Výběr dekorativní cihly pro interiérové ​​dekorace

Pro osobu, která se poprvé setká s tímto typem dokončovacího materiálu, může být slovo „cihla“ překvapením. Koneckonců, to je dost tvrdá věc a na první pohled není vhodná pro dokončování zdí uvnitř budov, zejména obytných. Ale ne tak děsivé. Dekorační cihla pro vnitřní výzdobu je dlaždice do tloušťky dvou centimetrů. Povrch dlaždic, jejich délka a šířka - jedna pro celou sérii nebo typ. Proto povrch, lemovaný tímto materiálem, vizuálně a na dotek vytváří dojem stěny lemované obyčejnými cihlami.

Dekorační cihla přidá do vašeho interiéru kůru

Druhy ozdobných cihel

\ t

Hlavní rozdíl mezi typy ozdobných cihel je v materiálu, ze kterého je vyroben. Mohlo by to být:

 • Sádra,
 • Cement,
 • Keramika,
 • Porcelánový kameninový materiál.

Rozměry, barva a struktura povrchu mohou být různé pro každý materiál a stejné pro různé materiály. Vše závisí na technologii výroby, použitých barvách a nápadech, které vedou výrobce a zákazníky.

Výroba sádrových dekoračních cihel

Sádra - nejjednodušší surovina pro výrobu ozdobných cihel v doslovném a obrazovém smyslu. Sádra umožňuje lehký a snadno použitelný materiál, který umožňuje zhotovovat dokončovací materiály přímo na pracovišti vlastníma rukama. K tomu je nutné mít k dispozici pouze touhu, trpělivost, samotnou sádru, vodu, barviva a formy pro odlévání.

Užitečné informace!Pro snadnější vyjmutí hotových prvků z formuláře je nutné je namazat. Mazivo lze zakoupit v obchodních řetězcích. Který závisí na materiálu formuláře.

Formuláře mohou být vyhotoveny také sami. Ze stejné sádry, z betonu, dřeva nebo pěny. To vám umožní získat části této velikosti a struktury povrchu, které nemohou být nabízeny prodejci hotových ozdobných cihel. Zbývá jen použít mixer k hnětení „těsta“ v nádobě, přidejte na něj potřebné barvivo, namažte formu, nalijte do ní roztok a počkejte, až ztuhne. I bez zkušeností, prostřednictvím pokusů a omylů, můžete tuto jednoduchou technologii rychle zvládnout.

Formulář pro plnění

Stěna ze sádrycihly

Dekorační cementová cihla

\ t

Hlavní rozdíl mezi cementem a sádrou je hmotnost a barva. Cement je těžší než omítka. Sádra je obvykle bílá a cement je šedý, i když může být zbarven. Zbytek výrobní technologie je stejný jako u sádry.

V současné době existují na trhu stavební hmoty podobné sádře a cementu jiné sypké materiály a suché směsi. Mohou být také použity pro výrobu lícových cihel.

Suché směsi

Jedinou významnou nevýhodou dekorativní cihly ze sádry nebo cementu je její křehkost. Proto při práci s ním musíte být opatrní. Na druhé straně, taková nedostatečná pevnost umožňuje snadné řezání na kousky pro použití tam, kde je to potřeba.

Samozřejmě, že tento materiál, vyrobený v průmyslovém prostředí, bude mít větší pevnost a lepší vzhled. Minus jedna - z hlediska barev a velikostí si budete muset vybrat z toho, co trh nabízí.

Aplikace žulových a žulových třísek

Hlína je surovina pro keramiku. Přidáním žulových třísek k jílu získávají suroviny pro porcelánové kameniny.

Keramické a porcelánové kameninové výrobky jsou vyráběny v průmyslovém měřítku, protože lisované výrobky jsou zpracovávány v pecích při vysokých teplotách. Doma i na staveništi je obtížné. Řemeslníci nemohou zaručit jejich kvalituproduktů.

Užitečné informace!Při nákupu musíte být velmi opatrní a je nejlepší kontaktovat firmy, které mají všechny příslušné certifikáty.

Obkladový materiál z keramického nebo porcelánového kameninového materiálu má vysoce kvalitní ukazatele. Je těžké se zlomit a rozdělit. Je těžší řezaný a prakticky se nenosí. Lze jej prát a otřít bez obav z poškození povrchu a barvy.

Jiné způsoby dokončení zdí "pod cihlou"

Moderní trh stavebních materiálů je také bohatý na jiné dokončovací materiály, které umožňují vyzdobit interiér ve stylu zdiva. PVC se používá k výrobě pružných dekorativních cihelných obkladaček pro interiérové ​​dekorace. Někteří výrobci nabízejí kolekce dekorativních panelů pro PVC a MDF cihly. Dlaždice a panely se liší tím, že se nejedná o samostatné prvky, ale o celé panely do několika čtverečních metrů. Lze je namontovat přímo na stěnu nebo na bednu dřevěných tyčí nebo kovového profilu. Jsou mnohem levnější než dekorativní cihly a snadněji se s nimi pracuje.

Panel pod cihlou

Jak si vybrat dekorativní cihlu pro interiérové ​​dekorace

Aby bylo možné zvolit správnou ozdobnou cihlu pro vnitřní výzdobu jím zdobených povrchů, je nutné znát některé vlastnosti materiálu, ze kterého je zhotovena.

Sádra

Sádra je materiál, který není odolný vůči vodě. ToChraňte své výrobky před vlhkostí, musí být lakované nebo jiné speciální ochranné prostředky. Nízká odolnost proti vlhkosti spolu s křehkostí určují použití ozdobných cihel ze sádry v místech, kde není vysoká vlhkost, a kde obložení není ohroženo mechanickým zatížením, kde není nutné jej často otírat.

Dekorativní omítkové cihly

Cement

Obava z cementu, která se nebojí vlhkosti a je o něco trvanlivější než omítka, dává větší volnost při aplikaci. Přesto by se neměly používat pro obložení vnějších rohů, často vystavené nárazům při přepravě těžkých předmětů.

Cementová cihla

Keramika

Keramické dekorativní cihly mají následující vlastnosti:

 • Schopen odolat poměrně značným nákladům,
 • Nedochází k deformaci při vysokých teplotách,
 • Neboj se mrazu,
 • Porézní, což z něj činí dobrý tepelný izolátor

Keramika

Dlažba z porcelánu

Podobně jako u keramiky je i cihla z porcelánového kameniva jiná:

 • Vysoká mechanická pevnost,
 • Odolnost proti mrazu,
 • odolností proti vlhkosti,
 • Odolnost proti teplotě,
 • Chráněno před pohlcením prachu a nečistot,
 • Snadnémyje.

Kamenina

Tyto vlastnosti umožňují použití keramických a keramických dekorativních cihel na téměř všech vnitřních plochách, stejně jako na lodžiích, terasách a verandách. Vynikající tento materiál se osvědčil při práci s kamny, krby a komíny. V případě potřeby mohou dýhovat i vnější stěny domu. A síla porcelánového kameniny umožňuje jeho použití pro podlahy v místnostech.

Související článek:

Standardní cihla: rozměry a charakteristiky.Které cihly mám vybrat? Jaké parametry má? Na toto a mnoho dalších věcí v samostatné publikaci našeho portálu.

Architektonická a konstrukční řešení pro interiérový design

Moderní technologie a nejširší spektrum surovin, barviv a forem nám umožňují dát dekorativní cihly pro vnitřní výzdobu různých velikostí, barev a odstínů. To zase umožňuje navrhovat a realizovat velké množství dekorativních prvků, počínaje samostatnými částmi pokojů a končící propojenými interiéry oddělených místností pro celý dům.

Rozhodování o tom, jak budou tyto nebo ty místnosti uvnitř domu vypadat, co vlastníci sami mohou rozeznávat krb nebo vstupní skupiny. Je však lepší konzultovat s profesionálními designéry. Lidé se zvláštním vzděláním a zkušenostmi v takovém případě pomohou při výběrumateriálu v závislosti na velikosti místností, umístění světelných zdrojů. Budou brát v úvahu obecnou strukturu budovy, úroveň vlhkosti a plochy s možnými teplotními rozdíly a především barevnou preferenci obyvatel obydlí pro společné prostory a pro každou místnost osobností ložnici nebo kancelář.

Dekorativní cihly v interiéru. Možnosti fotografie pro jeho použití

Konstrukce balkonu

Konstrukce balkonu

Nástěnná výzdoba v obývacím pokoji

Nástěnná výzdoba v obývacím pokoji

Tváří v tvář krbu

Tváří v tvář ohniště

Stěny v ložnici

Interiér kuchyně

Níže jsou fotografie dekorativních cihel v v interiéru chodby :

Provádění prací

Prodám dekorativní cihly pro interiér dekorace připraven nebo to udělat sami, revet stěny s vlastními rukama nebo kontaktujte společnosti specializující se na poskytování těchto služeb? Rozhodnutí o tom by mělo být učiněno v závislosti na přítomnosti nebo absenci vlastních dovedností a schopností a finančních schopností. Stejně důležitý je časový faktor. V každém případě musíme pochopit, že odborníci budou pracovat rychleji a lépe.

Pokud se rozhodnete udělat vše sami, pak vyzvednout suroviny a materiály, má smysl poslouchat rady a doporučení asistentů prodeje. Budou mít k dispozici veškeré informace o nabízených produktech a pomohou lépe vybrat komponenty pro výrobu cihel, lepidel, tmelu, forem, barviv a nástrojů tak, aby práce nezpůsobovala zbytečná překvapení a frustraci. Mohou být také konzultovány o technologiích pro přípravu forem, směsí hnětení, podmínkách pro sušení cihel a jejich samolepek na površích určených k obkladu.

Užitečné informace!Pokud prodejní místo nemůže odpovědět na položené otázky, pak má smysl kontaktovat jiný obchod, kde provede kompletní konzultaci.

V případě, že je rozhodnuto svěřit provádění prací odborníkům, podílem zákazníka je koordinace projektu, financování a kontroly kvality a načasování práce.

Cena ozdobných cihel pro výzdobu interiérů závisí na mnoha faktorech. Tato surovina a její kvalita. Jedná se o výrobní technologie a "značku" výrobce. Významnou roli hrají také obchodní marže a slevy na nakoupená množství.

Pro srovnání se můžete seznámit s cenami jednotlivých sbírek od některých výrobců.

Tabulka 1. Průměrné náklady na dekorativní cihly

Obrázek Výrobci Názvy sbírek Cena za 1 m²
Skupina společností "Evrokam" Slimbrick 997,1
AnticBrick 1121
KAMROK-PRO LLC Starožitné cihly od 700
Cihly hanzovní od 700
Cihla slinku od 700
Románský cihel 800
Stará cihla z 700
Společnost Leonardo Stone Bergen 940
Brugge 940
Brémy 890
Paříž z 890
Louvre z 940

V rámci jednoho článku není možné pokrýt celou škálu cen a sbírek pro tento obkladový materiál. Každá kolekce navíc obsahuje několik sad, které se liší v odstínech barev od nejlehčí po téměř černou.

Užitečné informace!Při koordinaci návrhových řešení pro každou místnost a interiérový prvek je třeba vzít v úvahu dostupnost cenově dostupného a vysoce kvalitního materiálu nabízeného projektanty v nejbližších nákupních centrech nebo možnost dodávat je na objednávku. Poté bude práce provedena včas a jejich náklady výrazně nepřekročí odhad.

Video: DIY Dekorativní cihla