Vodní filtry v soukromém domě: potřebujete a jak si vybrat?

Lidé se stále více potýkají s problémem nekvalitní vody z vodovodu. A pokud ve městech, kde je centrální zásobování vodou, je to stále nějakým způsobem vyčištěno (i když ne ideální), pak na soukromých územích ani to není. V horských oblastech, s mnoha prameny, je situace lepší, ale obecně voda z studní často vyžaduje vysoce kvalitní filtraci. V naší době je na regálech obchodů mnoho takových instalací. A v tomto obrovském sortimentu typů, firem a modelů není divu, že jsme zmateni. Dnes se pokusíme zjistit, jak si vybrat vodní filtry v soukromém domě a jaké zařízení je v dané situaci potřeba.

Vodní filtr do kuchyně v těchto dnech je prostě nezbytný

Zásobník je důležitý detail

Použití filtrů pro domácnost v každodenním životě

Filtr pro pitnou vodu již dlouho není luxusem, ale nutností. Navíc nyní může osoba s jakýmkoliv příjmem takovéto zařízení koupit. Koneckonců, výrobci nabízejí jak poměrně drahé modely a low-cost ty, jako jsou džbán filtry, které lze zakoupit za 500-700 rublů. Dražší filtry připojené k systému zásobování vodou samozřejmě poskytují lepší čištění, ale i zde jsou některé nuance. Pokud zvolíte nesprávné kazety, kvalita vody se nezmění.

Důležité informace!Před zakoupením čistírny musíte zavolatodborníky na produkci vody. Pouze ona dokáže určit, jaké prvky v přebytku vody. Vychází z výsledků těchto odborných znalostí, že je učiněn závěr o nutnosti získávání filtračních prvků s určitými vlastnostmi.

Džbán filtru je zcela funkční

Filtry pro čištění vody pro domácnost mohou být umístěny pod dřezem nebo na stěnu, umístěné přímo na potrubí vstupujícím do obývacího pokoje nebo dokonce samostatně, bez montáže do sítě. To vše závisí na kvalitě nezbytných filtrovacích a finančních možností dané osoby. Je třeba chápat, že čištění pitné vody je velmi důležité. Právě na tom závisí zdraví každého, kdo žije v domě. Není tedy možné podceňovat potřebu filtrování.

Co způsobilo potřebu systému čištění vody v soukromých domech

\ t

Hlavním problémem soukromého sektoru je, že studny, stejně jako některé studny, poskytují možnost sběru podzemních vod. Lidský odpad do nich může volně vstupovat.Například malá skládka odpadu se nachází nedaleko od studny nebo studny. Prší a všechno, co se vymyje z odpadu, se dostane do půdy. Voda se škodlivými nečistotami prochází zeminou do první pevné vrstvy země a spěchá do studny nebo studny. Samozřejmě, že půda sama filtruje trochu, ale toto přirozené čištění netrvá věčně. V průběhu času, půda sama na cestě do studny vody, je impregnován se škodlivýmilátek. Výsledkem je, že i čistá voda, která jím prošla, je nasycena patogeny.

Moderní systémy filtrace užitkové vody s takovými problémy vykonávají docela dobrou práci. Současně čistí kapalinu z přebytečného železa, chloru a jiných nečistot a dokonce i měkčí. Pokud hovoříme o filtrech pro džbány, které jsou rozpočtovou možností, mohou být umístěny kdekoli, nevyžadují specifické umístění instalace. Samozřejmě, že takové zařízení bude stačit pouze jednomu nebo dvěma lidem. Pokud existuje více obyvatel, pak stojí za to se věnovat akvizici průtokového nebo skladovacího vodního filtru pro dům. Tato akvizice může poskytnout čistou pitnou vodu několika lidem.

Ale reverzní osmóza je považována za nejproduktivnější

.

I když vám kvalita vody ze studny nebo studny vyhovuje, není vždy vhodná pro myčky nádobí nebo pračky. V každém případě, i když jen zřídka, do něj mohou spadnout některé částice. V takových případech lze provádět úpravu vody v soukromém domě pomocí hlavních filtrů hrubého čištění. Stálo to málo, ale drží jen poměrně velké frakce.

Budeme hovořit více o typech vodních filtrů v venkovském domě, ale prozkoumejme, jak se věci nacházejí v bytech ruských měst.

Potřebujete systémy čištění vody v bytech s centralizovaným zásobováním vodou

Totootázka může být dána pouze určitá odpověď - nutně nutná. S rychlým tempem výstavby bytových domů, stejně jako nedostatek modernizace čistíren odpadních vod, kvalita vodovodních vod v naší době ponechává mnoho na přání.Voda v systému vyžaduje čištění od přebytečného železa, chloru, vápence a někdy i sirovodíku a jiných poměrně škodlivých látek. Nezapomeňte na stáří komunikace. Koneckonců, rez z trubek také nepřidává čistotu. Pro tyto účely jsou v bytech instalovány hrubé a jemné filtry.

Toto hlavní zařízení je schopné čistit vodu z velkých částic

Systémy pro čištění vody pro byt mohou být stejně rozmanité, a proto může být volba, která je nutná tak či onak, poměrně složitá. Je třeba vzít v úvahu mnoho parametrů. Vodní filtry v bytě, stejně jako v soukromém domě, lze rozdělit podle různých kritérií, a to:

 • Podle způsobu instalace- kumulativní, kufr nebo tok;
 • Podle stupně čištěnímůže být hrubý nebo tenký;
 • Zařízení- kazeta nebo disk.
Také filtry na čištění vody v bytech a soukromých domech se vyznačují metodou čištění, což může být velmi mnoho. Dnes budeme určitě podrobně analyzovat každou z nich, ale především.

Nejprve se budeme snažit řešitklasifikace systémů filtrace vody pro byty a soukromé domy.

Toto vypadá, jak vypadá zařízení pro čištění disku

Jak jsou uspořádány vodní filtry a jejich klasifikace

Nejprve musíte pochopit, jak jsou uspořádány vodní filtry. V závislosti na počtu stupňů čištění voda v nich prochází prvky (může být od 1 do 5), které zadržují určité znečištění nebo je nasycují nezbytnými látkami. Nejčastěji, s pětistupňovou purifikací, je voda prakticky destilovaná do posledního z prvků. V poslední fázi je nasycen solemi a minerály v množství nezbytném pro člověka.

Pokud hovoříme o džbáncích, pak tento domácí filtr pro čištění vodovodní vody kombinuje všechny kroky v jedné kazetě.Zároveň je velmi důležité zvolit filtrační prvek s přesně takovými vlastnostmi, které jsou nezbytné. V opačném případě nebude voda čistit při průchodu kazetou.

Důležité informace!Filtry pro čištění vody ze studní musí být nutně vybaveny hrubými prvky. Pokud je tato voda nalita přímo do stejného filtru, pak bude jeho náplň okamžitě ucpána většími částicemi, které jí neumožní plnit její funkce.

Zdá se, že to bude plynout…, ale ne, hlavní linie

Klasifikace vodních filtrů metodou instalace

Vodní filtry mohou býtinstalován na vstupním potrubí do obývacího pokoje (trupu) nebo přímo pod dřezem (průtok nebo akumulační). Průtokový filtr se ve svém jádru liší od akumulačního filtru pouze v přítomnosti speciální nádrže. Taková zařízení umožňují po určitou dobu používat vyčištěnou vodu, i když není přiváděna do systému.

Naším hlavním úkolem bude pochopit, jakou práci provádí každé z těchto zařízení, jaké problémy mohou vzniknout při instalaci těchto zařízení a co byste měli věnovat při nákupu.

Nuance použití hlavních filtračních zařízení

Hlavní vodní filtr pro soukromý dům je považován za předběžný. Samozřejmě čistí vodu z částic písku a některé modely jsou schopny odstranit škodlivé mikroorganismy, změkčit vodu a zlepšit její chuť.Je však třeba chápat, že taková zařízení nebudou schopna provádět čištění v takovém rozsahu, v jakém to zařízení typu flow nebo kumulativního typu.

Důležité!Hlavní filtry pro čištění vody v bytě se doporučuje používat společně s průtokem. V tomto případě bude kvalita vody perfektní. Nicméně, s malým množstvím znečištění, takové instalace mohou snadno se vyrovnat s filtrováním a sám.

Udržovatel s možností splachování

Související článek:

Průtok hlavního vodního filtrupro byt a zahradu. V tomto článku se budeme zabývat typy zařízení, výrobci a cenami, odchylkami řádné instalace filtru a jeho provozem.

Velice významnou výhodou hlavních filtrů je přítomnost regulátoru tlaku vody v nich. Měli byste rozhodně věnovat pozornost tomu při výběru a nákupu. Regulátor tlaku umožňuje prodloužit životnost nejen směšovačů, ale také domácích spotřebičů jako pračky a myčky. Regulátor eliminuje nebezpečí vodního rázu, ke kterému dochází při zapnutí čerpadla, což je katastrofální pro domácí spotřebiče.

Maximální počet stupňů čištění hlavních filtrů 3. Pokud je vybráno zařízení s jedním stupněm, můžete hovořit pouze o odstranění velkých částic, jako je písek a rez. Tyto filtry vyžadují výměny kazet alespoň každých šest měsíců. Kromě toho by měly být pravidelně umývány, zejména s poměrně špinavou a "rezavou" vodou.

Vlastnosti průtokových a skladovacích zařízení pro čištění vody

Nejčastější umístění těchto filtrů je pod dřezem nebo v blízkosti kohoutku na zdi. Vše závisí na dostupnosti nádrže a jejím objemu. Až donedávna byly instalace s pěti stupni čištění považovány za nejefektivnější, ale nyní existují i ​​modely se šesti.

Je možné porozumět složkám paměťového zařízení

Průtokové filtry pro úpravu vody v bytech jsou obvyklevybaven dodatečným kohoutkem, který je namontován na dřezu vedle hlavního.Pokud jsou hlavní filtry instalovány na horké i studené vodě, jsou průtokové filtry často instalovány pouze pro pitnou vodu.

Důležité informace!​​Ne všechny průtokové vodní filtry pro soukromé domy a byty jsou schopny pracovat za normálního tlaku v systému zásobování vodou. U některých modelů je nutná dodatečná instalace čerpadla. Pouze tímto způsobem je někdy možné vytvořit tlak vody 2,5-3 atm. Nutné pro normální fungování čisticího zařízení.

Takto uživatelé sítě reagují na jedno z těchto zařízení Aquafor:

olga655, Rusko, Koryazhma : Po jeho instalaci v roce 2013 jsme používali vodu na vaření a pití, dlouhou dobu jsme ji používali, filtr jsme vyměnili až v dubnu 2015. Se zařízením se snadno vyrovnávají sami, je žádoucí ošetřit spojovací hadice těsnicí hmotou, aby se zabránilo úniku. Firma Aquaphor objednala rychlou dodávku na místě. Podpora služeb zákazníkům funguje rychle a efektivně. Jedinou nevýhodou je, že kohoutek začal proudit o šest měsíců později. Pohodlný design průtoku. Nezachránil utrácené peníze. Kazety pro filtr vyměňujeme každých šest měsíců, voda již není tuhá, stala se příjemnou pro chuť, každý den přestává umývat konvici z váhy.Přečtěte si víceo Otzovikovi: http://otzovik.com/review_3390663.html

Instalace takové jednotky není obtížná

Klasifikace zařízení podle stupně čištění

Zde je možné rozlišit 2 možné stupně - je hrubý a tenký. Samozřejmě, že samotné zápisy stupňů hovoří samy za sebe, ale stojí za to uvažovat o zařízeních s různým úklidem, aby bylo možné lépe porozumět všem volbám.

Důležité informace!Při instalaci filtru s vícestupňovým čistěním byste neměli myslet, že jeho první stupně, považované za hrubé, mohou fungovat po dlouhou dobu bez instalace dalšího hlavního filtračního zařízení nebo alespoň jímky přímo po nouzových jeřábech.

Zařízení pro filtraci hrubé vody

\ t

Taková zařízení jsou jemná síťovina, která může zachytit částice. Tato zařízení mohou být buď splachovací, nebo bez splachování. Zvláštnost hrubých mycích filtrů je k dispozici ve speciálním kohoutku. Připevnění hadice k armatuře a otevření ventilu může vypustit všechny nečistoty, které se v něm nacházejí. Čištění mřížky je tak zjednodušeno. Věnujeme-li pozornost těm, které nejsou splachovány, nemají žádnou takovou funkci, takže je nutné zařízení pravidelně rozebírat a čistit mřížku. Právě k takovým hrubým vodním filtrům lze přičítat septiky, které se nacházejí v téměř každém bytě nebo soukromém domě. Jsou instalovány přímo za nouzový kohoutek nebo vodoměr. Tyto prvky se také nazývají filtry pro čištění technické vody, která obsahuje mnohovelké částice.

Elementární Mudder

Důležité informace!I když voda ve vašem bytě nebo soukromém domě splňuje normy, nikdo není imunní vůči písku, vápnu nebo rezu. To může mít škodlivý vliv na domácí spotřebiče připojené k systému. Proto je nutná instalace hrubých filtrů.

Složitější prvek hrubého čištění

Jemné čištění vody: díky tomu, čeho bylo dosaženo

Hlavním úkolem zařízení provádějících jemné čištění je dezinfekce, deironing a změkčování vody. Jednotlivá zařízení mohou mít funkci provzdušňování, ionizace a přidávání nezbytných solí a minerálů.

Ve skutečnosti se s jemnými vodními filtry pro byty provádí obrovská práce. Za prvé, různé prvky postupně čistí vodu do stavu destilovaného, ​​a pak mu dávají potřebné vlastnosti a chuť. Samozřejmě taková zařízení vyžadují pravidelnou údržbu a výměnu filtračních prvků, což je však otázka druhořadého významu. Současně se však kvalita vody (při správném výběru kazet) blíží ideálu.

Nejčastěji provádí instalace filtrů pro čištění jemných vod odborníci, i když s určitými znalostmi v této oblasti je možné provést jejich instalaci nezávisle.Informace o tom, jak toho dosáhnout, najdete v jednom z našichčlánků.

Tak to vypadá takto

Důležité!Při nákupu takových zařízení dbejte na záruční podmínky. Někteří výrobci zastaví záruční servis v případě vlastní instalace. Jejich požadavky obsahují ustanovení uvádějící, že instalaci smí provádět pouze kvalifikovaní odborníci.

Rozlišení filtrů v principu zařízení

V zásadě lze tyto filtry rozdělit na filtry s kazetami a disky. Můžeme jen říci, že tyto jsou používány mnohem méně často, i když v žádném případě nejsou horší než ty první. To se však týká pouze hrubého čištění. Z tohoto důvodu jsou tyto prvky použitelné pouze pro zařízení typu zavazadlového prostoru. Pokusme se pochopit, jaké jsou základní rozdíly mezi těmito filtry a jaký je jejich princip fungování.

Systémy filtrace kazet a princip jejich práce

U takových systémů je vše více či méně jasné. Voda prochází tanky naplněnými různými látkami, které ji nejprve očistí od nečistot v daném složení a pak ji přivedou do požadovaného stavu.

Kazety mohou být různé

Aktivní uhlí je tradičně považováno za hlavní prvek plniv pro zásobníky. Může to být levnější (bříza) a může mít vysoké náklady (kokosové uhlí). Mohou být také přidány různé chemické a minerální látky.látek.

Pokud hovoříme o hrubém čištění, pak se často jako filtrační vložka v kazetě používá navíjení nejtenčího kovového drátu nebo tlustší bavlněné nitě. Takový materiál je plně schopný udržet částice malé až 20 mikronů. To postačuje k filtraci nejmenších částic prachu, písku nebo rzi.

Filtry s kazetovou vodou mají jednu nevýhodu - prvky musí být vyměněny po určité době.A pokud jsou zároveň vybírány dražší a vysoce kvalitní modely, může taková náhrada vyústit ve slušné množství. Ve stejné době je však řada kazetových filtrů pro úpravu vody poměrně velká ve srovnání s diskovými filtry, o kterých budeme nyní diskutovat podrobněji.

Podstata čističe disku

Vlastnosti a složení diskových filtrů

Méně obyčejné, ale ne horší, av některých případech nadřazené předchozím prvkům. Samotný filtr je balíček, který obsahuje mnoho polymerních disků. Na jejich povrchu jsou vybrání ve tvaru lichoběžníku. Díky takovým konstrukčním prvkům se pod tlakem vody vytvoří určitý druh síťoviny, která zadržuje malé částice.

Zvláštností takového prvku je to, že když je ucpaný, stačí vak opláchnout pod tekoucí vodou, lehce ho stlačit a uvolnit. Veškeré nečistoty nahromaděné v drážkách jsou odstraněny a filtr je znovupřipraven jít.

Uvádíme některé technické vlastnosti diskových filtrů pro vodu.

Tabulka 1. Charakteristika kotoučových filtrů pro vodu

Parametry diskového filtru Hodnoty
Jemnost filtrace 800-20 mikronů
Průchodnost 3 cu. metry za hodinu
Maximální tlak 6 atm.
Oblast filtrace 90 metrů čtverečních. viz
Hmotnost filtru 1,5-1,7 kg.

Je tedy zřejmé, že všechny ukazatele čištění jsou shodné s vlastnostmi vložkových prvků. V současné době výrobce nabízí takové filtry s automatickým mytím, což je velmi pohodlné.

Je to o něco jasnější

Jak jsou filtry odděleny podle metody čištění

Druhy takového parametru lze identifikovat poměrně dost. Toto:

 • Mechanické čisticí filtry;
 • Zařízení pro výměnu iontů;
 • S reverzní osmózou;
 • Provzdušňovací jednotky;
 • Ozonační systémy;
 • Ultrafialové;
 • Uhlí.

Který filtr pro čištění je nejlepší koupit, každý se bude muset rozhodnout sami, ale my se pokusíme pomoci s výběrem. A k tomu je třeba lépe pochopit, které filtry pro čištění pitné vody pro domácnost jsou určeny a kteréprovádí funkce. Samozřejmě, že účel některých prvků může být již chápán z názvu, například filtry pro tvrdou vodu pro soukromý dům. Ale mnoho druhů není tak jednoduché, a proto začneme.

Související článek:

Čištění vody ze studny ze železa. Nuance čištění vody z nečistot železa, dostupné metody a jejich popis v samostatné publikaci našeho portálu.

Filtry pro mechanické čištění vody a jejich použití

\ t

Mechanické čištění se často nazývá primární, hrubé filtrování. Tento typ zahrnuje všechny hlavní filtry. Pokusme se pochopit, které výrobci prezentují výrobky z tohoto segmentu na policích.Nejoblíbenějšími značkami jsou Atoll, New Water, Geyser a BWT.

Tabulka 2. Populární filtry pro mechanické čištění vody

Značka a model Foto Rychlost filtrace, l /min Maximální tlak, atm Cena, rub
Gejzír 1P 3/4 32009 10 7 9000
Atoll AFR-1 /2CB (sada 2 filtrů) 25 16 10 000
Chránič BWT Mini 1/2 H604P11 27 16 5000
PRIO Nová voda A082 15 26 6000

Jak je vidět, cenové rozpětí je dostatečně velké. A to nemusí nutně znamenat nižší kvalituproduktů. Jde zde spíše o značku a její uznání. Koneckonců, každá firma na počátku pracuje ve jménu, a pak, bez ohledu na kvalitu svých výrobků, název pracuje pro něj.

Poměrně pohodlné mechanické zařízení

Mechanické filtry pro čištění vody se v naší době obecně nakupují velmi rychle. Z rozhovorů s prodejcem jednoho z prodejen, které se specializují na takový produkt, jsme byli schopni zjistit, že nejčastěji, podle týdenní dodávky, je již fronta lidí, kteří chtějí koupit hlavní filtry. Zároveň na celý týden těchto produktů nestačí.

Filtry pro výměnu iontů: jak se liší od ostatních

Mezi spotřebiteli je hodnocení takových zařízení poměrně vysoké. Hlavní výhody jsou následující:

 • Velmi vysoká úroveň čištění;
 • Odstraňuje veškeré bakterie, těžké kovy a viry;
 • Odstraňuje rozpuštěné plyny ze zbytkového chloru, ropných produktů, pesticidů, fenolu, sloučenin nebezpečných kovů a jiných toxických látek;
 • Filtry pro domácnost pro změkčování vody zadržují minerální složení v něm po čištění;
 • Stabilizuje hladinu pH na optimální hodnotu pro člověka;
 • Pomáhá nabití vody negativními ionty;
 • Transformuje organické soli pro snadnou absorpci tělem;
 • Poskytuje vysokou rychlost filtrace až několik litrů za minutu;
 • Odolnost vpoužití kazet a snadná výměna;
 • Obsahuje různé možnosti instalace;
 • Umožňuje vizuální kontrolu stupně znečištění;
 • Poskytuje schopnost instalovat další stupně čištění.

V podstatě je iontovou výměnou čištění vody nahrazením těžkých kovů neutrálními kovy. Samozřejmě, že nejde do celého kurzu chemie, ale spotřebitelé tuto metodu považují za velmi účinnou.V průměru se náklady na takové filtry na ruském trhu zastavily na úrovni 1500-3000 rublů. Nicméně, můžete najít a prémiové modely za cenu 90.000-100.000 rublů. Hlavní producenti jsou stejní - "Aquaphor", "Geyser", "New Water" a "Barrier".

Filtry reverzní osmózy vypadají takto

Filtry pro reverzní osmózu pro domácnost - nejběžnější typ

Taková zařízení pro reverzní osmózu pro čištění vody se instalují pod dřez nebo nad ním. Kvalita čisticích systémů s reverzní osmózou dosahuje 99%. Cena těchto zařízení je rozdělena následujícím způsobem.

Tabulka 3. Atolové filtry

Značka a model Foto Produktivita, l /min Počet stupňů čištění Cena, rub
\ t
Atoll Patriot A-550 0,09 5 8000
Atoll A-310E /D-30 STD 2 3 5200
Atol A-211E /D-21 STD 3,8 2 5000
Atoll Premium A-560Ep /A-550 MAXp 0,18 5 22000

Tabulka 4. Aquafor

Značka a model Foto Zobrazit Objem, l Cena, rub
Aquaphor Crystal Tekoucí Ne 2800
Linie Aquaphor Džbán 2,8 350
Akvafor OSMO-800-5-PN-20 S reverzní osmózou Ne 54000

Tabulka 5. „Gejzír“

Výroba a model Foto Počet stupňů čištění Objem, l Náklady, tření
Geyser Prestige M 6 12 8500
Geyser Prestige-PM 6 12 13100
Gejzír Prestige P 6 12 12000

Reverzní osmóza ve filtrech pro čištění vody zajišťuje trvanlivost práce. Z tohoto důvodu, i přes vysoké náklady, jsou takové filtry velmi populární.

Systém provzdušňování - co to je?

Jméno samo o sobě mluví samo za sebe. Aerace znamená nasycení vody kyslíkem. Mnozí se mohou ptát - jak je saturace kyslíku spojena s filtrací? Odpověď je jednoduchá. Samotné provzdušňování neočistí vodu, ale za pomoci jiných látek, které ji nasycují kyslíkem, pomáházlepšit konečný výsledek. Například provzdušňování vody ze studny zlepšuje nejen její chuť, ale také zvyšuje hladinu kyslíku v krvi, což má pozitivní vliv na lidské zdraví. Mnoho lidí ví, co je to "kyslíkový koktejl". Tento princip je zde použit.

Provzdušňování vyžaduje velký prostor

Použití systému provzdušňování vodou je určeno pro osoby se srdečním onemocněním, hypertenzí a hypotenzí, jakož i onemocnění gastrointestinálního traktu.V každém případě se však nejprve poraďte s odborníkem.

Ozonizace: na jakém principu takový systém funguje

Každý student jistě ví, že ozon podporuje oxidaci. Proto se v některých případech voda čistí ozonací. Je tedy zaměřen na vyšší stupeň deferrizace. Pokud ve vaší vodě není přetížení železem, je takové čištění zjevně k ničemu. Ozon zvyšuje rychlost oxidace železa, v důsledku čehož částice začnou být pokryty dalšími procesy. Jednoduše řečeno, "rez." Zvýšení těchto částic již nemůže projít tam, kde jednoduchá voda volně prosakuje.

Důležité informace! Ozonizace bez alergické vody je kontraindikována. Ozon, kromě své hlavní práce, částečně zůstává ve vodě. V důsledku toho alergická osoba, která tuto vodu konzumuje, automaticky zvyšuje riziko reakce.

Přináší ozonizační přínosy nebo škody - totootázka by měla být ponechána na pravomoci lékaře.Ale recenze o takových zařízeních hodně říkají.

Takto vypadá ozonizační systém

Denissasha, Ukrajina, Chernivtsi : Ozon v přípustných koncentracích má mnoho užitečných vlastností. Můžete ozonovat pitnou vodu, vzduch, zpracovávat potraviny, řezy, popáleniny a trofické vředy. Ozonizace vody a potravinářských výrobků je bezpečná, veškerá mikroflóra a mikrofauna umírají ve vodě, dokonce i ta, která prochází chlorací, a léčba odstraňuje zbytky léčiv, hormonů a dalších darů velké chemie z masa. Je kontrolováno, že zpracování domácího domácího kuřete nedává téměř žádné výsledky, kuřecí maso zakoupené v obchodech po zpracování je téměř vždy pokryto ošklivým hlenem, který je třeba omýt. Jak, co a kolik zpracovat je napsáno v pokynech pro ozonizátor.Přečtěte si víceo Otzoviku: http://otzovik.com/review_167392.html

Ultrafialové záření a jeho účinky na tělo

\ t

Zde lze s jistotou říci, že tato zařízení účinně bojují proti patogenním bakteriím a mikroorganismům. Například můžete přinést UV lampy, které lze vidět v procedurálních a operačních sálech klinik a nemocnic. Stejně jako u nich UV filtry na vodu zcela dezinfikují kapalinu. Existují však i negativní stránky.Všechny užitečné látky ve vodě také zahynou.

A může to vypadat takto ... pokud pro soukromý dům

Uhlíkový filtr a jeho vlastnosti

\ t

Samotné uhlí je absorbentem. To znamená, že tím dochází ke zpoždění jakéhokoli dehtu, formaldehydu a dalších podobných látek. Doposud je uhlíkový filtr pro vodu považován za nejlepší v otázce čištění.

Ve skutečnosti, pokud o tom přemýšlíte, pak žádná kazeta nemůže dělat bez takové vrstvy.To naznačuje, že použití uhlíkového filtru pro čištění vody zajišťuje čištění nejběžnějších škodlivých látek.

Průměrné náklady na vodní filtry v soukromých domech

Ceny za vodní filtry v soukromých domech a bytech se mohou lišit. Pokud porovnáte nejznámější výrobce, můžete pochopit průměrnou závislost. Například se používají filtry s reverzní osmózou.

Mark Průměrné náklady v Rusku, rub.
Atol 19000
Gejzír 16000
Aquafor 11000
Nová voda 10 000

Všechny ceny jsou samozřejmě v průměru ekvivalentní, ale tato tabulka může ukázat hrubý koncept.

Takto lze umístit

Ukazuje se, že nákup vodního filtru pro venkovský dům, letní dům nebo byt není tak složitý. Koneckonců, náklady na takové vybavení jsou nízké. A obecně, stojí za to šetřit na zdraví?

Související článek:

Vodní filtry na mytí, které jsou lepší? Publikace poskytuje užitečné informace o kritériích pro výběr filtru pro vodu a jejich odrůdy.

Shrnutí

Není pochyb o tom, že filtrace vody v domě nebo bytě je nezbytná. Hlavní věc je rozhodnout, jak to udělat. Doufáme, že na základě informací, které nám dnes poskytneme, se náš milý čtenář rozhodne správně. Pokud něco zůstane nejasné, můžete se na nás vždy zeptat. Můžete si být jisti, že na to budeme vždy odpovídat tak, jak to naše znalosti umožňují. Psát, komunikovat, posílat zprávy o svých zkušenostech! Koneckonců, může být pro někoho užitečný!

Je-li takhle

A konečně, již tradicí, malé video v předmětu.

Video: jak si vybrat filtr pro úpravu vody