Výběr nejlepšího skleníku nebo polykarbonátového skleníku: podrobné tabulky s rozměry a cenou

Ne vždy letní čas nás potěší klidnými dny. Studené, dlouhé období, bohužel, pro mnoho ruských zeměpisných šířek není neobvyklé. To je důvod, proč každý letní rezident nutně organizuje skleník nebo skleník na svém pozemku. Moderní materiály vám umožní vybrat si silný a odolný design. V tomto přehledu budeme hovořit o tom, jak si vybrat skleníky a skleníky z polykarbonátu, prozkoumat velikosti a ceny, jakož i vlastnosti jejich provozu. Tyto informace pomohou realizovat projekt jakékoliv úrovně složitosti bez chyb a zbytečných nákladů.

S pomocí těchto struktur se pěstují sazenice, zvyšují produktivitu a další praktické úkoly jsou úspěšně řešeny

.

Skleníky a skleníky vyrobené z polykarbonátu: výhody a nevýhody

\ t

S pomocí skleníků a polykarbonátových skleníků je velmi vhodné připravit sazenice nejen na jaře, ale iv zimě. Povlak je velmi odolný, vydrží sníh. S dostatečným množstvím slunce může teplota v takovém skleníku dosáhnout i 25 ° C až 30 ° C i za chladného počasí. Existují modely, které i při dodatečném ohřevu poskytnou příležitost k vysávání sazenic, pro tyto speciální větrací otvory. Ve sklenících jsou ztráty vlhkosti znatelně sníženy v důsledku absence větru. Proto budou muset být zavlažovací rostliny menší.

Přírodní vitamíny jsou mnohem prospěšnější pro zdraví než sporné náhražky ve farmaceutických přípravcích

.

Toto samo o sobě postačí k zamyšlení nad instalací skleníku (skleníku) vyrobeného z polykarbonátu na vlastním pozemku. Samostatně je třeba poznamenat významný nárůst výnosů. V závislosti na použité technologii, vlastnostech plodiny, můžete získat zisk až 150-250%. Kromě toho bude spolehlivá struktura chránit vaše plodiny před škůdci. Pro objektivitu je však nutné poznamenat negativní aspekty, které nesou dostsubjektivní povaha:

 1. Nadměrná cena, která neodpovídá skutečným vlastnostem spotřebitele.
 2. Poškození, ke kterému dochází při chybném výběru materiálů výkonového rámu, pokovování.
 3. Snížená životnost způsobená nesprávnými činnostmi během instalace a provozu.

Než se rozhodnete koupit skleník, věnujte pozornost klíčovým bodům:

 • místo instalace;
 • základní materiály;
 • tvar a velikost;
 • montážní funkce.

Všechny tyto vlastnosti mohou ovlivnit vaše rozhodnutí a náklady na hotový skleník.

Co jsou skleníky a skleníky vyrobené z polykarbonátu

Především je důležité rozhodnout, zda bude skleník celoroční. Konec konců, pokud letní údržba sazenic pro okurky nevyžaduje zvláštní péči, pak květinová zahrada pro čerstvé květiny by měly být připojeny k vytápění. Poskytují optimální vlhkost a extra osvětlení. Zjistit, jaké skleníkové skleníky jsou, fotografie a ceny hotových výrobních produktů nestačí. Zvažte podrobněji hlavní body.

Stacionární a skládací konstrukce

Ocelové rámové díly jsou upevněny svařováním. Tyto operace jsou prováděny za výrobních podmínek. Při dodržování norem technologických procesů se projevuje spolehlivý a trvalý šev. Čistí se, vytváří ochrannou antikorozní vrstvu základního nátěru a barvy.

Vytvořitkvalitní svařované spoje budou muset zvládnout profesionální techniky

Získané zkušenosti budou užitečné v praxi. S pomocí svářecího zařízení instalujte ploty, opravte zařízení, vytvořte unikátní produkty. Všechny výše uvedené skutečnosti však vyžadují značný čas a peníze. Je mnohem snazší zakoupit sadu pro montáž.

Dobrým příkladem pevnosti šroubových spojů

Tyto skleníky a skleníky vyrobené z polykarbonátu se snadno přepravují. Postačí si pronajmout přívěs nebo namontovat kufr na střeše automobilu. V případě potřeby lze provést správnou instalaci. Samostatně je nutné zdůraznit výhody jednoduché výměny neúspěšných dílů pro rychlou a levnou opravu.

Související článek:

Skleník z tvarované trubky vlastníma rukama. V samostatném přehledu jsou uvedeny podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce profilové trubky s fotografickými příklady.

Různé formy polykarbonátových skleníků s fotografiemi uvnitř i vně

Následující příklady nejsou dogmy. V případě potřeby jsou některé struktury kombinovány do velkých objektů. Individuálně nebo na základě vlastní struktury vytvářejí unikátní struktury. V každé z možností zohledněte obecné technické požadavky na objekty příslušné kategorie.

Obloukové konstrukce

Takové skleníky a skleníkypolykarbonát - jedno z nejběžnějších řešení. Podpěry ve tvaru oblouku nevytvářejí žádné svary pro zvýšení pevnosti. Poloměr ohybu je zvolen s ohledem na přípustnou deformaci polymerních fólií. Stěny jsou vyrobeny s minimálním sklonem pro zjednodušení pohybu a kultivace půdy po celé ploše.

Namontujte na konci vratový blok vyztužený vodorovnými prvky

Polygonální skleníky a polykarbonátové skleníky

Tvar, který je blízko oblouku, lze vytvořit z několika rovných částí. Toto řešení umožňuje použití standardních trubek a profilů. Není třeba ohýbat polykarbonát, takže list je zjednodušen. Zabraňuje narušení integrity kůže. Je snazší zajistit těsnost konstrukce.

Příklady polygonálních konstrukcí

Tyto fotografie ukazují rozmanitost typů polykarbonátových skleníků. Nevýhody těchto forem:

 • složitost montáže;
 • snížení pevnosti ve srovnání s předchozí obloukovou verzí;
 • přírůstek hmotnosti;
 • je třeba utěsnit více spojů.

Související článek:

Skleník z plastových trubek vlastníma rukama. Samostatný přehled poskytuje podrobný přehled o použití, konstrukci a instalaci skleníků z PVC.

Tvary slzy Slza ve tvaru

V těchto stavbách některézjištěných problémů:

 • V blízkosti stěn je dostatek prostoru pro uživatele, aby se mohli pohybovat v pohodlné poloze, aby mohli umístit vysoké rostliny.
 • Špičatá horní část střechy zabraňuje hromadění sněhu, což zjednodušuje údržbu konstrukce během zimního období.
 • Počet spojů je menší než v polygonálních sklenících a polykarbonátových sklenících.

Skvrnitý skleník vyrobený z polykarbonátu

Konstrukce z polykarbonátových stěn

Takové struktury jsou zvoleny, pokud mají být založeny na budování kapitálu. V tomto případě je výrazně zvýšena odolnost vůči větru a jiným zatížením. Jednoduchost součástí návrhu znamená demokratické náklady.

V podobném skleníku a skleníku z polykarbonátu lze snadno přivést vodu, osvětlení, vytápění z domu

Jednodílnou konstrukci lze namontovat samostatně na profil. V tomto provedení je zjednodušena správná orientace s ohledem na směry světa

.

Zakřivený roh střechy slouží k vytvoření zvláštního vzhledu. To jen mírně zlepšuje přenos světla, ale zvyšuje složitost a náklady na výstavbu

Související článek:

Skleník vyrobený z polykarbonátu vlastníma rukama. Výkresy, typy staveb, postupná montáž, odborné poradenství a doporučení a mnoho dalšího v samostatné publikaci.našeho portálu.

Dvojité sloty a polykarbonátové skleníky

Klasický "dům" se používá poměrně často. Tento známý design pracoval na nejmenších detailech. Nezpůsobuje významné potíže při montáži. Velká výška stěn je užitečná. Vnitřní objem je používán racionálně. Na svislých částech rámu mohou být pevné police pro malé květináče sazenic.​​

Velké štítové skleníky z polykarbonátu používané pro komerční zemědělské činnosti

Související článek:

Skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama. Vlastnosti konstrukcí, použití různých materiálů pro vytvoření spolehlivého výkonového rámu a vysoce kvalitní pokovování, návod k instalaci krok za krokem s pravidly pro výběr vhodného místa na pozemku - v naší publikaci.

Polykarbonátový skleník s otevírací střechou, designové prvky pro různá roční období

Jedním z předpokladů řádné péče o rostliny je pohodlné, kontrolované větrání. Následující příklady s fotografiemi ukazují, jak je tento problém řešen v různých typech polykarbonátových skleníků.

Pohyb přímých segmentů sedlové střechy
Konstrukce "Butterfly"
Skleníky podobné polykarbonátu "Shell" se používají pro pěstování sazenic

Zde se pro účinné větrání používají otvory ve stěnách a ve střeše.
Speciální mechanismy s ručním nebo elektromechanickým pohonem slouží k pohybu částí střechy ve vysoké nadmořské výšce
Válečky s ložisky poskytují spolehlivou podporu, tichý volný pohyb

Pro celoroční využití tepla ze slunce a dobré utěsnění spár nestačí. Nejjednodušší způsob je, pokud se zařízení nachází vedle obytného domu. V tomto případě se sníží náklady na instalaci inženýrských sítí.

Je možné zvýšit teplotu půdy standardním systémem „teplé podlahy“

Související článek:

Skleníkový motýl. Zařízení, konstrukční a provozní funkce, porovnání s Breadboxem, schémata a doporučení pro tvorbu vlastních rukou, zpětná vazba od zahradníků, jak používat skleník, je v naší publikaci.

Jak vybrat polykarbonátový skleník s důležitými kritérii

Komponenty ložiska musí odolávat nejen hmotnosti, ale také hurikánovému větru bez poškození. Zvýšené pevnosti je dosaženo díky robustní skříni. Dobrý základ je nutný pro dobrou stabilitu. Parametry základního odhadu při zohlednění vlastností půdy. Tyto připomínky potvrzují potřebu integrovaného přístupu při posuzování jednotlivých parametrů projektu.

Výběrmateriály pro polykarbonátový skleníkový rám

Aby se to usnadnilo, jsou tyto díly vyrobeny z pozinkovaného kovového profilu. Takové výrobky (tloušťka stěny menší než 0,8 mm) mají nízkou bezpečnost. Při přepravě, vykládce je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Nadměrná síla při utahování šroubů a matic může poškodit držák.

Pevnost je zvýšena použitím složitých tvarů, které tvoří výztuhy

Ocelové trubky (čtverce) jsou mnohem silnější. Doporučuje se zvolit výrobky s průřezem větším než 20 × 20 mm. S tloušťkou stěny větší než 1,25 mm získáte odolný rám. Rozteč mezi vodorovnými a svislými podpěrami závisí v každém případě na parametrech polykarbonátu. Při tloušťce plechu 4-5 mm je vzdálenost nastavena maximálně na 40-50 cm.

Opravy se provádějí s ohledem na skutečnou tloušťku sněhové pokrývky, zatížení větrem v regionu

Informace!Sklon 30–35 ° je dostatečný pro zabránění hromadění srážek na střeše.

Specifikace pro různé typy polykarbonátových desek

Tento materiál je vhodný pro zakrytí skleníků a skleníků. Polykarbonát přenáší sluneční světlo, má dostatečně vysokou pevnost. Flexibilita je užitečná pro vytváření oblouků a jiných zakřivených povrchů. Takové produkty neabsorbují vodu, rychle se zbavují znečištění. Je obtížnější je poškodit než plastová fólie (sklo).

Pro zakrytí skleníků a skleníků použité polykarbonátové desky s dutinami a žebry

Tloušťka plechu, mm Měrná hmotnost, kg na m² Tepelná vodivost, W na m² × ° C Přípustný poloměr v ohybu, viz
4 0,8 3,6 80
6 1,3 3,4 130
8 1,5 3 150
10 1,7
2,7 170
16 2,5 2 250
Informace!Vysoce kvalitní polykarbonátové buněčné panely pro skleníky a skleníky zachovávají dobré spotřebitelské parametry po dobu 8–15 let.

Odhad velikosti polykarbonátových skleníků

Rozměry této konstrukce závisí na skutečných rodinných /obchodních potřebách. Za povšimnutí stojí také:

 • velikosti zařízení;
 • vzdálenost mezi lůžky;
 • zavlažovací znaky;
 • aplikace hydroponie, volumetrické technologie pěstování.

Pro určení výšky bude hodnota výšky zavěšení infračerveného ohřívače

Přední výrobci hotových polykarbonátových skleníků

\ t

Společnost Agroprofil v moskevském regionu je známá domácím spotřebitelům. Společnost se zabývá hlavní činností více než 10 let. Akumulované zkušenosti pomáhají nabízet produkty, které splňují skutečné potřeby. Výrobce nabízí desetiletého úředníkazáruku, která nepřímo potvrzuje použití vysoce kvalitních materiálů, komponentů.

Skleníky a skleníky „Agroprofil“ vyrobený z polykarbonátu, vytvořený s využitím „okenních“ profilů, je dobře přizpůsoben podmínkám celoročního provozu

Specializovaná společnost "Rus-Toeplitz" pod svým názvem zdůrazňuje hlavní činnost. V sortimentních modelech jsou prezentovány rámy z pozinkovaného profilu a ocelové trubky. Volba obložení různých polykarbonátových desek. Vlastní výroba umožňuje plně kontrolovat výrobní proces.

Ve vhodné vzdálenosti od skladu poskytuje společnost Rus-Toeplitz služby profesionálního montážního týmu

Závod společnosti Buller nabízí méně rozsáhlý sortiment než výše uvedené značky. Tento výrobce však vyrábí výrobky již více než 14 let. Pevné zkušenosti pomohly zlepšit základní vlastnosti skleníků a polykarbonátových skleníků.

Spolupráce se specializovanými podniky na výrobě vysoce kvalitních polymerových voštinových panelů pomohla snížit režijní náklady

Kolik stojí cena polykarbonátového skleníku? - Přehled trhu s cenami

Značka /Model Šířka × Výška × Délka, cm Cena (k červnu 2018), rub. Poznámky, funkce

Agroprofil /Vityaz
300 × 210 × 600 25800 Cenaskleníky 3 × 6 m s ohledem na pokovování.

Obloukový design.

Vzdálenost mezi hlavními oblouky je 100 cm

Přípustné zatížení sněhem je 300 kg /m².

Rus-Toeplitz /Strela
265 × 240 × 600 19400 Za příplatek jsou polykarbonátové desky nabízeny pro pokovení od 4 do 10 mm.

Tvar slzy.

Namísto základu se navrhuje kotvení podpěr.

Buller /Titanium-zinc
300 × 220 × 600 22500 Náklady jsou uvedeny pro verzi s pokoveným polykarbonátem.

Tloušťka ochranné vrstvy z UV záření je zvýšena na 80 mikronů (standard - od 30 do 40 mikronů).

Triumf /M-zesílené
280 × 215 × 600 21800 Tloušťka polykarbonátu - 3,5 mm.

Oblouky jsou vyrobeny z pozinkovaných ocelových čtverců 30 × 30 mm.

Vzdálenost mezi podpěrami během instalace je 0,65 m.

Pánské /venkovské loděnice
200 × 220 × 600 10800 Levný čtvercový skleník vyrobený z polykarbonátu.

Zatížení sněhem - do 240 kg /m².

Rám je vyroben z pozinkovaného ocelového profilu.

Pokovování je nabízeno za příplatek.

Další užitečné informace

Tematické fotografie a video materiály vysvětlují proces montáže skládacího polykarbonátového skleníku. Přiměřené ceny vyráběných výrobků neumožňují přemýšlet o nezávislé produkci analogů. Ale pokud si přejete, není příliš těžké sbírat skleník s vlastnímirukama.

Pamatujte, že investice do spolehlivého produktu se v budoucnu mnohokrát vyplatí. V komentářích zanechte užitečné tipy. Zeptejte se na dotazy odborníků z redakce časopisu HomeMyHome.ru. Skleníky z polykarbonátu:

\ t