Vodotěsný laminát 12 mm 33 třída Německo: materiálové charakteristiky a recenze výrobců

Laminát je moderní potah. Zpočátku měl tento materiál nízkou odolnost proti vlhkosti. Perfektním řešením je vodotěsný laminát třídy 12 mm 33. Německo - země výroby tohoto materiálu. Pokrytí této kvality lze použít i v bazénech. Laminát se vyznačuje všestranností a vysokými náklady.

Vysoce kvalitní nátěr pomůže vytvořit nejen stylový interiér, ale také prodloužit trvanlivost povrchu

Německý laminát: vlastnosti a vlastnosti

\ t

Výrobci z mnoha zemí vyrábějí vodotěsný laminát. Nejvýznamnějším výrobcem je Německo. Tyto materiály se vyznačují řadou výtisků a širokým výběrem textur.

Bohatá struktura povrchu podlahy může být hlavním zaměřením v interiéru

Je možné koupit vodotěsný laminát nejen pro obytné místnosti, ale také pro sprchu nebo koupelnu. Některé druhy nátěrů jsou vyrobeny imitací přírodního kamene, keramické dlažby nebo břidlice.

Desky nejsou vyrobeny z třísek, ale z dřevěných vláken. Proceslisování se provádí při vysokých teplotách a vysokém tlaku. Tento materiál má rázovou houževnatost, nedochází k deformaci během klouzání, odolnosti vůči plísním a vlhkosti.

Vodotěsný povrch lze prát vodou

Dobrá rada!Laminát je považován za kluzký povlak, takže v kuchyni je lepší volit ne hladký povlak, ale s reliéfní strukturou.

Rozdíly mezi laminátem odolným proti vodě a vlhkosti

Laminát odolný proti vodě a vlhkosti je různý. Oba nátěry se nebojí kontaktu s vodou a mohou být aplikovány v místnostech s vysokou vlhkostí.

Příklad dvou možností

Všechny vrstvy takového povlaku jsou impregnovány vodou odpuzujícími sloučeninami. Spoje mezi prvky jsou vyplněny speciálním voskem. Hlavní rozdíly laminátů v materiálu, na jehož základě je lamela vytvořena:

 • základ pro materiál odolný proti vlhkosti je vyroben z odolné desky HDF, která je vyrobena z dřevěných vláken s pryskyřicí;
 • Povlak z německého vodotěsného laminátu třídy 12 mm 33 je vyroben na bázi polyvinylchloridu. Materiál se vyznačuje odolností vůči skokům v teplotě, vlhkosti a různým atmosférickým jevům.

Struktura vodovzdorného výrobku

Takový nátěr je vynikající pro obytné prostory, ale je také úspěšně používán v koupelnách, studených balkonech, saunách a venkovských domech.

Užitečnéporadenství!Pro kuchyně a koupelny se doporučuje používat laminát bez zkosení, který sníží pravděpodobnost vnikání vody mezi spáry.

Odolný materiál používaný na veřejných místech

Související článek:

Který laminát je vhodnější zvolit pro byt? Doporučení pro správnou volbu, typy uzamykatelných spojů, přezkoumání výrobců ve speciální publikaci našeho portálu.

Vodotěsný laminát 12 mm 33 Třídy Germanium: vlastnosti

Jak bylo schváleno Evropskou asociací laminátových podlah, existuje šest tříd tohoto materiálu. Třída určuje úroveň trvanlivosti. Čím větší třída, tím vyšší kvalita výrobků.

Je důležité zvolit obložení, které bude kombinováno s barevnou paletou sad nábytku

.

Životnost materiálu třídy 33 závisí na tloušťce prvků a kvalitě panelů. Při volbě vodotěsného laminátu germania o tloušťce 12 mm 33 je třeba zvážit stupeň a intenzitu zatížení v místnosti. Maximální tloušťka panelu je 12 mm, která se vyznačuje větší pevností. Na takové podlahové krytině nejsou prakticky žádné škrábance ani jiné známky. Také v lamelách jsou namontovány pevné zámkové spoje.

Neexistence poškození povrchu svědčí o kvalitě nátěru

.

Povlaky třídy 33 a 34 jsou vysoce odolné proti oděru a jsou doporučeny pro podlahy, dokonce i na veřejných místech.Životnost takového materiálu výrazně převyšuje výkonnost běžných povlaků.

Rozlišují se tyto typy laminátů:

 • třídy 21-23 patří do nižších tříd. Používají se v každodenním životě, ale nemají odolnost vůči vlhkosti;
 • Třída 31 se vyznačuje vyšší spolehlivostí. Je vhodný pro byty a malé kanceláře. Lze jej použít jako vodotěsný laminát do kuchyně;
 • Třída 32 může být použita ve veřejných prostorách. Dobře udržuje denní zatížení, životnost dosahuje 10-20 let;
 • Třída 33 zahrnuje použití vysokého zatížení. Lze použít v barech, restauracích i na tanečních parketech. S maximální zátěží každý den bude sloužit 5-6 let. Při použití doma může trvat 18-25 let. Díky své značné tloušťce tento laminát dokonale absorbuje zvuky a je odolný vůči vlhkosti;

Tento materiál má vysoké estetické vlastnosti

.

Rozdělení do tříd bylo provedeno po sérii zkoušek odolnosti proti oděru, zvukové izolaci a rázové houževnatosti.

Vodotěsný laminát má zlepšený výkon:

 • síla, nebojí se účinků mechanickýchpoškození;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • má povlak, který zajišťuje bezpečnost pohybu na podlaze;
 • odolává teplotním rázům;
 • různé antistatické vlastnosti;
 • je hygienický a šetrný k životnímu prostředí.
Pozor!Při orientaci na podlahovou krytinu je vhodné spočítat, jak se zvýší výška podlahy.

Můžete umístit těžké předměty na trvanlivý povlak bez obav z jeho poškození

Průměrná cena laminátu na 1 čtverec. metr

Při výběru podlahové krytiny je třeba vzít v úvahu cenu laminátu za 1 m2. metr Takový materiál je poměrně drahý, ale může sloužit mnoho let. Každý jednotlivý výrobce má sbírky v různých cenových kategoriích.

Je třeba zdůraznit tyto cenové kategorie výrobků:

 • levný materiál je navržen tak, aby fungoval po dobu 8-10 let. Podobné produkty nabízejí společnosti Kronopol, Kronostar, stejně jako domácí, čínští a evropští výrobci. Cena laminátu je asi 400-500 rublů;

I nenákladný materiál může vypadat velmi slušně

 • je považováno za nejoblíbenější třídu podlahové ekonomiky. V tomto segmentu jsou známy výrobci jako Tarkett, Egger, Classen. Kvalitativní modely se používají v každodenním životě, například v koupelně se používá vodotěsný laminát.Ceny se pohybují od 600 do 1200 rublů;

Vodotěsný povrch eliminuje mnoho problémů

 • prémiových produktů nabízí Berry Flloor, Balterio, Quick-Step. Tyto povlaky jsou vysoce kvalitní, dlouhodobě zárukou a stylovým designem. Náklady na laminát začínají od 1,4 tisíce rublů;

Dear floor se používá pro luxusní klasické a anglické interiéry

 • luxusních variant nabízí švédský, norský a německý výrobce. Cena modelů se pohybuje od 2,5 tisíc rublů.

Vysoce kvalitní pokrytí zvýhodní i jednoduché nastavení​​

Tabulka zobrazuje oblíbené modely třídy 33 laminát a ceny.

Obrázek Ochranná známka Názvy sbírek Náklady, rub.
Ritter Nefertiti 670
Tarkett Umělec 746
Kastamonu Floorpan Blue 458
MaxWood Titan 1 090
MaxWood Maximus 976
Kronotex Mammut 1 710
Tarkett Rivera 615
Imperial Lumia 694
Kronotex Robusto 1 495

Užitečná doporučení

Při výběru pokrytí je třeba vzít v úvahu určité nuance. Je lepší zakoupit výrobky třídy 32-33, které mají nejlepší odolnost proti opotřebení. Zámky musí být v perfektním stavu. Pokrytí panelu by nemělo mít trhliny a třísky.

Chcete-li zkontrolovat kvalitu povrchové impregnace, musíte držet povrch nehtu. Pokud se vrstva odstraní, pak se časem takový materiál zhorší. Před instalací musí být materiál uchováván v teplém prostoru po dobu asi jednoho dne. Pro zajištění těsnosti švů je třeba použít ochranu před vlhkostí.

Vysoce kvalitní materiál bude vynikajícím pomocníkem při navrhování interiérů

Zvláštní pozornost by měla být věnována výrobcům materiálů a certifikaci výrobků. Pro zjištění nekvalitního pokrytí by měly být použity následující tipy:

 • je nutné zkontrolovat materiál na zápach, protože vysoce kvalitní panely prakticky nepáchnou;
 • je vhodné věnovat pozornost označování materiálu, všechny vlastnosti by měly být podrobně specifikovány;
 • zadní strana by měla mít béžovou barvu;
 • jakostní výrobek má maximální podobnost se skutečným dřevem.

Kvalitní laminát si můžete vybrat za přijatelnou cenu. Vodotěsný materiál je odolný a má dobré zvukové izolační vlastnosti. Tento povlak nebude třeba často znovu spouštět.

Video: vyberte laminát