nezatěžovat lehké konstrukce těžkými obklady, střešními materiály;
 • rozšíření by mělo ideálně zapadat do architektonického stylu chaty, integrovat se do dochovaných fasád.

Úspěšně zapsáno rozšíření domu

Stěny ze stavebních materiálů nebo panoramatické zasklení poskytují větší komfort bydlení v zimě. Exponované verandy jsou těžší využít v této roční době.

Závěr

Je tedy mnohem snazší postavit si vlastní verandu, než postavit hlavní obydlí. Developer může realizovat projekt jakékoliv složitosti s dostatečně nízkým rozpočtem.

Video: Jak vybudovat Verandu