Video dveřní telefony pro soukromé domy: výběr a připojení

Potřeba dodatečné ochrany vzniká u mnoha majitelů domů, kteří chtějí omezit přístup ke svému majetku. Jedním z takových prostředků jsou videotelefony pro soukromý dům. Dostávat se do chráněného prostoru je možné pouze pomocí speciálních karet. Nebo, pokud návštěvník nemá svůj vlastní klíč, podle signálu z domu. Některé modely také hrají roli kamer, sledují informace na kartě, přenášejí je na majitele a dokonce reagují na pohyb. Promluvme si více o těchto zařízeních, jejich typech a technických odstínech instalace.

Intercom video intercom

videotelefony pro soukromé domy: zařízení a vybavení

\ t

Standardní videotelefon se zámkem pro soukromý dům obsahuje tyto prvky:

 • základní jednotka s displejem,uvnitř budovy;
 • panel opatřený videokamerou a instalovaný vně;
 • elektronický zámek, který reaguje na signál karty klíče.

Panel pro venkovní video vstup a vnitřní jednotka

Centrální jednotka je namontována na stěně haly nebo jiné místnosti soukromého domu (v případě potřeby může být instalována v kuchyni nebo v kuchyňském studiu). Přístroj lze ovládat pomocí běžných tlačítek, dotykové podložky a trubice.Dražší modely jsou vybaveny hands free, což umožňuje komunikovat s návštěvníky na hlasném odposlechu. Kromě obrazu z externích kamer může monitor zařízení zobrazit hodiny, kalendář a nabídku pro nastavení videotelefonu.

Zobrazení videotelefonu ve formě tablet PC

Videokamera a panel jsou dva různé prvky, ale obvykle jsou umístěny ve stejném balení. Chcete-li však zvětšit zobrazení prostoru před dveřmi nebo branou, některé modely umožňují připojení dalších kamer. Jsou umístěny daleko od vchodu a obvykle maskované, což umožňuje zvýšenou bezpečnost.

Systém pro čtení digitálního kódu z karty nebo klíče je také umístěn na panelu volání. Zde je tlačítko volání a reproduktor. Objektiv fotoaparátu namontovaný na panelu by měl mít protivandálový design, stejně jako případ venkovní jednotky.

Typy elektronických zámků

Video dveřní telefony mohou být dokončenydva typy zámků:

 • Elektromagnetické , sestávající z jádra a kovové desky. Dveře jsou uzamčeny pomocí magnetického pole cívky a otevírají se po stisknutí tlačítka na přístroji nebo signálu z klíče. Po vypnutí napájení je zámek připojen k záložnímu zdroji napájení;
 • Elektromechanické , což je konstrukce se šrouby. Konstrukce se vyznačuje schopností otevírat dveře běžným klíčem a samotný zámek funguje nejen v nepřítomnosti elektřiny, ale také při výpadku nepřerušitelného zdroje napájení.

Elektromechanický zámek pro videotelefon

Stojí za zmínku, že video interkomy pro soukromý dům s elektromechanickým zámkem jsou často voleny jako elektromagnetické. Vysoká míra spolehlivosti a nedostatek dodatečného výkonu činí tuto možnost pohodlnou a výnosnou. Elektromagnetické zámky jsou vhodnější pro bytové domy, kde není nutná zvýšená bezpečnost a dveře se otevírají mnohem častěji.

Jak si vybrat a koupit bezdrátový videotelefon pro soukromý dům?

Před zakoupením sady videotelefonů pro soukromý dům byste se měli rozhodnout o jeho vlastnostech a funkčnosti. Pro území s několika vchody stojí za to zvolit model s možností připojení dalších kamer. Tato volba bude vhodná pro velké plochy - jedna sada (panel a videokamera) je instalována u brány, druhá je namontována u dveříbudovy. Další přezkum zvýší zabezpečení a jednoduchou položku. Druhá kamera je v tomto případě nastavena nad a na straně hlavní kamery.

Model s podporou pro 2 panely nebo 1 panel a kameru

Jedním z hlavních prvků videotelefonu je monitor. Je vybrán, především ve velikosti - čím větší je úhlopříčka, tím lépe je vidět účastníka před kamerou. Nejlepší volba, vhodná i pro osoby se špatným zrakem, je displej s úhlopříčkou 7 palců. Rozpočtový model interkomu může být také vybrán podle počtu barev na obrazovce - černobílá verze bude stát méně a obvykle vám umožní získat jasnější obraz. Barevný displej zvyšuje náklady na zařízení, ale zprostředkovává přesnější informace o barvě oblečení nebo automobilu.

Bezdrátová funkce zvyšuje pohodlí používání interkomu a je vhodná pro takové situace:

 • pro dvou- nebo třípodlažní soukromý dům. Jednotka, která nevyžaduje kabelové připojení k panelu, může vypadat jako tablet a může být přenesena z jednoho místa na druhé;
 • při instalaci na staveniště. Moderní bezdrátové videotelefony poskytují komunikaci ve vzdálenosti větší než 100 m;
 • v případě potřeby namontujte několik volacích panelů a vyhněte se instalaci velkého počtu komunikací.

Kompaktní bezdrátový interkom

Nevýhody bezdrátových videotelefonů jsou vysokécena Kvalita jejich signálu závisí na počasí, vzdálenosti a překážkách na cestě.Proto pro jednopodlažní soukromý dům s malou vzdáleností od brány nebo bez oplocení stojí za to koupit modely drátů.Umístění budovy 20 metrů nebo více od plotu vyžaduje instalaci bezdrátového zařízení. V ostatních případech volba závisí na preferencích vlastníků soukromého bydlení.

Další kritéria výběru

Nejdůležitějším, ale také důležitým výběrovým kritériem jsou typ zámku, pevnost pouzdra a kompletní sada zařízení s trubkou. Elektromagnetické zámky jsou jednodušší, ale méně spolehlivé. Elektromechanické modely budou muset být otevřeny ne kartou, ale klíčem, ale pravděpodobnost jejich selhání je minimální.

Chráněná zóna vnější části videotelefonu

Případ vnější části interkomu by měl být odolný vůči vnějším vlivům, včetně úmyslného poškození, pronikání vlhkosti a silného mrazu. A přítomnost trubice uvnitř domu zajistí důvěrnost při rozhovoru s návštěvníkem. Ovládání tlačítky je však pohodlnější - s jeho pomocí můžete kontaktovat přicházejícího hosta jedním kliknutím na normální nebo dotykové tlačítko.

Model videotelefonu se sluchátkem

Instalace a připojení videotelefonu v soukromém domě

Chcete-li instalovat videotelefon v soukromém domě, můžete využít služeb mistrů nebo vyřešit problém sami. Se zkušenostmia vhodný nástroj, instalace zařízení zabere mnoho času. Hlavní instalační kroky jsou následující:

 • Výběr místa pro ústřednu, která se obvykle nachází na pravé straně vchodu ve výšce 150 - 165 cm od země, 7
]

Umístění panelu na zeď domu

 • Instalace panelu a kamery (pokud má být instalována další videokamera, odděleně od hlavní volací jednotky);
 • Umístění vnitřních prvků soupravy video interkomu pro soukromý dům - jednotka a trubky, pokud jsou umístěny odděleně;
 • Připojte všechna zařízení se zdroji napájení.

Umístění obrazovky s napájecím kabelem uvnitř domu

Při montáži panelu na plot se používá speciální schéma pro připojení videotelefonu v soukromém domě. Zahrnuje instalaci podzemního kabelu s ochranným pláštěm a instalaci nepřerušitelného zdroje napájení pro elektromagnetický zámek. A pro elektrický zámek a pro panel je žádoucí koupit speciální skříňku s krytím IP65.

Chráněná skříň pro instalaci napájení panelu

Video: připojovací videotelefon, ústředna, řadič, čtečka, elektromechanický zámek

Videotelefony pro domácnost: modely a ceny

Hodnocení videotelefonů pro nabízený důmdomácím trhu v roce 2017. Každý z těchto modelů má své vlastní charakteristiky - od cenově dostupných až po maximální funkčnost. Všechny videotelefony, kromě rozpočtu, umožňují připojení dalších kamer.

Přídavná kamera pro videotelefon

Falcon Eye FE-4HP2

Nejjednodušší zařízení s minimální funkčností a černobílým displejem. Rozlišuje příznivou cenu - méně než 50 USD. To je řízeno mechanickými klíči a trubka je používána mluvit s návštěvníky. Vzhledem k nízké ceně Eye FE-4HP2 je nejlepší volbou pro malé chaty nebo chaty.

Model FE-4HP2 je nákladově nejefektivnější videotelefon

Commax CDV-35H

Zařízení charakterizované 3,5palcovou barevnou obrazovkou. Hlasitý telefon se používá pro konverzaci. Jako uzamykací zařízení lze použít elektronický zámek jakéhokoliv typu. Model CDV-35H umožňuje připojení druhého fotoaparátu nebo běžného interkomu pro přístup k audio.

Cenově dostupné zařízení s barevným displejem

Falcon Eye FE-35WI

Video interkom FE-35WI patří k nejrozsáhlejším rozpočtovým možnostem a poskytuje bezdrátovou komunikaci mezi hlavní jednotkou a centrálním panelem. Je-li to nutné, lze jej použít v sadě s jednou nebo dvěma přídavnými kamerami a přepravovat po celém domě, instalovat v jakékoli místnosti. Vzdálenost k panelu volání může dosáhnout 150 mv nepřítomnostipřekážky. Mezi vlastnosti interkomu patří zahrnutí signálu ze snímače pohybu.

Model rozpočtu s bezdrátovým připojením

Tantos Neo GSM

S pomocí modelu Neo GSM může vlastník domu získat informace o návštěvníkovi, dokonce i na jiném místě. Komunikační modul zabudovaný do interkomu umožňuje přenášet fotografii přes mobilní síť do jednoho ze 6 telefonních čísel. Díky nainstalované paměťové kartě (zakoupené samostatně od zařízení) umožňuje videotelefon uložit až 32 GB videa pořízeného v nepřítomnosti domova svých obyvatel. Další důležitou funkcí je nastavení hlasitosti signálu v závislosti na denní době.

Video interkom s GSM modulem

Slinex SL-10IP

Důvodem pro koupi bezdrátového videotelefonu SL - 10IP může být možnost prohlížet snímky přímo ze 4 kamer. Vysoká cena je odůvodněna funkčností schopnosti nahrávat video na rozvrhu, velkou obrazovkou a podporovat komunikaci s mobilními telefony. Chcete-li použít jako smartphone pro dálkové ovládání, stáhněte si odpovídající aplikaci v aplikaci Google Play nebo App Store. Jedinou nevýhodou, kterou lze v zařízení zaznamenat, je problém s nastavením - změna parametrů na videotelefon se bude muset ručně připojit pomocí myši.

Nejfunkčnější videotelefon mezi cenově dostupnými modely

Tabulka 1. Technické charakteristiky acharakteristiky populárních video interkomů

Model /Obrázek Základní nastavení Pros Nevýhody Cena, rub.

Falcon Eye FE-4HP2
Displej: b /w, 4 palce

Volání panelů: 2

Rozlišení: 0,3 Mpix

Připojení: kabelové

Teplotní rozsah : od 0 ° С do + 40 ° С

Rozměry: 189х208х56,5 mm

Minimální náklady Je třeba použít sluchátko, malou funkčnost. 3000

Commax CDV-35H
Typ obrazovky: barevné., 3,5 "

Ovládání: tlačítko

Počet panelů: 2 ks.

Jasnost: 0,3 megapixelu (640 x 480).

Rozhraní: kabelové

Teplota: 0– + 50 ° С

Rozměry: 133 × 209 × 31 mm
Originální design, možnost připojení dvou videokamer. Obrazovka je příliš malá. 5600

Falcon Eye FE-35WI
Displej: barva, 3,5 "

Panely volání: 1 ks

Videokamery: až 3 ks

Rozlišení: 0,3 megapixelů.

Volitelné: podpora pro DVR, slot pro SD kartu, noční fotografování

Připojení: bezdrátové

Teplota: -10– + 50 ° С

Rozměry: 152x115x23 mm
Připojení 3 kamer, provedení proti vandalismu, záznam informací, dosah - 150 m. Chybějící paměťová karta. 10 000

Tantos Neo GSM
Monitor: 7 palců, 800x480

Počet kanálů: 4

Paměť: microSD až 32 GB;

Ovládání: dotek

Teplotní rozsah: 0 až +40stupně

rozměry: 210x116x25mm
Podpora 6 čísel pro přesměrování hovorů, schopnost nahrávat na volání, ručně nebo signálem ze snímače pohybu, zaznamenávat a přehrávat hlasové zprávy, přítomnost režimu „nerušit“. Relativně malý teplotní rozsah. 16000

Slinex SL - 10IP
Displej: 10,1palcová barva, 16: 9, 1024x600

Rozlišení záznamu: 720x576

Bezdrátové připojení

16 vyzváněcích tónů

Panely: až 2 ks.

Dodatečné kamery: 2

Provozní teplota: -10 až + 65 ° С

Záznam: SD karta (až 64 GB)

Rozměry: 334x210x25 mm
Podporuje standardy NTSC a PAL, naplánované nahrávání, pouzdro odolné proti nárazům, režim Nerušit. Schopnost prohlížet pouze přímo ze zařízení pomocí myši připojené k videotelefonu. 20 000

Související článek

Video kukátko pro přední dveře. V tomto přehledu se podíváme na to, proč je toto zařízení potřeba, jak jej správně zvolit, průměrné ceny a nuance samoinstalace.

Závěry

Volbou vhodného modelu videotelefonu se můžete řídit různými kritérii - od funkčnosti až po cenu. A nejčastěji se jedná o náklady, které jsou hlavním faktorem ovlivňujícím nákup. Bylo by však správnější získat model schopný plnit úkoly, které jsou od něj požadovány - ukázat návštěvníkovi tvář obyvatelům domu nebo to udělati v nepřítomnosti lidí v budově. Některá zařízení mohou dokonce nahradit systém sledování videa na webu.

Dokončení domácího videotelefonu