Video pokládka dlažební desky udělat sami: krok za krokem pokyny a odborné poradenství

T rotační dlaždice - vynikající řešení pro navrhování cest v zahradě, na venkově nebo v zahradě. Jedná se o velmi odolný materiál, který vydrží jak obtížné povětrnostní podmínky (teplo nebo chlad), tak i vysoké mechanické zatížení: například můžete bezpečně postavit auto na povrch. Taková dlažba neklouzne, když je na ulici led, nevybledne, neztrácí svou vizuální přitažlivost a rostliny skrze ni neklíčí. Tento materiál je poměrně nenákladný a velmi snadno se instaluje, pro jehož realizaci může být užitečné video pokládka dlažebních desek vlastníma rukama. Podrobný návod je uveden v našem článku a po jeho přečtení se můžete naučit, jak tento typ práce provádět sami.

Pokládka chodníku je velmi vzrušující a kreativní proces

Typy, výhody a nevýhody materiálu

Než dáte dlažební desky a utratíte peníze na jejich nákup, musíte zjistit, jaké typy trh nabízí a rozhodnout, která možnost vám vyhovuje.

Obvykle existují dva typy takových typůprodukty, které se liší v typu vytvoření:

 • Vibrační odlitek: při výrobě speciální nádrže nalijte beton do speciální nádoby, po které se zapnou vibrace. Úkolem tohoto procesu je vytlačit přebytečný vzduch ze směsi. Výsledkem je výrobek s hladkým hladkým povrchem.

To je to, co vypadá dlaždice vyrobená vibračním litím

 • Vibrace: taková dlaždice je také vyrobena z betonu, ale je stlačena lisem. Výrobek je získáván s drsným povrchem, ale neklouzne a nebojí se nízkých teplot.

Deska stvořená vibračním lisováním

\ t

Mezi výhody patří tyto vlastnosti:

 • Pro pokládku se nevyžaduje žádné zvláštní vybavení. To lze provést nezávisle pomocí konstruktivně jednoduchého nástroje, který umožňuje výrazně ušetřit peníze na instalaci. Video pokládka dlažebních desek to udělat sami ve formě krok-za-krokem pokyny umožňuje komukoliv, aby se vypořádal s nuansy.
 • Životnost výrobku je více než 30 let. Dělat materiál jednou, na dlouhou dobu zapomenete na opravu skladeb ve vašem vlastnictví.
 • Dlaždice se nebojí vlivu prostředí, lze ji prát různými chemickými prostředky. Vysoká fyzická zátěž není ani hrozné: povrch může snadno vydržet váhu vozíku.
 • Výrobky této kategorie jsou tedy vyrobeny z přírodních materiálůnaprosto bezpečný pro lidi i zvířata. Neprodukují škodlivé výpary a jiné nebezpečné látky.
 • Materiál nespaluje a nebojí se vysokých teplot, nezahřívá se v teple.
 • Můžete nakupovat výrobky různých barev, zatímco povrch časem nezanechává skvrny. Barva není během provozu povlaku smazána, protože pigmenty jsou přidávány přímo do betonu během výrobního procesu.
 • Různorodost formulářů umožňuje použít designový design v designu stránek.
 • Můžete uspořádat štěrkovou základnu nebo ji vyrobit z betonu.

Související článek:

Dlažební desky pro koleje v zemi, ceny. Odrůdy obkladů a dlažeb, ukázky fotografií a ceny za pokládku a materiál v samostatné publikaci našeho portálu.

Pokládání dlažeb vlastních dlažeb: instrukce krok za krokem

Než začnete pokládat materiál, je třeba, abyste si výrobky sami pořídili. Existují různé způsoby, jak toho dosáhnout, a nejjednodušší, ale nákladné volba je jít do obchodu a koupit si své oblíbené produkty. Nicméně, můžete si materiál a doma.

Chcete-li začít, musíte zakoupit licí formu. Jedná se o speciální plastové nebo gumové zboží, které se prodává v železářství. Takové formy jsou levné a nemají kolem 450 odlitků. To je dostačující pro domácí párty. Pokud je forma plastová, je její zdroj o něco menší -asi 250 odlitků, ale cena je poloviční. Pokud plánujete vytvořit široké dráhy, pak je lepší získat větší tvar, který pokryje asi čtvereční metr prostoru: ušetří se tak výrobní čas a náklady na pracovní sílu.

Toto je forma pro odlévání

Další varianta formy

Za účelem získání obkladu je formulář opatřen listem překližky nebo jakýmkoli jiným materiálem, který má rovnou základnu a který není přilepen betonem. Samotná forma potřísněná speciálně vyrobeným prostředkem, doma můžete použít motorový olej, ředěný vodou, rostlinným olejem, prací mýdlem, vodou ředěnou.

Složení betonu

Aby se dlaždice ukázala být trvanlivou a požadované barvy, musí se do betonu přidat změkčovadlo a pigment požadované barvy. Změkčovadlo by nemělo překročit 3% celkové hmotnosti směsi. Například, pro přípravu 40 litrů betonu vyžaduje pouze 200 gramů takové látky. V malých dávkách se ředí v horké vodě a postupně se přidává do směsi. Barvivo je také předmícháno ve 3 litrech vody s teplotou ne nižší než 40 stupňů a ne vyšší než 50.

Proces vytváření dlaždic je poměrně pracný vzhledem k velkému počtu potřebných dlaždic

Pro výrobu použijte vlhký beton. Pro vytvoření směsi s požadovanými vlastnostmi používají 3 kbelíky cementu se změkčovadlem 2 nádoby s vodou. Musíte začít s vodou, pak suché je postupně přidán do ní.cementová směs. Po nalití barviva a změkčovadla do již smíšené směsi. Měli byste dostat homogenní hmotu, připomínající hustou kaši. Neměli byste mít žádné hrudky, můžete je míchat rukama nebo míchačkou na beton.

Složení by mělo být ve formě až do úplného vytvrzení. Obvykle to trvá asi den. Poté se produkt opatrně vyjme z formy, která se pak vyčistí, naolejuje a v případě potřeby do ní naleje nová část betonu.

Užitečné informace!Tam jsou některé drobné triky. Pokud máte širokou cestu a používáte velkou formu, pak ji můžete vyplnit přímo na místě, pak nemusíte zvedat výslednou poměrně těžkou betonovou hmotu.

Systém přípravy nadací

Za tímto účelem je nezbytné připravit plochý pískový základ. Formulář lícem dolů. Přes otvory se nalije malá vrstva štěrku, která se nalije betonem. Aby se povrch otočil, je třeba nechat směs dobře vyschnout, jinak mohou být hrany roztrženy. Formulář by měl být položen co nejtěsněji k hotové dlaždici. Můžete použít několik formulářů najednou.

Pokládání vrstev písku

Aby bylo možné podrobněji pochopit, jak jsou dlažební desky položeny vlastníma rukama, může být video zobrazeno níže:

Související článek:

Dlažební desky ve dvoře soukromého domu: foto. Mnoho příkladůDlažební desky a možnosti pokládky ve speciální publikaci našeho portálu.

Pokud již materiál existuje, můžete přejít do zbývajících fází činnosti. Vyžaduje se sbírat nástroje předem. Pro práci budete potřebovat následující položky:

 • Ruční manipulace.
 • Kladivo s pryžovou špičkou.
 • Šňůra.
 • Kolíky.
 • Stavebnictví .
 • Potrubí (část nezáleží).
 • Hadice s rozprašovacím prvkem.
 • Písek.
 • Značkový cement M300.
 • Koště na odvoz odpadků.
 • Hrábě.

Nástroje používané v procesu

Jak udělat vlastní cestu zahradou: video instrukce

Vyberte místo, kde se bude nacházet budoucí cesta; Je třeba mít na paměti, že by měl mít sklon přibližně 0,5 cm na metr. To je nutné, aby voda šla na trávník. Výběr místa, musíte začít vybavit základny. Za tímto účelem umístěte kolíky do výšky 5-7 cm, napněte šňůru. Sod, odpadky a přebytečné kameny musí být odstraněny, je žádoucí se zbavit trávy.

Označení základny musí být provedeno na šňůře, aby se dosáhlo rovného povrchu

.

Před zahájením práce je nutné provést úroveň nástupiště. Odstraňte přebytečnou půdu lopatou, vyplňte jámy a vyrovnejte je hrablem. Je-li půda měkká, navlhčí se vodou; malé hrboly pomohou odstranit písek. Základnaby měla být hlubší, než bylo plánováno asi o 3 cm, protože váha bude zmenšovat půdu. Když je půda připravena, na ní se nalije písek. Bude to trvat hodně materiálu: vrstva musí být nejméně 20 cm, písek musí být dobře vyrovnán a zhutněn.

Vyrovnávání vrstvy písku

Svah se nejlépe provádí podélně příčně. Pokud máte v plánu komunikovat, musí být provedeny v této fázi práce. Aby plevel nevyklíčil mezi fragmenty, je nutné položit vrstvu geotextilií . Aby se písek vyrovnal, může být válcován pomocí připravené trubky. Vrstva vrazil je vyválcována jako těsto. Aby se budoucí chodník stal silnějším, musí být základ naplněn sutinou nebo naplněn cementovou maltou. Pro tento postup použijte směs písku a cementu. Poté se rozdrcený kámen naplní dodatečnou vrstvou písku, která musí být také zhutněna.

Práce s pískovcovou směsí​​

Pak na základnu je třeba položit rovnoměrnou vrstvu suché směsi. Je žádoucí ji posílit kanálem. Aby dlažba ležela plochá, musí být položena podél kordu a tak, aby švy měly stejnou šířku, mohou být použity speciální kříže k položení dlaždice.

Dokončovací práce při zakládání základů

Musíte se vyrovnat na úrovni, bít výrobek na správných místech s gumovým kladivem.

Zkoušky na zemi musí být provedeny na úrovni budovy

Blikání pro vyrovnání

Proces uvedení

Povrch je rovněž kontrolován úrovní budovy

Po položení dlaždice jsou všechny spoje mezi výrobky pokryty směsí cementu a písku a nalijí se vodou. Přebytky jsou odstraněny: umožňuje vytvořit krásnou monolitickou strukturu. Pokud má povlak další hrany, lze je odstranit pomocí brusky. Poté, co je trať připravena, musíte po stranách nainstalovat obrubník: je upevněn pomocí cementové směsi. Pro ty, kteří potřebují vizuálně vidět, jak je pokládka dlažebních desek prováděna vlastníma rukama, krok za krokem pokyny ve formátu videa pomohou vypořádat se s procesními nuancemi:

Tipy a doporučení pro odborníky

Při práci stojí za to zvážit řadu vlastností:

 • Pokud je gamma zbarvena, cement může na povrchu zanechat bílou patinu. Aby se tomu zabránilo, můžete vyplnit švy čistým pískem.

Hotový nátěr

 • Začněte pracovat přípravou všeho, co potřebujete. Vypočítejte požadovanou částku, a pokud vyplníte formulář na místě, nespěchejte jej odstranit.
 • Pokud uděláte trať se svahem, pak se zdá, že loděnice bude větší.

Z dekorativní odrůdy lze rozložit koleje různých tvarů

Dlažební desky do-it-yourself: instrukce krok za krokem

Pokládání materiálu vlastníma rukama je zcela možné a bez velkých zkušeností. To bude vyžadovat pouze:

 • Samotná dlaždice;
 • Stavební materiály a nástroje;
 • Přísné dodržování pokynů.

Své loděnice nebo zahradu můžete vylepšit bez dodatečných nákladů pro řemeslníky. Pokud potřebujete vědět, jak udělat zahradní cestu vlastníma rukama, video uvedené na níže uvedeném odkazu vám umožní detailně si prohlédnout proces.

Video: vytvoření zahradní cesty